Forum

Większość Tatr dorobiła się już oznaczeń kierunków...

zdjęcie
Większość Tatr dorobiła się już oznaczeń kierunków na wyświetlaczach
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Jeszcze jeden komentarz mi się nasuwa: czy aż tak ciężkie byłoby zaprogramowanie wyświetlaczy, aby w miejscu kierunku w górnej linii znajdowała się pętla docelowa, natomiast w dolnej przesuwający się napis "przez Bramę Portową, Plac Kościuszki" dla wariantu L i odwrotny dla wariantu P? Pomocne by to było właściwie tylko na pętli na Pomorzanach, ale chyba każdy zna przypadki odjeżdżania tramwajów nie ze swoich peronów. Dodatkowo "pływające" Tatry (101, 121) na wyświetlaczach nie miały zaprogramowanych wariantów (przynajmniej wczoraj).
mike_1994 napisał(a):

> Jeszcze jeden komentarz mi się nasuwa:

A co to jest Pomorzany P czy Pomorzany L. Jakieś nowe pętle? A tak samo jak swego czasu 54 Kijewo Bis. :P
mike_1994 napisał(a):

> Jeszcze jeden komentarz mi się nasuwa: czy aż tak ciężkie > byłoby zaprogramowanie wyświetlaczy, aby w miejscu kierunku > w górnej linii znajdowała się pętla docelowa, natomiast w > dolnej przesuwający się napis "przez Bramę Portową, Plac > Kościuszki" dla wariantu L i odwrotny dla wariantu P?

Wybacz, ale nie znam żadnej osoby w Szczecinie, która potrafiłaby programować wyświetlacze. Programować można napisy w sterowniku SRG3000P, ale tak czy owak, programowanie dotyczy autokomputera. Wyświetlacz jest tylko elementem wykonawczym, który wyświetla to, co wysyła sterownik. To tak tytułem technicznego wyjaśnienia ;)

-- "Po tramwaj przyjechał zapasowy motorniczy, który zawiózł go do zajezdni" - Gazeta Wyborcza o zgubionym na trasie wagonie T6A2D.

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Wybacz, ale nie znam żadnej osoby w Szczecinie, która > potrafiłaby programować wyświetlacze. Programować można > napisy w sterowniku SRG3000P, ale tak czy owak, programowanie > dotyczy autokomputera. Wyświetlacz jest tylko elementem > wykonawczym, który wyświetla to, co wysyła sterownik. To tak > tytułem technicznego wyjaśnienia ;)

Zwykło się tak mówić i raczej nikt tego prędko nie zmieni.
Luke_Police napisał(a):

> Wybacz, ale nie znam żadnej osoby w Szczecinie, która > potrafiłaby programować wyświetlacze.

To już znasz! Łukasz jestem, miło mi!
LLUZNIAK napisał(a):

> To już znasz! Łukasz jestem, miło mi!

Serio potrafisz? Trzeba było tak od razu mówić. A myśmy wyrzucili do śmieci tyle berlińskich mozajek z wagonów T6A2D...

-- "Po tramwaj przyjechał zapasowy motorniczy, który zawiózł go do zajezdni" - Gazeta Wyborcza o zgubionym na trasie wagonie T6A2D.

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Serio potrafisz? Trzeba było tak od razu mówić. A myśmy > wyrzucili do śmieci tyle berlińskich mozajek z wagonów T6A2D...

Swego czasu miałem soft do programowania i coś, co niemcy nazywają emulatorem tablicy... Do pełni szczęścia brakowało tylko tablicy i interfejsu żeby ją połączyć z PC. Nawet nie było to takie trudne, bo podstawy całego protokołu opanowałem w dzień, zaś zabawy w efekty graficzne to kolejne dwa dni rozgryzania... Z resztą kiedyś (przy okazji przyjazdu któryś używek z BVG i odsyłania tablic do programowania) już o tym pisałem ;) A soft był swoją drogą znanej i średnio u nas lubianej firmy LAWO :>
LLUZNIAK napisał(a):

> Swego czasu miałem soft do programowania i coś, co niemcy nazywają > emulatorem tablicy... Do pełni szczęścia brakowało tylko tablicy > i interfejsu żeby ją połączyć z PC. Nawet nie było to takie > trudne, bo podstawy całego protokołu opanowałem w dzień, zaś > zabawy w efekty graficzne to kolejne dwa dni rozgryzania... Z resztą > kiedyś (przy okazji przyjazdu któryś używek z BVG i odsyłania > tablic do programowania) już o tym pisałem ;) A soft był swoją > drogą znanej i średnio u nas lubianej firmy LAWO :>

Musimy się zgrać. W SPPK mamy 3 autobusy z LAWO w których nie ma idealnie wgranych tablic kierunkowych. 3036, 3037 i 3040

-- SPPK Police - mimo wielu, wielu, trudów istnieje już 14 lat.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
MlodyS53 napisał(a):

> Musimy się zgrać. W SPPK mamy 3 autobusy z LAWO w których nie ma > idealnie wgranych tablic kierunkowych. 3036, 3037 i 3040

Wal na priv'a to się dogadamy - zobaczę co mam ;)