Forum

Selekcja przetargowa

Nadal nie wiadomo, u kogo Szczecin zamówi 22 niskopodłogowe tramwaje. Trwa wciąż pierwszy etap sprawdzania przez komisję przetargową potencjalnych oferentów zainteresowanych ich produkcją. Po fazie wyjaśnień i weryfikacji dokumentów spółka "Tramwaje Szczecińskie" dopiero zaprosi do udziału w przetargu firmy, które zabiegają o kontrakt.

wysłane przez Bamip

Kiedyś to ja się złościłem, denerwowałem, marudziłem słysząc o tych przetargach, a obecnie ta groteskowa sytuacja coraz częściej mnie bawi.

W sumie nie zdziwię się, jak niedługo napisze o tym nonsensopedia.

-- Vim vi defendere omnes leges omniaque iura permittunt

wysłane przez Helionpl 0

"Oprócz niej do rywalizacji o zamówienie stanęły Solaris Bus & Coach z Bolechowa koło Poznania (stolica Wielkopolski zamówiła na lata 2013 i 2014 jak na razie jej 10 wagonów "solaris tramino")"

Ja się pytam, skąd taka informacja. I powtarza się ona za każdym razem, kiedy jest jakaś wzmianka o Solarisie, zarówno na gazeta.pl, ale także Moje Miasto, nawet na RK chyba było (nie podaję źródeł, piszę z telefonu). Przecież Poznań zamówił 40 Tramino, wszystkie już przyszły. Nie ma żadnej serii 10 szt. w 2013 i 14.

wysłane przez Luke_Police  163

Helionpl napisał(a):

> Przecież Poznań zamówił 40 Tramino, wszystkie już > przyszły. Nie ma żadnej serii 10 szt. w 2013 i 14.

Te 10 sztuk to chyba dodatkowe zamówienie MPK. Natomiast żenujące jest, że w tylu źródłach informacji podaje się mało istotny fakt dodatkowego zamówienia na 10 sztuk, podczas, gdy Solaris ma na swoim koncie znacznie większą dostawę 40 sztuk Tramino dla MPK.

-- Na tym forum nie piszę o mojej pracy. Tu rozmawiam o moich zainteresowaniach.

Technik serwisu :)

wysłane przez Jasiek 36

Luke_Police napisał(a):

> Te 10 sztuk to chyba dodatkowe zamówienie MPK.

A nie 5?

wysłane przez Mario  ?

Jasiek napisał(a):

> A nie 5?

Tak, 5. :-) A autor artykułu pewnie kopiuje stary artykuł, wkleja i nowy artykuł gotowy. :D

wysłane przez Helionpl 0

Luke_Police napisał(a):

> Te 10 sztuk to chyba dodatkowe zamówienie MPK.

Za solarisbus.pl: W roku 2010 podpisano kolejną umowę zwiększając ilość tramwajów do 45 szt. Zgodnie z umową wszystkie tramwaje miały zostać dostarczone do MPK do końca maja 2012 [...]

W przetargu ZTCP była możliwość rozszerzenia o 10. Ale MPK w końcu zamówiło tylko 5 więcej.

wysłane przez t105n  49

Helionpl napisał(a):

> Za solarisbus.pl: W roku 2010 podpisano kolejną umowę > zwiększając ilość tramwajów do 45 szt. Zgodnie z umową > wszystkie tramwaje miały zostać dostarczone do MPK do końca > maja 2012 [...]

I wszystkie 45 już dostarczono.

-- Pesymista widzi tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi trzech idiotów na torach...

wysłane przez Bodek

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale mogę się założyć, że Tramwaje Śląskie swój dopiero co ogłoszony przetarg na zakup 30 nowych niskopodłogowców rozstrzygną szybciej niż Tramwaje Szczecińskie, mimo iż te przetarg ogłosiły już chyba 4 miesiące temu.

wysłane przez Czarny87

Bodek napisał(a):

> Nie chciałbym być złym prorokiem, ale mogę się > założyć, że Tramwaje Śląskie swój dopiero co > ogłoszony przetarg na zakup 30 nowych niskopodłogowców > rozstrzygną szybciej niż Tramwaje Szczecińskie, mimo iż > te przetarg ogłosiły już chyba 4 miesiące temu.

Tu masz wyjaśnienie, dlaczego tak długo: http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120619/SZCZECIN/120619586
CAF

wysłane przez krandy

Co do Solarisa (tramino) to słyszę że jest lepszy od autobusów (choć moim zdaniem solarisy nie są wcale takie złe) aczkolwiek po 3-dniowym pobycie w Rzymie wiedząc jak tam metro funkcjonuje to stwierdzam że punktualność nie jest dobrą stroną ,ale ale w rzymskim metrze jest dużo wagonów dostarczonych przez CAF nic tam nie skrzypi przy zakrętach przegub zachowuje się normalnie ,ale co najważniejsze to ,to że są zadbane ,a CAF daje przynajmniej 25 lat gwarancji. Nie wiem jak z tramwajami lecz chodzi mi o to że może i Rzym dał więcej pieniędzy za wagon i była to inwestycja przekraczająca wcześniejsze maksimum (z dofinansowaniem UE). Chciałbym usłyszeć stanowisko innych w tej sprawie być może ktoś spotkał się z podobną sytuacją...

-- Lepsze jutro było wczoraj.

Polska to nie kraj, Polska to stan umysłu...