Forum

SPPK Police wierne MAN-owi. Akcja-akceptacja!

Wczoraj, 26 września Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozstrzygnęło przetarg na dostawę pięciu nowych autobusów. Spółka znalazła dodatkowe środki i kupi kolejne MAN-y. Tym razem trzy klasy MAXI i dwa przegubowe A23.

wysłane przez Mati524

Pytanie jest jedno - Będą to MAN-y nowej generacji czy starej?

Pozdrawiam :)
Mati524 napisał(a):

> Pytanie jest jedno - Będą to MAN-y nowej generacji czy > starej?

Wydaje się, że będą nowe (chyba) patrząc po tym co znajduje się w linku do całości artykułu. Zresztą wątpię, aby SPPK kupował używki. W ostatnim czasie kupili nowe E6 od Solarisa w wersji 12 i 18 metrowej, a także MANy również w podobnej klasie czyli 2 przeguby (790-791) i 3 solówki (numery od 3057-3060). Pod tym względem podoba mi się polityka polickiej spółki, która podnosi komfort jazdy bo raz, że te nowe autobusy są wygodne, a dwa nie są tak zdezolowane jak niektóre używki MAN'a (no może podobny komfort jazdy posiadają MANy Lion's City z numerami 1655 i 1750-1753) w SPAKu, gdzie praktycznie nowych MANów nie uraczysz.
PawelSzczecinFG2050 napisał(a):

> Wydaje się, że będą nowe (chyba) patrząc po tym co > znajduje się w linku do całości artykułu. Zresztą > wątpię, aby SPPK kupował używki.

Przecież to oczywiste że wozy będą nowe. Chodzi mi o to czy autobusy będą w nowej generacji która została zaprezentowana w tym roku, czy w starej produkowanej już kilka lat. W jednym punkcie przetargu jest zapis iż oferowany model musi być najnowszym modelem obecnie produkowanym. (Pojawiło się to po przetargu z wyborem Solarisa gdzie nie było tego zapisu, a na rynku była już nowsza generacja Solarisa i przysłali autobusy ze starą "budą", ale nowymi "bebechami") Jednak ja nie byłem pewny czy produkcja nowego modelu już się rozpoczęła. W sumie to przekroczenie budżetu może być właśnie spowodowane nową generacją.

-- Pozdrawiam :)

Pozdrawiam :)
Mati524 napisał(a):

> Pytanie jest jedno - Będą to MAN-y nowej generacji czy > starej?

Raczej nie pachnie mi to VW :(

Kiedyś to było, teraz to nie ma.
Mati524 napisał(a):

> Pytanie jest jedno - Będą to MAN-y nowej generacji czy > starej?

Starachowice rozpoczęły produkcję nowej generacji w zeszłym miesiącu, więc polickie nówki prawdopodobnie będą w nowej budzie.

-- W moim słowniku nie ma takich słów: nie mogę, nie umiem, mam problem.

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...
Karton_03 napisał(a):

> Starachowice rozpoczęły produkcję nowej generacji w zeszłym > miesiącu, więc polickie nówki prawdopodobnie będą w nowej > budzie.

W warunkach przetargu jest zapis że "Wykonawca musi zaoferować najnowszą generację autobusów produkowanych na rynek polski W DNIU ZŁOŻENIA OFERTY." Pytanie kiedy oferta została złożona? Bo może wyjść na to że nowa generacja znowu przejdzie SPPK koło nosa.

-- Pozdrawiam :)

Pozdrawiam :)
Mati524 napisał(a):

> W warunkach przetargu jest zapis że "Wykonawca musi zaoferować > najnowszą generację autobusów produkowanych na rynek polski W > DNIU ZŁOŻENIA OFERTY." > Pytanie kiedy oferta została złożona? Bo może wyjść na to > że nowa generacja znowu przejdzie SPPK koło nosa.

Problem polega na tym, że na rynek polski nie jest jeszcze produkowana nowa generacja. MAN jej nikomu w Polsce jeszcze nie zaoferował, więc to jest argument, że będzie stara generacja. Poza tym MAN zaoferował SPPK autobusy bez rekuperacji. Gdyby to była nowa generacja, to autobusy byłyby z rekuperacją.

Więc raczej niestety jeszcze stara generacja.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
end napisał(a):

> Więc raczej niestety jeszcze stara generacja.

No to wszystko jasne. Szkoda...

Pozdrawiam :)

wysłane przez grysik666

> Szkoda...

Czy taka szkoda, może ominą nas choroby wieku dziecięcego?
grysik666 napisał(a):

> Czy taka szkoda, może ominą nas choroby wieku dziecięcego?

W dzisiejszych czasach nawet wozy, które są w produkcji od lat przyjeżdżają z brakami w oprogramowaniu czy niedziałającymi/wadliwymi układami i częściami.

-- Pozdrawiam :)

Pozdrawiam :)
Mati524 napisał(a):

> W dzisiejszych czasach nawet wozy, które są w produkcji od lat > przyjeżdżają z brakami w oprogramowaniu czy > niedziałającymi/wadliwymi układami i częściami.

Specjalistą w tym temacie jest jedyna słuszna firma w naszym mieście. Oni chyba doktorat z tego zrobili.
grysik666 napisał(a):

> > Szkoda... >  > Czy taka szkoda, może ominą nas choroby wieku dziecięcego?

Masz rację, lepiej nie być królikiem doświadczalnym. Odpowiadając mati524 wydaje mi się , że najwięcej chorób wieku dziecięcego mają modele, które dopiero co weszły na rynek.
end napisał(a):

> Więc raczej niestety jeszcze stara generacja.

Jesteś tego pewien? Skąd zatem wzięła się różnica w cenie oferty rzędu miliona złotych?

Nowa generacja autobusów MAN oficjalnie jest produkowana w Starachowicach od sierpnia bieżącego roku.

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Jesteś tego pewien? Skąd zatem wzięła się różnica w cenie > oferty rzędu miliona złotych?

Głowy nie dam oczywiście, ale takie wyciągam wnioski z oferty i zapisów SIWZ. Cena wysoka, bo 4 lata gwarancji.

> Nowa generacja autobusów MAN oficjalnie jest produkowana w > Starachowicach od sierpnia bieżącego roku.

Ale to, że produkowana nie oznacza, że dostarczona była na rynek polski, a mniej więcej w taki sposób brzmiał zapis SIWZ...

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew