Forum

Komunikacja w okresie świątecznym i noworocznym

W okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku na większości linii tramwajowych i autobusowych obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy.
"Również wszystkie linie autobusowe do godz. 17 kursować będą według sobotniego rozkładu jazdy. Po tej godzinie na liniach 53, 55, 56, 57, 59, 60, 61, 61 Bis, 63, 64, 65, 67, 71, 73, 75, 77, 87, 101, 102, 103, 107, A i B pozostaną jedynie pojazdy dyżurne. Pozostałe linie kursować będą według sobotniego rozkładu jazdy."

Tak się zastanawiam po wczorajszych obserwacjach po jakiego grzyba ktoś wymyślił, aby linia 54 po godzinie 17 dalej jeździła co 30 minut? Gdy wigilia przypada w dni powszednie spokojnie wystarcza pojazd dyżurny co godzinę, aż tu nagle w sobotę już nie. Czy komuś sprawiło to przyjemność, gdy kolejnych dwóch kierowców musiało kombinować z wigilijną kolacją, tylko po to aby wozić powietrze?
Jasiek napisał(a):

> CIACH

Właśnie przez takie kursy i podobne będziemy mieć niedługo najdroższe bilety w Polsce. Ktoś musi zapłacić za wożenie powietrza.
Bamip napisał(a):

> Właśnie przez takie kursy i podobne będziemy mieć niedługo > najdroższe bilety w Polsce. Ktoś musi zapłacić za wożenie > powietrza.

Odnosząc się tylko do tego - 5 kursów na krzyż w skali roku to jest NIC.

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej
lhb178 napisał(a):

> Odnosząc się tylko do tego - 5 kursów na krzyż w skali roku > to jest NIC.

Doskonale wiesz, że to nie o pieniądze chodzi w tym przypadku. Nigdy większość pracowników administracji nie zrozumie tych, którzy muszą pracować na podstawie decyzji "pracowników biurowych", które są niczym nieuzasadnione. To tak jak z hipermarketami otwartymi w Wigilię nawet do 16 vide Tesco. Innym przykładem jest cud organizacja grafików służb np. w spółkach SPAD i SPAK. Gdzie grafiki dla kierowców są układane na miesiąc i podawane kilka dni przed nowym miesiącem. Tak jakby na grudzień i styczeń nie dało się ułożyć w listopadzie. A teraz uzasadnienie: co z tego, że wiesz iż będziesz miał wolny wieczór 31 grudnia, jak już o pracy w Nowy Rok dowiesz się dopiero na końcu grudnia i nie wiadomo czy możesz zaplanować sobie Sylwestra, choćby w postaci "domówki", bo o balach czy imprezach w klubach już nie wspominam. A i oczywiście żeby nie było nawet grafiki na miesiąc w ciągu jego trwania potrafią być przewrócone do góry nogami, a napisałem to żeby nikt nie użył argumentu, że się nie da na 2 miesiące.
Ja tylko delikatnie przypomnę, że komunikacja miejska jest dla pasażerów, a nie po to, żeby robić dobrze kierowcom czy motorniczym (w końcu taki zawód, że trzeba wstawać bladym świtem czy wracać do domu w środku nocy, i jeździć w czasie, gdy reszta społeczeństwa ma wolne).

O ile jednak 54/3 mogło sobie spokojnie zjechać te dwie godziny wcześniej, to brakiem wyobraźni wykazał się ktoś, kto wymyślał wigilijne rozkłady dla 101 i 103. Na liniach tych pozostawiono po jednej brygadzie (z trzech), co dało częstotliwość 2-godzinną. Co więcej, ostatni kurs z placu Rodła do Jasienicy (czyli ostatni kurs w dobie na pełnej trasie) zaplanowano o godzinie 20:45, a więc półtorej godziny wcześniej niż normalnie! Następny kurs - 22:58 - jedzie tylko do Rynku.
mkubien napisał(a):

> Ja tylko delikatnie przypomnę, że komunikacja miejska jest dla > pasażerów, a nie po to, żeby robić dobrze kierowcom czy > motorniczym

Wszystko w granicach rozsądku, aby pogodzić interesy obu stron.
mkubien napisał(a):

> brakiem wyobraźni wykazał się ktoś, kto wymyślał > wigilijne rozkłady dla 101 i 103. Na liniach tych pozostawiono po > jednej brygadzie (z trzech), co dało częstotliwość 2-godzinną. > Co więcej, ostatni kurs z placu Rodła do Jasienicy (czyli ostatni > kurs w dobie na pełnej trasie) zaplanowano o godzinie 20:45, a więc > półtorej godziny wcześniej niż normalnie! Następny kurs - 22:58 > - jedzie tylko do Rynku.

Pięknie. Czyli jedyna możliwość dojazdu do Jasienicy komunikacją miejską to 107 do Chemika i przesiadka na Linię Samorządową (i tu dodatkowy bilet za 1,60zł), która jeździła chyba wedle standardowego świątecznego rozkładu. To lepiej już było skrócić w tym dniu 101 do Mścięcino Krzyżówka i skomunikować ze 107 i ta jedyna brygada byłaby bardziej przydatna. Tylko wtedy Osiedle Bukowo nie miałoby komunikacji.

-- Czytanie oraz interpretacja tego posta bez zrozumienia jego treści oraz kontekstu surowo wzbronione!

Technik serwisu :)
Jasiek napisał(a):

> > Odnosząc się tylko do tego - 5 kursów na krzyż w skali roku > > to jest NIC. > > Doskonale wiesz, że to nie o pieniądze chodzi w tym przypadku.

O co mi chodziło to widać nie tylko po drzewie wątku, ale i po załączonym cytacie. Od 5/~7000/365 bilety nie drożeją. Zresztą pewnie puste te autobusy nie jeździły, przynajmniej sądząc po kilkuletnich obserwacjach z tramwajów.

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej
lhb178 napisał(a):

> O co mi chodziło to widać nie tylko po drzewie wątku, ale i po > załączonym cytacie.

A Ty dalej swoje, może zadam pytanie inaczej: fajnie się siedzi przy wigilijnym stole przez cały wieczór, gdy ktoś Ci nie każe bez potrzeby pracować???

> Zresztą > pewnie puste te autobusy nie jeździły, przynajmniej sądząc po > kilkuletnich obserwacjach z tramwajów.

A jesteś pewien??? Jeśli tak to zapraszam za rok w Wigilię, policzymy pasażerów. Problem Zditm polega na tym, że nie ma badań potoków z takich okresów jak te obecne, czyli np. 23.12-02.01. Nie chcę się powtarzać, ale dzisiaj to i tramwaje jeździły puste i to w szczycie.
Jasiek napisał(a):

> A jesteś pewien??? Jeśli tak to zapraszam za rok w Wigilię, > policzymy pasażerów. Problem Zditm polega na tym, że nie ma badań > potoków z takich okresów jak te obecne, czyli np. 23.12-02.01. Nie > chcę się powtarzać, ale dzisiaj to i tramwaje jeździły puste i to > w szczycie.

Zawiesić! Zlikwidować! A tramwaje i tak dostaną co miały dostać :]

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> Zawiesić! Zlikwidować! A tramwaje i tak dostaną co miały dostać :]

A gdzie tam, ten niedobry KOMIS znowu tajny zjazd z linii opisał i trzeba kaskę dla tramwajów zabrać. Nie słyszałeś tego? Kolesiostwo :|

-- "Nie rzucaj się tak, bo na zawał zejdziesz." (c) mkubien

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
Jasiek napisał(a):

> A Ty dalej swoje, może zadam pytanie inaczej: fajnie się siedzi przy > wigilijnym stole przez cały wieczór, gdy ktoś Ci nie każe bez > potrzeby pracować???

Szkoda, że nie mam uprawnień, to bym się zgłosił pojeździć :P

> > Zresztą > > pewnie puste te autobusy nie jeździły, przynajmniej sądząc po > > kilkuletnich obserwacjach z tramwajów. >  > A jesteś pewien???

Nie chcę być niemiły, ale czytanie ze zrozumieniem się kłania. Dla ułatwienia zostawiłem cytat.

> Jeśli tak to zapraszam za rok w Wigilię, > policzymy pasażerów.

Idź sam licz. Ja muszę prezent dać dziecku :P

> Problem Zditm polega na tym, że nie ma badań > potoków z takich okresów jak te obecne, czyli np. 23.12-02.01.

Skombinuj kasę to zrobimy :P

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej
lhb178 napisał(a):

> Szkoda, że nie mam uprawnień, to bym się zgłosił pojeździć :P

Dobra to rób uprawnienia puścimy Cię na linię 4 lub 8bis po godzinie 18.

> Idź sam licz. Ja muszę prezent dać dziecku :P

Ano właśnie.

> Skombinuj kasę to zrobimy :P

A po co kasa mało ludzi w Zditm za biurkami? Niedawno narzekał ktoś, że pomiary zostały zrobione niedokładnie w niektórych przypadkach. A właśnie pomiar z dzisiaj linia G kierunek Wielgowo, godzina 17 na wysokości przystanku Bagienna - dwoje pasażerów. I coś mi się zdaję, że to nieodosobniony przypadek. :P
Jasiek napisał(a):

> Dobra to rób uprawnienia puścimy Cię na linię 4 lub 8bis po > godzinie 18.

http://zditm.szczecin.pl/rozklady/8~__1903.11/8~__2_20.htm http://zditm.szczecin.pl/rozklady/4___1903.11/4___1_6.htm

:P

> > Skombinuj kasę to zrobimy :P >  > A po co kasa mało ludzi w Zditm za biurkami?

A ich robotę kto zrobi?

> Niedawno narzekał ktoś, że pomiary zostały zrobione niedokładnie w > niektórych przypadkach. A właśnie pomiar z dzisiaj linia G kierunek > Wielgowo, godzina 17 na wysokości przystanku Bagienna - dwoje > pasażerów. I coś mi się zdaję, że to nieodosobniony przypadek. :P

Taaa. Dziwnym trafem linie lub odcinki, na których radni lub mieszkańcy domagają się zwiększenia pracy przewozowej, wykazują mało zachęcające potoki.

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej
lhb178 napisał(a):

> A ich robotę kto zrobi?

Gdybym nie dowiedział się kiedyś jak wygląda praca w urzędach, to pewnie bym Ci uwierzył. Ale na porządku dziennym jest wychodzenie przed czasem niby w teren, wycieczki do sklepów służbowymi samochodami w celach prywatnych itp. A i wieczne narzekanie o jacy my zapracowani jesteśmy. Czy mam uwierzyć, że w ZDiTM jest inaczej? Zapewne wystarczy lekka reorganizacja na stanowiskach pracy.
Mariusz_W napisał(a):

[ciach] > Czy mam uwierzyć, że w ZDiTM jest inaczej?

Nie dam się wciągnąć w takie dyskusje. Nieco drażni mnie jednak, jak przy "czymś tam" wylicza się liczbę pracowników, chociaż tym czymś akurat zajmuje się jedna czy kilka, a pozostałe nie mają z tym NIC wspólnego.

> Zapewne wystarczy lekka reorganizacja na stanowiskach pracy.

Lekka reorganizacja w wysłaniu 14 osób ("3" ma 7 brygad...) do pracy zahaczającej o godziny nocne? Pewnie się to nawet nie opłaca.

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej
lhb178 napisał(a):

> Nie dam się wciągnąć w takie dyskusje. Nieco drażni mnie jednak, > jak przy "czymś tam" wylicza się liczbę pracowników, chociaż tym > czymś akurat zajmuje się jedna czy kilka, a pozostałe nie mają z > tym NIC wspólnego.

Nikt nie napisał, że każdy urzędnik tak postępuje, ale zaręczam że takowi by się znaleźli. Niestety jest na takie rzeczy przyzwolenie i to tutaj znika kasa, której później brakuje np. na inwestycje.
Mariusz_W napisał(a):

> Nikt nie napisał, że każdy urzędnik tak postępuje, ale zaręczam > że takowi by się znaleźli.

Sytuacja zaobserwowana przeze mnie bodajże 30.10 - na przystanku "Dąbie Dworzec" ludzie czekają na autobus linii 64, który ma 30 minut w plecy względem rozkładu. Podjeżdża radiowóz ZDiTM. Czyżby w celu regulacji? Nie, zatrzymał się przed wejściem do dworca, kierowca wysadził dwie panie i pojechał w siną dal. Nie zacytuję, co ludzie mówili w tamtej chwili o Zarządzie, bo urlop dostanę ;)

-- Co się porobiło z tą krainą złą?

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"
mxk napisał(a):

> Sytuacja zaobserwowana przeze mnie bodajże 30.10 - na przystanku > "Dąbie Dworzec" ludzie czekają na autobus linii 64, który ma 30 > minut w plecy względem rozkładu. Podjeżdża radiowóz ZDiTM. Czyżby > w celu regulacji?

Obawiam się, że regulacja w tym przypadku oznaczałaby skierowanie autobusu w przeciwną stronę...

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej
lhb178 napisał(a):

http://zditm.szczecin.pl/rozklady/8~__1903.11/8~__2_20.htmhttp://zditm.szczecin.pl/rozklady/4___1903.11/4___1_6.htm

To był tylko taki przykład.

> A ich robotę kto zrobi?

Hmmm, ktoś by się znalazł, wszak to tylko parę dni pomiarów.
Jasiek napisał(a):

> Hmmm, ktoś by się znalazł, wszak to tylko parę dni pomiarów.

Pani rzecznik? :D

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
djdark napisał(a):

> Pani rzecznik? :D

Ooo, albo z innych działów np. projektów komunikacyjnych, są tacy zapracowani, że nie zdążyli jeszcze podłączyć tablicy SIP na os. Słonecznym.
Jasiek napisał(a):

> Ooo, albo z innych działów np. projektów komunikacyjnych, są tacy > zapracowani, że nie zdążyli jeszcze podłączyć tablicy SIP na os. > Słonecznym.

Ona od wymiany budy nie działa, widać kabel ktoś ukradł... Ciekawe kiedy w końcu tablice zaczną działać... Ja znalazłem materiał gdzie pani rzecznik mówi o końcu czerwca... A mamy już koniec roku...

-- "Nie rzucaj się tak, bo na zawał zejdziesz." (c) mkubien

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
djdark napisał(a):

  > Ona od wymiany budy nie działa, widać kabel ktoś ukradł... Ciekawe > kiedy w końcu tablice zaczną działać... Ja znalazłem materiał > gdzie pani rzecznik mówi o końcu czerwca... A mamy już koniec > roku...

Oj, nie bez powodu ZDiTM został nominowany do tytułu Kiełbi roku 2011 w plebiscycie organizowanym przez GW. W dodatku na pierwszym miejscu ;)

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
djdark napisał(a):

> Pani rzecznik? :D

W ogóle jeśli dobrze mi się zdaje to Zditm nam się rozrasta, bo kolejny dział powstał z kolejnym kierownikiem. Ewentualnie wydzielono pracowników z innego działu, ale kierownik gratis jest. Uwaga dział: Ewidencji Dróg.
Jasiek napisał(a):

> Ewidencji Dróg.

No wiesz, duże miasto to muszą sprawdzić czy mają wszystkie drogi, a jak ktoś którąś ukradł?

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
djdark napisał(a):

> No wiesz, duże miasto to muszą sprawdzić czy mają wszystkie drogi, > a jak ktoś którąś ukradł?

To będzie niska szkodliwość społeczna, wszak w "niezłym stanie". :D
Jasiek napisał(a):

> W ogóle jeśli dobrze mi się zdaje to Zditm nam się rozrasta, bo > kolejny dział powstał z kolejnym kierownikiem. Ewentualnie wydzielono > pracowników z innego działu, ale kierownik gratis jest.

Wystarczyło śledzić bazę teleadresową, by znać odpowiedź (#2).

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej
lhb178 napisał(a):

> Wystarczyło śledzić bazę teleadresową, by znać odpowiedź (#2).

Czyli pilnie brakowało kierownika.
Oczywiście, że komunikacja jest dla pasażerów, ale puste kursy wcale im nie służą. Im ich więcej- tym droższe bilety. Powietrze ich nie kasuje.