Forum

Miejski Konserwator Zabytków prostuje

Na stronach Szczecińskiego Serwisu Samorządowego ukazało się dziś sprostowanie Miejskiego Konserwatora Zabytków, Małgorzaty Jankowskiej, w odpowiedzi na dwa artykuły opublikowane w "Gazecie Wyborczej", dotyczące losu historycznej wiaty zlokalizowanej przy pętli "Las Arkoński". Przytaczamy je w całości.

wysłane przez TCT

Sratytaty gacie w kraty. Gadanie sfrustrowanego urzędasa, który za zabytek uznaje Kino "Kosmos" a nie potrafi (nie chce?) wpisać do rejestru ciekawego obiektu ;)

wysłane przez torwid (gość)

TCT napisał(a):

> Sratytaty gacie w kraty. Gadanie sfrustrowanego urzędasa, > który za zabytek uznaje Kino "Kosmos" a nie potrafi (nie > chce?) wpisać do rejestru ciekawego obiektu ;)

Kosmos za zabytek uznał akurat Wojewódzki Konserwator, ten sam, który broni wiaty ;) Natomiast Miejski Konserwator Zabytków... No cóż? Zamiast komentować, przypomnę tylko, że ZDiTM się kiedyś mocno pospieszył i ustawił przy Bramie Portowej baraki, w których miały działać kasy przeniesione z grzybka. Do dziś to nie było potrzebne, ale baraki przez parę dni stały. Pół miasta było oburzone, a pani konserwator po kilku dniach w którejś z gazet stwierdziła, że ona jako konserwator jeszcze nie ma opinii, bo o sprawie wie z gazet. Musi sie tam udać słuzbowo, bo baraki wprawdzie widziała, ale jak była na spacerze, więc nie będzie tego komentować.

wysłane przez TCT

torwid napisał(a):

> Kosmos za zabytek uznał akurat Wojewódzki Konserwator, ten sam, > który broni wiaty ;)

A przepraszam, to po 75 :P Zwracam honor ;)

> Pół miasta > było oburzone, a pani konserwator po kilku dniach w którejś z > gazet stwierdziła, że ona jako konserwator jeszcze nie ma > opinii, bo o sprawie wie z gazet. Musi sie tam udać słuzbowo, > bo baraki wprawdzie widziała, ale jak była na spacerze, więc > nie będzie tego komentować.

No, to wiele mówi o pani konserwator...

--- Pierdel,serdel,burdel - Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski o polskim sejmie