Forum

Lewa i prawa strona "Swinga" widoczne jednocześnie

zdjęcie
Lewa i prawa strona "Swinga" widoczne jednocześnie
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Fajny pomysł na zdjęcie w tym miejscu.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez LinX 13

Kolega miał fajny pomysł, tylko dlaczego niebo takie "wyjarane"? Gdyby nie to, to o wiele lepiej by to zdjęcie wyglądało.

wysłane przez end 52

LinX napisał(a):

> Kolega miał fajny pomysł, tylko dlaczego niebo takie > "wyjarane"? Gdyby nie to, to o wiele lepiej by to zdjęcie > wyglądało.

Zawsze mi wychodzą zdjęcia trochę za ciemne, więc tym razem chciałem, żeby to było jasne - no i jest. ;D Mało tego, obrabiając to zdjęcie, podjaśniłem je na kompie jeszcze bardziej. :P Zresztą niebo jest tu raczej pochmurne niż przejarane - przynajmniej ja to tak widzę. Zastanawiałem się też nad tym czy w ogóle nie wyciąć nieba. Chyba to byłby najlepszy pomysł, ale wtedy zdjęcie byłoby kwadratowe.

-- http://www.youtube.com/watch?v=nk_jT_OQTp8

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez djdark  0

end napisał(a):

> Zresztą niebo jest tu raczej pochmurne niż przejarane - > przynajmniej ja to tak widzę.

A ja widzę że przejarał kolega niebo :P o jeden punkt mniej no może o dwa na przesłonie i było by super.

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez end 52

djdark napisał(a):

> A ja widzę że przejarał kolega niebo :P o jeden punkt mniej no > może o dwa na przesłonie i było by super.

W takim razie trudno. :P Nie będę się chlastał z tego powodu. :P Zdjęcie było ciężko wykonać ze względu na dużą liczbę samochodów próbujących wjechać w kadr. W takich warunkach robienia zdjęcia niebo musiało zejść na dalszy plan :P

Zresztą - zamieszczam oryginał i czekam na jakieś propozycje jak by to można było dobrze wykadrować i opinie co do nieba :P Link: http://www.speedyshare.com/files/26779742/DSCF1872.jpg

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mareczek 5

end napisał(a):

> Zresztą - zamieszczam oryginał i czekam na jakieś propozycje jak > by to można było dobrze wykadrować i opinie co do nieba :P > Link: http://www.speedyshare.com/files/26779742/DSCF1872.jpg

http://eu07.pl/~mpaw/DSCF1872.jpg

Szkoda że oryginał jest "wodnisty". Ciężko to w ogóle wyostrzyć, krawędzie od razu zaczynają świecić.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez LinX 13

end napisał(a):

> Zawsze mi wychodzą zdjęcia trochę za ciemne, więc tym razem > chciałem, żeby to było jasne - no i jest. ;D Mało tego, > obrabiając to zdjęcie, podjaśniłem je na kompie jeszcze > bardziej. :P > Zresztą niebo jest tu raczej pochmurne niż przejarane - > przynajmniej ja to tak widzę. > Zastanawiałem się też nad tym czy w ogóle nie wyciąć > nieba. Chyba to byłby najlepszy pomysł, ale wtedy zdjęcie > byłoby kwadratowe.

Jednym ze sposobów na to, jest robione zdjęcia ciemniejszego i późniejsze rozjaśnienie w programie, ale rozjaśnienie tylko cieni. Z drugiej strony można w miejsce wypalenia wstawić niebo, ale to wyższa szkoła jazdy. Poza tym kadr jest niczego sobie :)

Pozdrawiam!

wysłane przez Las_Arkonski

LinX napisał(a):

dlaczego niebo takie "wyjarane"?

Coś wydaje nie się, że kolega "się czepia". Na naszym forum chyba chodzi o tramwaje a nie niebo. Mieszkamy w kraju gdzie o tej porze trudno o błękitnie niebo. Mi się to zdjęcie podoba! Zaginająca się gąsienica!

wysłane przez LinX 13

Las_Arkonski napisał(a):

> Coś wydaje nie się, że kolega "się czepia".

Masz rację, " nie się czepiam" :-)

> Na naszym forum chyba chodzi o tramwaje a nie niebo. > Mieszkamy w kraju gdzie o tej porze trudno o błękitnie niebo.

Z tym podejściem na KOMISie były by zdjęcia robionę komórką metry od tramwaju.

> Mi się to zdjęcie podoba! Zaginająca się gąsienica!

To bardzo dobrze, ja uważam że kadr jest niczego sobie.

wysłane przez Las_Arkonski

LinX napisał(a):

> Z tym podejściem na KOMIS'ie były by zdjęcia robione komórką > metry od tramwaju.

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Temu zdjęciu daleko do zdjęć robionych komórką. Oczywiście, że zdjęcie mogło by być jeszcze lepsze. Uważam, że ma ono wartość dzięki temu, że pokazuje Swing'a krótko po debiucie, kiedy jeszcze pachnie świeżością.

Niestety, czytają forum, widzę, że jest genialnie taka tendencja w fotografowaniu pojazdów komunikacji miejskiej aby pokazać fotografowany pojazd centralnie w kadrze i w całości.

A ja to zdjęcie doceniłem za pewną jego oryginalność.

wysłane przez LinX 13

Las_Arkonski napisał(a):

> Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Temu zdjęciu daleko do zdjęć > robionych komórką.

Oczywiście że tak, to stwierdzenie było odnośnie Twojej wypowiedzi, a nie tego zdjęcia.

> Oczywiście, że zdjęcie mogło by być jeszcze lepsze. Uważam, > że ma ono wartość dzięki temu, że pokazuje Swing'a krótko po > debiucie, kiedy jeszcze pachnie świeżością.

Coś w tym jest.

> Niestety, czytają forum, widzę, że jest genialnie taka tendencja > w fotografowaniu pojazdów komunikacji miejskiej aby pokazać > fotografowany pojazd centralnie w kadrze i w całości.

Ja nie jestem zwolennikiem centralnego kadru, ale co do pokazania pojazdu i jego "cięcia", to trzeba zrobić to dobrze, a nie np. uciąć pantograf albo kawałek boku.