Forum

Prawie jak w Berlinie...

zdjęcie
Prawie jak w Berlinie...
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Adam1900

Ośmieszanie Szczecina ze nie potrafimy przemalować . Zamiast zostawić tamte barwy to wszystko na nowa malują . Zapewne za 10 lat i tak zmienia .

Solaris SU12 # 1900

wysłane przez Korczian

Adam1900 napisał(a):

> Ośmieszanie Szczecina ze nie potrafimy przemalować . > Zamiast zostawić tamte barwy to wszystko na nowa malują . > Zapewne za 10 lat i tak zmienia .

Kremowe + czerwień, biały + fartuch granat-bordo, czerwony z fartuchem, FG. Oprócz tego zółty + biel + szary.

Bijemy rekordy.

Zmieni się ekipa rządząca, zmienią się znowu barwy i pomysły. No, chyba że FG2050 jest trwalszym projektem niż nam się wydaje. :]

-- Zapamiętać: Jak PRy będą marudzić o braku taboru - odesłać ich na cmentarzysko SPC, Kołobrzeg czy Krzyż.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez riversedge_pl 1

Korczian napisał(a):

> Zmieni się ekipa rządząca, zmienią się znowu barwy i > pomysły.

Osobiście jestem zwolennikiem barw miejskich, które na pojazdach KM dominowały przed wprowadzeniem FG. Nie przeszkadzają mi absolutnie z kolei żółte wagony Tatr.

Tak swoją drogą, niedawno miałem okazję przejechać się Taterką po Berlinie i zauważyłem dwie ciekawostki. Pierwszą z nich jest pełna funkcjonalność wyświetlaczy wewnątrz wagonów, drugą jest bardzo cicha praca tramwaju. Nasze Szczecińskie bardzo głośno "wyją" w sposób charakterystyczny, szczególnie przy hamowaniu oraz głośno ruszają z przystanku. W Berlinie Taterki się tak nie zachowują. Ciekaw jestem, dlaczego. :)

-- 2008 & 1410

2008, 1410, 2876, 1571

wysłane przez ilm19

riversedge_pl napisał(a):

> W Berlinie Taterki się tak nie > zachowują. Ciekaw jestem, dlaczego. :)

Prawdopodobnie musiałeś jechać czymś z serii numerów #6xxx. Te wagony, w przeciwieństwie do tych z serii #7xxx sprzedanych Szczecinowi, nie mają rozruchu tyrystorowego, więc nie buczą w charakterystyczny dla tyrystorów sposób.

wysłane przez LinX 13

ilm19 napisał(a):

> Prawdopodobnie musiałeś jechać czymś z serii numerów #6xxx. Te > wagony, w przeciwieństwie do tych z serii #7xxx sprzedanych > Szczecinowi, nie mają rozruchu tyrystorowego, więc nie buczą w > charakterystyczny dla tyrystorów sposób.

Kolego nie wprowadzaj w błąd, wszystkie berlińskie Tatry typu T6 i Kt4 mają rozruch tyrystorowy. Różnica w dźwięku wynika z różnych generacji tego rozruchu (TV3, TV5)

wysłane przez ilm19

LinX napisał(a):

> Kolego nie wprowadzaj w błąd, wszystkie berlińskie Tatry typu T6 i > Kt4 mają rozruch tyrystorowy. Różnica w dźwięku wynika z > różnych generacji tego rozruchu (TV3, TV5)

Ups, to przepraszam, zmyliło mnie oznaczenie KT4D (bez "t"). Zwracam honor.

wysłane przez volvob10ma 6

Czy można poprawić to, aby stopka nie ucinała zdjęcia z dołu? Z góry dziękuję.

wysłane przez Adam1900

volvob10ma napisał(a):

> Czy można poprawić to, aby stopka nie ucinała zdjęcia z > dołu?

A kiedyś one nie były mniejsze, gdy nie było FG ?

Solaris SU12 # 1900

wysłane przez djdark  0

Adam1900 napisał(a):

> A kiedyś one nie były mniejsze, gdy nie było FG ?

Nie.

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez NWO

W Berlinie te wagony wyglądają trochę inaczej. Przeciętny mieszkaniec tego miasta oglądając to zdjęcie szybko zauważy, że gdzieś zniknął niemiecki sprzęg z przodu pierwszego wagonu. Tam każdy wagon typu Tatra jest identycznie wyposażony. W każdym wagonie funkcjonują wszystkie wyświetlacze informacyjne, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Działa też głosowe zapowiadanie przystanków. Natomiast w jednej kwestii Berlin nie jest od Szczecina lepszy - wandalizm. Tam nawet nowsze niskopodłogowe tramwaje nowej generacji mają zniszczone wnętrza. A niby to takie cywilizowane miasto...

-- W szczecińskiej polityce dużo się krzyczy, a mało rozmawia. Niestety.

wysłane przez mike_1994

NWO napisał(a):

[ciach]

Myślę, że niewiele pomyliłbym się ze stwierdzeniem, że im bardziej na zachód tym większy wandalizm.

wysłane przez Jasiek 36

mike_1994 napisał(a):

> Myślę, że niewiele pomyliłbym się ze stwierdzeniem, że im > bardziej na zachód tym większy wandalizm.

A nieprawda, wystarczy pojechać do Drezna, aby zobaczyć że tam pasażerowie szanują w większości wozy. Natomiast Berlin to miasto bardziej wielokulturowe, dlatego niektórzy nie mają przywiązania do niemieckiej własności.
1

wysłane przez Sebek821 1

Tak się zastanawiam. Czy istnieje jakiś cień szansy, że podczas kasacji 105tek (tych po jakiś większych modernizacjach), po wyciągnięciu wyświetlaczy wewnętrznych pojawią się w "Kanarkach"? Jak sądzicie?

-- Powrót do żywych :)

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez paki

Sebek821 napisał(a):

> Tak się zastanawiam. Czy istnieje jakiś cień szansy, że > podczas kasacji 105tek (tych po jakiś większych > modernizacjach), po wyciągnięciu wyświetlaczy > wewnętrznych pojawią się w "Kanarkach"? Jak sądzicie?

Jak na razie czerwony wyświetlacz wisi sobie bezużytecznie od paru lat w #643". #705 też miał iść na żyletki i też za bardzo nie widać migracji wewnętrznego wyświetlacza.

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi