Forum

3042 wycofany

wysłane przez Bebe Tosiek

Dowiedziałem się że jeden z Polickich Solarisów Urbino 12 został wycofany mianowicie 3042, z przyczyn problemów ze skrzynią biegów.

wysłane przez Jasiek 36

Bebe Tosiek napisał(a):
Dowiedziałem się że jeden z Polickich Solarisów Urbino 12 został wycofany mianowicie 3042, z przyczyn problemów ze skrzynią biegów.

Jak się dowiedziałem jest to prawdą. Może SPA Dąbie się skusi i naprawi skrzynię biegów, podobnie jak w #2975. Wszak ostatnio nie stać ich na wozy młodsze niż 12-letnie.
1

wysłane przez Bebe Tosiek

Jasiek napisał(a):
Jak się dowiedziałem jest to prawdą. Może SPA Dąbie się skusi i naprawi skrzynię biegów, podobnie jak w #2975. Wszak ostatnio nie stać ich na wozy młodsze niż 12-letnie.

Ja się dowiedziałem że koszt naprawy przewyższa koszt autobusu.

wysłane przez RaPer782

Bebe Tosiek napisał(a):
Ja się dowiedziałem że koszt naprawy przewyższa koszt autobusu.

Poczekają aż zepsuje się któryś z "braci" i bebechy przeszczepią do #3042 😛

wysłane przez t105n  49

RaPer782 napisał(a):
Poczekają aż zepsuje się któryś z "braci" i bebechy przeszczepią do #3042 😛

Albo odwrotnie, o ile będzie to opłacalne.
1

wysłane przez RaPer782

t105n napisał(a):
Albo odwrotnie, o ile będzie to opłacalne.

A czasem nie mógł by zająć się Nim serwis DAFa nieopodal Szczecina? Z tego co kilka ładnych lat temu Moje oczy widziały to jednego dnia "serwisowały" się tam 3 sztuki SU z SPA Dąbie.

wysłane przez MlodyS53 78

RaPer782 napisał(a):
A czasem nie mógł by zająć się Nim serwis DAFa nieopodal Szczecina? Z tego co kilka ładnych lat temu Moje oczy widziały to jednego dnia "serwisowały" się tam 3 sztuki SU z SPA Dąbie.

Rafałku. Za darmo? Autobus juz ma swoje lata i nie posiada gwarancji producenta, natomiast ASO nie jest tanie.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez RaPer782

MlodyS53 napisał(a):
Rafałku. Za darmo? Autobus juz ma swoje lata i nie posiada gwarancji producenta, natomiast ASO nie jest tanie.

No tak GWARANCJA mała poprawka i bez bicia na miły Bóg o niej zapomniałem 😉

wysłane przez Bebe Tosiek

Jest szansa na powrót, Tylko trzeba naprawić skrzynię biegów oraz autobus zostanie poddany remontowi i będzie mógł wracać do ruchu liniowego.
Zacznij weryfikować swoje źródła, bo Instagram nie powinien być numerem 1.
13

wysłane przez Pepe 236

Bebe Tosiek napisał(a):
Jest szansa na powrót, Tylko trzeba naprawić skrzynię biegów oraz autobus zostanie poddany remontowi i będzie mógł wracać do ruchu liniowego.

No to gratuluję podawania niesprawdzonych informacji. Za to dostajesz kartką. Może to Cie nauczy, że czasami warto poczekać.
14

wysłane przez Michau 13

Ja się dowiedziałem, że zostaje jako dawca części ale co wymyślą to czas pokaże.
1

wysłane przez t105n  49

Bebe Tosiek napisał(a):
Jest szansa na powrót, Tylko trzeba naprawić skrzynię biegów oraz autobus zostanie poddany remontowi i będzie mógł wracać do ruchu liniowego.

Sam napisałeś, że koszt naprawy przewyższa wartość autobusu.
Przypomnę też, że to jeden z najstarszych 12-metrowych wozów w SPPK.
1

wysłane przez RaPer782

t105n napisał(a):
Sam napisałeś, że koszt naprawy przewyższa wartość autobusu.
Przypomnę też, że to jeden z najstarszych 12-metrowych wozów w SPPK.

Niech żyją szklane kule!!!
7

wysłane przez Michal 2

t105n napisał(a):
… koszt naprawy przewyższa wartość autobusu.
Przypomnę też, że to jeden z najstarszych 12-metrowych wozów w SPPK.

Ma swoje lata, jednak przykro się patrzy na wycofany autobus zaledwie po 10 latach. Mógł jeszcze posłużyć. No, ale cóż. Chłodna kalkulacja zawsze wygra.

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
Michal napisał(a):
Ma swoje lata, jednak przykro się patrzy na wycofany autobus zaledwie po 10 latach. Mógł jeszcze posłużyć

Milion kilometrów na liczniku już ma, także czy jest sens dalej pchać grube pieniądze w taki wóz?

wysłane przez Michal 2

LagunaGrandtour napisał(a):
Milion kilometrów na liczniku już ma, także czy jest sens dalej pchać grube pieniądze w taki wóz?

Oczywiście, że nie ma sensu. Tylko pamiętam, jak to była nówka i wcale to nie było tak dawno. I nie chodzi mi, żeby jeździły po dwadzieścia parę lat jak Ikarusy czy Volva. Ale 10 lat to moim zdaniem jeszcze nie jest stary autobus i mógł jeszcze pojeździć. Mamy starsze.

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
Michal napisał(a):
I nie chodzi mi, żeby jeździły po dwadzieścia parę lat jak Ikarusy czy Volva. Ale 10 lat to moim zdaniem jeszcze nie jest stary autobus i mógł jeszcze pojeździć. Mamy starsze.

Tylko te nowsze autobusy nie są tak wytrzymałe jak kiedyś.
3

wysłane przez Ronaldinho

LagunaGrandtour napisał(a):
Tylko te nowsze autobusy nie są tak wytrzymałe jak kiedyś.

Mądrego aż dobrze posłuchać, brawo za trafna odpowiedź.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MlodyS53 78

Michal napisał(a):
Ma swoje lata, jednak przykro się patrzy na wycofany autobus zaledwie po 10 latach. Mógł jeszcze posłużyć. No, ale cóż. Chłodna kalkulacja zawsze wygra.

Przykro? 10 lat to powinna być norma!!!
Przykro to po 2-3 latach.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
4
MlodyS53 napisał(a):
Przykro? 10 lat to powinna być norma!!!
Przykro to po 2-3 latach.

Oj tam oj tam, takie Ikarusy jeździły po 20 lat i nikt nie narzekał (a na Węgrzech to jeszcze po dziś kursują)

wysłane przez MlodyS53 78

Arek Dynamo napisał(a):
Oj tam oj tam, takie Ikarusy jeździły po 20 lat i nikt nie narzekał (a na Węgrzech to jeszcze po dziś kursują)

Ikarusy nie miały klimy, niskiej podłogi, odbijających drzwi, zapowiedzi, przyklęku, biletomatów, wyświetlaczy. Zdemontujmy we wszystkich współczesnych autobusach te lewackie udogodnienia.
A do elektryków zamontujemy generatory spalin!

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
8

wysłane przez RaPer782

MlodyS53 napisał(a):
Ikarusy nie miały klimy, niskiej podłogi, odbijających drzwi, zapowiedzi, przyklęku, biletomatów, wyświetlaczy. Zdemontujmy we wszystkich współczesnych autobusach te lewackie udogodnienia.
A do elektryków zamontujemy generatory spalin!

Ja bym zamontował je wewnątrz w "rzeźni" i zrobił osobny wydech na dachu. W Ikarusach nie było odbijających drzwi? Owszem nie było, ale była fotokomórka uniemożliwiająca zamknięcie drzwi do końca w postaci nogi czy ręki 🤪 Co do wyświetlaczy to... Były w sztukach po remontach w Kapenie 😉 System informacji pasażerskiej? Też był jak jeden przez drugiego wykrzykiwał: CO TO ZA LINIA? JAKI KOLEJNY PRZYSTANEK? W tamtych czasach też można było liczyć na luksusy 😛 A i zapomniał bym o przyklęku. Był! Pod dużym obciążeniem pasażerów tam gdzie chciałeś 😁

wysłane przez Piotr_B1 0

RaPer782 napisał(a):
Ja bym zamontował je wewnątrz w "rzeźni" i zrobił osobny wydech na dachu. W Ikarusach nie było odbijających drzwi? Owszem nie było, ale była fotokomórka uniemożliwiająca zamknięcie drzwi do końca w postaci nogi czy ręki 🤪 Co do wyświetlaczy to... Były w sztukach po remontach w Kapenie 😉 System informacji pasażerskiej? Też był jak jeden przez drugiego wykrzykiwał: CO TO ZA LINIA? JAKI KOLEJNY PRZYSTANEK? W tamtych czasach też można było liczyć na luksusy 😛 A i zapomniał bym o przyklęku. Był! Pod dużym obciążeniem pasażerów tam gdzie chciałeś 😁

w 1991 roku byłem w Pradze. Tam w ikarusach puszczali zapowiedzi przystanków z magnetofonu.
3
Piotr_B1 napisał(a):
w 1991 roku byłem w Pradze. Tam w ikarusach puszczali zapowiedzi przystanków z magnetofonu.

Praga to w ogóle ewenement. Zapowiedzi przystankowe z kaset, a zamiast dykt z numerem linii i trasą - pragotrony. Miały je choćby niektóre tramwaje Tatra KT8D5.

wysłane przez Polish 1

Wóz stoi wybrakowany na zajezdni. Ma wyjęte wyświetlacze oraz zdemontowaną prawą lampę. Jednak poszedł jako dawca części.

wysłane przez LagunaGrandtour 105

Wóz został już oficjalnie wycofany z eksploatacji, kilka dni temu uzupełniliśmy KT.
1

wysłane przez Bebe Tosiek

Polish napisał(a):
Wóz stoi wybrakowany na zajezdni. Ma wyjęte wyświetlacze oraz zdemontowaną prawą lampę. Jednak poszedł jako dawca części.

Podobno ma być wywieziony dziś albo jutro.
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez KMSzczecin 10

Bebe Tosiek napisał(a):
Podobno ma być wywieziony dziś albo jutro.

Jakieś źródło?

Nie pytaj mnie o nic, wiem tyle co ty ;)

wysłane przez Bebe Tosiek

KMSzczecin napisał(a):
Jakieś źródło?

Instragram: Komunikacja miejska SPPK, Próbowałem podlinkować ale się udało.

wysłane przez LagunaGrandtour 105

Bebe Tosiek napisał(a):
Instragram: Komunikacja miejska SPPK

To nie jest oficjalne konto spółki, nie raz już pisaliśmy, że nie jest to wiarygodne źródło informacji.
6

wysłane przez Polish 1

Bebe Tosiek napisał(a):
Instragram: Komunikacja miejska SPPK, Próbowałem podlinkować ale się udało.

Czas pokaże kiedy zobaczymy 3042 opuszczającego zajezdnie na sztywnym holu ;).
1

wysłane przez LagunaGrandtour 105

Bebe Tosiek napisał(a):
Podobno ma być wywieziony dziś albo jutro.

Jakieś oficjalne źródło, plotki czy szklana kula?
1

wysłane przez Bebe Tosiek

LagunaGrandtour napisał(a):
Jakieś oficjalne źródło, plotki czy szklana kula?

Podawałem koledze KMSzczecin Źródło, ale też wspomniałem że nie mam możliwości przekazania adresu źródła.
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez RaPer782

Polish napisał(a):
Wóz stoi wybrakowany na zajezdni. Ma wyjęte wyświetlacze oraz zdemontowaną prawą lampę. Jednak poszedł jako dawca części.

Dodam, że brak mu lewej przedniej szyby 😉
1

wysłane przez RaPer782

Polish napisał(a):
Wóz stoi wybrakowany na zajezdni. Ma wyjęte wyświetlacze oraz zdemontowaną prawą lampę. Jednak poszedł jako dawca części.

Jeśli mogę dodać gdyż nie mam możliwości edytowania Swojego postu czy też posta: Na zdjęciu widać, że wewnątrz niezły "burdel" Sobie w Nim urządzili 😉 Jeśli administracja ma możliwość "doklejenia" tej informacji do Mojego komentarza będę wdzięczny. Nie chcę aby dodawanie dodatkowego komentarza podchodziło pod SPAM.