Forum

Prawobrzeże bez tramwajów w niedzielę

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy układu drogowego na Międzyodrzu oraz zmianą lokalizacji odcinka o ruchu jednotorowym, 31 lipca do godz. 12:00 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Wyszyńskiego – Turkusowa.

Niestety tramwaje nadal nie kursują, autobusy na zatramwaje zdjęte m. in. z linii na prawobrzeżu, np #2013 , 91 (taka ma dyktę na przodzie). No i zatrzymywanie się na Turkusowej (przy Selgrosie) ro też fikcja. Niestety trzy 807 pod rząd ok. godz. 12 mi się nie zatrzymały, po czym poszedłem na pętle na Turkusowej.
Post został wyedytowany przez autora.
szaszlyk20 napisał(a):
Niestety tramwaje nadal nie kursują, autobusy na zatramwaje zdjęte m. in. z linii na prawobrzeżu, np #2013 , 91 (taka ma dyktę na przodzie). No i zatrzymywanie się na Turkusowej (przy Selgrosie) ro też fikcja. Niestety trzy 807 pod rząd ok. godz. 12 mi się nie zatrzymały, po czym poszedłem na pętle na Turkusowej.

Wykonawca zbyt późno zgłosił problemy wraz z prośbą o przedłużenie prac - tramwaje wyjechały, autobusy zjechały, a potem problem został przerzucony na zajezdnię w postaci poszukiwania kierowców. Ściągnięto 71/1, wóz z posiłku. Załatwienie kierowców na teraz w niedzielę to nie jest łatwe zadanie. A wiadomo jak jest z rezerwami...
9
LagunaGrandtour napisał(a):
Wykonawca zbyt późno zgłosił problemy wraz z prośbą o przedłużenie prac - tramwaje wyjechały, autobusy zjechały, a potem problem został przerzucony na zajezdnię w postaci poszukiwania kierowców. Ściągnięto 71/1, wóz z posiłku. Załatwienie kierowców na teraz w niedzielę to nie jest łatwe zadanie. A wiadomo jak jest z rezerwami...

Dodam jeszcze, że ściągnięto jeszcze 1 brygadę 60 (60/3 wóz 1902) na za tramwaj.
Vlogus123 napisał(a):
Dodam jeszcze, że ściągnięto jeszcze 1 brygadę 60 (60/3 wóz 1902) na za tramwaj.

Ale to pomyliłeś momenty, 1902 ściągnięto w trakcie wieczornego wykolejenia
szaszlyk20 napisał(a):
Niestety tramwaje nadal nie kursują, autobusy na zatramwaje zdjęte m. in. z linii na prawobrzeżu, np #2013 , 91 (taka ma dyktę na przodzie). No i zatrzymywanie się na Turkusowej (przy Selgrosie) ro też fikcja. Niestety trzy 807 pod rząd ok. godz. 12 mi się nie zatrzymały, po czym poszedłem na pętle na Turkusowej.

No i dzisiaj dodatkowo doszło do wykolejenia jakiegoś SWING-a z drugiej dostawy na wysokości przychodni portowej w kierunku centrum.
1
RaPer782_2 napisał(a):
No i dzisiaj dodatkowo doszło do wykolejenia jakiegoś SWING-a z drugiej dostawy na wysokości przychodni portowej w kierunku centrum.

Skucha. To był #803 z pierwszej dostawy.

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...
2

wysłane przez Karol

szaszlyk20 napisał(a):
Niestety tramwaje nadal nie kursują, autobusy na zatramwaje zdjęte m. in. z linii na prawobrzeżu, np #2013 , 91 (taka ma dyktę na przodzie). No i zatrzymywanie się na Turkusowej (przy Selgrosie) ro też fikcja. Niestety trzy 807 pod rząd ok. godz. 12 mi się nie zatrzymały, po czym poszedłem na pętle na Turkusowej.

No ok,jak to był przystanek walecznych 63 N/Ż od strony selgrosa,to trzeba było pomachać na znak stop żeby kierowca wiedział,że ty chcesz wsiąść
Karol napisał(a):
No ok,jak to był przystanek walecznych 63 N/Ż od strony selgrosa,to trzeba było pomachać na znak stop żeby kierowca wiedział,że ty chcesz wsiąść

Przecież napisał, że chodzi o Turkusową przelotową za Selgrosem. Co Walecznych 63 ma z tym wspólnego?

Nie pytaj mnie o nic, wiem tyle co ty ;)
2

wysłane przez t105n  49

"Zmiana lokalizacji odcinka jednotorowego" sugeruje, że jednotor pozostał. Jak jest naprawdę? Gdzie on teraz jest?
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez LagunaGrandtour 105

t105n napisał(a):
"Zmiana lokalizacji odcinka jednotorowego" sugeruje, że jednotor pozostał. Jak jest naprawdę? Gdzie on teraz jest?

Od mostu Długiego do nowego ronda
2

wysłane przez t105n  49

Próbuję wymyślić cel i sens, ale drętwo mi idzie.
2

wysłane przez Mar321 0

t105n napisał(a):
Próbuję wymyślić cel i sens, ale drętwo mi idzie.

Nie ma przypadkiem w zakresie prac wymiany torów od Mostu Długiego do Mostu Portowego z zachowaniem ruchu tramwajów? Pytam, bo nie wiem.

wysłane przez Pepe 235

Mar321 napisał(a):
Nie ma przypadkiem w zakresie prac wymiany torów od Mostu Długiego do Mostu Portowego z zachowaniem ruchu tramwajów? Pytam, bo nie wiem.

Podniesienie (wyrównanie) poziomu torowiska na odjeździe od trójkąta. Teraz jak wiecie jest tam mocny tymczasowy zjazd.

wysłane przez maciekos95 3

Pepe napisał(a):
Podniesienie (wyrównanie) poziomu torowiska na odjeździe od trójkąta. Teraz jak wiecie jest tam mocny tymczasowy zjazd.

Niestety jest to znowu typowo szczecińskie działanie - 7 lat temu całe torowisko od mostu Długiego do BG było remontowane (oczywiście pamiętam, jaka była "jakość" tego remontu, ale fakt faktem), a teraz spory fragment jest robiony na nowo. Przypomina mi się chociażby słynny odjazd na Szafera z ronda Olszewskiego.
1

wysłane przez N236 0

maciekos95 napisał(a):
Niestety jest to znowu typowo szczecińskie działanie - 7 lat temu całe torowisko od mostu Długiego do BG było remontowane (oczywiście pamiętam, jaka była "jakość" tego remontu, ale fakt faktem), a teraz spory fragment jest robiony na nowo. Przypomina mi się chociażby słynny odjazd na Szafera z ronda Olszewskiego.

UM miasta ma jakąś psychozę na odcinek torowiska od placu Kościuszki do Basenu Górniczego / teraz do Turkusowej /, aby przebudowywać jakieś odcinki "co chwilę", gdy w innych częściach miasta na kapitalny remont torowiska nie można się doczekać nawet po 40 - 45 latach od ostatniego ich remontu, np.: torowisko na wysokości Wałów Chrobrego, czy ulicy Druckiego - Lubeckiego.
5

wysłane przez Mar321 0

N236 napisał(a):
UM miasta ma jakąś psychozę na odcinek torowiska od placu Kościuszki do Basenu Górniczego / teraz do Turkusowej /, aby przebudowywać jakieś odcinki "co chwilę".

Gdyby jeszcze robili to dobrze to już w ogóle byłoby super. Na łuku przed Jaśminową już jest znowu ograniczenie do 20. O wcześniejszych sukcesach nie wspomnę.

wysłane przez Pepe 235

Mar321 napisał(a):
Na łuku przed Jaśminową już jest znowu ograniczenie do 20. O wcześniejszych sukcesach nie wspomnę.

Ograniczenie jest też znowu na zjeździe z Pionierów (kierunek Turkusowa, wyboczenie torów, odcinek nr...).
Post został wyedytowany przez autora.
1

wysłane przez MlodyS53 78

Mar321 napisał(a):
Gdyby jeszcze robili to dobrze to już w ogóle byłoby super. Na łuku przed Jaśminową już jest znowu ograniczenie do 20. O wcześniejszych sukcesach nie wspomnę.

Od kiedy do Turkusowej wisi 20? Wisiało do tej pory od Turkusowej.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.