Forum

Struga PHS przystankiem stałym

Dziś Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego poinformował na swojej stronie internetowej, że 30 grudnia 2005 przystanek "Struga PHS" został przemianowany na przystanek stały. Zmiana nie dotyczy linii G.
Struga PHS przystankiem stałym

wysłane przez Piotr

A kiedy ZDiTM zacznie sprzedawac nazwy przystankow? To dobry sposob na dodatkowe pieniadze (pod warunkiem, ze powedruja na KM). Struga PHS, kto to moze kojarzyc? a gdyby byl nastepujacy przystanek: "Struga Real" ? Mysle, ze ow market moglby sie zainteresowac taka mozliwoscia.
Re: Struga PHS przystankiem stałym

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> A kiedy ZDiTM zacznie sprzedawac nazwy przystankow? To dobry > sposob na dodatkowe pieniadze (pod warunkiem, ze powedruja na > KM). Struga PHS, kto to moze kojarzyc? a gdyby byl > nastepujacy przystanek: "Struga Real" ? Mysle, ze ow market > moglby sie zainteresowac taka mozliwoscia.

Nazwy przystankow maja byc dla pasazerow a nie jako nosnik reklamowy!!! Ten przystanek juz dawno powinien sie tak nazywac i nie widze powodu zeby real mial sie do tego dokladac, choc z drugiej strony fajnie by bylo gdyby plac rodla dostal nazwe GALAXY POLUDNIE, Malczewskiego+Rayskiego - GALAXY POLNOC, a taryfiarska zatoczka przed glownym wejsciem od strony Wyzwolenia - GALAXY ZACHOD ;)
Re: Struga PHS przystankiem stałym

wysłane przez Phobos 17

> fajnie by bylo gdyby plac rodla dostal nazwe > GALAXY POLUDNIE, Malczewskiego+Rayskiego - GALAXY POLNOC, a > taryfiarska zatoczka przed glownym wejsciem od strony > Wyzwolenia - GALAXY ZACHOD ;)

Uchroń nas przed tym Panie Boże! :-/

--- Z racji mojego pożądania możesz mnie nazywać tramwajem

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Re: Struga PHS przystankiem stałym

wysłane przez Piotr

Bartek napisał(a):

> Nazwy przystankow maja byc dla pasazerow a nie jako nosnik > reklamowy!!!

a w Poznaniu jest przystanek PLAZA i jakos nikomu to nie przeszkadza. Nie widze nic zlego, aby w ten sposob oznaczac przystanki-taka nazwa ulatwia zycie, bo od razu kojarzysz co to za miejsce i co tam jest natomiast nie kazdy wiedzial, ze PLAZA jest przy Lechickiej :>>> tak samo byloby u nas-w Szczecinie jest tylko jeden REAL i szybko zrozumiesz gdzie trzeba wysiadac ;). Nie zapominaj, ze juz od bardzo dawna jest przystanek BALTONA-chociaz Baltony juz nie ma;). Kiedy miasto nie chce dawac na KM, to wybacz, ale reklamy na busach i sprzedawanie nazwy przystankow jest mile widziane jako dodatkowe zrodlo dofinansowania.
Re: Struga PHS przystankiem stałym

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> a w Poznaniu jest przystanek PLAZA i jakos nikomu to nie > przeszkadza. Nie widze nic zlego, aby w ten sposob oznaczac > przystanki-taka nazwa ulatwia zycie, bo od razu kojarzysz co to > za miejsce i co tam jest natomiast nie kazdy wiedzial, ze PLAZA > jest przy Lechickiej :>>> tak samo byloby u nas-w Szczecinie jest > tylko jeden REAL i szybko zrozumiesz gdzie trzeba wysiadac ;). > Nie zapominaj, ze juz od bardzo dawna jest przystanek > BALTONA-chociaz Baltony juz nie ma;). Kiedy miasto nie chce dawac > na KM, to wybacz, ale reklamy na busach i sprzedawanie nazwy > przystankow jest mile widziane jako dodatkowe zrodlo > dofinansowania.

Ze wszystkim sie zgadzam, tylko jakby taki market wypial sie na ZDiTM to nadal bedziemy miec Struga-PHS, zamiast Struga Real, i co wtedy zrobimy? Wyjatek? Ogolnie idea jest jak najbardziej sluszna, czyli zaktualizowac nazwy i to nie tylko tego reala ale i inne, nawet stojacy dalej "Wiezowiec nz." odnoszacy sie do 5-pietrowego bloku ;)
Re: Struga PHS przystankiem stałym

wysłane przez lhb178 17

Piotr napisał(a):

> > Nazwy przystankow maja byc dla pasazerow a nie jako nosnik > > reklamowy!!! > > a w Poznaniu jest przystanek PLAZA i jakos nikomu to nie > przeszkadza.

Jesteś pewny? Bo jakoś przy zmianie nazwy nie słyszałem, żeby wszyscy skakali z radości. Zresztą IMHO ta akurat nazwa jest po prostu wieśniacka.

Tak swoją drogą, wyobraźmy sobie kolejne przystanki na fragmencie trasy linii 61: -WZiEU -Shell :> -Opel czy co tam jest w tym blaszaku -Tesco -Piast/Carrefour/MM

> Nie widze nic zlego, aby w ten sposob oznaczac > przystanki-taka nazwa ulatwia zycie, bo od razu kojarzysz co to > za miejsce i co tam jest natomiast nie kazdy wiedzial, ze PLAZA > jest przy Lechickiej :>>> tak samo byloby u nas-w Szczecinie jest > tylko jeden REAL i szybko zrozumiesz gdzie trzeba wysiadac ;).

A jak zbudują drugi?

> Nie zapominaj, ze juz od bardzo dawna jest przystanek > BALTONA-chociaz Baltony juz nie ma;).

Siłą rozpędu. Przystanek kiedyś był bliżej Baltony, a nie przy skrzyżowaniu, i ta Baltona była najbardziej charakterystycznym obiektem tamże. No, mógł się ewentualnie nazywać "Piesza" ;)
Re: Struga PHS przystankiem stałym

wysłane przez konjo 4

Bartek napisał(a):

> Nazwy przystankow maja byc dla pasazerow a nie jako nosnik > reklamowy!!! Ten przystanek juz dawno powinien sie tak nazywac > i nie widze powodu zeby real mial sie do tego dokladac

Interesująca koncepcja, bo niby dlaczego miałby się do tego nie dokładać skoro inne miasta potrafią wycisnąć coś więcej z centrów handlowych czy stacji benzynowych? Chociażby prostą ławeczkę czy zadaszenie? Może jeszcze zrobić linie Basen Górniczy-Centrum Ster? Uważam, że ten pomysł miałby pewną racje bytu, ale w granicach rozsądku: np. sprzedaży nazw zdezaktualizowanych, mniej ważnych, nowych itp. Nie wyobrażam sobie sprzedaży nazw przystanków krańcowych, węzłowych i tych które mimo "przeterminowania" bardzo wbiły się w pamięć pasażerów. Pozatym, nie zapominajmy, że praktycznie wszystkie centra i markety mają własne darmobusy i własne krańcówki.

--- This fire is burnin' and it's out of control.

So never mind the darkness.
Re: Struga PHS przystankiem stałym

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Interesująca koncepcja, bo niby dlaczego miałby się do tego nie > dokładać skoro inne miasta potrafią wycisnąć coś więcej z centrów > handlowych czy stacji benzynowych? Chociażby prostą ławeczkę czy > zadaszenie? Może jeszcze zrobić linie Basen Górniczy-Centrum > Ster? Uważam, że ten pomysł miałby pewną racje bytu, ale w > granicach rozsądku: np. sprzedaży nazw zdezaktualizowanych, mniej > ważnych, nowych itp.

Wycisnac z centrow handlowych i stacji benzynowych to potrafia co najwyzej w poznaniu. U nas sie nie da i nie zaprzatajmy sobie glowy wycskaniem od centrow zmian nazw przystankow skoro nie mozemy wycisnac postawienia porzadnego dworca autobusowego ;/

O ile pamietam to na "Struga-PHS" zadaszenie powstalo wraz z momentem otwarcia Reala. No a jesli juz otworza ta linie tramwajowa na Mierzyn to nie wyobrazam sobie zeby koncowy mial inna nazwe niz sugerujesz, i to niekoniecznie kosztem wyciagania od marketow kasy, bo dla nich to zadna reklama, a dla pasazerow zawsze cos! W przeciwnym wypadku otrzymasz nazwe "Hrubieszowska" albo inny kwiatek ;)
Re: Struga PHS przystankiem stałym

wysłane przez Piotr

Bartek napisał(a):

> Wycisnac z centrow handlowych i stacji benzynowych to potrafia co > najwyzej w poznaniu.

Dokladnie :) np: PLAZA przebudowala przystanek PST-jest kolorowy bruk ;) i ruchome schody na perony :>>> tylko, ze calosc jest bardzo kiczowata ;))). U nas GALAXy niech dorzuci kase na rozbudowe podziemnego przejscia na ulicy Wyzwolenia :>>>.
Re: Struga PHS przystankiem stałym

wysłane przez konjo 4

Bartek napisał(a):

> O ile pamietam to na "Struga-PHS" zadaszenie powstalo wraz z > momentem otwarcia Reala.

Nie wiem, nie śledziłem tego w 1996 roku...

> No a jesli juz otworza ta linie tramwajowa > na Mierzyn to nie wyobrazam sobie zeby koncowy mial inna nazwe niz > sugerujesz, i to niekoniecznie kosztem wyciagania od marketow kasy, > bo dla nich to zadna reklama, a dla pasazerow zawsze cos! W > przeciwnym wypadku otrzymasz nazwe "Hrubieszowska" albo inny > kwiatek ;)

Zdaje się, że już kiedyś była taka koncepcja ciągnięcia tam tramwaju, ale to ktoś bardziej biegły w temacie musiałby odkurzyć archiwa. Moim zdaniem pomysł tworzenia przystanku Centrum Ster byłby podwójnie zły: raz stworzyłby precedens darmowej reklamy, a dwa to centrum było już kiedyś King Crossem i nie wykluczone, że za kilka lat będzie się nazywało jeszcze inaczej. Taki SPAD powstał 6 lat temu, a na rozkładach dalej widnieje Struga MZK i nikt nie zamierza tego aktualizować. Myśle, że w przypadku zmiany nazwy CH mogłoby być podobnie, bo market by się zwinął, a koszty zmiany przystanku poniósłyby firmy KM. Dlatego moim skromnym zdaniem Hrubieszowska albo Gumieńce 2 czy coś w ten deseń jednak byłoby stosowniejsze.

--- This fire is burnin' and it's out of control.

So never mind the darkness.
Re: Struga PHS przystankiem stałym

wysłane przez mmm

konjo napisał(a):

> Zdaje się, że już kiedyś była taka koncepcja ciągnięcia tam tramwaju, > ale to ktoś bardziej biegły w temacie musiałby odkurzyć archiwa.

W jakis planach ta koncepcja jeszcze chyba istnieje. W koncu cała ta okolica pozbawiona jest KM. Kiedy budowano centrum handlowe na Gumieńcach. Społka Cassino Poland - właściciel obiektu proponowała miastu, przedłużeniu linni tramwajowej. Chodziło o pokrycie częsci kosztów budowy. Oferowali że dołożą kilka milionów. Miasto niestety nie było zainteresowane. Staneło na modernizacji części dróg i skrzyżowań. Ostanio Cassino Poland chciało też sie dołożyc do budowy ronda Ku Słońcu-Derdowskiego-Europejska.

Co do nazw przystanków jako reklamy, to jeżeli centra handlowe chcą coś takiego mieć i za to płacią to dlaczego nie. Wszystko jest kwestią warunków umowy i na jaki czas jest podpisana. Do tego nazwa powinna byc dwu członowa i określac nazwę handlową i nazwę ZDiTM-u np. Ster-Gumieńce.
Re: Struga PHS przystankiem stałym

wysłane przez konjo 4

mmm napisał(a):

> Kiedy budowano centrum handlowe na Gumieńcach. Społka Cassino Poland - > właściciel obiektu proponowała miastu, przedłużeniu linni tramwajowej.

No właśnie coś mi tak świtało w głowie, że to inwestor wyszedł z propozycją, ale nie miałem jak sprawdzić.

> Co do nazw przystanków jako reklamy, to jeżeli centra handlowe chcą coś > takiego mieć i za to płacią to dlaczego nie.

Ależ ja nie jestem absolutnie na nie. Jestem na nie dla przypadku sprzedaj i zapomnij o problemie, centrum zniknie a nazwa dalej będzie straszyć. Dla przypomnienia przemianowano obiekt na Gumieńcach i obydwa markety na Milczańskiej, tak więc te nazwy nie są długowieczne.

> Wszystko jest kwestią warunków umowy i na jaki czas jest podpisana. Do > tego nazwa powinna byc dwu członowa i określac nazwę handlową i nazwę > ZDiTM-u np. Ster-Gumieńce.

No ta koncepcja jest nienajgorsza, coś za coś.

--- This fire is burnin' and it's out of control.

So never mind the darkness.