Forum

Pożar w PKS-ie

Jak informuje portal GS24.pl dziś doszło do pożaru w bazie PKS przy ulicy Heyki. W wyniku zdarzenia spaleniu uległy dwa autobusy, a pięć kolejnych zostało nadpalonych. Nikomu nic się nie stało.

wysłane przez man 128

Może da to do myślenia włodarzom, że po Szczecinie nie powinny jeździć używane i mocno zużyte autobusy...

wysłane przez wsad123 6

man napisał(a):

> Może da to do myślenia włodarzom, że po Szczecinie nie > powinny jeździć używane i mocno zużyte autobusy...

Też myślę, że to czas najwyższy pozbyć się wszystkich starych Volvo ze SPAK.

wysłane przez bartez 336

wsad123 napisał(a):

> Też myślę, że to czas najwyższy pozbyć się wszystkich > starych Volvo ze SPAK.

A co puścisz na 80? Poza tym do zwarć w instalacji elektrycznej dochodzi też w o wiele młodszych egzemplarzach.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez man 128

wsad123 napisał(a):

> Też myślę, że to czas najwyższy pozbyć się wszystkich > starych Volvo ze SPAK.

To już nie chodzi o wiek i wygląd, codziennie wracam do domu 80 i jazda nimi to naprawdę niebezpieczeństwo, latające (wiszące!) drzwi, chwiejąca się lewa burta, dziwne dźwięki z silnika. Trzeba wiedzieć, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

wysłane przez Kacpi 27

Mam nadzieję, że nie wpłynie to znacząco na obsługę linii...Bo chcę mieć czym wrócić do domu :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Mati524

Kacpi napisał(a):

> Mam nadzieję, że nie wpłynie to znacząco na obsługę > linii...Bo chcę mieć czym wrócić do domu :)

Wpłynie. Wyjadą (o zgrozo) jeszcze gorsze szroty na linie.

-- Pozdrawiam :)

Pozdrawiam :)

wysłane przez bartez 336

Mati524 napisał(a):

> Wpłynie. Wyjadą (o zgrozo) jeszcze gorsze szroty na linie.

Te gorsze to głównie stały na placu jako rezerwa.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Jasiek 36

bartez napisał(a):

> Te gorsze to głównie stały na placu jako rezerwa.

Ciekawe co na to władze PKS-u, bo widać że nikt nie dba o autobusy, skoro dochodzi do samozapłonów.

wysłane przez BatiX  14

Jasiek napisał(a):

> Ciekawe co na to władze PKS-u, bo widać że nikt nie dba o > autobusy, skoro dochodzi do samozapłonów.

Nie jestem przekonany, czy przy spawaniu można mówić o samozapłonie. Ten zestaw młodego spawacza pośrodku pożaru chyba nie jest tam przypadkowo.

wysłane przez Jasiek 36

BatiX napisał(a):

> Nie jestem przekonany, czy przy spawaniu można mówić o > samozapłonie. Ten zestaw młodego spawacza pośrodku pożaru chyba > nie jest tam przypadkowo.

Aha to ja nie mam więcej pytań.

wysłane przez Kacpi 27

BatiX napisał(a):

> Jasiek napisał(a):

. >  > Nie jestem przekonany, czy przy spawaniu można mówić o > samozapłonie. Ten zestaw młodego spawacza pośrodku pożaru chyba > nie jest tam przypadkowo.

Czyli mamy dwie wersje, albo "młody spawacz", albo zwarcie instalacji elektrycznej (jak głoszą media)

-- Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez BatiX  14

Kacpi napisał(a):

>  > Czyli mamy dwie wersje, albo "młody spawacz", albo zwarcie instalacji > elektrycznej (jak głoszą media)

Ja nie mam pojęcia, a tym bardziej pewności, co zaszło. Na pewno butle na wózku tam stały, ale to oczywiście mógł być zbieg okoliczności. Od tego to jakaś komisja na pewno będzie, wtedy będzie wiadomo.

wysłane przez man1995 55

BatiX napisał(a):

> Nie jestem przekonany, czy przy spawaniu można mówić o > samozapłonie. Ten zestaw młodego spawacza pośrodku pożaru chyba > nie jest tam przypadkowo.

Chodzi Ci o te dwie butle na wózku, które widać obok spalonego 10328? Jeśli tak to są to gaśnice. Kilka takich zestawów znajduje się na zajezdni w różnych miejscach.

wysłane przez BatiX  14

man1995 napisał(a):

> Chodzi Ci o te dwie butle na wózku, które widać obok spalonego > 10328? > Jeśli tak to są to gaśnice. Kilka takich zestawów znajduje się na > zajezdni w różnych miejscach.

Coś przy tyle krótkiego Citaro stało na którymś filmie. W ogóle ilość gaśnic, które tam są porozrzucane jest ogromna.

wysłane przez man1995 55

BatiX napisał(a):

> Coś przy tyle krótkiego Citaro stało na którymś filmie. W ogóle > ilość gaśnic, które tam są porozrzucane jest ogromna.

Pewnie ze wszystkich wozów brali jakie były pod ręką. :D

wysłane przez grysik666

A wiadomo, co konkretnie się spaliło?

wysłane przez man 128

grysik666 napisał(a):

> A wiadomo, co konkretnie się spaliło?

Doszczętnie: 10123, 10328, 10313, 10355 i autokar. Jeszcze 10220 - lekko, ale ponoć nie wyjedzie.

wysłane przez MlodyS53 78

man napisał(a):

> grysik666 napisał(a):

> > A wiadomo, co konkretnie się spaliło? >  > Doszczętnie: 10123, 10328, 10313, 10355 i autokar. Jeszcze > 10220 - lekko, ale ponoć nie wyjedzie. 220 już dawno spisany na straty...

--
Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez Jasiek 36

Przy okazji pożaru i oglądania przeze mnie filmiku wyszło na jaw, że #10355 miał tablice ZS 873HN, zatem na przyszłość sprawdzajcie i podawajcie dokładniej dane dotyczące wozów z PKS, proszę, bo powstaje niepotrzebne zamieszanie.

wysłane przez Kacpi 27

Jasiek napisał(a):

> Przy okazji pożaru i oglądania przeze mnie filmiku wyszło > na jaw, że #10355 miał tablice ZS 873HN, zatem na > przyszłość sprawdzajcie i podawajcie dokładniej dane > dotyczące wozów z PKS, proszę, bo powstaje niepotrzebne > zamieszanie.

W przypadku 10313 chyba też doszło do błędu, gdyż w bazie jest ZS 036GL, a na zdjęciach widać ZS 034GL ;)

-- Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Jasiek 36

Kacpi napisał(a):

> W przypadku 10313 chyba też doszło do błędu, gdyż w bazie > jest ZS 036GL, a na zdjęciach widać ZS 034GL ;)

To co ma rejki ZS 036GL?

wysłane przez Kacpi 27

Jasiek napisał(a):

> Kacpi napisał(a):

> > W przypadku 10313 chyba też doszło do błędu, gdyż w bazie > > jest ZS 036GL, a na zdjęciach widać ZS 034GL ;) >  > To co ma rejki ZS 036GL?

Wpisane w bazie mkm ma 036GL, a na zdjęciach widzę O34GL.

-- Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Jasiek 36

Kacpi napisał(a):

> Wpisane w bazie mkm ma 036GL, a na zdjęciach widzę O34GL.

Poprawione.

wysłane przez Kacpi 27

Jasiek napisał(a):

> Przy okazji pożaru i oglądania przeze mnie filmiku wyszło > na jaw, że #10355 miał tablice ZS 873HN. To w takim razie bezpieczny autobus pokazuje rok 2004, jako rok produkcji, a wpisany w bazie jest 2003 :P

-- Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Jasiek 36

Kacpi napisał(a):

> Jasiek napisał(a):

> > Przy okazji pożaru i oglądania przeze mnie filmiku wyszło > > na jaw, że #10355 miał tablice ZS 873HN. > To w takim razie bezpieczny autobus pokazuje rok 2004, jako rok > produkcji, a wpisany w bazie jest 2003 :P

Odnośnie roku produkcji zawsze sprawdzałem z danymi z TWB BVG Berlin. A Polacy po prostu zaniżają rok produkcji traktując jako rok pierwszej rejestracji.