Forum

Tablica zasłonięta częściowo przez kleksa.

zdjęcie
Tablica zasłonięta częściowo przez "kleksa"
Bez przesady, cały numer linii widać wyraźnie. Autor trochę wyolbrzymia problem z tymi kleksami.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):

> Bez przesady, cały numer linii widać wyraźnie.

Dopóki masz dobry wzrok.
t105n napisał(a):

> Dopóki masz dobry wzrok.

Jest jeszcze cyfrowe oznakowanie u góry + na czole pojazdu. Mało? Poza tym ten numer widać bardzo wyraźnie, bez przesady.
t105n napisał(a):

> Dopóki masz dobry wzrok.

Tak się składa, że mam wadę wzroku i mimo wszystko uważam, że widać dobrze numer linii. Poza tym jak zostało wspomniane autobus jest dobrze oznakowany i bez tej tablicy.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):

> Tak się składa, że mam wadę wzroku i mimo wszystko uważam, > że widać dobrze numer linii. Poza tym jak zostało wspomniane > autobus jest dobrze oznakowany i bez tej tablicy.

A warto jeszcze przypomnieć, że w założeniach sprzed kilku lat, kiedy wprowadzono pierwsze tablice na stopiątkach, miały one: 1. być umieszczane na zewnątrz - w autobusach udało się to tylko z magnetycznymi tablicami na linii G; 2. być jakieś 2 razy większe;

-- Ikarus 280 - jaskrawy przykład zacofania cywilizacyjnego Warszawy.

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
bartez napisał(a):

> Tak się składa, że mam wadę wzroku i mimo wszystko uważam, > że widać dobrze numer linii.

I jesteś pewny, że będzie tak w każdych warunkach atmosferycznych?

> Poza tym jak zostało wspomniane > autobus jest dobrze oznakowany i bez tej tablicy.

Jakoś stowarzyszenia zrzeszające słabowidzących uważały inaczej, skoro dopominały się o dodatkowe tablice.

-- Nächste Haltestelle: Waldschlösschen bei Buchholz
lhb178 napisał(a):

> I jesteś pewny, że będzie tak w każdych warunkach > atmosferycznych?

Jeśli szyby będą zabłocone, to tablicy, która jest za nimi nie będzie widać tak czy inaczej.

> Jakoś stowarzyszenia zrzeszające słabowidzących uważały > inaczej, skoro dopominały się o dodatkowe tablice.

Tak jak pisałem wcześniej - tablicy 2x większej i na zewnątrz pojazdu. W takim przypadku nie byłoby z kleksem ją zasłaniającym.

-- Ikarus 280 - jaskrawy przykład zacofania cywilizacyjnego Warszawy.

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> > I jesteś pewny, że będzie tak w każdych warunkach > > atmosferycznych? > > Jeśli szyby będą zabłocone, to tablicy, która jest za nimi nie > będzie widać tak czy inaczej.

Ponieważ zabłocenie (albo inne utrudnienia) mają stany pośrednie: czy z kleksem tablica będzie widoczna mniej czy bardziej?

> > Jakoś stowarzyszenia zrzeszające słabowidzących uważały > > inaczej, skoro dopominały się o dodatkowe tablice. > > Tak jak pisałem wcześniej - tablicy 2x większej i na zewnątrz > pojazdu. W takim przypadku nie byłoby z kleksem ją zasłaniającym.

Odnosiłem się do stwierdzenia, że i bez niej i tak pojazd jest prawidłowo oznakowany. A nie jest, bo wnioski dotyczyły także umieszczenia tablicy ~na wysokości oczu.

-- Nächste Haltestelle: Waldschlösschen bei Buchholz
bartez napisał(a):

> Bez przesady, cały numer linii widać wyraźnie. Autor > trochę wyolbrzymia problem z tymi kleksami.

A jeśli nawet nie cały to nie jest to wina kleksa, tylko osoby która go naklejała. Gdyż widać, że wystarczy go trochę przesunąć w lewo na #1907 i będzie cała tablica widoczna, podobnie jak w SU18. To samo dotyczy Volvo B10MA, ponieważ dzisiaj na #1563 widziałem owego kleksa przesuniętego w lewo i wyobraźcie sobie, że nie zasłaniał tablicy kierunkowej.

-- lukas -> jasiek

wysłane przez LLUZNIAK

Jasiek napisał(a):

> A jeśli nawet nie cały to nie jest to wina kleksa, tylko > osoby która go naklejała. Gdyż widać, że wystarczy go > trochę przesunąć w lewo na #1907 i będzie cała tablica > widoczna, podobnie jak w SU18.

No jak przeglądałem w międzyczasie zdjęcia SU w galerii to wszystkie na których było widać kleksa i tablicę miały go naklejonego nieco bardziej z tyłu.

wysłane przez LLUZNIAK

Z góry przepraszam że w ogóle pytam, ale... Czy już żadne zasady dodawania zdjęć do galerii nie obowiązują w tym serwisie?!

wysłane przez djdark  0

LLUZNIAK napisał(a):

> Z góry przepraszam że w ogóle pytam, ale... > Czy już żadne zasady dodawania zdjęć do galerii nie > obowiązują w tym serwisie?!

Obowiązują, ale w trakcie walki o BKNS takie drobnostki są mało istotne ;) Już poprawione (o tyle o ile).

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez LLUZNIAK

djdark napisał(a):

> Obowiązują, ale w trakcie walki o BKNS takie drobnostki są > mało istotne ;) Już poprawione (o tyle o ile).

Dzięki, teraz chociaż wyszukiwanie po pojeździe będzie działało, choć stopki widzę że nie poprawiłeś.

wysłane przez sulzer

Pragnę zaważyć, że "kleks" znajdujący się na szybie, jest od tablicy z numerem linii w odległości zaledwie kilku centymetrów plus szyba, jednak nawet gdyby kolor "kleksa" byłby mniej przeźroczysty to myślę, że z daleka, jak i z bliższej odległości byłoby dość wyraźnie zauważyć co to za linia, przykładem tego może być to, że na owej fotografii zarys siedzeń przy lewej burcie pojazdu jest widoczny, a więc nawet miłe starsze panie, które z niecierpliwością oczekują na miejsce wolne, nie będą miały żadnych przeszkód, by takowe sobie wypatrzyć :)

-- Dzień dobry państwu,kontrola biletów ;)

wysłane przez bartol011

sulzer napisał(a):

coś...

Dokładnie. Ostatnio jakaś wojna z kleksami, już na reklamy cało pojazdowe było mniej marudzenia. Jest to ważny element malowania pojazdów i nie wiem o co tutaj chodzi. Nie widzę nic przez szybę? Są informacje głosowe i szyba na przeciw. Numer linii jest widoczny - mam dosyć dużą krótkowzroczność i kleksy mi do tej pory nie przeszkadzały, poza tym od numeru linii jest wyświetlacz przedni, boczny kierunkowy diodowy i tylny diodowy - wszystkie świecą żarówiasto pomarańczowo/zielono, bo te tabliczki z boku NIC nie dają mimo że są widoczne...

Ktoś jeszcze napisał że te boczne tabliczki miały być 2x większe? To może zlikwidujemy szybę - zrobimy blaszane konserwobusy i na całej długości namalujemy czarną farbą numer linii? :)

PS: Tak ogólnie to te kleksy powinny być w różnych kolorach (bo tak jest w miejskich pdf-ach z elementami graficznymi fg): żółty, zielony, czerwony i niebieski podajże :) Z dwojga złego lepsze białe półprzezroczyste.

-- Uwaga! Zarzuca na 1.2 metra! (Wrocław, Ikarus 280)

Uwaga! Zarzuca na 1.2 metra! (Wrocław, Ikarus 280)