Forum

Tunel, czy Most Wysokowodny nad Odrą-Domiążę na odcinku Police-Święta?

Mam pytanie...
Jak myślicie, która przeprawa samochodowa przez Odrę, właściwie przez Domiążę na odcinku Police-Święta w wiązku z przedłużeniem drogi ekspresowej S6 o Zachodnią Obwodnicę Szczecina jest lepsza i dlaczego- Tunel, czy Most Wysokowodny?
SOLARIS1850 napisał(a):
Mam pytanie...
Jak myślicie, która przeprawa samochodowa przez Odrę, właściwie przez Domiążę na odcinku Police-Święta w wiązku z przedłużeniem drogi ekspresowej S6 o Zachodnią Obwodnicę Szczecina jest lepsza i dlaczego- Tunel, czy Most Wysokowodny?

Zdecydowanie jestem za tunelem, bo most wysokowodny jest drogi w budowie i byłoby trudniej dostać się do portu w Szczecinie. Popatrz na Świnoujście, tam również zdecydowali, że tunel będzie najlepszy, ponieważ nie jest aż tak drogi i nie byłoby utrudnień dopływu do portu. ;)
1
SOLARIS1850 napisał(a):
Mam pytanie...
Jak myślicie, która przeprawa samochodowa przez Odrę, właściwie przez Domiążę na odcinku Police-Święta w wiązku z przedłużeniem drogi ekspresowej S6 o Zachodnią Obwodnicę Szczecina jest lepsza i dlaczego- Tunel, czy Most Wysokowodny?

Wszystkie te tereny w okolicy są czasowo zalewane. Nie wyobrażam sobie tam tunelu, ani mostu. Most i tak nie przejdzie, bo statki, które tam pływają bywają bardzo wysokie. Moim zdaniem inwestycja mimo wszystko niepotrzebna.

Pozdrawiam :-)
Kanarek napisał(a):
Wszystkie te tereny w okolicy są czasowo zalewane. Nie wyobrażam sobie tam tunelu, ani mostu. Most i tak nie przejdzie, bo statki, które tam pływają bywają bardzo wysokie. Moim zdaniem inwestycja mimo wszystko niepotrzebna.

Inwestycja wręcz niezbędna, a nie niepotrzebna. Wszystkie produkty bardzo niebezpieczne: amoniak, kwas siarkowy, benzeny i inne propyleny jak również tysiące ton nawozów są przewożone przez centrum Szczecina! W innych krajach takie ładunki nie mają prawa być transportowane przez tereny zamieszkałe!. Dodatkowo uruchomienie obwodnicy północnej w znacznym stopniu odkorkuje ciąg: ulice Gdańska - Eskadrowa - Struga - Zwierzyniecka.
14
Kanarek napisał(a):
Moim zdaniem inwestycja mimo wszystko niepotrzebna.

Może dla Ciebie, ale dla tirusów jadących do Polic oraz mieszkańców dzielnic przez które oni przejeżdżają jest potrzebna.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
7
Kanarek napisał(a):
Wszystkie te tereny w okolicy są czasowo zalewane. Nie wyobrażam sobie tam tunelu, ani mostu. Most i tak nie przejdzie, bo statki, które tam pływają bywają bardzo wysokie. Moim zdaniem inwestycja mimo wszystko niepotrzebna.

Zwróć uwagę, że aby dojechać do Polic muszą przejechać przez Szczecin, co wiąże się dla kierowców z wydłużeniem czasu, nerwami, większym prawdopodobieństwem kolizji, ciężkim podjazdem pod wzniesienia w okresie zimowym, ryzykiem wybuchu niebezpiecznej substancji, zwiększonym hałasem i niszczeniem dróg przez ciężkie ciężarkówki. Zrobią obwodnicę, to wprowadzą zakaz wjazdu ciężarówek do centrum, tak jak jest to w innych miastach. Uwierz, że dla kierowców będzie wielka ulga. Żaden kierowca nie lubi jeździć ciężarówką po centrum, tym bardziej w godzinach szczytu.
Post został wyedytowany przez autora.
4
SOLARIS1850 napisał(a):
Mam pytanie...
Jak myślicie, która przeprawa samochodowa przez Odrę, właściwie przez Domiążę na odcinku Police-Święta w wiązku z przedłużeniem drogi ekspresowej S6 o Zachodnią Obwodnicę Szczecina jest lepsza i dlaczego- Tunel, czy Most Wysokowodny?

Cokolwiek to będzie to mam nadzieję, że będzie mieć również tory, które połączą Police z Goleniowem/Świnoujściem.

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"
4
SOLARIS1850 napisał(a):
Mam pytanie...
Jak myślicie, która przeprawa samochodowa przez Odrę (...) jest lepsza i dlaczego- Tunel, czy Most Wysokowodny?

Dyskusja jest bezzasadna, bo ze dwa dni temu była w mediach informacja, że będzie to tunel.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):
Dyskusja jest bezzasadna, bo ze dwa dni temu była w mediach informacja, że będzie to tunel.

Media jak to media, pytanie czy jest to informacja potwierdzona w 100%.
Kostek napisał(a):
Media jak to media, pytanie czy jest to informacja potwierdzona w 100%.

A jak dla mediów mówi to Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad to jest to potwierdzona informacja?

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):
A jak dla mediów mówi to Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad to jest to potwierdzona informacja?

Nie napisałeś kto mówił, tylko, że była informacja w mediach. Gdybyś od razu napisał, że sam Grzeszczuk podał im tę informację, to byłoby od razu jasne, więc nie zadawaj teraz głupio pytania zwrotnego, skoro na początku sam dokładnie nie napisałeś kto im to przekazał.
1
Kostek napisał(a):
Nie napisałeś kto mówił, tylko, że była informacja w mediach. Gdybyś od razu napisał, że sam Grzeszczuk podał im tę informację, to byłoby od razu jasne, więc nie zadawaj teraz głupio pytania zwrotnego, skoro na początku sam dokładnie nie napisałeś kto im to przekazał.

Trzeba było dopytać się o źródło, a nie oceniać.
Dodaje do ignorowanych, bo nie mam ochoty tak dyskutować.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):
Trzeba było dopytać się o źródło, a nie oceniać.
Dodaje do ignorowanych, bo nie mam ochoty tak dyskutować.

Dopytałem Ciebie "pytanie czy jest to informacja potwierdzona w 100%" i wystarczyła odpowiedź "tak, informację przekazał Grzeszczuk", a nie piszesz odpowiedź w formie pytającej.
Post został wyedytowany przez autora.
5