Forum

Likwidacja buspasa na ulicy Gdańskiej

Od 13 grudnia 2017 do odwołania zniesiony zostanie pas ruchu dla autobusów na ulicy Gdańskiej i estakadzie Pomorskiej. Zapowiedział to Prezydent Miasta Szczecin Piotr Tomasz Krzystek na swojej stronie na Facebooku.

wysłane przez MlodyS53 78

Co za beznadziejny pomysł!!! MA SA KRA.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
MlodyS53 napisał(a):

> Co za beznadziejny pomysł!!! MA SA KRA.

Poczekajmy kilka dni i zobaczymy jak to będzie wyglądało.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
MlodyS53 napisał(a):

> Co za beznadziejny pomysł!!! MA SA KRA.

Równie dobry, jak skrócenie linii 81 do placu Kościuszki.

Natomiast warto zauważyć, że postępowanie prezydenta Szczecina się trochę kupy nie trzyma, jest niekonsekwentne. Najpierw nie pozwala na ograniczanie kursowania linii pospiesznych, a potem likwiduje buspas, z którego te linie korzystają.

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)

wysłane przez t105n  49

Luke_Police napisał(a):

> Natomiast warto zauważyć, że postępowanie prezydenta > Szczecina się trochę kupy nie trzyma, jest niekonsekwentne. > Najpierw nie pozwala na ograniczanie kursowania linii > pospiesznych, a potem likwiduje buspas, z którego te linie > korzystają.

Bo zobaczył, że protest przeciwko ograniczeniu pośpiechów był bez sensu, więc żeby nie robić z gęby szmaty i odwoływać ten protest, wprowadza rozwiązanie, które poprzez wydłużenie czasu jazdy ma na celu zniechęcenie pasażerów do korzystania z pośpiechów. Krótko pisząc: wygaszanie popytu.

-- "I pełno ludzi w każdym wagonie, a w jednym krowy, a w drugim konie." (Julian Tuwim "Lokomotywa")

wysłane przez konjo  4

MlodyS53 napisał(a):

> Co za beznadziejny pomysł!!! MA SA KRA.

Beznadziejny to jest korek codziennie do BP na Leszczynowej.

So never mind the darkness.
konjo napisał(a):

> Beznadziejny to jest korek codziennie do BP na Leszczynowej.

Dokładnie. Dzisiaj jakoś nawet pospieszne trzymały się rozkładu. Więcej traciły na dojeździe do buspasa niż mogły na nim zyskać, a przy okazji rozwalało to całą komunikację autobusami zwykłymi dojeżdżającymi do Basenu. Ja się bardzo cieszę, że mogę w końcu dojeżdżać normalnie 84 do pracy, bo przez czas funkcjonowania tego świetnego buspasa bardziej mi się opłacało codziennie chodzić z Mącznej na Turkusową, tak mi to rozwiązanie usprawniło dojazd do pracy.
Mar321 napisał(a):

[Ciach]

To usprawniło całe miasto. I to na wielu więcej płaszczyznach niż jedynie KM. Niestety malkontenci stąd, uważają że to źle, bo samochody nie stoją w korkach, ukazując mocno swoje samolubne podejście do tematu.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.