Forum

Czy jesteś za zgłaszaniem policji plagiatów?

wysłane przez Jacek

Ja tak naprawdę ciągle nie mogę pojąć dlaczego ludzie kopiują i publikują coś co nie jest ich autorstwa :/ Czy umieszczanie skopiowanych materiałów sprawia im sadysfakcję? Są dumni ze swoich amatorskich stronek, które są tylko kopią profesionalnych stron? A może zazdroszczą Marcinowi i jego kolegom, że potrafili stworzyć taki duży, przyjazny miłośnikom kącik w sieci? Ale nie jest to powód, żeby wykorzystywać naszą wielomiesięczną pracę! Jedni żywcem kopiują informacje, inni zabierają nasze zdjęcia :/ To jest żałosne...

--- Volvo na peryferiach - to jest to!
Jacek napisał(a):

> Ja tak naprawdę ciągle nie mogę pojąć dlaczego ludzie kopiują > i publikują coś co nie jest ich autorstwa :/

Mnie bardziej ciekawi, skąd bierze się u nich przekonanie, że przy raptem kilku witrynach o temacie KM w Szczecinie, w większości odwiedzanych przez ścisłe grono fanów, osoby tego typu myślą, że nikt nie wychwyci tych "podobieństw" :/

--- The surgeon general says it´s hazardous to breathe.

So never mind the darkness.

wysłane przez Kamil (gość)

Jacek napisał(a):

> Ja tak naprawdę ciągle nie mogę pojąć dlaczego ludzie kopiują > i publikują coś co nie jest ich autorstwa :/ Czy umieszczanie > skopiowanych materiałów sprawia im sadysfakcję? Są dumni ze > swoich amatorskich stronek, które są tylko kopią > profesionalnych stron? A może zazdroszczą Marcinowi i jego > kolegom, że potrafili stworzyć taki duży, przyjazny > miłośnikom kącik w sieci? Ale nie jest to powód, żeby > wykorzystywać naszą wielomiesięczną pracę! Jedni żywcem > kopiują informacje, inni zabierają nasze zdjęcia :/ To jest > żałosne...

Przeglądałem strony o szczecińskiej komunikacji miejskiej. Na dwóch stronach znalazłem te same informacje, tzn. czasy przejazdu. Z tego co pamiętam na stronie www.komunikacja.szczecin.of.pl były one najpierw i są tam chyba z rok, a od niedawna bo od 11.11.2005, są też takie same na stronie www.stm.o7.pl. Wygląda na to, że autorzy tego drugiego seriwsu przerobili sobie te czasy przejazdu, dodając, że są one wyłącznie ich własnością. Zupełny plagiat, tym bardziej że na pierwszej stronce jest znak COPYRIGHT.
> ...a od niedawna bo od 11.11.2005, są też takie same na > stronie www.stm.o7.pl. Wygląda na to, że autorzy tego drugiego > seriwsu przerobili sobie te czasy przejazdu, dodając, że są one > wyłącznie ich własnością...

I nawet się nie podpisali "z nazwiska" pod serwisem... bez komentarza...
LLUZNIAK napisał(a):

> I nawet się nie podpisali "z nazwiska" pod serwisem... bez > komentarza...

Przecież masz na stronie głównej kto jest twórcą.

So never mind the darkness.
> Z tego co pamiętam na stronie > www.komunikacja.szczecin.of.pl były one najpierw i są tam chyba > z rok,

Co nie zmienia faktu, ze autor tejze strony, rowniez dopuscil sie plagiatu... :-/

--- Brak najnowszych informacji na mój temat jest spowodowany Twoją absencją w Piekle

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Kamil (gość)

Phobos napisał(a):

> Co nie zmienia faktu, ze autor tejze strony, rowniez dopuscil sie > plagiatu... :-/

Mogę dowiedzieć się jakiego plagiatu, czy gdzieś na jakielkowiek stronie www są zamieszczone podobne czasy przejazdu?
Kamil napisał(a):

> Mogę dowiedzieć się jakiego plagiatu, czy gdzieś na jakielkowiek > stronie www są zamieszczone podobne czasy przejazdu?

Nie chodziło o czasy, o ile dobrze pamiętam to dwóch użytkowników tamtej strony "zapożyczyło" materiały taborowe i opisowe z Komisu i ze strony Jacka Kalickiego.

--- I guess some things never change.

So never mind the darkness.

wysłane przez Kamil (gość)

konjo napisał(a):

> Nie chodziło o czasy, o ile dobrze pamiętam to dwóch użytkowników > tamtej strony "zapożyczyło" materiały taborowe i opisowe z Komisu i > ze strony Jacka Kalickiego.

Sorry, ale na obudwu stronach nie znalazłem jakich kolwiek informacji tabrowych
Kamil napisał(a):

> Sorry, ale na obudwu stronach nie znalazłem jakich kolwiek informacji > tabrowych

Sorry, źle zrozumiałem wypowiedź, a miałem na myśli inne skopiowanie. Myśle, że jak byś bardzo chciał się dowiedzieć i interesuje Cię tropienie plagiatów komunikacyjnych to prywatnie, bo chyba nie będziemy tu roztrząsać zakończonej sprawy.

--- I guess some things never change.

So never mind the darkness.
> Mogę dowiedzieć się jakiego plagiatu, czy gdzieś na jakielkowiek > stronie www są zamieszczone podobne czasy przejazdu?

Czasy przejazdu prezentowane sa na stronie ZDiTM, a komu w MZK lub ZDiTM zawdzieczamy wzornictwo "termometrow" tego nie wiem...

Ale nie chodzi o te czasy przejazdu. Autor tej strony dopuscil sie kradzierzy praw autorskich czegos zupelnie innego.

--- Brak najnowszych informacji na mój temat jest spowodowany Twoją absencją w Piekle

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Kamil (gość)

Phobos napisał(a):

> Ale nie chodzi o te czasy przejazdu. Autor tej strony dopuscil sie > kradzierzy praw autorskich czegos zupelnie innego.

A mogę się dowiedzieć o co ci ściślej chodzi?
> A mogę się dowiedzieć o co ci ściślej chodzi?

O sprawie zostal poinformowany poszkodowany i to on decyzuje (jesli jeszcze nie zdecydowal) o zgloszeniu sprawy na policji. Nie czuje sie rowniez upowazniony do opisywania sprawy.

--- Brak najnowszych informacji na mój temat jest spowodowany Twoją absencją w Piekle

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Kamil (gość)

Phobos napisał(a):

> O sprawie zostal poinformowany poszkodowany i to on decyzuje (jesli > jeszcze nie zdecydowal) o zgloszeniu sprawy na policji. Nie czuje sie > rowniez upowazniony do opisywania sprawy.

Ale krótko, dosłownie w jednym słowie mógłbyś powiedzieć o co chodzi, czego to dotyczy

wysłane przez Kamil (gość)

Phobos napisał(a):

> O sprawie zostal poinformowany poszkodowany i to on decyzuje (jesli > jeszcze nie zdecydowal) o zgloszeniu sprawy na policji. Nie czuje sie > rowniez upowazniony do opisywania sprawy.

Jeszcze jedno, bo nie wiem czy gadamy o tej samej stronce, to ta pierwsza czy druga?

wysłane przez kajetansz (gość)

Phobos napisał(a):

> Ale nie chodzi o te czasy przejazdu. Autor tej strony dopuscil sie > kradzierzy praw autorskich czegos zupelnie innego.

sorry że się wtrącam między wódkę a zakąskę ale czy to chodzi o te autobusiki??

wysłane przez Kamil (gość)

stirlitz napisał(a):

> sorry że się wtrącam między wódkę a zakąskę ale czy to chodzi o te > autobusiki??

Jakie autobusiki?

wysłane przez kajetansz (gość)

Kamil napisał(a):

> Jakie autobusiki?

takie na oponach co jeżdżą w Szczecinie.

P.S. Jak ten Administrator tej strony to robi, że bez zalogowania wie na jaki adres napisać powiadomienie o odpowiedzi na wpis. :-P

wysłane przez Kamil (gość)

stirlitz napisał(a):

> takie na oponach co jeżdżą w Szczecinie.

ale w jakij formie mają one byc (zdjecia?) i na ktorej ze stron są?

wysłane przez kajetansz (gość)

Kamil napisał(a):

> ale w jakij formie mają one byc (zdjecia?) i na ktorej ze stron są?

A co ja Stirlitz jestem?? :-P

A na poważnie. Kiedys z tego co mi sie obilo ktos zaj[ocenzurowano]ł z tej strony całe opisy autobusów i nawet bez zmian interpunkcyjnych wrzucił na swoją stronę. Ale czy na jedną z tych to raczej nie. Chyba, że ja jesteś opóźniony z tematyką KM w Szczecinie.
> P.S. Jak ten Administrator tej strony to robi, że bez zalogowania wie na > jaki adres napisać powiadomienie o odpowiedzi na wpis. :-P

Hehe :-) Chyba najciekawszy błąd w historii komisu :-) Poprawie jak tylko bede mógł :-)

--- Brak najnowszych informacji na mój temat jest spowodowany Twoją absencją w Piekle

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Jacek napisał(a):

> Ja tak naprawdę ciągle nie mogę pojąć dlaczego ludzie kopiują > i publikują coś co nie jest ich autorstwa :/ Czy umieszczanie > skopiowanych materiałów sprawia im sadysfakcję?

Widocznie sprawia im to satysfakcje,skoro cały czas to robią,a swoją drogą to jest wręcz qrestwo(sorry za słownictwo)

> A może zazdroszczą Marcinowi i jego > kolegom, że potrafili stworzyć taki duży, przyjazny > miłośnikom kącik w sieci? Ale nie jest to powód, żeby > wykorzystywać naszą wielomiesięczną pracę-

Na pewno zazdroszczą,ale pewnie są to "niedocenieni"(w ich mniemaniu) w tym serwisie panowie typu hubert Prawdziwy i spólka.Proponuje redakcji nie ch plagiaty zgłasza na policje,może wtedy te je....ne buraki sie czegoś nauczą!! Pozdrawiam

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez kajetansz (gość)

jestem jak najbardziej za. Wielokrotnie mnie to dotknęło, nawet przez jednego z przewoźników komunikacji miejskiej zostałem poszkodowany. Jeśli ktoś coś chce wykorzystać niech poda źródło.

wysłane przez torwid (gość)

stirlitz napisał(a):

> jestem jak najbardziej za. Wielokrotnie mnie to dotknęło, > nawet przez jednego z przewoźników komunikacji miejskiej > zostałem poszkodowany. Jeśli ktoś coś chce wykorzystać niech > poda źródło.

To za mało. Zgodnie z prawem do własnego tekstu czy zdjęcia masz po prostu prawo i jest to także w świetle prawa rzecz na sprzedaż. Samo podanie źródła to za mało. Wystarczy, jeśli podajesz tekst i jego pochodzenie z gazety/radia/telewizji. Jeśli zaś mamy takie przypadki jak tu, że pojawia się info czy fota, to poza podaniem źródła trzeba mieć przede wszystkim zgodę autora.