Forum

Szczecińska Nocka Tramwajowa 2010

Zgodnie z naszą lokalną tradycją Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej organizuje Szczecińską Nockę Tramwajową 2010. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend, w nocy z 24 na 25 lipca, jednak będzie się różniła od poprzednich "nocek".

wysłane przez Lukasy

Wszystko pięknie, scenariusz świeży, super plany... tylko szkoda, że ogłoszenie nie ukazało się na dwie godziny przed imprezą :-/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez DamTram

Lukasy napisał(a):

> Wszystko pięknie, scenariusz świeży, super plany... tylko > szkoda, że ogłoszenie nie ukazało się na dwie godziny > przed imprezą :-/

Komis to nie wszystko, czasem na stronkę STMKM też warto zaglądnąć ;)

wysłane przez djdark  0

DamTram napisał(a):

> Komis to nie wszystko, czasem na stronkę STMKM też warto > zaglądnąć ;)

Tiaaa szczególnie że info o tej konkretnej imprezie pojawiło się na stronie STMKM-u w środę w godzinach porannych.

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez Luke_Police  163

djdark napisał(a):

> Tiaaa szczególnie że info o tej konkretnej imprezie pojawiło > się na stronie STMKM-u w środę w godzinach porannych.

Dokładnie. W poniedziałek albo we wtorek słyszałem plotkę, że ma być nocka tramwajowa w sobotę, zajrzałem na stronę STMKM z ciekawości, czy to prawda, a tam zero aktualnych informacji o imprezach. Tymczasem jednak okazało się, że nocka rzeczywiście będzie.

Technik serwisu :)

wysłane przez ADIK

Coś mi się tu nie zgadza, w mailu który otrzymałem od STMKM pisze że wagony którymi będziemy się poruszać podczas imprezy to 749 i 784 a w newsie podano że 668 i 784, które informacje są wiarygodne?

wysłane przez BatiX  14

ADIK napisał(a):

> Coś mi się tu nie zgadza, w mailu który otrzymałem od > STMKM pisze że wagony którymi będziemy się poruszać > podczas imprezy to 749 i 784 a w newsie podano że 668 i 784, > które informacje są wiarygodne?

Z tego co wiem pierwszy zestaw jest prawdziwy.

wysłane przez djdark  0

ADIK napisał(a):

> Coś mi się tu nie zgadza, w mailu który otrzymałem od > STMKM pisze że wagony którymi będziemy się poruszać > podczas imprezy to 749 i 784 a w newsie podano że 668 i 784, > które informacje są wiarygodne?

Nastąpiła zmiana wozu i tyle. A że newsa łatwo wyedytować a maili nie... Więc 668 jest wozem który będzie uczestniczył w nocce.

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez paki

ADIK napisał(a):

> Coś mi się tu nie zgadza, w mailu który otrzymałem od > STMKM pisze że wagony którymi będziemy się poruszać > podczas imprezy to 749 i 784 a w newsie podano że 668 i 784, > które informacje są wiarygodne?

Uwierz mi, jeszcze 12 godzin temu aktualną wersją był duet #749 i #784, po czym okazało się, że TS przygotowuje #668 do imprezy (awaria ładowania i szarpanie przy hamowaniu), więc jednak #668 i #784.

-- "W 2001 roku rozpoczęto modernizacje wagonów Konstal 105N przerabiając je na 105N2k/S/2000" by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Luke_Police  163

Nie mam przeciwwskazań co do formy imprezy, natomiast myślę, że można było wybrać nieco ciekawsze wagony. Co do #668, to zgoda, ale zamiast solowej Bulwy zaproponowałbym np 696+712 lub #696 solo. Osobiście nie miałem jeszcze tego szczęścia by jechać "Moderusem", a dla wielu osób byłaby to okazja by lepiej poznać "właściwości" (komfort jazdy) tego tramwaju. Nie znam kulisów wyboru wagonów, być może "Moderus" był proponowany, lecz kierownictwo zajezdni się nie zgodziło, nie mam wiedzy na ten temat; ale niech ten post będzie swoistą sugestią na przyszłość dla organizatorów ;)

Technik serwisu :)

wysłane przez paki

Luke_Police napisał(a):

> [ciach]

Mamy bulwę w nowych barwach i "stopiątkę", która już długo nie pojeździ, a bubelus jeszcze trochę się po mieście pokręci;)

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Luke_Police  163

paki napisał(a):

> Mamy bulwę w nowych barwach i "stopiątkę", która już > długo nie pojeździ, a bubelus jeszcze trochę się po > mieście pokręci;)

On też jest w nowych barwach :>

Technik serwisu :)

wysłane przez paki

Luke_Police napisał(a):

> On też jest w nowych barwach :>

Ok, powiem Ci, że chodziło o siedzenia w FG:D:D A następna nocka będzie PESĄ:D

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez djdark  0

Luke_Police napisał(a):

[ciach]

To miał być pomysł z serii stare kontra nowe (nowe prosto z fabryki) ;) Dlatego taki zestaw...

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez wojtazz 42

Dziękuje prowadzącym oba tramwaje za obsługę imprezy oraz uczestnikom za zachowanie dyscypliny podczas fotostopów, no i organizatorom za organizację imprezy :). Pozostaje czekać do następnej imprezy, i do zobaczenia!

wysłane przez stoch

wojtazz napisał(a):

> Dziękuje prowadzącym oba tramwaje za obsługę imprezy oraz > uczestnikom za zachowanie dyscypliny podczas fotostopów, no > i organizatorom za organizację imprezy :). Pozostaje czekać > do następnej imprezy, i do zobaczenia!

Ja oczywiście również dołączam się do podziękowań :)

wysłane przez Sebastin821

stoch napisał(a):

> Ja oczywiście również dołączam się do podziękowań :)

No i ja jeszcze ;)

Pozdrawiam Wszystkich Szpicli z SPA-Klonowica...

wysłane przez Luke_Police  163

wojtazz napisał(a):

> Dziękuje

Również ja dziękuję, choć była to impreza niewątpliwie mniej fotograficzna niż wcześniejsze szczecińskie nocki, a bardziej integracyjna.

Pozdrawiam uczestników i organizatorów :)

Technik serwisu :)

wysłane przez wojtazz 42

> Również ja dziękuję, choć była to impreza niewątpliwie > mniej fotograficzna niż wcześniejsze szczecińskie nocki, a > bardziej integracyjna.

Nie powiedziałbym, że integracyjna... Podróżowanie w dwóch wagonach raczej nie sprzyjało integracji uczestników bo można było pogadać tylko z mniej więcej połową uczestników, a na ognisku było tak ciemno, że też raczej ciężko było się integrować :)

wysłane przez paki

wojtazz napisał(a):

> Nie powiedziałbym, że integracyjna... Podróżowanie w dwóch > wagonach raczej nie sprzyjało integracji uczestników bo można > było pogadać tylko z mniej więcej połową uczestników, a na > ognisku było tak ciemno, że też raczej ciężko było się > integrować :)

Wystarczyło się przesiąść do drugiego wagonu;) No i jakby to ognisko było ciutkę bliżej;D Z mojej strony również skromne "dziękuję";)

-- "W 2001 roku rozpoczęto modernizacje wagonów Konstal 105N przerabiając je na 105N2k/S/2000" by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez LinX 13

Również dziękuję i pozdrawiam!

wysłane przez MlodyS53 78

A ja skromnie zapytam: Kiedy będzie kolejna nocka? Albo np. możliwość takiej imprezy integracyjnej jakimś autobusem? Mam też prośbę aby mnie ktoś przybliżył jak takie imprezy są organizowane itp. Kto pokrywa koszty? ITP. ITD.

-- SPPK... Najlepsza zajezdnia...

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez ADIK

MlodyS53 napisał(a):

> A ja skromnie zapytam: Kiedy będzie kolejna nocka?

Najbliższa nocka jest planowana na jesień tego roku, dokładny termin nieznany. Impreza ma się odbyć z okazji 5 lecia solarisów w Szczecinie.

wysłane przez PiotrSzczecin

MlodyS53 napisał(a):

> Mam też prośbę aby mnie ktoś przybliżył jak takie > imprezy są organizowane itp. Kto pokrywa koszty? ITP. ITD.

Co do organizacji to sie nie orientuję. Koszta pokrywa różnie, Tramwaje Szczecińskie udostępniają pojazdy za darmo, lecz przewoźnicy autobusowi zwykle chcą aby zwrócić im tylko koszta paliwa, a my musimy dogadać się z kierowcą.