Forum

Spawy szyn w części do poprawki

Wszystkie spawy w łącznej liczbie 951 na 4-kilometrowym odcinku trasy tramwajów na prawobrzeżu z Basenu Górniczego do pętli Turkusowa już po badaniu. Kontrola ich stanu technicznego zakończyła się w poniedziałek, 30 listopada. I już wiadomo, że część z nich kwalifikuje się do poprawki po trzech miesiącach eksploatacji torowiska.

wysłane przez Mar321 0

Nie ma mnie chwilowo w Szczecinie. Chciałbym zapytać, jak wygląda sytuacja? Czy między Basenem a Turkusową tramwaje dalej są spowolnione? I czy dalej się tak niemożebnie wloką między Parnicą a Portem Centralnym?

wysłane przez canin

Mar321 napisał(a):

> Nie ma mnie chwilowo w Szczecinie. Chciałbym zapytać, jak > wygląda sytuacja? Czy między Basenem a Turkusową tramwaje > dalej są spowolnione? I czy dalej się tak niemożebnie > wloką między Parnicą a Portem Centralnym?

Tak, dalej są spowolnione i dalej się wloką między Parnicą a Portem Centralnym.
Mar321 napisał(a):

> Nie ma mnie chwilowo w Szczecinie. Chciałbym zapytać, jak > wygląda sytuacja? Czy między Basenem a Turkusową tramwaje > dalej są spowolnione? I czy dalej się tak niemożebnie > wloką między Parnicą a Portem Centralnym?

Moje obserwacje:

Większość motorniczych pomiędzy Wyszyńskiego a Portem Centralnym dają w palnik. Nie zdarzyło mi się jechać tam wolno. Natomiast pomiędzy Portem a Hangarową NŻ (najczęściej) motorniczowie jednak się wloką. Co ciekawe, niektórzy mają to ograniczenie w nosie lecz nie jadą 70 ;) Pomiędzy Hangarową NŻ a Turkusową to już indywidualnie, chociaż dość często do Jaśminowej ZUS (ja mówię na to Dworzec Główny Tunel) 55-60km/h to też jakiś "standard".

-- "Pewne miejsca, faktycznie schodzą na psy. Wszystko się zepsuło."

Kiedyś to było, teraz to nie ma.
Dzięki za odpowiedź. W takim razie, wiadomo do kiedy może potrwać ten stan rzeczy? No i kwestia torowiska robionego przez Energopol. Basen-Turkusowa, wiadomo, wykonawca przyznał się do błędu, wszystko robione jest w ramach gwarancji. Co z odcinkiem Wyszyńskiego-Basen? Nie ma przecież opcji, by tak to zostawić.
Mar321 napisał(a):

> Dzięki za odpowiedź. W takim razie, wiadomo do kiedy może > potrwać ten stan rzeczy? No i kwestia torowiska robionego przez > Energopol. Basen-Turkusowa, wiadomo, wykonawca przyznał się do > błędu, wszystko robione jest w ramach gwarancji. Co z odcinkiem > Wyszyńskiego-Basen? Nie ma przecież opcji, by tak to zostawić.

Energopol w ramach gwarancji, czy Zditm, nie potrafi od kilku tygodni na Basenie Górniczym przy peronie linii 54 i 84 naprawić rury od kanalizacji deszczowej, tak więc nie spodziewałbym się szybkiej naprawy torów w naszym cudownym mieście.
Jasiek napisał(a):

> Energopol w ramach gwarancji, czy Zditm, nie potrafi od kilku > tygodni na Basenie Górniczym przy peronie linii 54 i 84 naprawić > rury od kanalizacji deszczowej, tak więc nie spodziewałbym się > szybkiej naprawy torów w naszym cudownym mieście.

Skoro mowa o problemów z kanalizacją. Po dzisiejszych nocnych opadach deszczu nieźle zalało torowisko przy przystanku Port Centralny w kierunku centrum. Czyżby jakieś problemy z odprowadzaniem wody w tym miejscu?
Sebek821 napisał(a):

> (ja mówię na to Dworzec Główny Tunel)

To widzę, że krakowska stylistyka Ci się udzieliła ;) Ale Jaśminowa to jednak nie to samo co Tunel KST :D