Forum

Linia nr 812

wysłane przez Tramwajarz 0

Dziś na kilku autobusach linii nr 812 widniał na wyświetlaczach napis Dworzec Niebuszewo. Spotkałem się z tym pierwszy raz, wcześniej na wyświetlaczach był napis Komunikacja zastępcza albo Kołłątaja. Nastąpiła jakaś zmiana przystanku końcowego? Na stronie ZDiTM-u nie ma żadnej informacji na ten temat.

wysłane przez MatiMichalak 0

Tramwajarz napisał(a):
Dziś na kilku autobusach linii nr 812 widniał na wyświetlaczach napis Dworzec Niebuszewo. Spotkałem się z tym pierwszy raz, wcześniej na wyświetlaczach był napis Komunikacja zastępcza albo Kołłątaja. Nastąpiła jakaś zmiana przystanku końcowego? Na stronie ZDiTM-u nie ma żadnej informacji na ten temat.

Zakładam, ze w autobusie do wyświetlania na wyświetlaczu była dostępna bardzo stara trasa linii 812 stąd taka informacja. Bo jak następuje jakieś tymczasowe uruchomienie za tramwaju za linie 2 i 12 (przed remontem), to wydaje mi się, że właśnie PKS z takim zapisem na wyświetlaczu jeździły na Dworzec Niebuszewo. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez Kanarek 58

Tramwajarz napisał(a):
Dziś na kilku autobusach linii nr 812 widniał na wyświetlaczach napis Dworzec Niebuszewo. Spotkałem się z tym pierwszy raz, wcześniej na wyświetlaczach był napis Komunikacja zastępcza albo Kołłątaja. Nastąpiła jakaś zmiana przystanku końcowego? Na stronie ZDiTM-u nie ma żadnej informacji na ten temat.

Na kilku? Ja dostałem informację, że tylko w jednym wozie był taki problem i wydaje mi się, że został później rozwiązany. Kierunki do Dw. Niebuszewo są wgrane i kierowca przypadkowo musiał taki wariant ustawić, bo autobusy normalnie kończą trasę na Kołłątaja. „Komunikacja Zastępcza" była używana do momentu wgrania kierunków z pętlami, ale mimo wszystko niektórzy nadal tego wariantu używają.

Ogólnie jak się uda to niedługo będzie mała rewolucja w wyświetlaczach PKSowych wozów, ale to na razie niespodzianka :-)

Pozdrawiam :-)
1

wysłane przez maciekos95 3

Kanarek napisał(a):
„Komunikacja Zastępcza" była używana do momentu wgrania kierunków z pętlami, ale mimo wszystko niektórzy nadal tego wariantu używają.

10417 jeździł w tym tygodniu co najmniej przez 2 dni z samym numerem linii, w ogóle bez kierunku. Ciekawe, bo wcześniej któregoś dnia widziałem go z przewijanym w jednej linijce napisem "komunikacja zastępcza".

wysłane przez Waszka 80

maciekos95 napisał(a):
10417 jeździł w tym tygodniu co najmniej przez 2 dni z samym numerem linii, w ogóle bez kierunku. Ciekawe, bo wcześniej któregoś dnia widziałem go z przewijanym w jednej linijce napisem "komunikacja zastępcza".

A to pewnie dlatego, że nie wszyscy kierowcy potrafią prawidłowo ustawić sterownik.

@opowiesciwobiektywie
2

wysłane przez Kanarek 58

maciekos95 napisał(a):
10417 jeździł w tym tygodniu co najmniej przez 2 dni z samym numerem linii, w ogóle bez kierunku. Ciekawe, bo wcześniej któregoś dnia widziałem go z przewijanym w jednej linijce napisem "komunikacja zastępcza".

Nie wiem co z nim się dzieje, ale na jednym kursie ma włączony wyświetlacz, a na drugim już nie. Ciężko mi powiedzieć czy to problem z kierowcą czy z autobusem.

Pozdrawiam :-)