Forum

Tak kończy żywot #1203

zdjęcie
Tak kończy żywot #1203

wysłane przez man 128

Pozostałe 3 też tak powinny skończyć już teraz...

wysłane przez Kacpi 27

man napisał(a):

> Pozostałe 3 też tak powinny skończyć już teraz...

Boli mnie ten widok... był to mój ulubiony wóz ze SPAK-u...

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Karton_03 91

man napisał(a):

> Pozostałe 3 też tak powinny skończyć już teraz...

Najlepiej by było, gdyby te heble zniknęły... Jeździ się nimi gorzej niż paroletnimi Solarisami

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...

wysłane przez Jasiek 36

Karton_03 napisał(a):

> Najlepiej by było, gdyby te heble zniknęły... Jeździ się > nimi gorzej niż paroletnimi Solarisami

No chyba nic dziwnego skoro różnica pomiędzy najmłodszymi Solarisami, a MAN-ami NL223 to 6 lat i 4 lata w stosunku do NL283. Zresztą kłania się jakość obsługi SPAK, wiem bo widziałem te lusterka od Jelczy, poręcze od Jelczy itd. To samo mówi za siebie.

wysłane przez Michal105N

Karton_03 napisał(a):

> Najlepiej by było, gdyby te heble zniknęły... Jeździ się > nimi gorzej niż paroletnimi Solarisami

Zostały już dwie sztuki- 1204 i 1205. Znikną najprawdopodobniej po dostawie hybryd.

wysłane przez man 128

Michal105N napisał(a):

> Zostały już dwie sztuki- 1204 i 1205.

1448 i 1449 też wycofane?

wysłane przez Michal105N

man napisał(a):

> 1448 i 1449 też wycofane?

1448 to już dawno a 1449 wycofali jakoś w Marcu.

wysłane przez Jasiek 36

Michal105N napisał(a):

> 1448 to już dawno a 1449 wycofali jakoś w Marcu.

Skąd Wy macie te wieści?

wysłane przez Michal105N

Jasiek napisał(a):

> Skąd Wy macie te wieści?

Ostatnio 1449 jeździłem w Lutym i potem go nie widziałem. Stoi teraz w kąciku odstawczym z wyjętą skrzynią biegów.
Michal105N napisał(a):

> Ostatnio 1449 jeździłem w Lutym i potem go nie widziałem. Stoi teraz > w kąciku odstawczym z wyjętą skrzynią biegów.

1448 wczoraj dostał nowy silnik. Także niedługo może go zobaczymy na trasie ;)

wysłane przez t105n  49

radunio_szwecja napisał(a):

> 1448 wczoraj dostał nowy silnik. Także niedługo może go zobaczymy > na trasie ;)

Dziś go zobaczyłem na 68/1.

wysłane przez Michal105N

radunio_szwecja napisał(a):

  > 1448 wczoraj dostał nowy silnik. Także niedługo może go zobaczymy > na trasie ;)

Zawsze to jakiś dodatkowy wóz na krótką albo rezerwę. 1449 jeździło się dobrze, stoi teraz z boku parkingu G to może i jego też zrobią.

wysłane przez t105n  49

Michal105N napisał(a):

> Ostatnio 1449 jeździłem w Lutym i potem go nie widziałem. Stoi teraz > w kąciku odstawczym z wyjętą skrzynią biegów.

Wozy są odstawione, ale nie zostały jeszcze zdjęte ze stanu (tak głosi strona SPAK). Nie spieszmy się, bo już nieraz do ruchu wracały wozy, na których postawiono krzyżyk.

-- "I pełno ludzi w każdym wagonie, a w jednym krowy, a w drugim konie." (Julian Tuwim "Lokomotywa")

wysłane przez Wojtek 24

Michal105N napisał(a):

> Zostały już dwie sztuki- 1204 i 1205. Znikną > najprawdopodobniej po dostawie hybryd.

Prędzej one same się rozlecą niż doczekają do przyjazdu hybryd.

wysłane przez Krasil

Karton_03 napisał(a):

> Najlepiej by było, gdyby te heble zniknęły... Jeździ się > nimi gorzej niż paroletnimi Solarisami

Tutaj się nie zgodzę. MAN-y mają normalne, sztywne zawieszenie, hamulce które można bez problemu wyczuć i nigdy mi bezsensownie drzwi nie odbiły. To, że są w stanie w jakim są to wiadomo kogo wina, ale według mnie żadnym Solarisem się lepiej nie jedzie jeśli chodzi o przyjemność z jazdy.

wysłane przez Karton_03 91

A jeszcze pod koniec października miał drzwi kierowcy od jakiegoś Jelcza...

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...

wysłane przez lukaszenko 16

Karton_03 napisał(a):

> A jeszcze pod koniec października miał drzwi kierowcy od > jakiegoś Jelcza...

To nie był ten wóz.

wysłane przez bartez 336

Pojeździł 'tylko" 15 lat, a takie Volviaki już 22 lata z nami;)

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez konjo  4

bartez napisał(a):

> Pojeździł 'tylko" 15 lat, a takie Volviaki już 22 lata z > nami;)

W 2005 po dostawie 2551 i 2552 była tu ożywiona dyskusja, a NL223 miał mieć to coś... Tymczasem zakupy z 2002 mocno przerzedzone.

-- Tell me who ya gonna believe.

So never mind the darkness.

wysłane przez Luke_Police  163

konjo napisał(a):

> W 2005 po dostawie 2551 i 2552 była tu ożywiona dyskusja, a > NL223 miał mieć to coś... Tymczasem zakupy z 2002 mocno > przerzedzone.

Tak, a jeden z tamtych Solarisów się spalił, więc też nie dotrwał. 2002 rocznik jest na wykończeniu w Szczecinie, a w Policach dotychczas tylko jeden autobus z tego roku został wycofany (#3023).

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)
1

wysłane przez MlodyS53 78

Duzo wozow wyjechalo ze Szczecina w podobnym stanie. Nic nowego :)

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez lukaszenko 16

Dodam tylko, że w tym stanie(nie ma silnika, wszystkie w miarę dobre części pozabierane na zapasowe co widać częściowo na zdjęciu) i w tym miejscu stoi od środy 20.12, więc myślę że można wrzucić to w KT jako datę zakończenia eksploatacji.

wysłane przez Jasiek 36

lukaszenko napisał(a):

> Dodam tylko, że w tym stanie(nie ma silnika, wszystkie w > miarę dobre części pozabierane na zapasowe co widać > częściowo na zdjęciu) i w tym miejscu stoi od środy > 20.12, więc myślę że można wrzucić to w KT jako datę > zakończenia eksploatacji.

Zatem to 1203 wypadł, a nie 1202?

wysłane przez lukaszenko 16

Jasiek napisał(a):

> Zatem to 1203 wypadł, a nie 1202?

Jak widać 1203 już umarł, a za 1202 muszę się rozejrzeć czy jeszcze w ogóle na placu stoi. Ale z jeżdżących manów to tylko 1204, 1205 i 1448 zostały. No i #1001 jeszcze czasem jeździ. EDIT: Zapomniałem jeszcze o 1206 i 1300.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez bartez 336

lukaszenko napisał(a):

> Ale z jeżdżących manów to > tylko 1204, 1205 i 1448 zostały.

A 1449?

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez man 128

bartez napisał(a):

> A 1449?

1201 też kaput?

wysłane przez lukaszenko 16

bartez napisał(a):

> A 1449?

Jeździ i jest nawet w całkiem niezłym stanie. Wczoraj nim jeździłem na 63/2.

wysłane przez radunio_szwecja 0

bartez napisał(a):

> lukaszenko napisał(a):

> > Ale z jeżdżących manów to > > tylko 1204, 1205 i 1448 zostały. >  > A 1449?

1448 sztywny. Stoi bez silnika. Stał obok 1203. 1449 jeździ. 1201 chyba też stoi bez silnika. Bo wiem, że 3 stały bez silnika: 1448, 1203 i właśnie chyba 1201.

wysłane przez Luke_Police  163

lukaszenko napisał(a):

> No i #1001 jeszcze czasem > jeździ.

Owszem, jeździ. Wczoraj widziany na linii 59.

Technik serwisu :)

wysłane przez Kacpi 27

#1202 miał rozbity przód i to właśnie on miał drzwi od Jelcza.

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez jamrockpl

Kacpi napisał(a):

> #1202 miał rozbity przód i to właśnie on miał drzwi od Jelcza.

W sierpniu 1202 miał kolizję na Krzekowie z kopareczką.

Foto: https://ibb.co/idiMmb

wysłane przez t105n  49

Jasiek napisał(a):

> Zatem to 1203 wypadł, a nie 1202?

Wypadły 2 sztuki, jak głosi strona SPAK. Jest aktualizacja ilostanu na 20.12.2017.

wysłane przez Koszalinianin

Szok! W Szczecinie Many NLxx3 są już wycofywane a w Koszalinie do dziś spotkacie starsze NLxx2

wysłane przez lukaszenko 16

Koszalinianin napisał(a):

> Szok! W Szczecinie Many NLxx3 są już wycofywane a w > Koszalinie do dziś spotkacie starsze NLxx2

Już? Chyba chciałeś powiedzieć dopiero.

wysłane przez Kacpi 27

Koszalinianin napisał(a):

> Szok! W Szczecinie Many NLxx3 są już wycofywane a w > Koszalinie do dziś spotkacie starsze NLxx2

Jest jeszcze jeden NL262 :P #1001.

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez t105n  49

Koszalinianin napisał(a):

> Szok! W Szczecinie Many NLxx3 są już wycofywane a w > Koszalinie do dziś spotkacie starsze NLxx2

Wczoraj w Szczecinku mijałem jakiegoś NLxx2 i to jeszcze z czarnymi tablicami rejestracyjnymi :-)

-- "I pełno ludzi w każdym wagonie, a w jednym krowy, a w drugim konie." (Julian Tuwim "Lokomotywa")

wysłane przez Piotr_B

t105n napisał(a):

> Koszalinianin napisał(a):

> > Szok! W Szczecinie Many NLxx3 są już wycofywane a w > > Koszalinie do dziś spotkacie starsze NLxx2 >  > Wczoraj w Szczecinku mijałem jakiegoś NLxx2 i to jeszcze z > czarnymi tablicami rejestracyjnymi :-)

W Białymstoku co prawda NLxx2 nie ma już od dawna, ale wciąż mamy 24 sztuki NG312.