Forum

Zanim odbyły się jazdy próbne tramwaju, pętlę „Głębokie” przetestowały autobusy

zdjęcie
Zanim odbyły się jazdy próbne tramwaju, pętlę „Głębokie” przetestowały autobusy
Jestem ciekaw co sądzą kierowcy na temat takiej ciasnej mijanki.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):
Jestem ciekaw co sądzą kierowcy na temat takiej ciasnej mijanki.

Czytałem skrajnie różne opinie z cyklu:
1. ojej jak ciasno;
2. eee tam, nic szczególnego, trzeba to jedziemy.
2
Pepe napisał(a):
Czytałem skrajnie różne opinie z cyklu:
1. ojej jak ciasno;
2. eee tam, nic szczególnego, trzeba to jedziemy.

Już teraz nie ma wyjścia. Tylko jestem ciekaw czy w przedstawionej sytuacji autobus PKSu wjedzie przed autobus SPPK, tak aby cały zatrzymał się równo z krawężnikiem? Na zdjęciu nie widać jak długi jest peron. Czy będzie tak jak na Rodła ma C z 59/58. Dzięki tylko temu, że tam jest niski krawężnik to można jakoś wyrównać przeguba.
Wojtek napisał(a):
Już teraz nie ma wyjścia. Tylko jestem ciekaw czy w przedstawionej sytuacji autobus PKSu wjedzie przed autobus SPPK, tak aby cały zatrzymał się równo z krawężnikiem? Na zdjęciu nie widać jak długi jest peron. Czy będzie tak jak na Rodła ma C z 59/58. Dzięki tylko temu, że tam jest niski krawężnik to można jakoś wyrównać przeguba.

A gdzie tam na codzień będą się spotykać (przegubowe) autobusy PKS i SPPK, skoro mają osobne perony przypisane? Lub gdzie w ogóle będą się tam przeguby spotykać?

#TramwajemPoŚwiecie
2
fan004 napisał(a):
A gdzie tam na codzień będą się spotykać (przegubowe) autobusy PKS i SPPK, skoro mają osobne perony przypisane? Lub gdzie w ogóle będą się tam przeguby spotykać?

Ewentualna opcja to przegubowe 106 w wakacje (które staje na końcu peronu, więc nie będzie problemu) lub kursy z rezerwy. Także patrząc na projekt, długość peronów wydaje się wystarczająca.
1
AutobusemxSzczecin napisał(a):
Ewentualna opcja to przegubowe 106 w wakacje (które staje na końcu peronu, więc nie będzie problemu) lub kursy z rezerwy. Także patrząc na projekt, długość peronów wydaje się wystarczająca.

Na 103/7 też zdarza się przegub, ale nie jest to problemem, jeśli chodzi o długość peronów.
AlexSimulations67 napisał(a):
Na 103/7 też zdarza się przegub, ale nie jest to problemem, jeśli chodzi o długość peronów.

Ok, dzięki za wyjaśnienie, że długość peronów jest wystarczająca. Bo fan004 jakoś nie zrozumiał o co pytam.
1
AlexSimulations67 napisał(a):
Na 103/7 też zdarza się przegub, ale nie jest to problemem, jeśli chodzi o długość peronów.

Na 103/7 (poranna wtyczka 106) przegub jest regularnie. Oprócz tego jeszcze na 107/1 (też rano robi jeden kurs 106 z Głębokiego). Więc planowo przegubowe autobusy na Głębokim pojawiają się: od 6:58 do 7:06 (107/1) i od 7:16 do 7:25 (103/7).

Technik serwisu :)
1
fan004 napisał(a):
A gdzie tam na codzień będą się spotykać (przegubowe) autobusy PKS i SPPK, skoro mają osobne perony przypisane? Lub gdzie w ogóle będą się tam przeguby spotykać?

W dni powszednie rano niektóre kursy linii 106 (brygada 107/1) obsługiwane są przegubowcem. Do tego w wakacje na powszedniej brygadzie 103/1 jest przegubowiec (kursy zarówno na linii 103, jak i 106) i na weekendowej 106/1 (ale tu tylko linia 106).
1
MQ napisał(a):
W dni powszednie rano niektóre kursy linii 106 (brygada 107/1) obsługiwane są przegubowcem.

Do tego jeszcze 103/7. Raz też jechałem "Turkiem" po południu na 103/8 (czyli też linia 106), ale to akurat była nietypowa sytuacja częściowo pewnie związana z pandemicznymi ograniczeniami pojemności autobusów na wiosnę.

Technik serwisu :)
Wojtek napisał(a):
Tylko jestem ciekaw czy w przedstawionej sytuacji autobus PKSu wjedzie przed autobus SPPK, tak aby cały zatrzymał się równo z krawężnikiem? Na zdjęciu nie widać jak długi jest peron. Czy będzie tak jak na Rodła ma C z 59/58. Dzięki tylko temu, że tam jest niski krawężnik to można jakoś wyrównać przeguba.

Długość peronu to 65 metrów. Na pl. Rodła, jeśli uwzględnimy krawędź zatoki bez skosu, wychodzi ok. 50 metrów.

Te testy autobusami przecież nie były wykonane po to, żeby zrobić fajne zdjęcia, tylko żeby sprawdzić, jak autobusy zachowują się w różnych konfiguracjach.
3

wysłane przez Karton_03 91

A w ogóle na tej pętli jakieś wiaty będą?

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...

wysłane przez MQ ?

Karton_03 napisał(a):
A w ogóle na tej pętli jakieś wiaty będą?

Jeszcze nie teraz, ale ostatecznie tak. To wciąż plac budowy i będzie nim jeszcze przez kilkanaście miesięcy.
1