Forum

Bez tramwajów na Krzywoustego

W związku z remontem torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Krzywoustego (na odcinku od placu Zwycięstwa do placu Kościuszki), 16 września nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajowego na tej ulicy.

wysłane przez wolvo1565 24

Znowu mamy ciche cięcia na Krzekowie, ciężki październik widzę na 5ce i 7ce :) jednak 4ka co te 24 minuty robi swoje.

wysłane przez end 52

Jak wygląda podział na brygady dla poszczególnych spółek autobusowych (dla linii 808)?

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez torwid  67

end napisał(a):

> Jak wygląda podział na brygady dla poszczególnych spółek > autobusowych (dla linii 808)?

Wisi mi to, kto będzie jeździł. Niech jeździ dziadek Józek z wujkiem Zenkiem z Pcimia Dolnego. Bardziej mnie niepokoi przewidywany termin zakończenia prac. Bo niech będzie z 5 dni poślizgu i 1 listopada jesteśmy z ręką w nocniku...

Nieoficjalnie wiem, że SPPK nie ma czym. Co do reszty - zobaczymy.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez end 52

torwid napisał(a):

> Wisi mi to, kto będzie jeździł. Niech jeździ dziadek Józek > z wujkiem Zenkiem z Pcimia Dolnego. Bardziej mnie niepokoi > przewidywany termin zakończenia prac. Bo niech będzie z 5 dni > poślizgu i 1 listopada jesteśmy z ręką w nocniku...

Gdyby PKS nie obsługiwał linii miejskich to też by mi wisiało. Poza tym pytam z ciekawości.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez t105n  49

torwid napisał(a):

> Bardziej mnie niepokoi > przewidywany termin zakończenia prac. Bo niech będzie z 5 dni > poślizgu i 1 listopada jesteśmy z ręką w nocniku...

Znowu czkawką się odbija brak możliwości jazdy z Gumieniec w innym kierunku niż Brama Portowa.

-- Najgłośniej na drogie bilety narzekają ci, którzy lekką ręką wydają 500 zł miesięcznie na paliwo.

wysłane przez lukaszenko 16

t105n napisał(a):

> Znowu czkawką się odbija brak możliwości jazdy z Gumieniec w > innym kierunku niż Brama Portowa.

Ja jestem ciekawy czy dałoby radę wcisnąć całą rozetą na placu, czy ona by się zmieściła.

wysłane przez t105n  49

lukaszenko napisał(a):

> Ja jestem ciekawy czy dałoby radę wcisnąć całą rozetą na > placu, czy ona by się zmieściła.

Wątpię, a do tego zbyt duża plątanina torów, rozjazdów, krzyżownic. Ale były pomysły łączników przez al. Bohaterów W. do Turzynu lub przez ul. Pułaskiego do al. Piastów, a tam układ torowy po podłączeniu byłby nieskomplikowany.

-- W podstawówce uczyłem się rosyjskiego. Nigdy bym nie przypuszczał, że kiedyś będzie przydatny, aby dogadać się z kierowca miejskiego autobusu.

wysłane przez Luke_Police  163

t105n napisał(a):

> Wątpię, a do tego zbyt duża plątanina torów, rozjazdów, > krzyżownic.

Piąty kierunek pod ostrym kątem (Sikorskiego) mocno komplikuje sprawę. Skręt tramwaju jadącego z Gumieniec w kierunku Pomorzan lub Turzynu byłby niewykonalny na tak małej przestrzeni.

> Ale były pomysły łączników przez al. Bohaterów W. do Turzynu > lub przez ul. Pułaskiego do al. Piastów, a tam układ torowy po > podłączeniu byłby nieskomplikowany.

W czasach, gdy studiowałem mówiło się coś o pomyśle przedłużenia torów do końca ulicy Ku Słońcu i połączenia ich rozjazdami z torami w alei Piastów. Pomysł przepadł podobnie jak funkcjonująca równolegle koncepcja torowiska w ciągu ulicy Narutowicza mającego połączyć Potulicką i Piastów.

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)

wysłane przez bartez 336

Luke_Police napisał(a):

> Piąty kierunek pod ostrym kątem (Sikorskiego) mocno komplikuje > sprawę. Skręt tramwaju jadącego z Gumieniec w kierunku Pomorzan lub > Turzynu byłby niewykonalny na tak małej przestrzeni.

Można by pomyśleć o torowisku na Bohaterów Warszawy, pod centrum handlowym.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez lhb178 19

lukaszenko napisał(a):

> Ja jestem ciekawy czy dałoby radę wcisnąć całą rozetą na > placu, czy ona by się zmieściła.

Można spróbować czegoś takiego: http://pl.misc.transport.miejski.narkive.com/zZAe4baz/tramwajowy-rozjazd-angielski:i.1.1.full

Załatwiło by to najważniejsze relacje.

wysłane przez 333Wojtas333 15

t105n napisał(a):

> Znowu czkawką się odbija brak możliwości jazdy z Gumieniec w > innym kierunku niż Brama Portowa.

W takiej sytuacji przydałyby się tramwaje dwukierunkowe. Rozjazd nakładkowy przed przystankiem Plac Kościuszki na ul. Sikorskiego i można utworzyć linię zastępczą Gumieńce - Plac Kościuszki. Szkoda, że Szczecin nie posiada tego typu taboru. W innych miastach w Polsce jest to bardzo dobre rozwiązanie w czasie remontów.

wysłane przez MlodyS53 78

333Wojtas333 napisał(a):

> t105n napisał(a):

> > Znowu czkawką się odbija brak możliwości jazdy z Gumieniec w > > innym kierunku niż Brama Portowa. >  > W takiej sytuacji przydałyby się tramwaje dwukierunkowe. Rozjazd > nakładkowy przed przystankiem Plac Kościuszki na ul. Sikorskiego > i można utworzyć linię zastępczą Gumieńce - Plac Kościuszki. > Szkoda, że Szczecin nie posiada tego typu taboru. W innych > miastach w Polsce jest to bardzo dobre rozwiązanie w czasie > remontów.

216H

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez Goppel

333Wojtas333 napisał(a):

>  > W takiej sytuacji przydałyby się tramwaje dwukierunkowe. Rozjazd > nakładkowy przed przystankiem Plac Kościuszki na ul. Sikorskiego > i można utworzyć linię zastępczą Gumieńce - Plac Kościuszki. > Szkoda, że Szczecin nie posiada tego typu taboru. W innych > miastach w Polsce jest to bardzo dobre rozwiązanie w czasie > remontów.

Poznań swego czasu pożyczał dwukierunki z Krakowa, teraz mamy swoje dwukierunkowe Bety i GT8ZR, które aktualnie są używane jednokierunkowo, i w najbliższym czasie nie zapowiada się na wahadła - może kilka sztuk z Poznania, Gdańska czy aż Krakowa by się udało załatwić?

wysłane przez 333Wojtas333 15

Goppel napisał(a):

> Poznań swego czasu pożyczał dwukierunki z Krakowa, teraz mamy > swoje dwukierunkowe Bety i GT8ZR, które aktualnie są używane > jednokierunkowo, i w najbliższym czasie nie zapowiada się na > wahadła - może kilka sztuk z Poznania, Gdańska czy aż Krakowa by > się udało załatwić?

Obecnie linia 29 jest obsługiwana przez tabor dwukierunkowy - rozjazd przed Placem Wiosny Ludów.

wysłane przez Filip_Police

torwid napisał(a):

> Nieoficjalnie wiem, że SPPK nie ma czym. Co do reszty - zobaczymy.

Czas pokaże :)

wysłane przez Luke_Police  163

Filip_Police napisał(a):

> Czas pokaże :)

... dostawę trzech nowych krótkich autobusów marki Solaris :)

Technik serwisu :)

wysłane przez Cezar007 2

end napisał(a):

> Jak wygląda podział na brygady dla poszczególnych spółek > autobusowych (dla linii 808)?

W weekend brygada 1 i 3 na pewno dla SPAD, wiem, bo będę miał przyjemność w sobotę pojeździć ;)

-- Specjalista ds. transportu Follow Me ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez MlodyS53 78

Cezar007 napisał(a):

> W weekend brygada 1 i 3 na pewno dla SPAD, wiem, bo będę > miał przyjemność w sobotę pojeździć ;)

Do zo bisku!

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez Cezar007 2

MlodyS53 napisał(a):

> Cezar007 napisał(a):

> > W weekend brygada 1 i 3 na pewno dla SPAD, wiem, bo będę > > miał przyjemność w sobotę pojeździć ;) >  > Do zo bisku!

Naprawdę brakuje tego "Lubię to!" ;)

-- Specjalista ds. transportu Follow Me ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez Kacpi 27

Cezar007 napisał(a):

> end napisał(a):

> > Jak wygląda podział na brygady dla poszczególnych spółek > > autobusowych (dla linii 808)? >  > W weekend brygada 1 i 3 na pewno dla SPAD, wiem, bo będę > miał przyjemność w sobotę pojeździć ;)

A wg mapy 808/1 SPAK 808/2 SPPK 808/3 SPAD ;)

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Cezar007 2

Kacpi napisał(a):

> A wg mapy 808/1 SPAK > 808/2 SPPK > 808/3 SPAD ;)

Nie mogę już edytować swego posta, dodać trzeba jeszcze czwartą brygadę, 808/4 PKS :)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez MQ ?

Cezar007 napisał(a):

> Nie mogę już edytować swego posta, dodać trzeba jeszcze > czwartą brygadę, 808/4 PKS :)

Ktoś jest w stanie racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego ta brygada odjeżdża z pętli przed czasem?

wysłane przez Kacpi 27

mkubien napisał(a):

> Cezar007 napisał(a):

> > Nie mogę już edytować swego posta, dodać trzeba jeszcze > > czwartą brygadę, 808/4 PKS :) >  > Ktoś jest w stanie racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego ta brygada > odjeżdża z pętli przed czasem?

Może to coś zmieni, ale zauważyłem iż jak są na tej trasie "Brama Portowa" dla wysiadających oraz "Brama Portowa" dla wsiadających to GMV pokazuje odjazd z przystanku dla wsiadających, i wtedy pokazuje nadczas ;)

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez MQ ?

Kacpi napisał(a):

> Może to coś zmieni, ale zauważyłem iż jak są na tej trasie "Brama > Portowa" dla wysiadających oraz "Brama Portowa" dla wsiadających to > GMV pokazuje odjazd z przystanku dla wsiadających, i wtedy pokazuje > nadczas ;)

Jeśli autobus jest minutę przed czasem na placu Zwycięstwa, to to nie jest problem z GMV, tylko z kierowcą, który ma w nosie rozkład jazdy i pasażerów chcących się przesiąść z tramwaju.

wysłane przez Kacpi 27

mkubien napisał(a):

> Kacpi napisał(a):

> ciach > Jeśli autobus jest minutę przed czasem na placu Zwycięstwa, to to > nie jest problem z GMV, tylko z kierowcą, który ma w nosie rozkład > jazdy i pasażerów chcących się przesiąść z tramwaju.

Bo ponoć dopuszczalne jest przyśpieszenie dwie minuty, i ukraińcy z PKSu jeżdżą tak :) Dlatego staram się być na przystanku wcześniej, lecz w przypadku przesiadki no jest to niemożliwe :/ Moim zdaniem nawet jak nie ma ludzi na jakimś przystanku, to niech jednak postarają się być na 0 ;)

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez MQ ?

Kacpi napisał(a):

> Bo ponoć dopuszczalne jest przyśpieszenie dwie minuty, i ukraińcy z > PKSu jeżdżą tak :)

Nie jest dopuszczalne przyspieszenie odjazdu z przystanku początkowego.

wysłane przez Kacpi 27

mkubien napisał(a):

> Kacpi napisał(a):

> > Bo ponoć dopuszczalne jest przyśpieszenie dwie minuty, i ukraińcy > z > > PKSu jeżdżą tak :) >  > Nie jest dopuszczalne przyspieszenie odjazdu z przystanku > początkowego.

O, no to nie wiedziałem :) Dziękuję za doinformowanie :)

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Cezar007 2

mkubien napisał(a):

> Ktoś jest w stanie racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego ta brygada > odjeżdża z pętli przed czasem?

Racjonalnie to nie. Podszedłem do gościa, stał na Bramie przede mną, pomyślałem, może Wojtek, może się reguluje. Idę, patrzę - Ukrainiec. Pytam czemu stoi, ja stoję za nim. Pokazuje mi GMV, tam 24 minuty do odjazdu, więc czeka. Załamalem się, zrezygnowałem z próby dogadania się, zabrałem mu ludzi z autobusu i poszedłem do siebie :D

Swoją drogą przystanek przy KFC jest dla wysiadajacych, trasa spod KFC do przystanku 10 jak rozumiem jest przejazdem technicznym. Stałem tam normalnie z zamkniętymi drzwiami, jak ktoś zdążył wsiąść to nie wyganialem, informując jedynie, że gdyby pod Kaskadą uderzyła w nas ciężarówka to pasażerowie nie mają ubezpieczenia. Jechałem ten odcinek bez oświetlenia przestrzeni pasażerskiej. Pytanie - dobrze robiłem czy źle robiłem? :) argumenty typu komunikacja miejska jest dla ludzi odrzucam - nikogo nie wysłałem na drugą stronę do przystanku 10 :)

-- Specjalista ds. transportu Follow Me ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MQ ?

Cezar007 napisał(a):

> Pytanie - > dobrze robiłem czy źle robiłem? :)

W rozkładzie dla pasażera tego odcinka nie ma, podobnie jak przejazdu między przystankami na Gumieńcach. Ale nie wiem, co mówi umowa przewozowa i wszystkie te dziwne instrukcje ;-)

wysłane przez wolvo1565 24

Cezar007 napisał(a):

> Swoją drogą przystanek przy KFC jest dla wysiadajacych, trasa spod > KFC do przystanku 10 jak rozumiem jest przejazdem technicznym. Stałem > tam normalnie z zamkniętymi drzwiami, jak ktoś zdążył wsiąść to > nie wyganialem, informując jedynie, że gdyby pod Kaskadą uderzyła w > nas ciężarówka to pasażerowie nie mają ubezpieczenia. Jechałem > ten odcinek bez oświetlenia przestrzeni pasażerskiej. Pytanie - > dobrze robiłem czy źle robiłem? :) argumenty typu komunikacja > miejska jest dla ludzi odrzucam - nikogo nie wysłałem na drugą > stronę do przystanku 10 :)

Ale to nie tylko Ty. Wczoraj przed 17 jechałem 808 i 1150 stał z otwartymi drzwiami na Bramie pod KFC, a w środku była spora grupka pasażerów. Również na Gumieńcach tym samym kursem, nawróciły ze 3-4 osoby, mimo że tam też jest podobna sytuacja, jak na Bramie.

wysłane przez Kacpi 27

wolvo1565 napisał(a):

> Cezar007 napisał(a):

> ciach >  > Ale to nie tylko Ty. Wczoraj przed 17 jechałem 808 i 1150 stał z > otwartymi drzwiami na Bramie pod KFC, a w środku była spora grupka > pasażerów. Również na Gumieńcach tym samym kursem, nawróciły ze > 3-4 osoby, mimo że tam też jest podobna sytuacja, jak na Bramie.

Powiem tak szczerze, że jeżeli chodzi o kursy od 17 #1150 to byłem jednym z tych pasażerów którzy zawracali na Bramie Portowej i Gumieńcach :D Lecz jeżeli kierowca miałby coś przeciwko to wtedy bez problemu bym wysiadł - są tacy co by zaczęli już się drzeć na kierowcę jak to ma czelność mówić im, że mają wysiąść :P

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez t105n  49

Cezar007 napisał(a):

> Swoją drogą przystanek przy KFC jest dla wysiadajacych, trasa spod > KFC do przystanku 10 jak rozumiem jest przejazdem technicznym.

808 wysadza ludzi przed KFC, a potem? Nawrót na pl. Żołnierza i podstawienie się na przystanek tramwajowy dla linii 1,3,10?

-- W podstawówce uczyłem się rosyjskiego. Nigdy bym nie przypuszczał, że kiedyś będzie przydatny, aby dogadać się z kierowca miejskiego autobusu.

wysłane przez wolvo1565 24

t105n napisał(a):

> 808 wysadza ludzi przed KFC, a potem? Nawrót na pl. Żołnierza i > podstawienie się na przystanek tramwajowy dla linii 1,3,10?

Tak to sie odbywa :)

wysłane przez Cezar007 2

Cezar007 napisał(a):

> end napisał(a):

> > Jak wygląda podział na brygady dla poszczególnych spółek > > autobusowych (dla linii 808)? >  > W weekend brygada 1 i 3 na pewno dla SPAD, wiem, bo będę > miał przyjemność w sobotę pojeździć ;)

Odpowiem sam sobie - w sumie wygląda na to, że w sobotę dla SPAD brygada 3,a w niedzielę brygada 1 :)

Edit: widzę, że kolega nade mną już wyczaił, że kłamałem :P

-- Specjalista ds. transportu Follow Me ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Kacpi 27

Cezar007 napisał(a):

> end napisał(a):

> > W weekend brygada 1 i 3 na pewno dla SPAD, wiem, bo będę > miał przyjemność w sobotę pojeździć ;)

Czyżby zmiana B? Bo jeżeli tak to był to ciekawy kurs z powodu agresywnego pasażera ;)

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Cezar007 2

Kacpi napisał(a):

> Czyżby zmiana B? Bo jeżeli tak to był to ciekawy kurs z > powodu agresywnego pasażera ;)

Tak, a możesz mi powiedzieć co mu się nie spodobało? Wcześniejsze kółka jeździłem szybciej, a ten konkretny kurs zacząłem z myślą "kij z opóźnieniem, jedziemy spokojnie". Jechałem o czasie, łagodnie, z uśmiechem na ryjku :D będę wdzięczny za odpowiedź, długo zastanawiałem się co zrobiłem nie tak :)

-- Specjalista ds. transportu Follow Me ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez Kacpi 27

Cezar007 napisał(a):

> Kacpi napisał(a):

> > Czyżby zmiana B? Bo jeżeli tak to był to ciekawy kurs z > > powodu agresywnego pasażera ;) >  > Tak, a możesz mi powiedzieć co mu się nie spodobało? > Wcześniejsze kółka jeździłem szybciej, a ten konkretny kurs > zacząłem z myślą "kij z opóźnieniem, jedziemy spokojnie". > Jechałem o czasie, łagodnie, z uśmiechem na ryjku :D będę > wdzięczny za odpowiedź, długo zastanawiałem się co zrobiłem > nie tak :)

Był po prostu pijany :)

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Cezar007 2

Kacpi napisał(a):

> Był po prostu pijany :)

Tyle to zauważyłem podczas rozmowy z panem ;) To mnie uspokoiłeś, dobrze, że spokojny ze mnie człowiek :)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez Kacpi 27

Cezar007 napisał(a):

> Kacpi napisał(a):

> > Był po prostu pijany :) >  > Tyle to zauważyłem podczas rozmowy z panem ;) To mnie uspokoiłeś, > dobrze, że spokojny ze mnie człowiek :)

Może na zakręcie nie był w stanie ustać na nogach :) Ale i tak miał Pan dziwny kurs :P Bo jadąc tym kursem to conajmniej naliczyłem z 6 pijanych agresorów w pojeździe :P darcia, wyzwiska w stronę pasażerów itd A przy tym najbardziej agresywnym to byłem aż zaskoczony Pana spokojnością :) Kulturalnie został uspokojony :)

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Cezar007 2

Kacpi napisał(a):

> Może na zakręcie nie był w stanie ustać na nogach :) > Ale i tak miał Pan dziwny kurs :P Bo jadąc tym kursem to conajmniej > naliczyłem z 6 pijanych agresorów w pojeździe :P darcia, wyzwiska w > stronę pasażerów itd > A przy tym najbardziej agresywnym to byłem aż zaskoczony Pana > spokojnością :) Kulturalnie został uspokojony :)

Jaki pan, Czarek jestem. Aż tylu ich było? Widziałem trzech, słyszałem jednego. Trzeba było podejść i powiedzieć, lubię takie akcje, lubię zatrzymania. Lubię uwaga.. wyrzucać ludzi ;) Ja nie pytam czy ktoś taki ma bilet - ja wypowiadam umowę przewozu na podstawie ustawy Prawo przewozowe i regulaminu ZDiTM, i tyle. Miny ludzi bezcenne :) Nie wiem, czy widziałeś minę tego jednego, gdy go zapytałem którą służbę do niego wezwać :) Mogłem wtedy zrobić zatrzymanie, miałem pełne prawo, policja, 20 minut postoju, NR. Ale spojrzałem w lusterko i stwierdziłem, że mi szkoda tych ludzi :D

-- Specjalista ds. transportu Follow Me ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez Kacpi 27

Cezar007 napisał(a):

> Kacpi napisał(a):

  > Jaki pan, Czarek jestem. Aż tylu ich było? Widziałem trzech, > słyszałem jednego. Trzeba było podejść i powiedzieć, lubię takie > akcje, lubię zatrzymania. Lubię uwaga.. wyrzucać ludzi ;) Ja nie > pytam czy ktoś taki ma bilet - ja wypowiadam umowę przewozu na > podstawie ustawy Prawo przewozowe i regulaminu ZDiTM, i tyle. Miny > ludzi bezcenne :) > Nie wiem, czy widziałeś minę tego jednego, gdy go zapytałem którą > służbę do niego wezwać :) > Mogłem wtedy zrobić zatrzymanie, miałem pełne prawo, policja, 20 > minut postoju, NR. Ale spojrzałem w lusterko i stwierdziłem, że mi > szkoda tych ludzi :D

Uczono mnie szacunku do starszych :D A ten tekst którą służbę wezwać to perfekcyjne pamiętam :D A patrząc na niektórych ludzi co tam byli, to podejście i zgłoszenie mogło by skutkować przyjazdem karetki :)

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Moderator 0

Kacpi napisał(a):

> Uczono mnie szacunku do starszych :D > A ten tekst którą służbę wezwać to perfekcyjne pamiętam :D A > patrząc na niektórych ludzi co tam byli, to podejście i zgłoszenie > mogło by skutkować przyjazdem karetki :)

Panowie, o wspomnieniach z jazdy autobusem i atrakcjach z tym związanych pogadajcie sobie może poza forum, bo nie jest to dobry temat do dyskusji publicznej.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez Michal 2

Moderator napisał(a):

> Kacpi napisał(a):

> > Uczono mnie szacunku do starszych :D > > A ten tekst którą służbę wezwać to perfekcyjne pamiętam :D A > > patrząc na niektórych ludzi co tam byli, to podejście i > zgłoszenie > > mogło by skutkować przyjazdem karetki :) >  > Panowie, o wspomnieniach z jazdy autobusem i atrakcjach z tym > związanych pogadajcie sobie może poza forum, bo nie jest to dobry > temat do dyskusji publicznej.

Ja chętnie poczytałem i to z zaciekawieniem, więc moim zadaniem do publicznej dyskusji się nadaje. Do tego poczytałbym więcej o prawdziwym życiu i kulisach KM od wewnątrz zamiast setnego postu rodem "Zditm się nigdy nie zmieni". Chyba, że nie można polemizować z moderatorem :P

-- Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

wysłane przez Kacpi 27

Michal napisał(a):

> Moderator napisał(a):

> > Kacpi napisał(a):

>  > Ja chętnie poczytałem i to z zaciekawieniem, więc moim zadaniem do > publicznej dyskusji się nadaje. Do tego poczytałbym więcej o > prawdziwym życiu i kulisach KM od wewnątrz zamiast setnego postu > rodem "Zditm się nigdy nie zmieni". Chyba, że nie można polemizować > z moderatorem :P

Komunikacja miejska "od kuchni" wygląda o wiele inaczej niż ją malują :P Ale o tym może niech lepiej opowie jakiś kierowca ;)

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez lukaszenko 16

Czyli jak rozumiem Wawrzyniaka i Bohaterów Warszawy(częściowo) zostają bez komunikacji zastępczej?

wysłane przez wolvo1565 24

lukaszenko napisał(a):

> Czyli jak rozumiem Wawrzyniaka i Bohaterów > Warszawy(częściowo) zostają bez komunikacji zastępczej?

Na Wawrzyniaka będzie jeździć, jak widzę nadal 9ka :P ale jak dobrze pamiętam, to przy każdym tego typu zamknięciu trasy na Krzywoustego nie było uruchamianej komunikacji zastępczej na Bohaterów Warszawy. Poza tym, to kolejne autobusy potrzebne, a jakoś nie wiem czy spółki by miały czym to, w tej chwili obsłużyć.

wysłane przez Cezar007 2

wolvo1565 napisał(a):

> (...) a jakoś nie wiem czy spółki by miały > czym to, w tej chwili obsłużyć.

Czym, to jeszcze pół biedy, ale nie ma kim...

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez Glemp 0

Jeśli z Wojska Polskiego nie będzie możliwości jazdy prosto na Plac Zwycięstwa, to co z przejazdem linii 87 w kierunku dworca? Przez Obrońców Stalingradu i Niepodległości, czy będzie coś bardziej fantazyjnego?

wysłane przez BatiX  14

Glemp napisał(a):

> ciach

Też się nad tym zastanawiam. Wersja, o której mówisz omija przystanek, więc powinna być też wspomniana w komunikacie. Znowu będzie wszystko na żywioł?

wysłane przez PrzemekW

BatiX napisał(a):

> Też się nad tym zastanawiam. Wersja, o której mówisz omija > przystanek, więc powinna być też wspomniana w komunikacie. > Znowu będzie wszystko na żywioł?

Szczerze mówiąc, nawet bym się nie zdziwił gdyby jakieś mądre głowy zapomniały o 87. Żywioł jest nieunikniony ze względu na organizację ruchu, która spowoduje że linie tamtędy kursujące staną w miejscu. Minimalne opóźnienie przy naszym specyficznym klimacie to paraliż na Wszystkich Świętych...

wysłane przez torwid  67

PrzemekW napisał(a):

> BatiX napisał(a):

> > Też się nad tym zastanawiam. Wersja, o której mówisz omija > > przystanek, więc powinna być też wspomniana w komunikacie. > > Znowu będzie wszystko na żywioł? >  > Szczerze mówiąc, nawet bym się nie zdziwił gdyby jakieś > mądre głowy zapomniały o 87. Żywioł jest nieunikniony ze > względu na organizację ruchu, która spowoduje że linie > tamtędy kursujące staną w miejscu. Minimalne opóźnienie przy > naszym specyficznym klimacie to paraliż na Wszystkich > Świętych...

Wspomniałem o tym wczoraj w ZDiTM, było lekkie zaskoczenie. Ale jest już uzupełnienie komunikatu:

Linia 87 od przystanku plac Zgody pojedzie objazdem przez ul. Obrońców Stalingrady do przystanku Brama Portowa. Wyłączony z obsługi zostaje przystanek Plac Zwycięstwa.

Linia E od przystanku plac Zgody pojedzie objazdem przez ul. Obrońców Stalingrady do przystanku Wyszyńskiego. Wyłączony z obsługi zostaje przystanek Plac Zwycięstwa.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez t105n  49

torwid napisał(a):

> Wspomniałem o tym wczoraj w ZDiTM, było lekkie zaskoczenie.

Dzięki, Tomek! Chciałem dzisiaj pisać do ZDiTM zapytanie, jak linia 87 będzie przejeżdżać przez plac budowy. Przynajmniej uratowałeś jutrzejszych porannych kierowców 87 przed wypadkami spowodowanymi "próbami sumiennego wykonywania pracy" i efektami kreatywnej jazdy. ;-)

-- W podstawówce uczyłem się rosyjskiego. Nigdy bym nie przypuszczał, że kiedyś będzie przydatny, aby dogadać się z kierowca miejskiego autobusu.

wysłane przez torwid  67

t105n napisał(a):

> Dzięki, Tomek! Chciałem dzisiaj pisać do ZDiTM zapytanie, jak > linia 87 będzie przejeżdżać przez plac budowy. > Przynajmniej uratowałeś jutrzejszych porannych kierowców 87 przed > wypadkami spowodowanymi "próbami sumiennego wykonywania pracy" i > efektami kreatywnej jazdy. ;-)

Lubię to! :D Może faktycznie taki guzik trzeba wprowadzić...? :)

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Zygzak7

Dwa pytania: 1. W jakim okresie będzie obowiązywać tymczasowy rozkład jazdy? 2. Z jaką częstotliwością będzie kursować linia 808?
Zygzak7 napisał(a):

> 2. Z jaką częstotliwością będzie kursować linia 808?

808 co 6 minut w szczycie, poza co 12 minut i wieczorem co 20 minut. Tak wynika z rozkładu na MobileMPK.
wolvo1565 napisał(a):

> 808 co 6 minut w szczycie, poza co 12 minut i wieczorem co 20 > minut. Tak wynika z rozkładu na MobileMPK.

Co 9 minut podobno, bo PKS wystawił ZDiTM i wypuści mniej autobusów.

-- Specjalista ds. transportu Follow Me ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez Mariusz_W

1. Przebudowa była na przełomie lat 2005-2006. Nie za szybko na remont? To normalne, że po 11 latach trzeba robić remont z zamknięciem ruchu? 2. Czy po remoncie przy okazji powstanie w końcu wydzielone torowisko z pasem autobusowym?

wysłane przez torwid  67

Mapa ZDiTM pokazuje na 808-2 wóz 783. Czyżby SPPK jednak weszło do gry?

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Luke_Police  163

torwid napisał(a):

> Mapa ZDiTM pokazuje na 808-2 wóz 783. Czyżby SPPK jednak > weszło do gry?

No tak. Już wczoraj jeździł 785 przecież.

Technik serwisu :)

wysłane przez Cezar007 2

torwid napisał(a):

> Mapa ZDiTM pokazuje na 808-2 wóz 783. Czyżby SPPK jednak > weszło do gry?

Tak, każda z zajezdni coś tam skubie :)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez jas59  ?

torwid napisał(a):

> Mapa ZDiTM pokazuje na 808-2 wóz 783. Czyżby SPPK jednak > weszło do gry?

Tylko na miniony weekend. Może jeszcze na dwa pozostałe do końca września. Police nie wystawiają w dni powszednie brygad z braku taboru i kierowców. Sytuacja może zmienić się w październiku po dostawie zaległych 3 Solarisów solowych.

-- cogito ergo sum

cogito ergo sum
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Kacpi 27

Wczoraj i dziś jadąc Solarisem Urbino 18 #1150 w stronę Bramy Portowej przy przystanku Karola Miarki wyświetliło się "K. Miarki", a lektorka powiedziała "Police Dworzec" Warto było by komuś to zgłosić bo przyjezdny mógłby zgłupieć :)

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.