Forum

Pierwszy autobus PKS-u w barwach FG

zdjęcie
Pierwszy autobus PKS-u w barwach FG
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez fan004 86

Czy PKS zamierza przemalować wszystkie autobusy (te kursujące na liniach do Dobrej) czy tylko niektóre?

#TramwajemPoŚwiecie

wysłane przez PawlukBoss21

fan004 napisał(a):

> Czy PKS zamierza przemalować wszystkie autobusy (te > kursujące na liniach do Dobrej) czy tylko niektóre?

Nie wiem, ale myślę, że przemalują te obecnie czerwone sprowadzone, może kilka krótkich oraz te co na co dzień obsługują linię 807. Ale on jest sweat- aśny :)
PawlukBoss21 napisał(a):

> Ale on jest sweat- aśny :)

Od dzisiaj jadąc tym autobusem będę słyszał ten kawałek (zwłaszcza jak autobus będzie bansował na naszych drogach): https://www.youtube.com/watch?v=xat1GVnl8-k#t=31

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez Luke_Police  163

PawlukBoss21 napisał(a):

> Nie wiem, ale myślę, że przemalują te obecnie czerwone > sprowadzone, może kilka krótkich oraz te co na co dzień > obsługują linię 807. > Ale on jest sweat- aśny :)

Jeśli wierzyć jednej gazecie, to przemalują 7 pojazdów - 5 przegubowych i 2 krótkie. Ale do końca bym w to nie wierzył, bo wspomniane dwa krótkie autobusy to Mercedesy O408, a to nie są autobusy miejskie.

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)

wysłane przez matiuszek

Myślicie, ze dostanie herb? Wydaje mi się, że raczej nie dostanie herbu, gdyż jest to autobus prywatnej spółki.

wysłane przez wsad123 6

matiuszek napisał(a):

> Myślicie, ze dostanie herb? > Wydaje mi się, że raczej nie dostanie herbu, gdyż jest to > autobus prywatnej spółki.

Moim zdaniem poszczególne elementy są nieodłączną częścią malowania FG, więc powinny także pojawić się widoczne numery taborowe jak w wozach SPAK i SPAD. Za kilka dni wszystko się pewnie okaże.

wysłane przez fan004 86

wsad123 napisał(a):

> Moim zdaniem poszczególne elementy są nieodłączną > częścią malowania FG, więc powinny także pojawić się > widoczne numery taborowe jak w wozach SPAK i SPAD. Za kilka dni > wszystko się pewnie okaże.

No właśnie za kilka dni, a na razie dopiero go pomalowali.

#TramwajemPoŚwiecie

wysłane przez Luke_Police  163

W sumie to zdjęcie powinno też być w galerii nr 105 "MAN NG313". Stąd też prośba do autora, aby zaznaczył odpowiedni haczyk w formularzu dodawania/edycji zdjęcia.

Technik serwisu :)

wysłane przez Sebek821 1

Docelowo mają prawdopodobnie przemalować wszystkie przegubowe MANy oraz solówki (o ile będzie kasa). Citaro też ma się nie jedno załapać, ale jakoś mi się w to wierzyć nie chce. Co do ilości pomalowanych już wozów - są 2 przeguby. Ciekawostką jest to, że prawdopodobnie wymieniają w nich również tapicerkę. Widziałem jak w jednym z dwóch MANów zdjęte są obicia ze wszystkich siedzeń. Oznakowanie pojazdów ma być w standardzie FG + PKS Szczecin. Jak dokładnie to nie wiem LUB nie jestem pewien. Plan docelowy (ten prawdopodobny) ma być taki że wszystko będzie niemalże identycznie umiejscowione jak na Klonowickich bądź Dąbskich MANach, z tą różnicą że (i tutaj jest kilka opcji): 1. Logo PKS Szczecin standardowo umieszczony na boku pojazdu oraz na przodzie 2. - || - na przodzie oraz w standardowym miejscu spółek SPAK, SPAD 3. - || - tylko na przodzie, a z boku nazwa spółki z logiem UM jak w SPAK, SPAD

Ale mówię... To są tylko domysły, pogłoski, rozmowy z osobami które się tymi wozami zajmują etc. Więc proszę tego nie brać dosłownie do siebie, bo jak okaże się że będzie inaczej to potem będą pretensje że ten i tamten pisał tak czy siak.

Trzeba przyznać, że tam każdy uj ma swój strój. Pożyjemy, zobaczymy...

-- "Pewne miejsca, faktycznie schodzą na psy. Wszystko się zepsuło."

Kiedyś to było, teraz to nie ma.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez fan004 86

Sebek821 napisał(a):

> tutaj jest kilka opcji): > 1. Logo PKS Szczecin standardowo umieszczony na boku pojazdu > oraz na przodzie > 2. - || - na przodzie oraz w standardowym miejscu spółek > SPAK, SPAD > 3. - || - tylko na przodzie, a z boku nazwa spółki z logiem > UM jak w SPAK, SPAD

Najlepiej by było gdyby gdyby zrobili jak w SPAK i SPAD czyli z przodu i z boku. No i oczywiście domalowali numery taborowe w standardowej czcionce.

#TramwajemPoŚwiecie
Tnij cytaty. Jeśli odnosisz się do fragmentu czyjejś wypowiedzi, pozostaw jedynie ten fragment, a jeśli do całości, pozostaw najistotniejszą część cytatu.

moderator@mkm.szczecin.pl
fan004 napisał(a):

> No i oczywiście domalowali numery taborowe w standardowej czcionce.

Nakleili to raz. A dwa... Tak ma być. Czcionka + umieszczenie zgodne z FG (!niby!).

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez wilq90

Sebek821 napisał(a):

> Nakleili to raz. A dwa... Tak ma być. Czcionka + umieszczenie > zgodne z FG (!niby!).

Jadąc obok terenów PKS widziałem jednego z tych MAN'ów z naklejonymi już numerami taborowymi i herbem. Drugi wystawał już z hali również pomalowany.

wysłane przez bartez 336

wilq90 napisał(a):

> Drugi wystawał już z hali również pomalowany.

On tak wystaje od kilku tygodni;)

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):

> wilq90 napisał(a):

> > Drugi wystawał już z hali również pomalowany. >  > On tak wystaje od kilku tygodni;)

Od wczoraj już nie wystaje a stoi w całej okazałości obok hali z której wystawal.

-- SPPK Police - mimo wielu, wielu, trudów istnieje już 17 lat.
SPA Klonowica - w tym roku 15-to lecie :)
Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez Jasiek 36

Sebek821 napisał(a):

> Trzeba przyznać, że tam każdy uj ma swój strój. > Pożyjemy, zobaczymy...

Jak się potwierdzi, to przypomnę słowa przeciwników malowania przez SPPK: "to co PKS też ma swoje wozy malować, bo jakaś ich część jeździ na nockach". Chcieć to móc.
Sebek821 napisał(a):

> każdy uj ma swój strój.

Kolejny raz stąpasz po kruchym lodzie.

moderator@mkm.szczecin.pl
Sebek821 napisał(a):

> Trzeba przyznać, że tam każdy uj ma swój strój.

Do zobaczenia za dwa tygodnie.