Forum

"Berlińczykami" pojeździmy za darmo

Berlińskie tramwaje, które Szczecin chce kupić, przyjadą 11 kwietnia na testy do Szczecina. Pojadą na liniach, które mają najlepsze tory.

wysłane przez yoss83 (gość)

Na tych liniach zostaną na stałe? Ciężko pomyśleć, żeby tę kupę lat, które mają tu spędzić jeździły po najlepszych torowiskach... tym bardziej, że na większe remonty torów się nie zanosi.

wysłane przez PientaL

"W dni robocze tatry będą jeździły bez pasażerów, jako pojazdy techniczne. W soboty, niedziele i święta po 3 - 4 godziny dziennie będą woziły szczecinian."

Eeee, to ja już myślałem, że się ze szkoły berlińczykiem na siódemce przywiozę a tu lipa :( Czemu tylko 3-4 godziny w weekendy, przecież się nie rozsypią :p

wysłane przez Pepe 235

PientaL napisał(a):

> Eeee, to ja już myślałem, że się ze szkoły berlińczykiem na > siódemce przywiozę a tu lipa :( Czemu tylko 3-4 godziny w > weekendy, przecież się nie rozsypią :p

A może poprostu podpisano taką umowę, że mają jeździc tylko tyle. W końcu przez kilka tygodni było trochę niewiadomych. Spierano się o to kto ma je serwisowac w czasie pobytu w Szczecinie, kto ubezpieczyc itp. Dlatego tatr nie zobaczyliśmy w Marcu.

wysłane przez kajetansz 65

"W dni robocze tatry będą jeździły bez pasażerów, jako pojazdy techniczne. W soboty, niedziele i święta po 3 - 4 godziny dziennie będą woziły szczecinian."

Mam nadzieję, ze to tylko pogróżki. Podobnie było w 2001 z niską podłogą z berlina. Też się chłopaki odgrażali, że będzie jeździł pusty, a skonczyło się na tym, że będzie woził pasażerów. A swoją drogą jeśli te zdania z artykułu się potwierdzą to skąd mamy wiedzieć w jakich godzinach będzie można się nimi przejechać?

Штирлиц

wysłane przez Pepe 235

Stirlitz napisał(a):

> A swoją drogą jeśli te zdania z artykułu się > potwierdzą to skąd mamy wiedzieć w jakich godzinach będzie > można się nimi przejechać?

To nie takie trudne do odgadnięcia. Jeśli będą jeździc w weekend to pewnie od 9-10 do 13-14. Przeciez nie będą ich puszczac rano gdy powiedzmy w niedzielę jeździ niewielu pasazerów, czy też wieczorem z wiadomych powodów (wandalizm) :)

wysłane przez kajetansz 65

man751 napisał(a):

> To nie takie trudne do odgadnięcia. Jeśli będą jeździc w > weekend to pewnie od 9-10 do 13-14.

Albo od 12 do 16. A to jest trochę różnica.

Штирлиц

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Wątpie, że przyjadą na tirach. Według mnie przyjadą koleją, przy Stoczni już wieszają trakcje...

wysłane przez Titanic1912 5

Maciek napisał(a):

> Wątpie, że przyjadą na tirach. Według mnie przyjadą koleją, > przy Stoczni już wieszają trakcje...

W takim razie 11 Kwietnia będzie trzeba uzbrojonym w aparat krecić się wokół stoczni:)))

--- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez kajetansz 65

Titanic1912 napisał(a):

> W takim razie 11 Kwietnia będzie trzeba uzbrojonym w aparat > krecić się wokół stoczni:)))

No pewnie tak. Jeszcze je sfocić jak będą stały przy bocznicach np. na Dworcu Niebuszewo.

P.S. Od dziś piję tylko Tatrę. :-P

Штирлиц

wysłane przez Mareczek 5

Maciek napisał(a):

> Wątpie, że przyjadą na tirach. Według mnie przyjadą koleją, > przy Stoczni już wieszają trakcje...

A gdzie oni ta trakcje wieszaja? Nad torami kolejowymi? O co? O samochody?

--- Mareczek

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Mario  ?

I tego się spodziewałem, że właśnie na tych liniach będą jeżdzić tatry. I chyba dobrze, że tylko na tych liniach będą testować. A ja dzisiaj wybieram się na przejadzkę Bombardierem NGT6 na linii 24 :-P

--- Jestem w Krakowie

wysłane przez Titanic1912 5

Bella napisał(a):

> I tego się spodziewałem, że właśnie na tych liniach będą > jeżdzić tatry. I chyba dobrze, że tylko na tych liniach będą > testować.

Troche tego nie rozumiem w końcu te tramwaje docelowo będą jezdzić na innych liniach to nie lepiej testować pod kątem tych tras na których się pojawią po zakupie?

--- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez Piotr

Titanic1912 napisał(a):

> Troche tego nie rozumiem w końcu te tramwaje docelowo będą > jezdzić na innych liniach to nie lepiej testować pod kątem tych > tras na których się pojawią po zakupie?

Jak już będa nasze to poszaleją poszczając je na najbardziej zdemolowane tory;), ale póki co może nie chcą ich narażać :>>>

wysłane przez MQ ?

Titanic1912 napisał(a):

> Troche tego nie rozumiem w końcu te tramwaje docelowo będą > jezdzić na innych liniach to nie lepiej testować pod kątem tych > tras na których się pojawią po zakupie?

Przypuszczam, że zostaną sprawdzone na wszystkich trasach (w końcu MZK musi wiedzieć, czy będą mogły kursować wszędzie, czy tylko na wybranych liniach), a pasażerów będą wozić tylko na 7 i 8.

wysłane przez Michal105N

> > Przypuszczam, że zostaną sprawdzone na wszystkich trasach (w > końcu MZK musi wiedzieć, czy będą mogły kursować wszędzie, czy > tylko na wybranych liniach), a pasażerów będą wozić tylko na 7 i > 8.

A jak już je kupią to będą je puszczac na innych liniach oprócz 7 i 8 i w dni robocze też??Bo już sie troche pogubiłem.

wysłane przez kajetansz 65

Michal105N napisał(a):

> A jak już je kupią to będą je puszczac na innych liniach oprócz 7 i > 8 i w dni robocze też??Bo już sie troche pogubiłem.

Takie plany są, że mają one zastąpić 102Na. A życie pokaże...

Штирлиц

wysłane przez LLUZNIAK

Michal105N napisał(a):

> A jak już je kupią to będą je puszczac na innych liniach oprócz 7 i > 8 i w dni robocze też??Bo już sie troche pogubiłem.

Nooo co tyyy :> Przecież jak już je kupimy to będą ciągle stały na Pogodnie :> ;-) A na mieście będziemy je widywać tylko jako "wynajmy" ew na 0'rówce ;-)

wysłane przez kajetansz 65

mkubien napisał(a):

> Przypuszczam, że zostaną sprawdzone na wszystkich trasach (w > końcu MZK musi wiedzieć, czy będą mogły kursować wszędzie, czy > tylko na wybranych liniach), a pasażerów będą wozić tylko na 7 i > 8.

I teraz powstaje pytanie. Czy jako brygady planowe, czy nadplanowe?

Штирлиц

wysłane przez Titanic1912 5

Stirlitz napisał(a):

> I teraz powstaje pytanie. Czy jako brygady planowe, czy nadplanowe?

Uważam że jako brygady nadplanowe z prostej przyczyny bo podróż nimi na być bezpłatna. A wątpie by ZDiTM zapłacił za te kursy. Pozatym mają jezdzić tylko po pare godzin w dni wolne od pracy w trakccie tych testów.

--- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez kajetansz 65

Titanic1912 napisał(a):

> Uważam że jako brygady nadplanowe z prostej przyczyny bo podróż nimi > na być bezpłatna. A wątpie by ZDiTM zapłacił za te kursy. Pozatym > mają jezdzić tylko po pare godzin w dni wolne od pracy w trakccie > tych testów.

No i trzeba wziąść pod uwagę też załadunek pasażerów mniejszy od składu.

Штирлиц

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Titanic1912 napisał(a):

> Troche tego nie rozumiem w końcu te tramwaje docelowo będą > jezdzić na innych liniach to nie lepiej testować pod kątem tych > tras na których się pojawią po zakupie?

A skad taka pewnosc ze te tatry benda jezdzic na innych liniach,niz na tych co benda je testowac? Sam fakt ze maja zastapic 102,nie swiadczy zaraz ze maja jezdzic na tych liniach. Szczerze mowiac to ja nie jestem przekonany ze benda obslugiwac linie 3,4,12 MZK lubi zaskakiwac.przytocze fakt nowego malowania. Nie zdziwmy sie ze bendziemy tatry widywac na liniach 7 8.

wysłane przez Administracja 0

Polecamy lekturę słownika ortograficznego, bo popełnianie tego samego błędu w tym samym słowie 3 razy w jednym poście to stanowczo za dużo.

wysłane przez MQ ?

dyrdus napisał(a):

> Szczerze mowiac to ja nie jestem przekonany ze benda obslugiwac > linie 3,4,12

Przypominam jeszcze raz, że to ZDiTM, a nie MZK ustala rodzaj taboru na liniach. Jeśli ZDiTM nie wprowadzi zmian w obsłudze taborowej (a chyba się na to nie zanosi, bo nie wyobrażam sobie np. wymiany składów 2x105N na Tatry na liniach 7 i 8), to MZK będzie miało do wyboru: puścić na 3, 4, 9 i 12 albo Tatry, albo solówki 105N (za co ZDiTM i pasażerowie ich zjedzą), albo składy 2x105N (przy czym będą mieli płacone jak za 1x105N, więc pewnie na to się nie zdecydują).

Niestety chory system finansowania wozokm tramwajowych (solo=przegub) powoduje, że MZK wysyła czasem solówki zamiast przegubów.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Przypominam jeszcze raz, że to ZDiTM, a nie MZK ustala rodzaj > taboru na liniach. Jeśli ZDiTM nie wprowadzi zmian w obsłudze > taborowej (a chyba się na to nie zanosi, bo nie wyobrażam sobie np. > wymiany składów 2x105N na Tatry na liniach 7 i 8), to MZK będzie > miało do wyboru: puścić na 3, 4, 9 i 12 albo Tatry, albo solówki > 105N (za co ZDiTM i pasażerowie ich zjedzą), albo składy 2x105N > (przy czym będą mieli płacone jak za 1x105N, więc pewnie na to się > nie zdecydują). > > Niestety chory system finansowania wozokm tramwajowych > (solo=przegub) powoduje, że MZK wysyła czasem solówki zamiast > przegubów.

To jesli bendzie tak ze tatry benda smigac np. na lini 3 to ja osobiscie obawiam sie o ich zywotność. Podróżowalem nimi po berlinie i stan ich jest swietny, ale jak trafia na nasze tory to moga szybko stac sie szrocikiem-:)))

wysłane przez Piotr

mkubien napisał(a):

> Przypominam jeszcze raz, że to ZDiTM, a nie MZK ustala rodzaj > taboru na liniach.

A jak to się stało, że na A i B pomykają 3-drzwiowe MANy?:>

wysłane przez MQ ?

Piotr napisał(a):

> A jak to się stało, że na A i B pomykają 3-drzwiowe MANy?:>

Za porozumieniem z Centralą Ruchu ZDiTM.

wysłane przez piotrek

mkubien napisał(a):

> Za porozumieniem z Centralą Ruchu ZDiTM.

A na 81? Czy miałem jakieś zwidy ;-)??

wysłane przez MQ ?

piotrek napisał(a):

> A na 81? Czy miałem jakieś zwidy ;-)??

Gdy rozpoczęto eksploatację MAN-ów w Dąbiu, umówiono się, że jeśli SPAD będzie chciał wysłać trzydrzwiowca na linię poza wykazem linii, na których dopuszczono kursowanie takich autobusów, każdorazowo musi uzgodnić to ze ZDiTM-em. Nie wiem, czy w dalszym ciągu tak to działa.

wysłane przez m.j (gość)

mkubien napisał(a):

> piotrek napisał(a):

> > A na 81? Czy miałem jakieś zwidy ;-)?? > > Gdy rozpoczęto eksploatację MAN-ów w Dąbiu, umówiono się, że jeśli SPAD > będzie chciał wysłać trzydrzwiowca na linię poza wykazem linii, na > których dopuszczono kursowanie takich autobusów, każdorazowo musi > uzgodnić to ze ZDiTM-em. Nie wiem, czy w dalszym ciągu tak to działa. Cy to nie jest odbieganie od tematu? O ile pamiętam bieżący wątek dotyczy berlińskich tramwajów. Pozdrawiam

wysłane przez MQ ?

m.j napisał(a):

> Cy to nie jest odbieganie od tematu? O ile pamiętam bieżący wątek > dotyczy berlińskich tramwajów. Pozdrawiam

No to teraz spójrz na temat posta. I następnym razem tnij z łaski swojej cytaty i zostawiaj wolną linię między cytatem a odpowiedzią.

wysłane przez m.j (gość)

mkubien napisał(a):

> m.j napisał(a):

> > Cy to nie jest odbieganie od tematu? O ile pamiętam bieżący wątek > > dotyczy berlińskich tramwajów. Pozdrawiam > > No to teraz spójrz na temat posta. I następnym razem tnij z łaski > swojej cytaty i zostawiaj wolną linię między cytatem a odpowiedzią.

Warto zauważyć, że w wypadku tego posta "berlińczykami" użyto w sparawie tramawjów. Jak widzisz nic nie wyszło z twoich mądrości. Skoro innym zabraniasz zmianę tematu rozmowy, toteż sam tego nie rób. I w następnej odpowiedzi proszę o wiecej kultury słowa.

wysłane przez MQ ?

m.j napisał(a):

> Warto zauważyć, że w wypadku tego posta "berlińczykami" użyto w > sparawie tramawjów.

Naprawdę nie jest moją winą, jeśli ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem.

> Jak widzisz nic nie wyszło z twoich mądrości. Skoro > innym zabraniasz zmianę tematu rozmowy, toteż sam tego nie rób.

jw.

> I w następnej odpowiedzi proszę o wiecej kultury słowa.

Bo? Ubodło, że zwróciłem uwagę, że się wymądrzasz, nie bardzo wiedząc, o czym piszesz?

EOT.

wysłane przez m.j (gość)

mkubien napisał(a):

> m.j napisał(a):

> > Warto zauważyć, że w wypadku tego posta "berlińczykami" użyto w > > sparawie tramawjów. > > Naprawdę nie jest moją winą, jeśli ktoś nie umie czytać ze > zrozumieniem. > > > Jak widzisz nic nie wyszło z twoich mądrości. Skoro > > innym zabraniasz zmianę tematu rozmowy, toteż sam tego nie rób. > > jw. > > > I w następnej odpowiedzi proszę o wiecej kultury słowa. > > Bo? Ubodło, że zwróciłem uwagę, że się wymądrzasz, nie bardzo wiedząc, > o czym piszesz? > > EOT.

Odnoszę wrażenia, że w tej sytułacji to ty nie wiesz o czym piszesz.Czy jeszcze niezauważyłeś, że tten post dotyczy tramwajów?

wysłane przez RJawdyk

m.j napisał(a):

[ciach]

A Ty chyba nie zauważyłeś znaczka [OT] w tytule postu.

wysłane przez MQ ?

m.j napisał(a):

> Odnoszę wrażenia, że w tej sytułacji to ty nie wiesz o czym piszesz.Czy > jeszcze niezauważyłeś, że tten post dotyczy tramwajów?

Cóż, nic nie poradzę na to, że nie odróżniasz tematu posta od tematu wątku. Swoją drogą zarzut o zmianie tematu skierowałeś pod niewłaściwym adresem. Prześledź wątek, a potem najlepiej ładnie przeproś.

PS. Drugie ostrzeżenie za niepocięte cytaty.

wysłane przez Michal105N

> Warto zauważyć, że w wypadku tego posta "berlińczykami" użyto w > sparawie tramawjów.

> Naprawdę nie jest moją winą, jeśli ktoś nie umie czytać ze > zrozumieniem.

> Jak widzisz nic nie wyszło z twoich mądrości. Skoro > innym zabraniasz zmianę tematu rozmowy, toteż sam tego nie rób.

> jw.

> I w następnej odpowiedzi proszę o wiecej kultury słowa.

> Bo? Ubodło, że zwróciłem uwagę, że się wymądrzasz, nie bardzo > wiedząc, > o czym piszesz? > > EOT.

> Odnoszę wrażenia, że w tej sytułacji to ty nie wiesz o czym piszesz.Czy > jeszcze niezauważyłeś, że tten post dotyczy tramwajów?

Być może wchodze w nie swoje preferencje ale czy wiesz może co to są stopki, które trzeba wycinać(ja już to z a cibie zrobiłem),a pozatym widzisz chyba że administracja nie zareagowała na zmianę tematu w tym wątku więc tylko niepotrzebnie zaistniała ta cała sytuacja...

wysłane przez Phobos 17

[ciach]

CYTATY CYTATY CYTATY!

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Hmmm... W sumie nie wiem zobaczymy.. Moze bedzie tak, ze Tatry wogole nie przyjada.. I co wtedy ?? Wiem, ze to prawie pewne jest , ale nie dzielmy skory na niedzwiedziu :) pozdrawiam

wysłane przez Mario  ?

Czy kto wie więcej o przyjeżdzie tych tramwajów? Chodzi mi, o której mają być, gdzie mają być połozone na pierwsze szczecińskie tory i czym przyjadą?

wysłane przez jas59  ?

Bella napisał(a):

> Czy kto wie więcej o przyjeżdzie tych tramwajów? Chodzi mi, o > której mają być, gdzie mają być połozone na pierwsze > szczecińskie tory i czym przyjadą?

Prawdopodobnie będą na granicy w Kołbaskowie z 11/12 kwietnia o godzinie 2 w nocy. Przywiozą je dwie lawety na zajezdnię Pogodno, gdzie zostaną rozładowane.

--- cogito ergo sum

cogito ergo sum

wysłane przez torwid  67

jas59 napisał(a):

> Prawdopodobnie będą na granicy w Kołbaskowie z 11/12 kwietnia o > godzinie 2 w nocy. Przywiozą je dwie lawety na zajezdnię > Pogodno, gdzie zostaną rozładowane.

Kolejna oficjalna wersja: 13 kwietnia nad ranem w zajezdni.

--- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...