Forum

Pierwszy dzień kursowania linii 88

wysłane przez matiuszek

A nie prościej byłoby napisać na wyświetlaczu C.H. STER ? Od razu stałoby się to czytelniejsze
matiuszek napisał(a):

> A nie prościej byłoby napisać na wyświetlaczu C.H. STER ? > Od razu stałoby się to czytelniejsze

A jak tam frekwencja?
Jasiek napisał(a):

> A jak tam frekwencja?

Lipna. Jak wsiadłem na Gumieńcach do C.H. Ster, to oprócz mnie jechała jedna osoba. Potem z C.H. Ster jechało trochę więcej, ale i tak bez szaleństwa. Na odcinku Kwiatowa - Okulickiego/Stobno mało ludzi.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
end napisał(a):

> Lipna. Jak wsiadłem na Gumieńcach do C.H. Ster, to oprócz mnie > jechała jedna osoba. Potem z C.H. Ster jechało trochę więcej, > ale i tak bez szaleństwa. Na odcinku Kwiatowa - > Okulickiego/Stobno mało ludzi.

Podejrzewam, że trzeba poczekać, bo niż się wszyscy połapią o co chodzi to z miesiąc minie.
end napisał(a):

> Jasiek napisał(a):

> > A jak tam frekwencja? >  > Lipna. Jak wsiadłem na Gumieńcach do C.H. Ster, to oprócz mnie > jechała jedna osoba. Potem z C.H. Ster jechało trochę więcej, > ale i tak bez szaleństwa. Na odcinku Kwiatowa - > Okulickiego/Stobno mało ludzi.

88/1, pierwszy kurs ze Stobna (czyli drugi rozkładowy) - 8 osób*. 8:41 z Okulickiego 10 osób (+ 1 na Jagodowej), 9:03 z C.H. STER pusto, ale na Kapitanów wsiadło 7 pasażerów. Jak na pierwszy dzień nienajgorzej.

* - info od kierowcy

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez pantera

> A jak tam frekwencja?

Na tej lini myśle ,że nie bedzie zbyt dużej frekwencji nasz bus nieraz caly dzień jeździł pusty. Troszke wiecej osób było jedynie na porannym kursie wykonywanym autosanem H9 i to wiekszości młodzież szkolna a w dni wolne od szkoły gora 3 osoby.
Dużo ludzi jechało w 88?
adess napisał(a):

> Dużo ludzi jechało w 88?

4 razy brygada wiozła powietrze, w dwóch kursach było po 4 pasażerów. Ale dzienny koszt funkcjonowania tej linii się zwrócił, bo z rana kontrolerzy biletów zrobili "złote żniwa" - 6 osób bez biletu.

-- Od tego są nogi, by łazić na nich...

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

wysłane przez artureczexxx38

Przecież mogli przedłużyć "83". Wtedy do p.Kościuszki mieszkańcy Stobna jeździliby bez przesiadek, a to i mniejsze koszta. Wystarczyło dołożyć tylko 1 brygadę do 83, a nie do 88 tworzyć nowe dwie.

Swoją drogą, jestem ciekawy czy system w głosowym i wizualnym systemie zapowiadania przystanków jest taki głos jak wszędzie, czy taki sciszony i przeciągający, jak ktoś kiedyś wspomniał "Wilczaaaaaa Wiaduuuukt"

wysłane przez matiuszek

artureczexxx38 napisał(a):

> Przecież mogli przedłużyć "83". Wtedy do p.Kościuszki > mieszkańcy Stobna jeździliby bez przesiadek, a to i > mniejsze koszta. Wystarczyło dołożyć tylko 1 brygadę do > 83, a nie do 88 tworzyć nowe dwie.

Ale tutaj chyba bardziej chodziło o linie do osiedla Polskich Marynarzy czy jakoś tam :)

-- Zanim coś powiesz czy napiszesz pomyśl siedem razy

wysłane przez BatiX  14

artureczexxx38 napisał(a):

> Przecież mogli przedłużyć "83". Wtedy do p.Kościuszki > mieszkańcy Stobna jeździliby bez przesiadek, a to i > mniejsze koszta. Wystarczyło dołożyć tylko 1 brygadę do > 83, a nie do 88 tworzyć nowe dwie.

Zachowajmy umiar w kwestii "mniejsze koszta" z obu stron. Dublowanie linii 8 i 8bis na połowie drogi raczej nie przyniesie wymiernych korzyści organizatorowi KM. Do pana Kościuszki mieszkańcy Stobna mogą dojechać korzystając z dogodnej przesiadki zaplanowanej na Gumieńcach. Ani dużo dłużej, ani dużo drożej.

wysłane przez MQ ?

BatiX napisał(a):

> Zachowajmy umiar w kwestii "mniejsze koszta" z obu stron. > Dublowanie linii 8 i 8bis na połowie drogi raczej nie > przyniesie wymiernych korzyści organizatorowi KM.

Sądzę, że autor miał na myśli przedłużenie od strony Będargowa. Ale czy tak by było szybciej, to już mam poważne wątpliwości.

wysłane przez Luke_Police  163

BatiX napisał(a):

> Do pana > Kościuszki mieszkańcy Stobna mogą dojechać korzystając z > dogodnej przesiadki zaplanowanej na Gumieńcach. Ani dużo > dłużej, ani dużo drożej.

Jest jeszcze busik PKS-u Szczecin. Z tego co widzę w PKS-owej wyszukiwarce, kursy na trasie Ku Słońcu/Derdowskiego - Stobno i dłuższe przez Stobno wciąż są wykonywane.

-- "Po tramwaj przyjechał zapasowy motorniczy, który zawiózł go do zajezdni" - Gazeta Wyborcza o zgubionym na trasie wagonie T6A2D.

Technik serwisu :)

wysłane przez Helionpl 0

artureczexxx38 napisał(a):

> Swoją drogą, jestem ciekawy czy system w głosowym i > wizualnym systemie zapowiadania przystanków jest taki głos > jak wszędzie, czy taki sciszony i przeciągający, jak ktoś > kiedyś wspomniał "Wilczaaaaaa Wiaduuuukt"

Dzisiaj jechałem SU12 na tej trasie (Gumieńce => Głogowska) to mogę co nieco powiedzieć o zapowiadaniu. Wizualne jest w porządku, wszystko się wyświetlało, gorzej z głosowym, głos cichszy niż ten domyślny, ale DUŻO DUŻO lepszy niż pani mówiąca Wilczaaaaaa Wiaduuuuuukt, albo Biaałowieeeska :)

wysłane przez mamol 4

W dniu dzisiejszym brygadę całodzienną obsługiwał ten sam MAN NL262 o numerze 1801 co wczoraj. O godzinie 13:17 na ul. Anhellego przywiózł jednego pasażera i zabrał znów jedną pasażerkę. Na całej trasie nie było większej frekwencji. Zauważyłem natomiast, iż tabliczki przystankowe na ul. Okulickiego, na przystanku "Okulickiego" wprowadzają w błąd, albowiem tabliczka ta informuje o wszystkich odjazdach autobusu linii 88 w kierunku C.H Ster, podczas gdy z tego przystanku odjeżdżają tylko w drodze powrotnej ze Stobna. Natomiast na przystanku "Okulickiego" zlokalizowanym na ul. Anhellego znów podano wszystkie odjazdy, mimo że tam zatrzymują się autobusy tylko kończące tam bieg. Wprawdzie jest na dole tabliczki objaśnienie z którego przystanku odjeżdżają autobusy ale taka uwaga jest mało czytelna dla pasażerów. Mogłoby dojść do pomyłek, czyli oczekiwaniu na autobus na niewłaściwym przystanku. Można by temu zaradzić tylko wówczas, gdyby autobus zawracał jadąc ul. Kielecką do końca, do ul. Okulickiego i nią na przystanek końcowy. Byłoby to ułatwienie również dla kierowców, którym trudno jest manewrować po ciasnych uliczkach Gumieniec i na dodatek zastawionymi samochodami osobowymi.

wysłane przez Mareczek 5

mamol napisał(a):

> Zauważyłem natomiast, iż tabliczki > przystankowe na ul. Okulickiego, na przystanku "Okulickiego" > wprowadzają w błąd, albowiem tabliczka ta informuje o > wszystkich odjazdach autobusu linii 88 w kierunku C.H Ster, > podczas gdy z tego przystanku odjeżdżają tylko w drodze > powrotnej ze Stobna. Natomiast na przystanku "Okulickiego" > zlokalizowanym na ul. Anhellego znów podano wszystkie > odjazdy, mimo że tam zatrzymują się autobusy tylko > kończące tam bieg. Wprawdzie jest na dole tabliczki > objaśnienie z którego przystanku odjeżdżają autobusy ale > taka uwaga jest mało czytelna dla pasażerów.

No jak mało czytelna?! Nie dość że jest oznaczenie literowe, to jeszcze wyróżnione kolorami. A jak ktoś nie umie czytać - ma zonka. Jeszcze gorsze byłoby gdyby pasażer przyszedł na Okulickiego-Okulickiego, zobaczył rozkład, zrobił oczy jak 5 zł, że autobus ma za 4 godziny, choć 100 metrów dalej 88 śmiga dwoma kursami na godzinę. Analogicznie jest z 61bis na Pl. Zwycięstwa na przystanku z 61/81. I chwała za to, że zostało to tak opisane.

> Można by temu zaradzić tylko > wówczas, gdyby autobus zawracał jadąc ul. Kielecką do > końca, do ul. Okulickiego i nią na przystanek końcowy. > Byłoby to ułatwienie również dla kierowców, którym > trudno jest manewrować po ciasnych uliczkach Gumieniec i na > dodatek zastawionymi samochodami osobowymi.

Jechałeś tym kawałkiem Kieleckiej? Ona tam jest jeszcze węższa niż na odcinku którym jedzie teraz. Nie wspomnę o łuku 45 stopni tuż przed Okulickiego, który jest praktycznie zrobiony od ekierki.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.