Forum

Struga PHS przystankiem stałym

Dziś Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego poinformował na swojej stronie internetowej, że 30 grudnia 2005 przystanek "Struga PHS" został przemianowany na przystanek stały. Zmiana nie dotyczy linii G.

wysłane przez Piotr

A kiedy ZDiTM zacznie sprzedawac nazwy przystankow? To dobry sposob na dodatkowe pieniadze (pod warunkiem, ze powedruja na KM). Struga PHS, kto to moze kojarzyc? a gdyby byl nastepujacy przystanek: "Struga Real" ? Mysle, ze ow market moglby sie zainteresowac taka mozliwoscia.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> A kiedy ZDiTM zacznie sprzedawac nazwy przystankow? To dobry > sposob na dodatkowe pieniadze (pod warunkiem, ze powedruja na > KM). Struga PHS, kto to moze kojarzyc? a gdyby byl > nastepujacy przystanek: "Struga Real" ? Mysle, ze ow market > moglby sie zainteresowac taka mozliwoscia.

Nazwy przystankow maja byc dla pasazerow a nie jako nosnik reklamowy!!! Ten przystanek juz dawno powinien sie tak nazywac i nie widze powodu zeby real mial sie do tego dokladac, choc z drugiej strony fajnie by bylo gdyby plac rodla dostal nazwe GALAXY POLUDNIE, Malczewskiego+Rayskiego - GALAXY POLNOC, a taryfiarska zatoczka przed glownym wejsciem od strony Wyzwolenia - GALAXY ZACHOD ;)

wysłane przez Phobos 17

> fajnie by bylo gdyby plac rodla dostal nazwe > GALAXY POLUDNIE, Malczewskiego+Rayskiego - GALAXY POLNOC, a > taryfiarska zatoczka przed glownym wejsciem od strony > Wyzwolenia - GALAXY ZACHOD ;)

Uchroń nas przed tym Panie Boże! :-/

--- Z racji mojego pożądania możesz mnie nazywać tramwajem

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Piotr

Bartek napisał(a):

> Nazwy przystankow maja byc dla pasazerow a nie jako nosnik > reklamowy!!!

a w Poznaniu jest przystanek PLAZA i jakos nikomu to nie przeszkadza. Nie widze nic zlego, aby w ten sposob oznaczac przystanki-taka nazwa ulatwia zycie, bo od razu kojarzysz co to za miejsce i co tam jest natomiast nie kazdy wiedzial, ze PLAZA jest przy Lechickiej :>>> tak samo byloby u nas-w Szczecinie jest tylko jeden REAL i szybko zrozumiesz gdzie trzeba wysiadac ;). Nie zapominaj, ze juz od bardzo dawna jest przystanek BALTONA-chociaz Baltony juz nie ma;). Kiedy miasto nie chce dawac na KM, to wybacz, ale reklamy na busach i sprzedawanie nazwy przystankow jest mile widziane jako dodatkowe zrodlo dofinansowania.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> a w Poznaniu jest przystanek PLAZA i jakos nikomu to nie > przeszkadza. Nie widze nic zlego, aby w ten sposob oznaczac > przystanki-taka nazwa ulatwia zycie, bo od razu kojarzysz co to > za miejsce i co tam jest natomiast nie kazdy wiedzial, ze PLAZA > jest przy Lechickiej :>>> tak samo byloby u nas-w Szczecinie jest > tylko jeden REAL i szybko zrozumiesz gdzie trzeba wysiadac ;). > Nie zapominaj, ze juz od bardzo dawna jest przystanek > BALTONA-chociaz Baltony juz nie ma;). Kiedy miasto nie chce dawac > na KM, to wybacz, ale reklamy na busach i sprzedawanie nazwy > przystankow jest mile widziane jako dodatkowe zrodlo > dofinansowania.

Ze wszystkim sie zgadzam, tylko jakby taki market wypial sie na ZDiTM to nadal bedziemy miec Struga-PHS, zamiast Struga Real, i co wtedy zrobimy? Wyjatek? Ogolnie idea jest jak najbardziej sluszna, czyli zaktualizowac nazwy i to nie tylko tego reala ale i inne, nawet stojacy dalej "Wiezowiec nz." odnoszacy sie do 5-pietrowego bloku ;)

wysłane przez lhb178 17

Piotr napisał(a):

> > Nazwy przystankow maja byc dla pasazerow a nie jako nosnik > > reklamowy!!! > > a w Poznaniu jest przystanek PLAZA i jakos nikomu to nie > przeszkadza.

Jesteś pewny? Bo jakoś przy zmianie nazwy nie słyszałem, żeby wszyscy skakali z radości. Zresztą IMHO ta akurat nazwa jest po prostu wieśniacka.

Tak swoją drogą, wyobraźmy sobie kolejne przystanki na fragmencie trasy linii 61: -WZiEU -Shell :> -Opel czy co tam jest w tym blaszaku -Tesco -Piast/Carrefour/MM

> Nie widze nic zlego, aby w ten sposob oznaczac > przystanki-taka nazwa ulatwia zycie, bo od razu kojarzysz co to > za miejsce i co tam jest natomiast nie kazdy wiedzial, ze PLAZA > jest przy Lechickiej :>>> tak samo byloby u nas-w Szczecinie jest > tylko jeden REAL i szybko zrozumiesz gdzie trzeba wysiadac ;).

A jak zbudują drugi?

> Nie zapominaj, ze juz od bardzo dawna jest przystanek > BALTONA-chociaz Baltony juz nie ma;).

Siłą rozpędu. Przystanek kiedyś był bliżej Baltony, a nie przy skrzyżowaniu, i ta Baltona była najbardziej charakterystycznym obiektem tamże. No, mógł się ewentualnie nazywać "Piesza" ;)

wysłane przez konjo 4

Bartek napisał(a):

> Nazwy przystankow maja byc dla pasazerow a nie jako nosnik > reklamowy!!! Ten przystanek juz dawno powinien sie tak nazywac > i nie widze powodu zeby real mial sie do tego dokladac

Interesująca koncepcja, bo niby dlaczego miałby się do tego nie dokładać skoro inne miasta potrafią wycisnąć coś więcej z centrów handlowych czy stacji benzynowych? Chociażby prostą ławeczkę czy zadaszenie? Może jeszcze zrobić linie Basen Górniczy-Centrum Ster? Uważam, że ten pomysł miałby pewną racje bytu, ale w granicach rozsądku: np. sprzedaży nazw zdezaktualizowanych, mniej ważnych, nowych itp. Nie wyobrażam sobie sprzedaży nazw przystanków krańcowych, węzłowych i tych które mimo "przeterminowania" bardzo wbiły się w pamięć pasażerów. Pozatym, nie zapominajmy, że praktycznie wszystkie centra i markety mają własne darmobusy i własne krańcówki.

--- This fire is burnin' and it's out of control.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Interesująca koncepcja, bo niby dlaczego miałby się do tego nie > dokładać skoro inne miasta potrafią wycisnąć coś więcej z centrów > handlowych czy stacji benzynowych? Chociażby prostą ławeczkę czy > zadaszenie? Może jeszcze zrobić linie Basen Górniczy-Centrum > Ster? Uważam, że ten pomysł miałby pewną racje bytu, ale w > granicach rozsądku: np. sprzedaży nazw zdezaktualizowanych, mniej > ważnych, nowych itp.

Wycisnac z centrow handlowych i stacji benzynowych to potrafia co najwyzej w poznaniu. U nas sie nie da i nie zaprzatajmy sobie glowy wycskaniem od centrow zmian nazw przystankow skoro nie mozemy wycisnac postawienia porzadnego dworca autobusowego ;/

O ile pamietam to na "Struga-PHS" zadaszenie powstalo wraz z momentem otwarcia Reala. No a jesli juz otworza ta linie tramwajowa na Mierzyn to nie wyobrazam sobie zeby koncowy mial inna nazwe niz sugerujesz, i to niekoniecznie kosztem wyciagania od marketow kasy, bo dla nich to zadna reklama, a dla pasazerow zawsze cos! W przeciwnym wypadku otrzymasz nazwe "Hrubieszowska" albo inny kwiatek ;)

wysłane przez Piotr

Bartek napisał(a):

> Wycisnac z centrow handlowych i stacji benzynowych to potrafia co > najwyzej w poznaniu.

Dokladnie :) np: PLAZA przebudowala przystanek PST-jest kolorowy bruk ;) i ruchome schody na perony :>>> tylko, ze calosc jest bardzo kiczowata ;))). U nas GALAXy niech dorzuci kase na rozbudowe podziemnego przejscia na ulicy Wyzwolenia :>>>.

wysłane przez konjo 4

Bartek napisał(a):

> O ile pamietam to na "Struga-PHS" zadaszenie powstalo wraz z > momentem otwarcia Reala.

Nie wiem, nie śledziłem tego w 1996 roku...

> No a jesli juz otworza ta linie tramwajowa > na Mierzyn to nie wyobrazam sobie zeby koncowy mial inna nazwe niz > sugerujesz, i to niekoniecznie kosztem wyciagania od marketow kasy, > bo dla nich to zadna reklama, a dla pasazerow zawsze cos! W > przeciwnym wypadku otrzymasz nazwe "Hrubieszowska" albo inny > kwiatek ;)

Zdaje się, że już kiedyś była taka koncepcja ciągnięcia tam tramwaju, ale to ktoś bardziej biegły w temacie musiałby odkurzyć archiwa. Moim zdaniem pomysł tworzenia przystanku Centrum Ster byłby podwójnie zły: raz stworzyłby precedens darmowej reklamy, a dwa to centrum było już kiedyś King Crossem i nie wykluczone, że za kilka lat będzie się nazywało jeszcze inaczej. Taki SPAD powstał 6 lat temu, a na rozkładach dalej widnieje Struga MZK i nikt nie zamierza tego aktualizować. Myśle, że w przypadku zmiany nazwy CH mogłoby być podobnie, bo market by się zwinął, a koszty zmiany przystanku poniósłyby firmy KM. Dlatego moim skromnym zdaniem Hrubieszowska albo Gumieńce 2 czy coś w ten deseń jednak byłoby stosowniejsze.

--- This fire is burnin' and it's out of control.

So never mind the darkness.

wysłane przez mmm

konjo napisał(a):

> Zdaje się, że już kiedyś była taka koncepcja ciągnięcia tam tramwaju, > ale to ktoś bardziej biegły w temacie musiałby odkurzyć archiwa.

W jakis planach ta koncepcja jeszcze chyba istnieje. W koncu cała ta okolica pozbawiona jest KM. Kiedy budowano centrum handlowe na Gumieńcach. Społka Cassino Poland - właściciel obiektu proponowała miastu, przedłużeniu linni tramwajowej. Chodziło o pokrycie częsci kosztów budowy. Oferowali że dołożą kilka milionów. Miasto niestety nie było zainteresowane. Staneło na modernizacji części dróg i skrzyżowań. Ostanio Cassino Poland chciało też sie dołożyc do budowy ronda Ku Słońcu-Derdowskiego-Europejska.

Co do nazw przystanków jako reklamy, to jeżeli centra handlowe chcą coś takiego mieć i za to płacią to dlaczego nie. Wszystko jest kwestią warunków umowy i na jaki czas jest podpisana. Do tego nazwa powinna byc dwu członowa i określac nazwę handlową i nazwę ZDiTM-u np. Ster-Gumieńce.

wysłane przez konjo 4

mmm napisał(a):

> Kiedy budowano centrum handlowe na Gumieńcach. Społka Cassino Poland - > właściciel obiektu proponowała miastu, przedłużeniu linni tramwajowej.

No właśnie coś mi tak świtało w głowie, że to inwestor wyszedł z propozycją, ale nie miałem jak sprawdzić.

> Co do nazw przystanków jako reklamy, to jeżeli centra handlowe chcą coś > takiego mieć i za to płacią to dlaczego nie.

Ależ ja nie jestem absolutnie na nie. Jestem na nie dla przypadku sprzedaj i zapomnij o problemie, centrum zniknie a nazwa dalej będzie straszyć. Dla przypomnienia przemianowano obiekt na Gumieńcach i obydwa markety na Milczańskiej, tak więc te nazwy nie są długowieczne.

> Wszystko jest kwestią warunków umowy i na jaki czas jest podpisana. Do > tego nazwa powinna byc dwu członowa i określac nazwę handlową i nazwę > ZDiTM-u np. Ster-Gumieńce.

No ta koncepcja jest nienajgorsza, coś za coś.

--- This fire is burnin' and it's out of control.

So never mind the darkness.