Forum

Przetarg na hybrydy

Na stronie TED Europa pojawił się przetarg Urzędu Miasta Szczecin na zakup 16 hybrydowych autobusów (8 MAXI, 8 MEGA). Otwarcie ofert ma nastąpić 28 listopada.

wysłane przez PawlukBoss21

Stawiam na pojedynek Volvo 7900/7900A & Solaris Urbino 12/18 IV :)

wysłane przez end 52

PawlukBoss21 napisał(a):

> Stawiam na pojedynek Volvo 7900/7900A & Solaris Urbino 12/18 > IV :)

O ile Volvo nie przestraszy się 7 letnią gwarancją na cały pojazd.

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez PrzemekW

end napisał(a):

> O ile Volvo nie przestraszy się 7 letnią gwarancją na cały > pojazd.

Ja bym się na Volvo jakoś szczególnie nie nastawiał ;) Kolejna marka w zajezdni (kolejna, bo B10MA to jednak nie ta technologia) to kolejna kula wystrzelona prosto w kolano. SPAK nie potrafi sobie poradzić z utrzymaniem tego co ma, a jeszcze dorzucić sobie "nowość" w takiej postaci to samobój. nU12/18H ma spore szanse, nawet SIWZ jakiś taki znajomy się wydaje pod względem wymagań :D

wysłane przez man 128

PrzemekW napisał(a):

> Ja bym się na Volvo jakoś szczególnie nie nastawiał ;)

Szczególnie, że UM chyba lubi się z Bolechowem. ;D

wysłane przez end 52

PrzemekW napisał(a):

> nU12/18H ma spore szanse, nawet SIWZ jakiś taki znajomy się > wydaje pod względem wymagań :D

To jakie wymagania są, których nie jest w stanie spełnić Volvo albo, w których dostanie mniej punktów? Bo ja takowych wyjątkowo nie widzę. Co więcej - w kryterium emisji CO2 Volvo wygrywa z Solarisem - a to kryterium stanowi aż 20%. Jeśli Volvo się nie pojawi to przegapi swoją szanse. Tak jak pisałem wcześniej - odstraszający jest okres gwarancji. Nic ponad to.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez Cezar007 2

PrzemekW napisał(a):

> (...)SPAK > nie potrafi sobie poradzić z utrzymaniem tego co ma, a jeszcze > dorzucić sobie "nowość" w takiej postaci to samobój. > (...)

To jest fenomen, autobus SPAK robi mniej kilometrów niż autobus SPAD, a ich autobusy są w gorszym stanie. Jakość zamawianych części podobno powala.

Jak się powie kierowcy SPAK ile w SPAD się robi na zmianie kilometrów to się za głowę łapie. Na 73/93 zrobiłem wczoraj 252 km i to nic niezwykłego :)

-- Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez bartez 336

Cezar007 napisał(a):

> To jest fenomen, autobus SPAK robi mniej kilometrów niż autobus > SPAD, a ich autobusy są w gorszym stanie.

SPAD jeździ po prostu po mniej zaludnionych terenach. Dla przykładu samochodód jeżdżący głównie po autostradzie, ale dużo będzie w lepszym stanie niż auto eksploatowane tylko w mieście z mniejszym przebiegiem.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Cezar007 2

bartez napisał(a):

> SPAD jeździ po prostu po mniej zaludnionych terenach. Dla przykładu > samochodód jeżdżący głównie po autostradzie, ale dużo będzie > w lepszym stanie niż auto eksploatowane tylko w mieście z mniejszym > przebiegiem.

Czyli co, pojazd pokonujący więcej kilometrów (i jego części) zużywać się będzie mniej? SPAD oprócz tego co robi SPAK czyli ciągle hamuje i przyspiesza dodatkowo "jeździ po prostu po mniej zaludnionych terenach" przez co pokonuje dużo większe odległości.

-- Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez bartez 336

Cezar007 napisał(a):

> Czyli co, pojazd pokonujący więcej kilometrów (i jego części) > zużywać się będzie mniej?

To zależy też od stanu dróg czy prowadzącego, ale choćby auto osobowe, które w mieście co chwila jest gaszone, znacznie częściej zmienia biegi i hamuje zużywać będzie się znacznie szybciej niż takie które śmiga po autostradzie ze stałą prędkością i dogrzanym silniku :)

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Jasiek 36

PrzemekW napisał(a):

> SPAK nie potrafi sobie poradzić > z utrzymaniem tego co ma, a jeszcze > dorzucić sobie "nowość" w takiej postaci to samobój.

Sama technologia hybrydowa to będzie już nowość i to nie ważne jakiej marki. To nie ten sam Solaris.

wysłane przez Karton_03 91

PawlukBoss21 napisał(a):

> Stawiam na pojedynek Volvo 7900/7900A & Solaris Urbino 12/18 > IV :)

Ja liczę na pojedynek MAN, Volvo (mój faworyt) i Solaris.

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...

wysłane przez Piotr_B

Karton_03 napisał(a):

> Ja liczę na pojedynek MAN, Volvo (mój faworyt) i Solaris.

MAN nie oferuje przegubowej hybrydy

wysłane przez end 52

Wpłynęły już pierwsze pytania od wykonawców. Najciekawsze jest jedno: "Zwracamy się z wnioskiem o wydłużenie terminu wykonania zamówienia dla części I i części II do 330 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy;

Uzasadnienie:

Bieżący i przyszły rok są dla wszystkich poddostawców komponentów, a co za tym idzie, również dla producentów autobusów, wyjątkowe pod względem bardzo dużego obłożenia produkcji wynikającego z wysokiego zaangażowania środków na dofinansowanie inwestycji pochodzących z różnych funduszy Unii Europejskiej. Dlatego też okres oczekiwania na komponenty do budowy autobusów oraz dodatkowego wyposażenia od kooperantów uległ wydłużeniu, co powoduje, że standardowy czas potrzebny na wyprodukowanie kompletnych autobusów także znacznie się wydłużył. Wydłużenie terminu realizacji dostawy w niniejszym postępowaniu umożliwi producentom złożenie większej ilości konkurencyjnych ofert.

Odpowiedź:

Zamawiający nie zgadza się na zmianę terminu realizacji zamówienia. Pozostawiając wymóg dostarczenia autobusów zgodnie z Rozdziałem VII siwz pkt 1 tj. do 270 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy dla części I oraz dla części II przedmiotu zamówienia".

Czyżby Solaris? Dobrze, że miasto nie zgodziło się na wydłużenie terminu dostawy. :)

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez bartez 336

end napisał(a):

> Czyżby Solaris? Dobrze, że miasto nie zgodziło się na > wydłużenie terminu dostawy. :)

A jak MAN to pewnie źle ;)

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez end 52

bartez napisał(a):

> A jak MAN to pewnie źle ;)

Nie spodziewam się wygranej MAN-a w tym przetargu. W kryterium dotyczącym emisji CO2 zostaje w tyle za Volvo i Solarisem. MAN może powrócić do gry z nowym Lion's City, ale to kwestia roku. Jedynym producentem, który może zagrozić Solarisowi jest Volvo. Zadane pytanie w przetargu daje jednak jakieś nadzieje, że monopol Solarisa w Szczecinie zostanie w końcu przełamany.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez PrzemekW

end napisał(a):

> Nie spodziewam się wygranej MAN-a w tym przetargu. W kryterium > dotyczącym emisji CO2 zostaje w tyle za Volvo i Solarisem. MAN > może powrócić do gry z nowym Lion's City, ale to kwestia roku. > Jedynym producentem, który może zagrozić Solarisowi jest > Volvo. > Zadane pytanie w przetargu daje jednak jakieś nadzieje, że > monopol Solarisa w Szczecinie zostanie w końcu przełamany.

Co by do SPAK nie trafiło to i tak zostanie zajechane do granic możliwości. Zadane pytanie niewiele tłumaczy, bo jeśli będzie im naprawdę zależało na wygranej to zepną poślady i wozy dostarczą. Volvo też korzysta z komponentów pochodzących z firm zewnętrznych ;) Odmowa miasta wynika bardziej z tego, że wozy "muszą" trafić do nas jeszcze przed wyborami aby móc stanowić kiełbasę...

wysłane przez man 128

end napisał(a):

> Zadane pytanie w przetargu daje jednak jakieś nadzieje, że > monopol Solarisa w Szczecinie zostanie w końcu przełamany.

Oby tak się stało, chociaż nowa marka w SPAK...

wysłane przez bartez 336

man napisał(a):

> Oby tak się stało, chociaż nowa marka w SPAK...

Przecież jeszcze ostało im się kilka Volviaków ;)

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez man 128

bartez napisał(a):

> Przecież jeszcze ostało im się kilka Volviaków ;)

Oj, B10-tki to zupełnie inna epoka Volvo.

wysłane przez Jasiek 36

end napisał(a):

> Zadane pytanie w przetargu daje jednak jakieś nadzieje, że > monopol Solarisa w Szczecinie zostanie w końcu przełamany.

Niezależnie kto zadał pytanie, to brak zgody na przedłużenie terminu wykonania dostawy, to strzał w stopę szczecińskich urzędników, gdyż Szczecin dostanie źle poskładane i awaryjne autobusy. Czy jest z czego się cieszyć?

wysłane przez end 52

Jasiek napisał(a):

> end napisał(a):

> > Zadane pytanie w przetargu daje jednak jakieś nadzieje, że > > monopol Solarisa w Szczecinie zostanie w końcu przełamany. >  > Niezależnie kto zadał pytanie, to brak zgody na przedłużenie > terminu wykonania dostawy, to strzał w stopę szczecińskich > urzędników, gdyż Szczecin dostanie źle poskładane i awaryjne > autobusy. Czy jest z czego się cieszyć?

9 miesięcy na dostawę 16 hybryd to mało? Moim zdaniem wystarczająco dużo. Dodam, że Płock chce 25 hybryd w ciągu 7 miesięcy.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Blake96 47

Jasiek napisał(a):

> Niezależnie kto zadał pytanie, to brak zgody na przedłużenie > terminu wykonania dostawy, to strzał w stopę szczecińskich > urzędników, gdyż Szczecin dostanie źle poskładane i awaryjne > autobusy. Czy jest z czego się cieszyć?

Wiadomo, że autobusy hybrydowe mają wspomóc reelekcję PPK. Przedłużenie terminu dostaw w takim wypadku nie wchodzi w grę. :)

Możemy w ostateczności nie dostać ofert, a przetarg będzie trzeba ponowić.

wysłane przez Cezar007 2

Zadane pytanie nie ma znaczenia dla propozycji, które wpłyną. Zapytano "a może się uda", wydłużenie czasu u nas pomogłoby czy ułatwiłoby realizację innych przetargów. Nie udało się - trudno. Tak widzę to co się stało :)

-- Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez end 52

Po kolejnej turze zapytań od wykonawców straciłem jakiekolwiek nadzieje. Widać, że Volvo jest zainteresowane przetargiem, a zamawiający nie uwzględnił wszystkich ich postulatów. W rezultacie mogą w ogóle nie złożyć oferty. Do tego dochodzi niekorzystna punktacja za emisję CO2 (jest to w rzeczywistości kryterium spalania) - przegubowe Volvo pali mniej niż Solaris (różnica dotyczy około 3 l/100km), a mimo to obaj producenci dostaną max punktów (czyli 20). W solówkach jest odwrotnie - Solaris pali mniej niż Volvo (różnica to około 2 l /100km) - i tutaj, już tylko Solaris dostanie max punktów, a Volvo aż o 5 pktów mniej. Sprawiedliwe prawda?

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez Jasiek 36

end napisał(a):

> Sprawiedliwe prawda?

Niesprawiedliwe, widać ktoś ma ciśnienie na najlepszy polski autobus. Ale teraz patriotyzm we wszelkim słowa tego znaczeniu modny.

wysłane przez Mariusz_W

Jasiek napisał(a):

> Ale teraz patriotyzm we wszelkim słowa tego znaczeniu modny.

Trochę nie na temat, ale wybór Solarisów nie mieści się w żadnej definicji patriotyzmu. :)

wysłane przez end 52

W Krakowie Volvo znokautowało ceną Solarisa w przetargu na 12 hybryd. Jest tańsze o 5 mln zł (17%). Gdyby w Szczecinie też tak było to mielibyśmy hybrydy od Volvo. Pytanie brzmi, czy w ogóle złożą ofertę i czy nie zostanie odrzucona...

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez man 128

end napisał(a):

Ciach!

Oby i w Szczecinie wygrało. Volvo to bardzo dobre wozy, widać nawet po naszych poczciwych trupach, które są z nami 22. rok.

wysłane przez Karton_03 91

man napisał(a):

> Oby i w Szczecinie wygrało. Volvo to bardzo dobre wozy.

Święta racja! Nie można tego powiedzieć o Solarisach, a zwłaszcza o jego hybrydach...

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...

wysłane przez wolvo1565 24

end napisał(a):

> W Krakowie Volvo znokautowało ceną Solarisa w przetargu na > 12 hybryd. Jest tańsze o 5 mln zł (17%). Gdyby w Szczecinie > też tak było to mielibyśmy hybrydy od Volvo. Pytanie > brzmi, czy w ogóle złożą ofertę i czy nie zostanie > odrzucona...

Pewny nie jestem, ale dla Volvo raczej nie warto będzie składać oferty, ponieważ może być odrzucone ze względu... na liczbę miejsc z niskiej podłogi ;) Jeden z wykonawców prosił, aby została zmniejszona ilość takich siedzień do minimum 6, zarówno w solówkach i przegubach (miasto chcę w solówkach min. 8, a w przegubach min. 12 takich miejsc), bo inaczej takie wozy mogą zostać wykluczone z przetargu. Miasto się na ten zapis nie zgodziło.

Patrząc na to ile w Volvach dla Sosnowca jest tych siedzeń (solówki - 6, a w przegub tylko 4), to może wskazywać, że to pytanie było od Volva. Również nie wydaję mi się, aby MAN robił takie problemy.

wysłane przez end 52

wolvo1565 napisał(a):

> Patrząc na to ile w Volvach dla Sosnowca jest tych siedzeń > (solówki - 6, a w przegub tylko 4), to może wskazywać, że > to pytanie było od Volva. Również nie wydaję mi się, aby > MAN robił takie problemy.

Zgadzam się, że to pytanie jest od Volvo, ale akurat nie w tym tkwi moim zdaniem problem. Bez problemu Volvo może zagospodarować przestrzeń na te minimum 8 miejsc z niskiej podłogi. Jest jeszcze inne pytanie - dotyczące tego, żeby wlew do cieczy chłodzącej znajdował się na wysokości max 1,5 metra od podłogi. Miasto nie zmieniło tego wymogu i wydaję mi się, że tu Volvo nie da rady nic wskurać.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez Jasiek 36

end napisał(a):

> Jest jeszcze inne pytanie - dotyczące tego, żeby wlew do cieczy > chłodzącej znajdował się na wysokości max 1,5 metra od > podłogi. Miasto nie zmieniło tego wymogu i wydaję mi się, że > tu Volvo nie da rady nic wskurać.

A to ciekawy wymóg, bo te składaki z silnikiem diesla, jakoś mają na wysokości 3 m. I tutaj SPAK-owi nie przeszkadzało, że na drabinę mechanik musi wchodzić?

wysłane przez end 52

Jasiek napisał(a):

> A to ciekawy wymóg, bo te składaki z silnikiem diesla, jakoś > mają na wysokości 3 m. I tutaj SPAK-owi nie przeszkadzało, że > na drabinę mechanik musi wchodzić?

Solarisy mają pompę, której wlew znajduje się nisko i jest dostępny bez drabiny. Jeśli pompa nawali to wtedy trzeba drabinę.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez Jasiek 36

end napisał(a):

> Solarisy mają pompę, której wlew znajduje się nisko i jest > dostępny bez drabiny. Jeśli pompa nawali to wtedy trzeba drabinę.

Ja mówię o SU III i IV diesel.

wysłane przez end 52

Jasiek napisał(a):

> Ja mówię o SU III i IV diesel.

Ja również. A nie jest tak w Solarisach jak napisałem? Jeśli pompa działa to drabiny nie trzeba.

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez lukaszenko 16

end napisał(a):

> Ja również. A nie jest tak w Solarisach jak napisałem? Jeśli pompa > działa to drabiny nie trzeba.

Wlew od płynu chłodzącego masz prawie pod samym dachem. Ile razy nie wjeżdżałem na warsztat to bez drabiny się nie obejdzie.

wysłane przez end 52

lukaszenko napisał(a):

> Wlew od płynu chłodzącego masz prawie pod samym dachem. Ile razy nie > wjeżdżałem na warsztat to bez drabiny się nie obejdzie.

Czyli wychodzi na to, że Solaris nie spełnia tego wymogu? A nie liczy się wlew do pompy, która pompuje płyn właśnie na dach?

Cytuję całe pytanie od wykonawcy wraz z odpowiedzią poniżej:

"Wnioskujemy o dopuszczenie do postępowania autobusy, które posiadają możliwość uzupełniania AdBlue i płynu do spryskiwaczy poniżej poziomu 1,5 m od powierzchni ziemi, zaś wlew płynu chłodzącego zespół magazynu energii elektrycznej mieści się powyżej tego poziomu.

Uzasadnienie

Należy podkreślić, że oferowane przez nas rozwiązanie stosowane jest przez najbardziej wymagających przewoźników w aglomeracjach miejskich w całej Europie, a odrzucenie tego rozwiązania może spowodować brak możliwości udziału w postępowaniu istotnego producenta lub dostawcy pojazdów.

Odpowiedź:

Zamawiający nie wyraża zgody na proponowane zmiany przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo pracy pracowników oraz na łatwość i szybkość obsługi takiego pojazdu. Dostęp do uzupełniania wszelkiego rodzaju płynów musi być zapewniony z poziomu zerowego tzn. bez stosowania drabin, podestów itp."

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez PrzemekW

end napisał(a):

> lukaszenko napisał(a):

> > Wlew od płynu chłodzącego masz prawie pod samym dachem. Ile razy > nie > > wjeżdżałem na warsztat to bez drabiny się nie obejdzie. >  > Czyli wychodzi na to, że Solaris nie spełnia tego wymogu? A nie liczy > się wlew do pompy, która pompuje płyn właśnie na dach?

Zbiornik wyrównawczy jest miejscem w którym uzupełnia się wszelkie płyny, chociażby dlatego że tam jest wskaźnik poziomu płynu. Jak natomiast do tego "dodatkowego" wlewu w pompie podejdzie zamawiający to odpowiedz sobie sam ;)

wysłane przez Jasiek 36

end napisał(a):

> Ja również. A nie jest tak w Solarisach jak napisałem? Jeśli pompa > działa to drabiny nie trzeba.

W dieslach leje się płyn chłodzący z góry, bo tam jest korek, czyli lewa górna klapa, tam gdzie światło pozycyjne, stopu i kierunkowskaz.

wysłane przez Luke_Police  163

Jasiek napisał(a):

> W dieslach leje się płyn chłodzący z góry, bo tam jest korek, > czyli lewa górna klapa, tam gdzie światło pozycyjne, stopu i > kierunkowskaz.

Inaczej mówiąc: wlew jest we wieżowej zabudowie silnika poniżej rury wydechowej znajdującej się na dachu. Dostęp jest przez otwieraną na bok klapę w tylnej ścianie pojazdu. Bez podestu/drabiny płynu nie nalejesz, no chyba, że masz 4 metry wzrostu ;)

Tutaj jest zdjęcie, na którym widać wspomniany wlew płynu chłodzącego http://phototrans.pl/14,534640,0,Solaris_Urbino_12_W17_391.html

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez end 52

Luke_Police napisał(a):

> Tutaj jest zdjęcie, na którym widać wspomniany wlew płynu > chłodzącego > http://phototrans.pl/14,534640,0,Solaris_Urbino_12_W17_391.html

W opisie tego zdjęcia jest takie o to stwierdzenie: "na samej górze znajduje się wlew płynu chłodzącego, ale jest on wykorzystywany tylko w przypadku uszkodzenia pompy samouzupełniającej".

To ta pompa, o której ja mówię, a która powoduje to, że Solaris spełnia wymogi SIWZ, a Volvo nie, bo jej nie posiada.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez Luke_Police  163

end napisał(a):

> To ta pompa, o której ja mówię, a która powoduje to, że Solaris > spełnia wymogi SIWZ, a Volvo nie, bo jej nie posiada.

Tak, a piętro niżej komentarz, z którego wynika, że pompa nie pełni funkcji wlewu, a jedynie uzupełnia płyn w układzie korzystając ze zbiorniczka pod dachem...

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)

wysłane przez Jasiek 36

Luke_Police napisał(a):

> Tak, a piętro niżej komentarz, z którego wynika, że pompa nie > pełni funkcji wlewu, a jedynie uzupełnia płyn w układzie > korzystając ze zbiorniczka pod dachem...

Czyli jednak nie trzeba mieć wlewu poniżej? Albo przetarg ustawiony pod Solarisa.

wysłane przez man 128

Do czwartku przesunięto terminy składania ofert. http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:482533-2017:TEXT:PL:HTML
man napisał(a):

> Do czwartku przesunięto terminy składania ofert. > http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:482533-2017:TEXT:PL:HTML

Solaris nie zdążył? ;)

wysłane przez end 52

Po dzisiejszych zapytaniach i odpowiedziach jestem przekonany, że będziemy mieli aż 1 oferenta. Co do treści pytań i odpowiedzi powstrzymam się od komentarza...

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
end napisał(a):

> Po dzisiejszych zapytaniach i odpowiedziach jestem > przekonany, że będziemy mieli aż 1 oferenta. Co do treści > pytań i odpowiedzi powstrzymam się od komentarza...

Masz na myśli jedyną słuszną markę?
MAN756 napisał(a):

> Masz na myśli jedyną słuszną markę?

Oczywiście.

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
Czyli niestety... Monopol trwa dalej...

Pixel Serwis Bydgoszcz. Nowoczesne Technologie w Podróży....