Forum

Tunel dla pieszych już prawie gotowy

zdjęcie
Przepust dla pieszych już prawie gotowy

wysłane przez 333Wojtas333 15

Zastanawia mnie dlaczego ten obiekt nosi nazwę tunel. Z mojego punktu widzenia jest to wiadukt lub przejście podziemne dla pieszych, gdyż na górze odbywa się ruch pociągów, a tunele zdaje się mają nad sobą z reguły przeszkody naturalne w postaci gór lub wody.

-- Czy mógłby pan zabrać nogi z siedzenia, czy też chce pan abyśmy znowu kupili starocie z Niemiec? :D
Albo tunel dla pieszych, albo wiadukt kolejowy. Wiadukt dla pieszych na pewno nie, bo piesi po wiadukcie poruszać się nie będą.
Jak dla mnie to jest to przepust, czyli element podtorza (budowla inżynierska) budowany w nasypie ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez Zygzak7

333Wojtas333 napisał(a):

> Zastanawia mnie dlaczego ten obiekt nosi nazwę tunel. Z > mojego punktu widzenia jest to wiadukt lub przejście > podziemne dla pieszych, gdyż na górze odbywa się ruch > pociągów, a tunele zdaje się mają nad sobą z reguły > przeszkody naturalne w postaci gór lub wody.

Oświećcie mnie, co to za obiekt?

wysłane przez Bamip

Zygzak7 napisał(a):

> Oświećcie mnie, co to za obiekt?

Przebicie ze Słonecznego do pętli SST.

wysłane przez t105n  49

Jeśli autor spodziewa się masowej przesiadki pasażerów do tramwaju, to czemu to dojście jest takie wąskie?

wysłane przez Bamip

t105n napisał(a):

> Jeśli autor spodziewa się masowej przesiadki pasażerów do > tramwaju, to czemu to dojście jest takie wąskie?

Hmm, przejście węższe przy wejściu, a pod nasypem się rozszerza. Ciekawe. Może to jakieś kwestie geologiczne?

-- Tall Ships Races 2017 w Szczecinie. Poprzyj inicjatywę, polub na Facebooku
https://www.facebook.com/TSR17Szczecin

wysłane przez mxk

Bamip napisał(a):

> Hmm, przejście węższe przy wejściu, a pod nasypem się > rozszerza. Ciekawe. Może to jakieś kwestie geologiczne?

IMO prędzej chodzi o kwestię własnościowe gruntów i związane z tym służebności.

-- "Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

wysłane przez Bamip

mxk napisał(a):

> IMO prędzej chodzi o kwestię własnościowe gruntów i > związane z tym służebności.

A to również.

wysłane przez wojwa

A ja byłem święcie przekonany, że tędy będzie jeździł tramwaj :) Zawsze mnie zastanawiało, że trochę wąsko, ale myślałem, że to sprawa zdjęcia :)

wysłane przez 333Wojtas333 15

Dzisiaj w godzinach porannych odbyły się testy obciążeniowe przepustu. W roli głównej czeska lokomotywa S200.