Forum

Co z tymi nazwami?

Z nazwami ulic jest w Szczecinie kłopot. Jak się okazuje, z oznaczeniami przystanków bywa nie lepiej. Na co zwraca uwagę nasza Czytelniczka, podając przykład z ul. Wielkopolskiej.

wysłane przez lhb178 19

Ten artykuł jest tak głupi, że nawet nie chce mi się odnieść do czegokolwiek.

wysłane przez Mareczek 5

lhb178 napisał(a):

> Ten artykuł jest tak głupi, że nawet nie chce mi się > odnieść do czegokolwiek.

:D

Wszystkie na Wojska Polskiego trzeba nazwać "Wojska Polskiego" i będzie spokój! Widać niektórzy mają problem ze zrozumieniem, że dość często przyjmuje się nazwy przystanków z ulic poprzecznych.

Z resztą zawsze można nazywać przystanki tak jak wpadli na to radni Zawiercia "Zawiercie Dworzec PKP ul. Sikorskiego Bank ING, fontanna". Niestety, nazwa nie weszła do użytku :(

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Jasiek 36

Mareczek napisał(a):

> Widać niektórzy mają problem ze > zrozumieniem, że dość często przyjmuje się nazwy > przystanków z ulic poprzecznych.

Co nie zmienia faktu, że nasze nazwy przystanków też są do przejrzenia. Choćby Jachowicza, albo 3 przystanki o nazwie Klęskowo w obrębie jednego ronda, a jeden ni z gruchy ni z pietruchy Klęskowo I.

wysłane przez MaK

Jasiek napisał(a):

> Co nie zmienia faktu, że nasze nazwy przystanków też są do > przejrzenia. Choćby Jachowicza, albo 3 przystanki o nazwie > Klęskowo w obrębie jednego ronda, a jeden ni z gruchy ni z > pietruchy Klęskowo I.

Tak jak na słonecznym przy pętli. Wkoło pętli 2 słupki "Osiedle Słoneczne" i jeden "Przelotowa".

wysłane przez MQ ?

lhb178 napisał(a):

> Ten artykuł jest tak głupi, że nawet nie chce mi się > odnieść do czegokolwiek.

Akurat ja uważam, że "uświęcenie" JPII w nazwie przystanku było zbędne i nadgorliwe.

wysłane przez lukaszenko 16

mkubien napisał(a):

> Akurat ja uważam, że "uświęcenie" JPII w nazwie przystanku > było zbędne i nadgorliwe.

Też uważam że jest to niepotrzebne, a i sama nazwa przystanku niepotrzebnie się wydłużyła, jakby nie mogło być samo "Jana Pawła II"

wysłane przez Mariusz_W

mkubien napisał(a):

> Akurat ja uważam, że "uświęcenie" JPII w nazwie przystanku > było zbędne i nadgorliwe.

Zbędna i nadgorliwa to była cała zmiana nazwy al. Jedności Narodowej na obecną, mniej neutralną.

wysłane przez Mareczek 5

mkubien napisał(a):

> lhb178 napisał(a):

> > Ten artykuł jest tak głupi, że nawet nie chce mi się > > odnieść do czegokolwiek. >  > Akurat ja uważam, że "uświęcenie" JPII w nazwie przystanku > było zbędne i nadgorliwe.

Jak powstawało 87 w obecnej formie radni mocno gadali o uświęceniu alei. Przystanek się uświęcił, a aleja ucichła. Ale kłamstwem to też nie jest. Z resztą, mogłeś zmienić :)

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez lhb178 19

mkubien napisał(a):

> Akurat ja uważam, że "uświęcenie" JPII w nazwie przystanku > było zbędne i nadgorliwe.

Jestem podobnego zdania, ale też sam dobrze wiesz, że takie szczegóły potrafią stać się obiektem zainteresowania godnego spraw istotniejszych...