Forum

Objazdowa "dziewiątka" w reklamie programu TVP Szczecin...

zdjęcie
Objazdowa "dziewiątka" w reklamie programu TVP Szczecin "Kronika"
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
I nadal nie wgrany kierunek "Pomorzany"? Może mi ktoś odpowiedzieć w czym tkwi problem TS-ów, aby wgrać takowe kierunki?
Stig napisał(a):

> I nadal nie wgrany kierunek "Pomorzany"? Może mi ktoś > odpowiedzieć w czym tkwi problem TS-ów, aby wgrać takowe > kierunki?

Spokojnie, "dopiero" kilka dni tak jest ;) Mają ~2 lata na zaprogramowanie wyświetlaczy. A tak zupełnie serio, to pewnie w najbliższych dniach wszystko się unormuje.
PrzemekSzczecin napisał(a):

> Spokojnie, "dopiero" kilka dni tak jest ;) Mają ~2 lata na > zaprogramowanie wyświetlaczy.

Nie sądzę, żeby taka trasa "dziewiątki" miała obowiązywać do końca remontu Potulickiej. Raczej jest to spowodowane zamkniętym skrzyżowaniem Bohaterów Warszawy - Jagiellońska, a co za tym idzie, niemożnością skierowania "jedynki" i dziewiątki" na trasę okrężną (tak jak podczas któregoś z etapów remontu Bramy Portowej w 2012). Moim zdaniem to właśnie może być powód, dla którego TS-y nie programują wyświetlaczy na obecną trasę (skoro będzie obowiązywać jedynie kilka tygodni).
maciekos95 napisał(a):

> PrzemekSzczecin napisał(a):

> > "ciach"

Według mnie to żadne usprawiedliwienie. Z tego co mówisz można wywnioskować, że na 812 nie musiały się znajdywać żadne informacje na temat przystanków końcowych? Czy na 809 np.? To jest kompletna dezinformacja dla pasażerów, zwłaszcza dla szczecinian, których znaczna większość jest jednak przyzwyczajona do stałych tras tramwajów, bez jakichkolwiek zmian.
Stig napisał(a):

[ciach]

Zgadzam się z Tobą, że taki brak informacji może być uciążliwy dla pasażerów i nie powinien mieć miejsca, jednak domyślam się, że ktoś z TS mógł pomyśleć inaczej ;)
maciekos95 napisał(a):

> Zgadzam się z Tobą, że taki brak informacji może być uciążliwy > dla pasażerów i nie powinien mieć miejsca, jednak domyślam się, > że ktoś z TS mógł pomyśleć inaczej ;)

Uciążliwy? To jest niedopuszczalne. Nikt nie patrzy za każdym razem na tabliczkę przystankową. Zmiana trasy powinna być wyraźnie zaznaczona na pojeździe. Dla przeciętnego zjadacza chleba taka 9 powinna jechać normalnie, bo niby czemu nie? I pewnie nie jeden się zdziwił przy Wawrzyniaka. Dyktę włożyć mogli przecież...

-- Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
maciekos95 napisał(a):

> Zgadzam się z Tobą, że taki brak informacji może być uciążliwy > dla pasażerów i nie powinien mieć miejsca, jednak domyślam się, > że ktoś z TS mógł pomyśleć inaczej

Nieprawidłowości w oznakowaniu tramwajów jest więcej: - Linia 9 bez kierunku na wyświetlaczach w stronę Pomorzan. - Linia 1 z kierunkiem "Brama Portowa" zamiast "Dworcowa". - Linia 11 z poprawnym opisem, ale nieprawidłowymi zapowiedziami z głośników zewnętrznych: "Linia nr 11, kierunek Gumieńce". - Linia 12 z ukośnikami obok numeru "12/". O brakach komunikatów na temat przystanków na trasie też można by długo pisać. Niestety motorniczy nie może nic z tym zrobić, gdyż w autokomputerach pokładowych nie ma aktualnych rozkładów.
NWO napisał(a):

> Niestety motorniczy nie może nic z tym zrobić, gdyż w > autokomputerach pokładowych nie ma aktualnych rozkładów.

Tak samo jest z linią 70. Planowy odjazd z Pl. Rodła w kierunku Dworca - 14:59. Kierowca przyjechał o 14:54, a jego sterownik pokazywał, że to odpowiedni czas. Nie byłoby problemu, gdyby kierowca spojrzał na rozkład, który dostaje razem z tablicami i jeździł według niego.
NWO napisał(a):

> Nieprawidłowości w oznakowaniu tramwajów jest więcej: > - Linia 1 z kierunkiem "Brama Portowa" zamiast "Dworcowa".

Dziś widziałem "jedynkę" jadącą w kierunku Dworcowej z wyświetlaczami ustawionymi tak jak na "dziewiątce", czyli sam numer bez kierunku.

> - Linia 12 z ukośnikami obok numeru "12/".

Oprócz tego błędu zauważyłem też, że jedna z "dwunastek" jechała dziś w stronę Pomorzan z przewijanym napisem... "Dworzec Niebuszewo".
Jeżeli to prawda co mówił mi znajomy dziennikarz to trasa ma ulec zmianie. Dziewiątka będzie jechała z Głębokiego do przystanku Piastów, następnie skręci w Jagiellońską, Bohaterów Warszawy, Wawrzyniaka i dalej z powrotem do Głębokiego.

Swoją drogą nawet jeśli nie opłaca im się programować na ten miesiąc czy tam dwa kierunku Pomorzany to mogliby chociaż wykorzystać tablice kierunkowe od stopiątek. Nic nie wadzi wziąć dwie tablice jedna np. 12, a drugą z 9 ;)

-- SST - Są Stare Tramwaje ;)

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja
Tatra108 napisał(a):

> Jeżeli to prawda co mówił mi znajomy dziennikarz to trasa ma > ulec zmianie. Dziewiątka będzie jechała z Głębokiego do > przystanku Piastów, następnie skręci w Jagiellońską, > Bohaterów Warszawy, Wawrzyniaka i dalej z powrotem do > Głębokiego.

Ale to chyba dopiero po skończeniu Wawrzyniaka na czas zamknięcia Potulickiej.

-- Zima i śnieg nie zmieniają kwalifikacji drogi dla rowerów - to nadal nie jest chodnik, parking ani miejsce składowania hałd śniegu.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
t105n napisał(a):

> Ale to chyba dopiero po skończeniu Wawrzyniaka na czas zamknięcia > Potulickiej.

Dokładnie tak. Mea culpa, nie dopisałem najważniejszej informacji :-)

-- SST - Są Stare Tramwaje ;)

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja
Tatra108 napisał(a):

> Jeżeli to prawda co mówił mi znajomy dziennikarz to trasa ma > ulec zmianie. Dziewiątka będzie jechała z Głębokiego do > przystanku Piastów, następnie skręci w Jagiellońską, > Bohaterów Warszawy, Wawrzyniaka i dalej z powrotem do > Głębokiego.

To słabo... Trasa okólna z 1 jak w 2012 roku byłaby o niebo lepsza i sensowniejsza, nie zawracałaby tuż przed wjazdem do centrum i wydaje mi się, że wszyscy takiej oczekiwaliśmy...

-- Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

wysłane przez matiuszek

W mojej opinii, najlepsza reklama jaka była na pojazdach KM.