Forum

Przystanek bez barier

film
czas trwania: 1:37
odtwórz
Przystanek bez barier
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez techno

Przy okazji pozdrowienia dla Pana kierowcy, który jako pierwszy dobił do nowego krawężnika:)

Dodam, że odbyły się dwie próby, a tylko z jednej mam nagrany film. Przy pierwszej próbie Pan kierowca stanął trochę dalej i krawędź peronu oddalona była o kilka centymetrów od wejścia do autobusu.

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez LLUZNIAK

techno napisał(a):

> Dodam, że odbyły się dwie próby, a tylko z jednej mam > nagrany film. Przy pierwszej próbie Pan kierowca stanął > trochę dalej i krawędź peronu oddalona była o kilka > centymetrów od wejścia do autobusu.

Szkoda tylko że zamiast prześlizgnąć się "na krawężniku" wzdłuż peronu on posłusznie do niego dobił w ostatnim momencie... Ale rozumiem, że jeszcze dojdą do wprawy ;)

wysłane przez MlodyS53 78

Wolniej się nie dało? Podobno testy były robione przy 40km/h i się niby dało.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez techno

MlodyS53 napisał(a):

> Wolniej się nie dało? Podobno testy były robione przy > 40km/h i się niby dało.

Daruj sobie kąśliwe komentarze. To nie prędkość była celem próby.

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez MlodyS53 78

techno napisał(a):

> Daruj sobie kąśliwe komentarze. To nie prędkość była > celem próby.

No przepraszam Cię bardzo. Ale jeśli robimy pokazówkę jaki to mamy świetny peron to pokażmy jak się powinno z niego korzystać.

Bo jeśli każdy przystanek taki będzie i na każdy przystanek będziemy z taką prędkością wjeżdżać, to już widzę te zgłoszenia do dyspozytora "3046 do "jeden cztery".... tutaj 63/5 mam 35minut w plecy" i odpowiedź dyspozytora "Okej to na Kołłątaja postój 1,5h w celu regulacji"

Chyba nie na tym ma to polegać, że robimy dobrze niepełnosprawnym ale opóźniamy KM.

-- SU12 #3044 i SU18 #776 - najlepsze wozy w SPPK

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez techno

MlodyS53 napisał(a):

> No przepraszam Cię bardzo. Ale jeśli robimy pokazówkę jaki to > mamy świetny peron to pokażmy jak się powinno z niego > korzystać.

Jakbyś miał pierwszy raz w życiu podjechać do tego krawężnika, też byś się bał o autobus. Zauważ, że przed przystankiem jest zakręt pod kątem 90 stopni. No chyba, że nigdy w tym miejscu nie byłeś.

Porównanie do poprzedniego filmu, jeżeli chodzi o prędkość podjazdu, jest nie na miejscu. Najpierw trzeba nauczyć kierowców, jak z takiej krawędzi korzystać.

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez MlodyS53 78

techno napisał(a):

  > Jakbyś miał pierwszy raz w życiu podjechać do tego > krawężnika, też byś się bał o autobus. Zauważ, że przed > przystankiem jest zakręt pod kątem 90 stopni. No chyba, że nigdy > w tym miejscu nie byłeś.

A skąd wiesz jak jeżdżę i jak bym podjechał pod taki krawężnik?

-- SU12 #3044 i SU18 #776 - najlepsze wozy w SPPK

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez bartez 336

MlodyS53 napisał(a):

> A skąd wiesz jak jeżdżę i jak bym podjechał pod taki > krawężnik?

Dlaczego szukasz dziury w całym? To była pierwsza próba, a poza tym jak napisał techno autobus wykonuje kawałek wcześniej nawrót i jego prędkości jest niewielka. Jak się oswoją z tą nowością to będą normalnie podjeżdżać na przystanek.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez techno

MlodyS53 napisał(a):

> A skąd wiesz jak jeżdżę i jak bym podjechał pod taki > krawężnik?

Nie muszę wiedzieć, jak jeździsz. Nie interesuje mnie to.

Na próbie również Ciebie nie było, więc nie wiesz, że bardziej agresywny podjazd spowodowałby urwanie prawego lusterka o widoczny na tym filmie słup lampy.

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez Jasiek 36

techno napisał(a):

> Na próbie również Ciebie nie było, więc nie wiesz, że bardziej > agresywny podjazd spowodowałby urwanie prawego lusterka o widoczny na > tym filmie słup lampy.

To kto wybrał taką lokalizację że latarnia już przeszkadza?

wysłane przez swiderski

Jasiek napisał(a):

> techno napisał(a):

> > Na próbie również Ciebie nie było, więc nie wiesz, że bardziej > > agresywny podjazd spowodowałby urwanie prawego lusterka o widoczny > na > > tym filmie słup lampy. >  > To kto wybrał taką lokalizację że latarnia już przeszkadza? Naprawdę Cie to dziwi? :D To nie pierwszy raz jak budowane jest coś co nie ma ani sensu, ani racji bytu. Ot, nasze realia.

wysłane przez leks 17

swiderski napisał(a):

> To nie pierwszy raz jak budowane jest coś > co nie ma ani sensu, ani racji bytu. Ot, nasze realia.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że to nie ma racji bytu ani sensu? Nie ma racji bytu budowa nowego, eleganckiego przystanku, udogodnienia dla niewidomych oraz to, że materiał dostaliśmy za darmo, płacąc tylko za robociznę? Rzeczywiście całkowity bezsens, a jeszcze ta latarnia koszmar...

wysłane przez mxk

leks napisał(a):

> Na jakiej podstawie twierdzisz, że to nie ma racji bytu ani sensu? > Nie ma racji bytu budowa nowego, eleganckiego przystanku, udogodnienia > dla niewidomych oraz to, że materiał dostaliśmy za darmo, płacąc > tylko za robociznę? Rzeczywiście całkowity bezsens, a jeszcze ta > latarnia koszmar...

Ekhm... Zadaj sobie pytanie - czy ta latarnia nie będzie ograniczeniem w wykorzystywaniu tego przystanku zgodnie z założeniem? Ja, gdybym był kierowcą(nawet doświadczonym) Solarisa, bałbym się, że uszkodzę sprzęt warty niemałe pieniądze, bo chciałem dobrze, tylko latarnia mi w tym przeszkodziła...

Przystanek fajny i bardzo przydatny, tylko koordynacja inwestycji z istniejącą infrastrukturą - to jest koszmar.

-- Od tego są nogi, by łazić na nich...

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

wysłane przez techno

Jasiek napisał(a):

> To kto wybrał taką lokalizację że latarnia już przeszkadza?

Miejmy nadzieję, że latarnia zostanie przesunięta. I tyle.

W dalszą polemikę nie wchodzę, bo nie ma to żadnego sensu.

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez Jasiek 36

techno napisał(a):

> W dalszą polemikę nie wchodzę, bo nie ma to żadnego sensu.

No tak tak, bo to producent elementów profilowanych wybrał lokalizację, z kolidującą latarnią w tle. A później wychodzi, że nasze przystanki nie są dostosowane i w skrajni autobusów podjeżdżających do przystanku znajdują się drzewa, lampy a nawet same słupki przystankowe. Ale kogo to obchodzi, że tu przystanek taki nieprzepisowy.

wysłane przez techno

Jasiek napisał(a):

> No tak tak, bo to producent elementów profilowanych wybrał > lokalizację, z kolidującą latarnią w tle. A później wychodzi, że > nasze przystanki nie są dostosowane i w skrajni autobusów > podjeżdżających do przystanku znajdują się drzewa, lampy a nawet > same słupki przystankowe. Ale kogo to obchodzi, że tu przystanek taki > nieprzepisowy.

Kurczę, Łukasz, po co się czepiasz? Szukasz spisku, czy co? Sprawą zajmują się naprawdę fajni ludzie, którym zależy na tym, by przystanek był w pełni dostosowany do potrzeb pasażerów i na pewno powalczą o przesunięcie latarni. Tyle. Żadnego spisku przeciwko pasażerom tu nie ma.

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez Jasiek 36

techno napisał(a):

> Szukasz spisku, czy co?

Ja nie szukam spisku, ani nie kwestionuję zalet tych krawężników. Po prostu nie uwierzę, że ta lokalizacja to przypadek, gdyż jest wiele innych miejsc, gdzie jego zalety byłyby częściej wykorzystywane.

> Sprawą > zajmują się naprawdę fajni ludzie, którym zależy na tym, by > przystanek był w pełni dostosowany do potrzeb pasażerów i na > pewno powalczą o przesunięcie latarni.

Nie wiem kto się tym zajmuje, ale jak się robi fajny przystanek to kompleksowo od początku, a nie teraz płytki prowadzące niewidomych będą przekładać. Ponadto jak słyszę na pewno, to przypomina mi się sprawa jednego przystanku, który gdyby nie przyjazd Swingów to i z następne 10 lat nie zostałby wyremontowany.

wysłane przez lhb178 19

Jasiek napisał(a):

> No tak tak, bo to producent elementów profilowanych wybrał > lokalizację, z kolidującą latarnią w tle.

Jak powszechnie wiadomo, lokalizację przystanku należy wybierać tak, żeby z niczym nie kolidował. Jeżeli przypadkiem wypadnie to dokładnie między przejściami, najwyżej dostawi się żółty płotek. MSPANC.

A tak na poważnie, to zamień latarnię na stojącego pasażera.

-- "...and not even a single pedestrian street."

wysłane przez Jasiek 36

lhb178 napisał(a):

> A tak na poważnie, to zamień latarnię na stojącego pasażera.

No wiesz na pasażerów nie ma rady, na latarnie powinna być.

wysłane przez matiuszek

Dzisiaj jechałem "melonem" na 70 i ku mojemu zdziwieniu przystanek "bez barier" jest wyłączony z ruchu i używa się starego. P.S. Kierowca z H6-stki jest bardzo miły i do każdego pasażera mówi dzień dobry i do widzenia :)