Forum

Nowe torowisko, a już zniszczone…

zdjęcie
Nowe torowisko, a już zniszczone…

wysłane przez szaszlyk20 7

Ciekaw jestem, czy rozjazdy i zwrotnice są do wymiany. W końcu zostały przegrzane i pozbawione farby ochronnej...
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
6
szaszlyk20 napisał(a):
Ciekaw jestem, czy rozjazdy i zwrotnice są do wymiany. W końcu zostały przegrzane i pozbawione farby ochronnej...

Że co?

wysłane przez pioko17 38

Na czym wg autora polega zniszczenie tego torowiska? Bo albo zdjęcie jest niewyraźne, albo jestem ślepy, albo nie znam się na swojej pracy.
Post został wyedytowany przez autora.
pioko17 napisał(a):
Na czym wg autora polega zniszczenie tego torowiska? Bo albo zdjęcie jest niewyraźne, albo jestem ślepy, albo nie znam się na swojej pracy.

Był mały wypadek przy pracy w postaci pożaru tego miejsca.
5
pioko17 napisał(a):
Na czym wg autora polega zniszczenie tego torowiska? Bo albo zdjęcie jest niewyraźne, albo jestem ślepy, albo nie znam się na swojej pracy.

Rozumiem, że ten pożar tam to była taka standardowa procedura wynikająca z technologii budowy torowiska ;)?

Po takim wydarzeniu raczej można mieć obawy o trwałość tych elementów, jeśli praca zostanie kontynuowana w takim stanie jak gdyby nic...
2
leks napisał(a):
Rozumiem, że ten pożar tam to była taka standardowa procedura wynikająca z technologii budowy torowiska ;)?

Po takim wydarzeniu raczej można mieć obawy o trwałość tych elementów, jeśli praca zostanie kontynuowana w takim stanie jak gdyby nic...

Przejrzałem informacje na Komisie z ostatnich kilku tygodni i nic o żadnym pożarze nie widzę...
Oczywiście pożar uzasadnia obawy co do trwałości tych elementów. Ale tytuł zdjęcia znów tylko dla „wtajemniczonych”, ewentualnie trzeba się domyślać. Czarne podłoże to równie dobrze mogła być jakaś geowłóknina lub wykorzystanie żużli do podbudowy. Szyny mają przebarwienia, ale to również się zdarza.
Post został wyedytowany przez autora.
1
Pepe napisał(a):
Parę sekund roboty.

Parę sekund jak wiesz czego szukasz, a gdy nie wiesz co wpisać w wyszukiwarkę to można sobie błądzić. :] Poza tym nie muszę słuchać ani oglądać lokalnych mediów, nie muszę być codziennie w centrum Szczecina i to widzieć. Zdjęcie pojawiło się na Komisie, więc tutaj szukałem o co chodzi. I informacji nie znalazłem.
2
pioko17 napisał(a):
Parę sekund jak wiesz czego szukasz, a gdy nie wiesz co wpisać w wyszukiwarkę to można sobie błądzić. :] Poza tym nie muszę słuchać ani oglądać lokalnych mediów, nie muszę być codziennie w centrum Szczecina i to widzieć. Zdjęcie pojawiło się na Komisie, więc tutaj szukałem o co chodzi. I informacji nie znalazłem.

Na podstawie zdjęcia nawet można wydedukować i poszukać co mogło się stać...
1
Alex Simulations napisał(a):
Na podstawie zdjęcia nawet można wydedukować i poszukać co mogło się stać...

Już wspomniałem wyżej. Do podbudowy stosuje się różne materiały, zależnie od tego co mamy w podłożu i czasami przybiera ona taki kolor. Dopóki ktoś nie napisał, zastanawiałem się kilka minut o co chodzi. I myślę, że nie byłem jedyny.

A propos tych prztyczków o tym, że ktoś może sobie coś sam wydedukować, to już chyba zostało to akurat koledze wyjaśnione, że to tak nie działa:
https://www.mkm.szczecin.pl/forum/62605cb5cdbbf/tego-wozu-w-tym-miejscu-prawdopodobnie-juz-nie-zobaczymy
2

wysłane przez Mario  ?

pioko17 napisał(a):
Parę sekund jak wiesz czego szukasz, a gdy nie wiesz co wpisać w wyszukiwarkę to można sobie błądzić. :] Poza tym nie muszę słuchać ani oglądać lokalnych mediów, nie muszę być codziennie w centrum Szczecina i to widzieć. Zdjęcie pojawiło się na Komisie, więc tutaj szukałem o co chodzi. I informacji nie znalazłem.

Proszę bardzo. Widać jak się paliło.

https://www.skyscrapercity.com/threads/szczecin-tramwaje-i-infrastruktura.244691/page-1760#post-179109523
1
pioko17 napisał(a):
Zdjęcie pojawiło się na Komisie, więc tutaj szukałem o co chodzi. I informacji nie znalazłem.

Tu akurat się zgadzam. Na Komisie o tym ani słowa nie było, choć pojawiają się dużo mniej istotne informacje.

STMKŻ
3
leks napisał(a):
Po takim wydarzeniu raczej można mieć obawy o trwałość tych elementów, jeśli praca zostanie kontynuowana w takim stanie jak gdyby nic...

Tak, to mam ma myśli. Przy wysokiej temperaturze stal może zmienić swoje właściwości, więc może stać się bardziej podatna na odkształcenia.
3