Forum

Zbliżenie na tył spalonego Solarisa

zdjęcie
Zbliżenie na tył spalonego Solarisa

wysłane przez Arek88

Co było przyczyną spaleniem silnika?

wysłane przez Kacpi 27

Prawdopodobnie przegrzanie silnika,chciałbym zaznaczyć iż ten pojazd w bodajże 2010 roku zgubił silnik ;)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez lukaszenko 16

Kacpi napisał(a):

> Prawdopodobnie przegrzanie silnika[...]

To ja nie wiem co tam musiało się stać, że na tej linii, o tej porze roku i o tej godzinie przegrzał silnik.

wysłane przez tabor3377

> To ja nie wiem co tam musiało się stać, że na tej linii, o > tej porze roku i o tej godzinie przegrzał silnik.

Wystarczy że w układzie chłodzenia jest nie wystarczająca ilość płynu.

wysłane przez lukaszenko 16

tabor3377 napisał(a):

> Wystarczy że w układzie chłodzenia jest nie wystarczająca > ilość płynu.

Ale to dalej nie powoduje zapłonu, bo gdy jest go za mało to kierowca widzi że się silnik grzeje ponadnormatywnie. A nawet gdy jest go odpowiednia ilość i jakimś cudem się przegrzeje(co raczej będzie miało miejsce latem a nie zimą) to wyleci płyn chłodniczy i kaput.

wysłane przez MAN756 23

Kacpi napisał(a):

> Prawdopodobnie przegrzanie silnika,chciałbym zaznaczyć iż > ten pojazd w bodajże 2010 roku zgubił silnik ;)

Od przegrzania silnika raczej nie, wystarczy że przecieka wtryskiwacz i paliwo leje się na rozgrzaną turbosprężarkę albo inne elementy wydechu , ale to tylko takie moje przypuszczenie.

wysłane przez Pelikan 0

Jeżeli stan płynu jest w normie to solara zimą nie zagotujesz, nawet z włączonym agregatem. Ale kiedy z pieca pójdzie olej lub płyn to może być różnie.