Forum

Szkoda, że nie 19 metrów

zdjęcie
Szkoda, że nie 19 metrów

wysłane przez matiuszek

Zgodnie z kodeksem drogowym, taki pojazd nie może przekraczać 18,75m

wysłane przez PrzemekW

matiuszek napisał(a):

> Zgodnie z kodeksem drogowym, taki pojazd nie może > przekraczać 18,75m Owszem może, tylko że do tego trzeba posiadać stosowne zezwolenie ;)

wysłane przez Michal105N

PrzemekSzczecin napisał(a):

> Owszem może, tylko że do tego trzeba posiadać stosowne > zezwolenie ;)

Pamiętam, że w Warszawie testowali Mercedesa o jakiejś niestandardowej długości. Generalnie pojazdy przegubowe są lepsze w komforcie jazdy, lecz nie przesadzajmy z tymi metrami ;)

wysłane przez Luke_Police  163

Michal105N napisał(a):

> Pamiętam, że w Warszawie testowali Mercedesa o jakiejś > niestandardowej długości. Generalnie pojazdy przegubowe są > lepsze w komforcie jazdy, lecz nie przesadzajmy z tymi metrami ;)

We Wrocławiu też kiedyś testowano taki dłuższy autobus Mercedesa z serii Citaro. Charakterystyczne dla niego było to, że był 4-osiowy - czyli taki dłuższy przegubowiec z bliźniakami z tyłu.

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)

wysłane przez PrzemekW

Luke_Police napisał(a):

> We Wrocławiu też kiedyś testowano taki dłuższy autobus > Mercedesa z serii Citaro. Charakterystyczne dla niego było to, że > był 4-osiowy - czyli taki dłuższy przegubowiec z bliźniakami z > tyłu.

To nie był przypadkiem Capacity? Innego pojazdu o podanym wyglądzie nie znam. Gwoli ścisłości to takie pozwolenia wydaje wojewoda, ale nie jestem pewien czy nie są one czasowe. Co do długości - moim zdaniem te 18,75 w zupełności wystarczy ;)

wysłane przez mxk

PrzemekSzczecin napisał(a):

> Gwoli ścisłości to takie pozwolenia wydaje wojewoda, ale > nie jestem pewien czy nie są one czasowe.

Nieprawda - wydaje je starosta, oprócz jednorazowych są dostępne również czasowe (do 2 lat). Więcej: http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1368217307.news&which=01.01.01.01.01.01.02

-- "Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

wysłane przez mike_1994

PrzemekSzczecin napisał(a):

> To nie był przypadkiem Capacity? Innego pojazdu o podanym wyglądzie > nie znam. Gwoli ścisłości to takie pozwolenia wydaje wojewoda, ale > nie jestem pewien czy nie są one czasowe. Co do długości - moim > zdaniem te 18,75 w zupełności wystarczy ;)

A dla mnie w ogóle nie ma sensu. Jak bawić się w coś pojemniejszego niż 18m to dorzućmy jeszcze jeden człon (tak, tak, do tego potrzeba by tych wszystkich zgód itd.). Zabawa w +0,75 po to, żeby weszło całe 9 osób więcej niż do standardowego przegubowca raczej jest nie warta swojej ceny, która z pewnością nie jest proporcjonalna w stosunku do SU18.

wysłane przez lukaszenko 16

Żeby niepotrzebnie nie zaczynać nowego wątku: ktoś wie, na jakiej linii kursuje on dzisiaj? Ewentualnie na jakich będzie jeździł w najbliższych dniach.

wysłane przez 333Wojtas333 15

lukaszenko napisał(a):

> Żeby niepotrzebnie nie zaczynać nowego wątku: ktoś wie, > na jakiej linii kursuje on dzisiaj? Ewentualnie na jakich > będzie jeździł w najbliższych dniach.

Z moich obserwacji wynika, że najczęściej pojawia się na A, czasami na B. Raz był przypadek, że kursował na 54.

wysłane przez konjo  4

333Wojtas333 napisał(a):

> Z moich obserwacji wynika, że najczęściej pojawia się na A, > czasami na B. Raz był przypadek, że kursował na 54.

Raz chyba na 77.

So never mind the darkness.

wysłane przez Tatra108 10

Wczoraj kursował na C.

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez newsman

Tatra108 napisał(a):

> Wczoraj kursował na C.

Dzisiaj na 77.

wysłane przez volvo

lukaszenko napisał(a):

> Żeby niepotrzebnie nie zaczynać nowego wątku: ktoś wie, > na jakiej linii kursuje on dzisiaj? Ewentualnie na jakich > będzie jeździł w najbliższych dniach.

Dzisiaj jeździ na 54 albo 84, nie wiem konkretnie bo mi mignął bokiem na ul. Walecznych.

-- 2880 rządzi xD

wysłane przez bartez 336

volvo napisał(a):

> Dzisiaj jeździ na 54 albo 84, nie wiem konkretnie bo mi > mignął bokiem na ul. Walecznych.

Na 84/2. W poprzednich dniach kilka razy widziałem go na A.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez pawelp19 −3

bartez napisał(a):

> Na 84/2. W poprzednich dniach kilka razy widziałem go na A.

A ja chyba wczoraj widziałem go na C z wyłączonym przednim wyświetlaczem.

wysłane przez arti

pawelp19 napisał(a):

> A ja chyba wczoraj widziałem go na C z wyłączonym przednim > wyświetlaczem.

Dzisiaj też bez wyświetlacza.

wysłane przez bartez 336

arti napisał(a):

> Dzisiaj też bez wyświetlacza.

Jak go widziałem to działał.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez man1995 55

bartez napisał(a):

> Jak go widziałem to działał.

Dzisiaj jeździł na 77/4 po południu. Wyświetlacze normalnie działały ale ślepak z przodu też był. Jeden kwiatek na monitorze zauważyłem, zamiast przystanku "Gryfińska" jest "Wierzbowa" :D

wysłane przez wsad123 6

man1995 napisał(a):

> > Dzisiaj jeździł na 77/4 po południu. Wyświetlacze normalnie > działały ale ślepak z przodu też był. Jeden kwiatek na monitorze > zauważyłem, zamiast przystanku "Gryfińska" jest "Wierzbowa" :D

To chyba częsty problem, bo jakiś czas temu jeździł na 55 i zamiast przystanku "Przodowników Pracy nż" widniało "Zawadzkiego Kościół" :)

wysłane przez Tatra108 10

Takie kwiatki to jeszcze nic. Najbardziej zdziwił mnie kwiatek w Poznaniu. Skąd w zapowiedziach znalazł się 'Załom Fabryka' skoro oni w ogóle nie mają takiego przystanku? To jest dopiero zagadka.

-- JB Brania Cosmetics powoli wychodzi z cienia. Chwała mi za to. :-)

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez man1995 55

wsad123 napisał(a):

> To chyba częsty problem, bo jakiś czas temu jeździł na 55 i zamiast > przystanku "Przodowników Pracy nż" widniało "Zawadzkiego Kościół" > :)

Na C ostatnio było "Struga Zajezdnia nż" :D