Forum

Linia 73 ponownie podzielona na dwa, tym razem bez literek,...

zdjęcie
Linia 73 ponownie podzielona na dwa, tym razem bez literek, a z dodatkową cyferką z przodu
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Co to Gierczak? ;)

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"
mxk napisał(a):
Co to Gierczak? ;)

Emilia. Taka pani.
miste napisał(a):
Emilia. Taka pani.

Gratuluję!

Nie pytaj mnie o nic, wiem tyle co ty ;)
14

wysłane przez lukaszenko 16

Ja byłym za dawnym podziałem, czyli na linie 62 i 73. Według mnie to było lepsze ze względu na jasność informacji. No ale coś czuję, że taki podział już nie wróci.

wysłane przez pioko17 38

lukaszenko napisał(a):

> Ja byłym za dawnym podziałem, czyli na linie 62 i 73. > Według mnie to było lepsze ze względu na jasność > informacji. No ale coś czuję, że taki podział już nie > wróci.

Podział może nie, ale zmiana numeracji już jak najbardziej. Np obecne 73D niech nosi numer 72, a 73Z - 73. W ten sposób numery będą bardziej wyraziste i ciężko będzie pomylić autobus przez osoby starsze/niedowidzące na odcinkach wspólnych, np na przystanku Wielgowo Borsucza.

wysłane przez bartez 336

pioko17 napisał(a):

> W ten sposób numery będą bardziej wyraziste i ciężko będzie pomylić > autobus przez osoby starsze/niedowidzące na odcinkach > wspólnych, np na przystanku Wielgowo Borsucza.

To ktoś nie dowidzi D lub Z na wyświetlaczu, a zobaczy bez problemu 2 lub 3 po 7?

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez lukaszenko 16

bartez napisał(a):

> To ktoś nie dowidzi D lub Z na wyświetlaczu, a zobaczy bez > problemu 2 lub 3 po 7?

Dlatego chciałem 62 i 73, bo to jednak są trochę inne numery.

wysłane przez t105n  49

lukaszenko napisał(a):

> Dlatego chciałem 62 i 73, bo to jednak są trochę inne numery.

62 z Basenu do Wielgowa po staremu, a powrót przez Płonię, Kijewo i Słoneczne. 73 odwrotnie. O to Ci chodziło?

-- Usiłowanie dożycia emerytury jest jak gonitwa za horyzontem.

wysłane przez pioko17 38

bartez napisał(a):

> To ktoś nie dowidzi D lub Z na wyświetlaczu, a zobaczy bez > problemu 2 lub 3 po 7?

Dopiski "D" i "Z" są mniejsze niż numer linii. W szczególności na obu bocznych i tylnych wyświetlaczach.

wysłane przez Jacek

lukaszenko napisał(a):

> Ja byłym za dawnym podziałem, czyli na linie 62 i 73.

Zaryzykuje stwierdzenie, ze nie jestes z Wielgowa ani okolic i nie bardzo wiesz o czym w ogole piszesz. Ja z kolei nie czuje w obowiazku informowania Cie, w celu uzyskania jakich korzysci powstala linia okrezna w tym rejonie. Co najwyzej moge Cie poprosic, bys nie rzucal na wiatr swoich bezpodstawnych opinii.

PS. Dobrze wiedziec, ze na "wzmocnieniu 56" jezdzi sobie przegub, a na 73 prawie same krotkie.

wysłane przez mlodzianiasz 5

Jacek napisał(a):

>  > Zaryzykuje stwierdzenie, ze nie jestes z Wielgowa ani okolic i > nie bardzo wiesz o czym w ogole piszesz. Ja z kolei nie czuje w > obowiazku informowania Cie, w celu uzyskania jakich korzysci > powstala linia okrezna w tym rejonie. Co najwyzej moge Cie > poprosic, bys nie rzucal na wiatr swoich bezpodstawnych opinii.

Mój kolega z klasy codziennie dojeżdża z Wielgowa do centrum miasta i też twierdzi, że lepszy był dawny podział czyli 62 i 73. Chodziło mu głównie o to że podjeżdża na Borsuczą autobus z numerkiem 73Z, a tu nagle niespodzianka jedzie jak 73D.

-- "Wyobraźcie sobie, że mam gumę, ale chcę loda, co wtedy powinnam zrobić? A co jeśli nie mam ochoty na loda, ale mam gumę?"

wysłane przez Jacek

mlodzianiasz napisał(a):

> Mój kolega z klasy codziennie dojeżdża z Wielgowa do centrum > miasta i też twierdzi, że lepszy był dawny podział czyli 62 i > 73. Chodziło mu głównie o to że podjeżdża na Borsuczą > autobus z numerkiem 73Z, a tu nagle niespodzianka jedzie jak 73D.

Troche sie chaos zrobil z tymi wypowiedziami. Bo nie bardzo wiem, komu chodzi o pelne odwzorowanie tego co bylo kiedys (62 do Wielgowa, 73 do Zdunowa), a komu po prostu przeszkadzaja numerki.

Jesli chodzi o to pierwsze, to dla mnie jest to raczej klarowne, ze cofniecie sie do dawnego rozwiazania byloby totalnym regresem. Dzieki linii okreznej Wielgowo moze bezposrednio dojechac m.in. na Sloneczne i do Zdrojow, natomiast Slawociesze i Zdunowo bezposrednio do Dabia. Wczesniej przeciez tego nie bylo. Mieszkancy Wielgowa chcac jechac na Sloneczne, musieli dojsc do PKP w Zdunowie gdzie zatrzymywalo sie 73. Ktos mieszkajacy w okolicach Borsuczej, mial zatem minimum 20-minutowy spacer.

Co do numerkow, raczej jedynym problemem jest to, ze kierowcy czasem lekcewaza ustawianie prawidlowego numeru na wyswietlaczu i zatrzymuja sie przy niewlasciwym slupku (Borsucza, Zdunowo Szpital). To drugie zreszta i tak nie uwazam za zbyt istotne, bo pasazerowie raczej nie lacza faktu zatrzymania sie autobusu przy konkretnym slupku. Ot, po prostu sie zatrzymal.

A wiec co najwyzej pokusilbym sie o zdyscyplinowanie kierowcow, a nie bawienie sie w zamiane numerkow. Ktos tu napisal jeszcze o wymianie D i Z na L i P - to juz kompletna bzdura. O ile mieszkancy Wielgowa faktycznie do dzis maja problem z zapamietaniem ktory autobus jedzie w ktorym kierunku (wszak D jedzie Z Dabia a nie DO Dabia), o tyle na Basenie Gorniczym raczej nie ma z tym problemu, wiekszosc wie, ze D->Dabie, a Z->Zdroje.

wysłane przez lukaszenko 16

Jacek napisał(a):

> A wiec co najwyzej pokusilbym sie o zdyscyplinowanie kierowcow, a > nie bawienie sie w zamiane numerkow. Ktos tu napisal jeszcze o > wymianie D i Z na L i P - to juz kompletna bzdura. O ile mieszkancy > Wielgowa faktycznie do dzis maja problem z zapamietaniem ktory > autobus jedzie w ktorym kierunku (wszak D jedzie Z Dabia a nie DO > Dabia), o tyle na Basenie Gorniczym raczej nie ma z tym problemu, > wiekszosc wie, ze D->Dabie, a Z->Zdroje.

I właśnie o to chodzi, że na Wielgowie Z jedzie na Dąbie a D na Zdroje. I bądź tu potem mądry co gdzie jedzie, szczególnie w przypadku osób mało orientujących się w komunikacji.

-- 7823, odjazd!

wysłane przez man1995 55

Jacek napisał(a):

> PS. Dobrze wiedziec, ze na "wzmocnieniu 56" jezdzi sobie > przegub, a na 73 prawie same krotkie.

Co masz na myśli pisząc "wzmocnienie"? Dodatek czy szczytówkę?

Ja jakoś na 73/873 ostatnio widzę długie wozy. Dziś np. 2885, 2887 i 2216.

wysłane przez Jacek

man1995 napisał(a):

> Co masz na myśli pisząc "wzmocnienie"?

873. Pokrywa sie prawie na calej trasie z 56, dlatego pozwolilem sobie tak ochrzcic te linie.

wysłane przez man1995 55

Jacek napisał(a):

  > 873. Pokrywa sie prawie na calej trasie z 56, dlatego pozwolilem > sobie tak ochrzcic te linie.

Ale jakbyś nie zauważył 873 ma zadania łączone z 73, więc nie da się zrobić tak żeby na 873 była solówka a na 73 przegub.

wysłane przez bartez 336

man1995 napisał(a):

> Ale jakbyś nie zauważył 873 ma zadania łączone z 73, więc nie > da się zrobić tak żeby na 873 była solówka a na 73 przegub.

W poniedziałek nie widziałem żadnej solówki na 73, w niedzielę także co najmniej dwa Solarisy 18-metrowe.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Jacek

man1995 napisał(a):

> Ale jakbyś nie zauważył 873 ma zadania łączone z 73, więc nie > da się zrobić tak żeby na 873 była solówka a na 73 przegub.

Faktycznie, nie wzialem pod uwage ze system zamienny na Basenie pozostal mimo zmian. Przepraszam

wysłane przez man1995 55

Jacek napisał(a):

> Faktycznie, nie wzialem pod uwage ze system zamienny na Basenie > pozostal mimo zmian. Przepraszam

No bez przesady, przepraszać nie musisz :D

wysłane przez Bamip

lukaszenko napisał(a):

> ciach

Szczerze mówiąc pamiętam, jak przed siedmioma laty sporo ludzi narzekało na nowy system. Ale teraz, wszyscy już się pewnie przyzwyczaili do tego co jest zwyczajowo.

Jedyne co można by zmienić, moim skromnym zdaniem to literację z „Z” i „D” na „P” (prawostronnie) i „L” (lewostronnie), bo sporo osób nadal kojarzy, że „D” to tylko przez Dąbie, a „Z” przez Zdroje, ale i do tego też się przyzwyczaili. Gorzej trochę z turystami.

-- Jak ma się coś przedobrzyć, to lepiej zrobić to źle (doświadczenia z pracy licencjackiej;)