Forum

Więcej 88 i zmiany na 244

4 marca nastąpią zmiany w kursowaniu linii 88 i 244.

wysłane przez bartez 336

Wybory samorządowe za pasem to i takie newsy się pojawiają.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
6

wysłane przez lukaszenko 16

bartez napisał(a):
Wybory samorządowe za pasem to i takie newsy się pojawiają.

Nie ważne z jakiej przyczyny, ważne że częstotliwość wzrosła. Chociaż ja osobiście o połowę zmniejszyłbym 88 a wrzucił w zamian kursy na 244 do Stobna bo tam przemieszcza się całkiem sporo osób a częstotliwość jest dosyć mizerna.
PS: wiem, wiem, inna gmina i musieliby się do tego dołożyć ale czy ktoś w ogóle z nimi o takim pomyśle rozmawiał?
Post został wyedytowany przez autora.
4

wysłane przez man 128

lukaszenko napisał(a):
Nie ważne z jakiej przyczyny, ważne że częstotliwość wzrosła. Chociaż ja osobiście o połowę zmniejszyłbym 88 a wrzucił w zamian kursy na 244 do Stobna bo tam przemieszcza się całkiem sporo osób a częstotliwość jest dosyć mizerna.

Ciekawe, jaka będzie reakcja na nową częstotliwość części mieszkańców ulic Anhellego, Przemyskiej i Kieleckiej, którzy wielokrotnie podnosili larum, że ich zdaniem autobusy nie powinny kursować tak wąskimi uliczkami. Pamiętam, że składali nawet wnioski do ZDiTM, by wydłużyć wszystkie kursy do Stobna, albo przenieść pętlę Okulickiego w inne miejsce. Ostatnie informacje w sieci na ten temat pochodzą z 2020 roku, pojawiły się wtedy spekulacje, że kursowanie autobusów spowodowało awarię sieci gazowej (sic!)

Skoro przeszkadzał im autobus w dni powszednie w godz. 6-17 z dwoma kursami na godzinę, to co to będzie teraz, jak będą jeździły cały tydzień przez cały dzień i to dwa razy częściej. :D
Post został wyedytowany przez autora.
2

wysłane przez mrstahuu 0

man napisał(a):
Ciekawe, jaka będzie reakcja na nową częstotliwość części mieszkańców ulic Anhellego, Przemyskiej i Kieleckiej, którzy wielokrotnie podnosili larum, że ich zdaniem autobusy nie powinny kursować tak wąskimi uliczkami.

Nie rozumiem problemu. Jakoś po Pogodnie - po podobnych uliczkach - jeździ 75 co 7 minut.
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez Mareczek 5

mrstahuu napisał(a):
Nie rozumiem problemu. Jakoś po Pogodnie - po podobnych uliczkach - jeździ 75 co 7 minut.

Dlatego 53 jeździ przez Grota-Roweckiego...

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
1

wysłane przez lukaszenko 16

Mareczek napisał(a):
Dlatego 53 jeździ przez Grota-Roweckiego...

I nadal nie rozumiem dlaczego nie w obydwu kierunkach.
6

wysłane przez Waszka 80

bartez napisał(a):
Wybory samorządowe za pasem to i takie newsy się pojawiają.

Jednak wzmocnienie zdecydowanie zasadne. Żałosne było, że takiej wielkości osiedle po godzinie 18 w tygodniu i w weekendy właściwie przez cały dzień było odcięte od miasta. Takt 15 powinien był zostać wprowadzony przynajmniej 5 lat temu. Widać to zresztą po 98, które teoretycznie ma zupełnie inną rolę, a w porannym szczycie z Kopańskiego odjeżdża załadowane i wszystkich pasażerów wysypuje do tramwaju. Jedyną niedoskonałość, którą tu widzę, to właśnie niepoprowadzenie 88 po trasie 98, które wjeżdża w głąb osiedla i obsługuje zdecydowanie więcej terenów mieszkalnych.

Szkoda, że od Gumieniec nie rozdzielono 88 na wariant do Okulickiego i wariant do Harnasiów. Miejsce to jest szczególnie poszkodowane po zawieszeniu 908, a ciągle powstają nowe zabudowania, zwłaszcza wzdłuż ulicy Alpinistów. Takt 30 na Okulickiego i Harnasiów byłby dobrym kompromisem, a Okulickiego mocno by nie ucierpiało, ponieważ w nowym rozkładzie niektóre kursy 244 i tak jadą chwilę przed lub po 88.

@opowiesciwobiektywie
5

wysłane przez Burdziq 4

Waszka napisał(a):
Jednak wzmocnienie zdecydowanie zasadne. Żałosne było, że takiej wielkości osiedle po godzinie 18 w tygodniu i w weekendy właściwie przez cały dzień było odcięte od miasta.

Teraz przydałoby się pochylić nad wydłużeniem kursowania 244 w dni powszednie. Ostatni kurs z Warnika odjeżdża w okolicach 19, następny autobus w Warniku to wydłużony wariant 243 dopiero około 22. Nie wspominam już nawet o Bobolinie i Przylepie, bo stamtąd po 19 już nic nie odjeżdża. Chociaż pewnie takie usprawnienie rozkładu będzie utrudnione, bo ktoś taką linię musi finansować (oczywiście mam na myśli gminę Kołbaskowo).
1

wysłane przez Waszka 80

Burdziq napisał(a):
Ostatni kurs z Warnika odjeżdża w okolicach 19, następny autobus w Warniku to wydłużony wariant 243 dopiero około 22. Nie wspominam już nawet o Bobolinie i Przylepie, bo stamtąd po 19 już nic nie odjeżdża.

Wariantowy 243 jedzie przez Bobolin.

Burdziq napisał(a):
Chociaż pewnie takie usprawnienie rozkładu będzie utrudnione, bo ktoś taką linię musi finansować (oczywiście mam na myśli gminę Kołbaskowo).

I nie wygląda żeby komukolwiek na tym zależało. Poza Przecławiem, komunikacja miejska w gm. Kołbaskowo pełni rolę socjalną i jedyną jej rolą wydaje się być zmniejszenie wykluczenia społecznego. Dobitnie pokazują to rozkłady w dni wolne od pracy z pięcioma kursami na dobę.

@opowiesciwobiektywie
5

wysłane przez Burdziq 4

Waszka napisał(a):
Wariantowy 243 jedzie przez Bobolin.

Faktycznie, moje niedopatrzenie.

wysłane przez Waszka 80

Spojrzałem na nowy rozkład i widzę, że w dalszym ciągu będą występowały kilkuminutowe postoje na Gumieńcach celem skomunikowania z tramwajem. Ciekawe, czy tym razem przewoźnik nauczy się do nich stosować. Dotychczasowe 7 lat niestety nie wystarczyły na perfekcyjne opanowanie tej umiejętności.

@opowiesciwobiektywie
6

wysłane przez Waszka 80

Waszka napisał(a):
Spojrzałem na nowy rozkład i widzę, że w dalszym ciągu będą występowały kilkuminutowe postoje na Gumieńcach celem skomunikowania z tramwajem. Ciekawe, czy tym razem przewoźnik nauczy się do nich stosować. Dotychczasowe 7 lat niestety nie wystarczyły na perfekcyjne opanowanie tej umiejętności.

Gumieńce, godzina 17:00. Obie brygady odjechały +1, dokładnie w chwili przyjazdu tramwaju na pętlę. O obowiązującym skomunikowaniu i dopuszczalnym opóźnieniu odjazdu 2 minuty zapewne żaden nigdy nie słyszał. I co z takimi poradzić? 😃

@opowiesciwobiektywie
6

wysłane przez Michal 2

Waszka napisał(a):
Gumieńce, godzina 17:00. Obie brygady odjechały +1, dokładnie w chwili przyjazdu tramwaju na pętlę. O obowiązującym skomunikowaniu i dopuszczalnym opóźnieniu odjazdu 2 minuty zapewne żaden nigdy nie słyszał. I co z takimi poradzić? 😃

Kary, kary, kary. Chyba jedyny sposób … 🫤
Ale jeśli wszyscy maja wylane to, jak ma być ?

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
Post został wyedytowany przez autora.