Forum

Pierwszy z trzech sprowadzonych ostatnio Solarisów...

zdjęcie
Pierwszy z trzech sprowadzonych ostatnio Solarisów zadebiutował kilka dni temu
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Zawieszenie ma sztywne i nie buja się na zakretach. Można robić autobusy z normalnym zawieszeniem? Można.Dlaczego więc Solaris wypuścił z fabryki na szczeciński rynek taki szajs?
MAN756 napisał(a):

> Zawieszenie ma sztywne i nie buja się na zakretach. Można > robić autobusy z normalnym zawieszeniem? Można.Dlaczego > więc Solaris wypuścił z fabryki na szczeciński rynek taki > szajs?

Bo taki szajs zażyczył sobie zamawiający.
PrzemekW napisał(a):

> MAN756 napisał(a):

> > Zawieszenie ma sztywne i nie buja się na zakretach. Można > > robić autobusy z normalnym zawieszeniem? Można.Dlaczego > > więc Solaris wypuścił z fabryki na szczeciński rynek > taki > > szajs? >  > Bo taki szajs zażyczył sobie zamawiający.

Nie wierzę żeby SPAK zamawiał wozy bez stabilizatorów zakrętu. Solaris doskanale wie w jakim stanie są polskie drogi.Opcją dodatkową może być np klimatyzacja, ale montaż "sztywnego" zawieszenia powinno być opcją standardową w autobusie taką samą jak ABS czy ASR.
MAN756 napisał(a):

> Nie wierzę żeby SPAK zamawiał wozy bez stabilizatorów > zakrętu. Solaris doskanale wie w jakim stanie są polskie > drogi.

Wszyscy wiedzą jakie mamy drogi, co nie zmienia faktu że nasze wozy kładą się dosyć mocno na zakrętach, czasem aż do przesady.
MAN756 napisał(a):

> Nie wierzę żeby SPAK zamawiał wozy bez stabilizatorów.

W tym miejscu odsyłam do SIWZ. Wiedzieć, wierzyć i mieć nadzieje można na wiele, ale prawda jest taka, że każdy wóz wyposażony jest dokładnie w to, co zamówił sobie przewoźnik, ni mniej, ni więcej. Tak jest z każdym elementem wyposażenia, choć część z nich z czasem stała się "standardem".
PrzemekW napisał(a):

> Bo taki szajs zażyczył sobie zamawiający.

Bo podobno jest istotnie tańszym rozwiązaniem.
t105n napisał(a):

> Bo podobno jest istotnie tańszym rozwiązaniem.

I jest to prawda. Choć z punktu widzenia komfortu czy zwyczajnie późniejszego utrzymania, warto mieć taką stabilizację.
Czy wiadomo jaka jednostka napędowa w nim siedzi ??

wysłane przez Sebek821 1

Spak powinien brać przykład ze SPAD. Na zdjęciu widać, że znowu odwalili swoją fuszerkę z drzwiami do kabiny jak w poprzednich wozach. Niepraktyczne, brzydkie i nietrwałe. Face palm...

-- "Pewne miejsca, faktycznie schodzą na psy. Wszystko się zepsuło."

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez man1995 55

Sebek821 napisał(a):

> Spak powinien brać przykład ze SPAD. Na zdjęciu widać, że > znowu odwalili swoją fuszerkę z drzwiami do kabiny jak w > poprzednich wozach. Niepraktyczne, brzydkie i nietrwałe. > Face palm...

Heh. No ale po co zrobić w miarę ładnie zabudowane kabiny. Lepiej dać jakiś szajs z ex berlincow i niech jeździ. A to, że to jest tandeta i w dodatku mało praktyczna nie jest ważne.

wysłane przez torwid  67

Dzisiaj miałem okazję na niego trafić. Może to są subiektywne odczucia, ale mam wrażenie, ze silnik jest nieco cichszy, niż w "polskich" Solarisach, a autobus jest bardziej zrywny - to ostatnie może też zależeć od kierowcy, ale jechało się jakoś bardziej dynamicznie. Siedzenia zdecydowanie bardziej wygodne, miękkie i inaczej wyprofilowane, ale kilka jest na 1,5 osoby. Wewnątrz żadnego zegara czy wyświetlaczy, za to nad przednią szybą coś, co wygląda jak kaseta z podświetlanym na czerwono tłem i napisem "NA ŻĄDANIE" rodem Z PR110 czy M11. Sam mam taką jedną w domu :) Niestety, po wciśnięciu przycisku otwierania drzwi przez pasażera to coś się nie podświetla, więc nie wiem, czy to nasz zabytek, czy coś od poprzedniego właściciela.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Sebek821 1

torwid napisał(a):

[ciach]

Rozmawiałem z kierowcą który tym już śmigał. Twoje odczucie "kopyta" to prawda. Sam przyznał (cytuję) "Silniki są świetne! Nie to co te nasze gów*a, gaz w podłogę, wyje i złom ledwo drgnie. Jedyne co jest w nich denerwujące to ten badziew na drzwiach z plexi."

-- "Pewne miejsca, faktycznie schodzą na psy. Wszystko się zepsuło."

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez Luke_Police  163

Sebek821 napisał(a):

> Rozmawiałem z kierowcą który tym już śmigał. Twoje > odczucie "kopyta" to prawda. Sam przyznał (cytuję) "Silniki > są świetne! Nie to co te nasze gów*a, gaz w podłogę, wyje > i złom ledwo drgnie.

Chyba kierowca miał coś wspólnego z wozem #1100, który z ogromnym trudem podjeżdża pod górę...

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)