Forum

Niebieskie SU18 w SPAD

wysłane przez konjo  4

Jak byłem na Jasnej rzuciły mi się w oczy dwa niebieskie SU18 zaparkowane na tyłach SPA Dąbie. Z ciekawości zapytam zostają u nas czy tylko przejazdem dla innego odbiorcy? Z góry dzięki.

So never mind the darkness.

wysłane przez Igor Omsi 2 10

konjo napisał(a):
Jak byłem na Jasnej rzuciły mi się w oczy dwa niebieskie SU18 zaparkowane na tyłach SPA Dąbie. Z ciekawości zapytam zostają u nas czy tylko przejazdem dla innego odbiorcy? Z góry dzięki.

Zostają na pewno. Są dwa kolejne, które zostały już przemalowane w barwy Floating Garden. Te SU18 są z MVG Monachium i są z roczników 2008 i 2009.

wysłane przez Pepe 235

Igor Omsi 2 napisał(a):
Zostają na pewno.

Oj jak Ty się zdziwisz niedługo.

PS. Odstęp między cytowanym tekstem, a odpowiedzią przydałby się w Twoich postach.
2

wysłane przez MlodyS53 78

konjo napisał(a):
Jak byłem na Jasnej rzuciły mi się w oczy dwa niebieskie SU18 zaparkowane na tyłach SPA Dąbie.

3.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez konjo  4

MlodyS53 napisał(a):
3.

Nie zwróciłem uwagi na 3 - zauważyłem 2 i widziałem, że chyba mają 4 pary drzwi. Dzięki za korektę. To dla SPAD i zostają?

So never mind the darkness.

wysłane przez 333Wojtas333 15

konjo napisał(a):
Nie zwróciłem uwagi na 3 - zauważyłem 2 i widziałem, że chyba mają 4 pary drzwi. Dzięki za korektę. To dla SPAD i zostają?

A której generacji?

wysłane przez man 128

333Wojtas333 napisał(a):
A której generacji?

III generacja, sprowadzone z Monachium.

wysłane przez bartez 336

333Wojtas333 napisał(a):
A której generacji?

No IV to bym się nie spodziewał.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
3

wysłane przez maciekos95 3

bartez napisał(a):
No IV to bym się nie spodziewał.

Może IV nie, ale PKS nie tak dawno sprowadzał solówki II gen. SPAD zresztą też przecież takie ma.
1

wysłane przez bartez 336

maciekos95 napisał(a):
Może IV nie, ale PKS nie tak dawno sprowadzał solówki II gen. SPAD zresztą też przecież takie ma.

SPAD to nie PKS.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez maciekos95 3

bartez napisał(a):
SPAD to nie PKS.

Napisałem przecież, że SPAD też je ma. Co prawda sprowadzone już 6 lat temu, ale #2999 jakoś potrafili ściągnąć w wieku 17 lat, a ich SU12 II mają dopiero 16, czyli teoretycznie wszystko jest możliwe ;)

wysłane przez bartez 336

maciekos95 napisał(a):
Napisałem przecież, że SPAD też je ma.

To może jeszcze jakiegoś dziadka Neoplana sobie ściągną, bo kiedyś też już mieli tylko krótkie.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
3

wysłane przez maciekos95 3

bartez napisał(a):
To może jeszcze jakiegoś dziadka Neoplana sobie ściągną, bo kiedyś też już mieli tylko krótkie.

Skoro kiedyś mieli, ale już się ich pozbyli to można wnioskować, że jednak im nie przypasowały. A Solarisy póki co trzymają.

Tak na marginesie, moja wypowiedź odnośnie Solarisów II generacji to była tak raczej pół-żartem, jeśli nie zauważyłeś ;) Wiadomo, że jeśli teraz coś sprowadzają, to na 99% będzie to III generacja.

wysłane przez t105n  49

maciekos95 napisał(a):
Skoro kiedyś mieli, ale już się ich pozbyli to można wnioskować, że jednak im nie przypasowały.

Przypomnę, że te Neoplany były z roczników 1997-98, więc po prostu się zestarzały.
1

wysłane przez maciekos95 3

t105n napisał(a):
Przypomnę, że te Neoplany były z roczników 1997-98, więc po prostu się zestarzały.

A to też prawda.

wysłane przez 333Wojtas333 15

bartez napisał(a):
No IV to bym się nie spodziewał.

Poczekaj jeszcze tak z 5 - 6 lat :D

wysłane przez konjo  4


So never mind the darkness.

wysłane przez maciekos95 3

wysłane przez man 128

maciekos95 napisał(a):
Co to za miasto takie ładne Solarisy sprzedaje?

Firma Warbus, z którą umowa w Jastrzębiu-Zdroju została zerwana w 2019 roku.
2

wysłane przez konjo  4

man napisał(a):
Firma Warbus, z którą umowa w Jastrzębiu-Zdroju została zerwana w 2019 roku.

Tytułem uzupełnienia. Są jeszcze do wzięcia, rocznik 2016:

2x SU12 IV:
https://portalaukcyjny.mleasing.pl/#/offer/8887/details
25x Scania CityWide:
https://portalaukcyjny.mleasing.pl/#/offer/5916/details

O ile oczywiście mLeasing reaguje na bieżąco na aktualizację swoich ogłoszeń.

So never mind the darkness.

wysłane przez Tosiek 17

konjo napisał(a):
Tytułem uzupełnienia. Są jeszcze do wzięcia, rocznik 2016:

2x SU12 IV:
https://portalaukcyjny.mleasing.pl/#/offer/8887/details
25x Scania CityWide:
https://portalaukcyjny.mleasing.pl/#/offer/5916/details

O ile oczywiście mLeasing reaguje na bieżąco na aktualizację swoich ogłoszeń.

Myślę że ta Scania by się do nas nadawała

SU18 #788 Król Szos Na Zabytek
SU18,75#2200 Pod Palnik

wysłane przez BatiX  14

LOZOI napisał(a):
Myślę że ta Scania by się do nas nadawała

Scania OIDP nie spełnia wymogów organizatora komunikacji w naszej metropolii.
1

wysłane przez MlodyS53 78

LOZOI napisał(a):
Myślę że ta Scania by się do nas nadawała

Myślę że nie.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
1

wysłane przez t105n  49

man napisał(a):
Firma Warbus, z którą umowa w Jastrzębiu-Zdroju została zerwana w 2019 roku.

Dziwne, że Warbus nie przerzucił tych wozów do innych miast, gdzie mają zlecenia. Bo gdzieś chyba jeżdżą.

wysłane przez Arek Dynamo 0

t105n napisał(a):
Dziwne, że Warbus nie przerzucił tych wozów do innych miast, gdzie mają zlecenia. Bo gdzieś chyba jeżdżą.

Tylko, że oni zbankrutowali więc już niczego nie obsługują :p
1

wysłane przez Pepe 235

konjo napisał(a):
Nie zwróciłem uwagi na 3 - zauważyłem 2 i widziałem, że chyba mają 4 pary drzwi. Dzięki za korektę. To dla SPAD i zostają?

Dwie osoby zgłosiły do newsroomu informację o tych autobusach, ponieważ ich sytuacja docelowa jest mocno skomplikowana i niepewna - nie będziemy publikować czegoś co może zakończyć się zupełnie inaczej niż przewidujecie i potem się z tego wycofywać.
2

wysłane przez konjo  4

Pepe napisał(a):
Dwie osoby zgłosiły do newsroomu informację o tych autobusach, ponieważ ich sytuacja docelowa jest mocno skomplikowana i niepewna - nie będziemy publikować czegoś co może zakończyć się zupełnie inaczej niż przewidujecie i potem się z tego wycofywać.

Ja niczego nie przewiduje, ani nie dorabiam historii. Po prostu zapytałem, bo co prawda są używane Solarisy, ale ostatnio na Struga stawiano raczej na sprowadzanie Mercedesów, z drugiej strony zdarzały się też krótkie postoje autobusów dla innych odbiorców. Trzeba czekać na oficjalną informację? W porządku.

So never mind the darkness.
3

wysłane przez Pepe 235

konjo napisał(a):
Ja niczego nie przewiduje, ani nie dorabiam historii. Po prostu zapytałem, bo co prawda są używane Solarisy, ale ostatnio na Struga stawiano raczej na sprowadzanie Mercedesów, z drugiej strony zdarzały się też krótkie postoje autobusów dla innych odbiorców. Trzeba czekać na oficjalną informację? W porządku.

Dla jasności mój post jest skierowany tylko i wyłącznie do Davidka i Hetzera, którzy być może zastanawiają się dlaczego informacja nie pojawiła się oficjalnie.
Post został wyedytowany przez autora.
2

wysłane przez Pomeranianek 0

Ktoś na TWB przypisał tym autobusom nowe numery boczne. Pojazdy z 2008 mają 2871-2873, pojazdy z 2009 mają 2971-2973.
http://phototrans.pl/2415,68,14148,0.html
5

wysłane przez Arek Dynamo 0

Pomeranianek napisał(a):
Ktoś na TWB przypisał tym autobusom nowe numery boczne. Pojazdy z 2008 mają 2871-2873, pojazdy z 2009 mają 2971-2973.
http://phototrans.pl/2415,68,14148,0.html

No trochę tego jest, tylko ciekawe co w zamian zostanie wycofane, bo ja obstawiam 2361 i 2999.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Pepe 235

Pomeranianek napisał(a):
Ktoś na TWB przypisał tym autobusom nowe numery boczne. Pojazdy z 2008 mają 2871-2873, pojazdy z 2009 mają 2971-2973.
http://phototrans.pl/2415,68,14148,0.html

Nie ktoś, tylko jeden z naszych redaktorów. ;) Część pojazdów zostaje, część wyjeżdża w siną dal. 2361 i 2999 mają się dość dobrze i wcale nie jest powiedziane, że polecą.
7

wysłane przez Pomeranianek 0

Pepe napisał(a):
Nie ktoś, tylko jeden z naszych redaktorów. ;) Część pojazdów zostaje, część wyjeżdża w siną dal. 2361 i 2999 mają się dość dobrze i wcale nie jest powiedziane, że polecą.

To teraz tylko czekać na ich debiut na liniach. Wygląda mi to na dobry zakup - rocznik, cztery pary drzwi, klimatyzacja całej przestrzeni pasażerskiej. Po przemalowaniu w barwy miejskie przeciętny pasażer raczej nie odróżni ich od pierwszych *naszych* przegubowych Solarisów ;).
4

wysłane przez konjo  4

Pomeranianek napisał(a):
Po przemalowaniu w barwy miejskie przeciętny pasażer raczej nie odróżni ich od pierwszych *naszych* przegubowych Solarisów ;).

Przemalowanie to standard, ale niestety obicia foteli (wiem, wiem koszty...) często nie są wymieniane nawet punktowo (nie mówiąc o całości pojazdu)... I nie mam tu na myśli unifikacji z FG2050 na siłę. Czasami w naszych pojazdach strach siadać w czymś jasnym...

So never mind the darkness.
2

wysłane przez Arek Dynamo 0

Pepe napisał(a):
Nie ktoś, tylko jeden z naszych redaktorów. ;) Część pojazdów zostaje, część wyjeżdża w siną dal. 2361 i 2999 mają się dość dobrze i wcale nie jest powiedziane, że polecą.

Z drugiej strony to po za Citarami i jednym MANem za bardzo nie ma czego wycofywać bo Solarisy są jednak za młode :p

wysłane przez MlodyS53 78

Arek Dynamo napisał(a):
Z drugiej strony to po za Citarami i jednym MANem za bardzo nie ma czego wycofywać bo Solarisy są jednak za młode :p

Mają już ponad milion kilometrów. Czas na wycofanko. To juz nie są wozy z lat 90 ze będą jezdzic 20 lat.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez man 128

MlodyS53 napisał(a):
Mają już ponad milion kilometrów. Czas na wycofanko. To juz nie są wozy z lat 90 ze będą jezdzic 20 lat.

To jakie wozy lecą konkretnie? :P

wysłane przez MlodyS53 78

man napisał(a):
To jakie wozy lecą konkretnie? :P

Sensownie byłoby wywalić całe 29xx i z 13szt 20xx.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez lukaszenko 16

MlodyS53 napisał(a):
Sensownie byłoby wywalić całe 29xx i z 13szt 20xx.

Sprzedać SPAKowi :D
6

wysłane przez bartez 336

lukaszenko napisał(a):
Sprzedać SPAKowi :D

Raczej do PKS, tylko najlepiej przez Niemcy ;)

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
5

wysłane przez fan004 86

bartez napisał(a):
Raczej do PKS, tylko najlepiej przez Niemcy ;)

Z ust mi to wyjąłeś :D.

#TramwajemPoŚwiecie
1

wysłane przez Pomeranianek 0

MlodyS53 napisał(a):
Sensownie byłoby wywalić całe 29xx i z 13szt 20xx.

Kilometry kilometrami, ich stan techniczny jest naprawdę taki zły?

wysłane przez MlodyS53 78

Pomeranianek napisał(a):
Kilometry kilometrami, ich stan techniczny jest naprawdę taki zły?

Nie, nie jest zły. Mamy w naszej sieci gorsze wozy.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez Pepe 235

man napisał(a):
To jakie wozy lecą konkretnie? :P

Nie ma podjętej decyzji, a przynajmniej nie wyszła ona jeszcze poza mury.
1

wysłane przez Vlogus123 8

Jak myślicie jaki kolor będą miały te Solarisy? Biały, zielony, a może pomarańczowy? Ja obstawiam biały, bo idę tym, że skoro krefeldy dostały białe, to może i te nowe dostaną.
1
Davidek10 napisał(a):
Jak myślicie jaki kolor będą miały te Solarisy? Biały, zielony, a może pomarańczowy? Ja obstawiam biały, bo idę tym, że skoro krefeldy dostały białe, to może i te nowe dostaną.

Możliwe, że będą miały albo białe, albo pomarańczowe.
Davidek10 napisał(a):
Jak myślicie jaki kolor będą miały te Solarisy? Biały, zielony, a może pomarańczowy? Ja obstawiam biały, bo idę tym, że skoro krefeldy dostały białe, to może i te nowe dostaną.

Kwestia podejrzewam jest jedna. Pytanie czy zakupią nowe wyświetlacze, czy mają jakieś używki na stanie.
Davidek10 napisał(a):
Jak myślicie jaki kolor będą miały te Solarisy? Biały, zielony, a może pomarańczowy? Ja obstawiam biały, bo idę tym, że skoro krefeldy dostały białe, to może i te nowe dostaną.

Będą białe a wewnętrzne bedą RGB.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
5

wysłane przez Tosiek 17

Mnie zastanawia jak będzie wyglądało wnętrze - w sensie jakie będą siedzenia: takie jak w Solarisach z PKSu czy takie jak w fabrycznych?

SU18 #788 Król Szos Na Zabytek
SU18,75#2200 Pod Palnik
1

wysłane przez kasper1 50

Tosiek napisał(a):
Mnie zastanawia jak będzie wyglądało wnętrze - w sensie jakie będą siedzenia: takie jak w Solarisach z PKSu czy takie jak w fabrycznych?

Solarisy z Monachium będą posiadały siedzenia firmy SKA NV200 dobrze znane z MAN-ów NG313 o numerach bocznych #2151 i #2152.

PKS Szczecin - STOP masowych kasacji i kupowania szrotu z BVG Berlina.
4