Forum

Swój swego ciągnie

zdjęcie
Swój swego ciągnie

wysłane przez RoGaL 2

Może mi ktoś "ogarnięty" w temacie powiedzieć jak sobie radzi nowy "obrzynek" ?

wysłane przez Sebastin821

RoGaL napisał(a):

> Może mi ktoś "ogarnięty" w temacie powiedzieć jak sobie > radzi nowy "obrzynek" ?

Radzi sobie całkiem nieźle. Ale trzeba przyznać, że jest to najmocniejszy VOLVO B10Ma w SPA-Klonowica.

-- Podzrowienia Dla Miłośników KM-u

Pozdrawiam Wszystkich Szpicli z SPA-Klonowica...

wysłane przez RoGaL 2

Sebastin821 napisał(a):

> Radzi sobie całkiem nieźle. Ale trzeba przyznać, że jest to > najmocniejszy VOLVO B10Ma w SPA-Klonowica.

A były wykonane jakieś konkretne modyfikacje w celu zwiększenia mocy czy po prostu "jest najmocniejszy" ze względu na zmniejszenie wagi poprzez ucięcie członu B ?

wysłane przez Sebastin821

> A były wykonane jakieś konkretne modyfikacje w celu > zwiększenia mocy czy po prostu "jest najmocniejszy" ze względu > na zmniejszenie wagi poprzez ucięcie członu B ?

Był kapitalny remont silnika oraz skrzyni biegów i prawdopodobnie został on troszeczke zmodyfikowany.

-- Podzrowienia Dla Miłośników KM-u

Pozdrawiam Wszystkich Szpicli z SPA-Klonowica...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Bauer

To jest pętla Plac Rodła a nie ulica Piłsudskiego. Zawsze w ten sposób były podpisywane zdjęcia z tego miejsca.

wysłane przez lhb178 19

Bauer napisał(a):

> To jest pętla Plac Rodła a nie ulica Piłsudskiego.

Ba, prawdopodobnie to jest nawet plac Rodła jako taki :]

wysłane przez MQ ?

lhb178 napisał(a):

> Ba, prawdopodobnie to jest nawet plac Rodła jako taki :]

Nie jest. Piłsudskiego dochodzi do Matejki, pytałem o to w Urzędzie Miasta.

wysłane przez lhb178 19

mkubien napisał(a):

> > Ba, prawdopodobnie to jest nawet plac Rodła jako taki :] > > Nie jest. Piłsudskiego dochodzi do Matejki,

To dlaczego budynki przy tym odcinku mają inny adres? :]

> pytałem o to w > Urzędzie Miasta.

W Biurze Geodety?

-- Nächste Haltestelle: Waldschlösschen bei Buchholz

wysłane przez MQ ?

lhb178 napisał(a):

> > Nie jest. Piłsudskiego dochodzi do Matejki, > To dlaczego budynki przy tym odcinku mają inny adres? :]

Pewnie z tego samego powodu, dla którego budynki przy Roweckiego w Policach mają adres Wyszyńskiego, a budynki przy Wyszyńskiego mają adres Roweckiego ;-)

> > pytałem o to w Urzędzie Miasta. > W Biurze Geodety?

Musiałbym sprawdzić, kto mi odpowiedział, bo teraz nie pamiętam.

wysłane przez Mareczek 5

mkubien napisał(a):

> > > pytałem o to w Urzędzie Miasta. > > W Biurze Geodety? > Musiałbym sprawdzić, kto mi odpowiedział, bo teraz nie pamiętam.

Mapa na UM potwierdza - http://img641.imageshack.us/img641/5610/mapauw.jpg

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez MQ ?

mkubien napisał(a):

> > W Biurze Geodety?

Odpowiedź przyszła z Wydziału Informatyki.

wysłane przez lhb178 19

mkubien napisał(a):

> Odpowiedź przyszła z Wydziału Informatyki.

To nic dziwnego, że taka przyszła - w końcu oni robią tę mapę, o której wspomniał Mareczek (a na której parę nieścisłości jeszcze się znajdzie, np. Zawadzkiego dochodzi do Wojska Polskiego, a Budziszyńska do Frysztackiej).

Sprawdziłem gdzie indziej - obie działki, na których leży ten kawałek ulicy, przypisane są do placu Rodła.

-- Nächste Haltestelle: Waldschlösschen bei Buchholz

wysłane przez MQ ?

lhb178 napisał(a):

> To nic dziwnego, że taka przyszła - w końcu oni robią tę mapę, o > której wspomniał Mareczek (a na której parę nieścisłości jeszcze > się znajdzie, np. Zawadzkiego dochodzi do Wojska Polskiego, a > Budziszyńska do Frysztackiej).

Wiem, że są błędy na mapie, ale pisząc w tej sprawie do UM wyraziłem swoje wątpliwości, więc wierzę, że ktoś to sprawdził.

> Sprawdziłem gdzie indziej - obie działki, na których leży ten > kawałek ulicy, przypisane są do placu Rodła.

Ja się nie znam. Póki co większość (jeśli nie wszystkie) planów miasta, z jakimi miałem do czynienia, wskazywały na ten kawałek ulicy jako na Piłsudskiego. Jedynie tabliczka z nazwą placu Rodła przy skrzyżowaniu z ulicą Roosevelta wzbudziła moje wątpliwości. I dlatego zresztą napisałem do UM.

wysłane przez lhb178 19

mkubien napisał(a):

> Wiem, że są błędy na mapie, ale pisząc w tej sprawie do UM > wyraziłem swoje wątpliwości, więc wierzę, że ktoś to sprawdził.

Nie naciągaj mnie na odnoszenie się do tego :>

> > Sprawdziłem gdzie indziej - obie działki, na których leży ten > > kawałek ulicy, przypisane są do placu Rodła. > > Ja się nie znam. Póki co większość (jeśli nie wszystkie) planów > miasta, z jakimi miałem do czynienia, wskazywały na ten kawałek > ulicy jako na Piłsudskiego.

Powojenne plany miasta to raczej średnie źródło.

> Jedynie tabliczka z nazwą placu Rodła > przy skrzyżowaniu z ulicą Roosevelta wzbudziła moje wątpliwości.

A adresy budynków już nie? Nie pamiętam, dokąd dochodziła obecna Piłsudskiego za Niemców, ale na pewno nie do Matejki.

-- Nächste Haltestelle: Waldschlösschen bei Buchholz

wysłane przez MQ ?

lhb178 napisał(a):

> A adresy budynków już nie?

Przykład, jak bardzo adresy mogą odbiegać od rzeczywistości, podałem wyżej.

> Nie pamiętam, dokąd dochodziła obecna > Piłsudskiego za Niemców, ale na pewno nie do Matejki.

Na planie z 1939 obecna Piłsudskiego kończyła się na Roosevelta, na planie z 1974 (czyli jeszcze przed powstaniem placu Rodła) Piłsudskiego (Buczka) przecinała Roosevelta i dochodziła do Matejki.

wysłane przez lhb178 19

mkubien napisał(a):

> > A adresy budynków już nie? > > Przykład, jak bardzo adresy mogą odbiegać od rzeczywistości, > podałem wyżej.

Piłsudskiego jest równoległa do Roweckiego, podane przez Ciebie przypadki to standard.

> > Nie pamiętam, dokąd dochodziła obecna > > Piłsudskiego za Niemców, ale na pewno nie do Matejki. > > Na planie z 1939 obecna Piłsudskiego kończyła się na Roosevelta, na > planie z 1974 (czyli jeszcze przed powstaniem placu Rodła) > Piłsudskiego (Buczka) przecinała Roosevelta i dochodziła do Matejki.

Polskie plany to wiesz co... :) Trzeba by było chyba faktycznie poszukać w uchwałach czy czymś takim, bo wygląda na to, że (jeśli) nadano nazwę plac Rodła tej części, to później.

-- Nächste Haltestelle: Waldschlösschen bei Buchholz

wysłane przez MQ ?

lhb178 napisał(a):

> Piłsudskiego jest równoległa do Roweckiego, podane przez Ciebie > przypadki to standard.

Khem, ale ja nie pisałem nic o Piłsudskiego w Policach :-D Pisałem o prostopadłych do siebie Wyszyńskiego i Roweckiego. Adres Wyszyńskiego ma budynek oddalony o 200 metrów od tej ulicy i jednocześnie o 20 metrów od Roweckiego, niecałe 100 metrów od Armii Krajowej i 60 metrów od Przyjaźni.

wysłane przez lhb178 19

mkubien napisał(a):

> > Piłsudskiego jest równoległa do Roweckiego, podane przez Ciebie > > przypadki to standard. > > Khem, ale ja nie pisałem nic o Piłsudskiego w Policach :-D

A i ja jej nie miałem na myśli :P

> Pisałem o > prostopadłych do siebie Wyszyńskiego i Roweckiego. Adres > Wyszyńskiego ma budynek oddalony o 200 metrów od tej ulicy i > jednocześnie o 20 metrów od Roweckiego, niecałe 100 metrów od Armii > Krajowej i 60 metrów od Przyjaźni.

Normalka. Budynek położony wzdłuż Matejki, a między Małopolską a Mazowiecką, ma adres z Małopolskiej, bo inne w tej grupie też mają :D

-- Zwolennik ciapów to bardzo kulturalny człowiek - nie przeszkadza mu, że ktoś inny chce popatrzeć przez okno.