Forum

Gospodarcza eNka z zachowanym oryginalnym wnętrzem

zdjęcie
Gospodarcza eNka z zachowanym oryginalnym wnętrzem
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez DamTram

Teraz to jest 4N #216 :D
DamTram napisał(a):

> Teraz to jest 4N #216 :D

No właśnie. Tymczasem księga taboru w ogóle nic nie wspomina, aby ten wagon miał w swej historii gospodarczy epizod i takież oznaczenie.

Ogólnie uważam, że należałoby nieco przeformatować księgę tak, aby podawała chronologicznie wszystkie dotychczasowe oznaczenia tramwajów.

Niezły zamęt będzie, gdy wrzucę fotkę 4N 282 z 1993 roku. Tymczasem po naciśnięciu myszą w księdze na 293 ukaże się właśnie 282, czyli ten sam wagon w oryginalnym oznaczeniu. Właściwie nie rozumiem braku konsekwencji w oznaczaniu wagonów historycznych w Szczecinie. Z jednej strony 216 odzyskał swój oryginalny numer, a tymczasem historyczny 282 oznaczono stosunkowo niedawno nadanym numerem 293. Jeżeli to wagon historyczny, to moim zdaniem powinien nosić historyczne, oryginalne oznaczenie 282. W przeciwnym razie mamy przekłamania historii :)
Bodek napisał(a):

> Z jednej strony 216 odzyskał swój oryginalny numer, a tymczasem > historyczny 282 oznaczono stosunkowo niedawno nadanym numerem > 293. Jeżeli to wagon historyczny, to moim zdaniem powinien > nosić historyczne, oryginalne oznaczenie 282. > W przeciwnym razie mamy przekłamania historii :)

Z 293 był nieżły zamęt, gdy był przemalowywany w barwy historyczne z #031. Dobrze już nie pamiętam, ale konsultowano się ze znawcami (chyba nawet z Tomkiem Igielskim) i ustalono że będzie #293 (pudło jest bodajże z #293 a wózek z #282).

--- Mareczek

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> > Z 293 był nieżły zamęt, gdy był przemalowywany w barwy > historyczne z #031. Dobrze już nie pamiętam, ale konsultowano się > ze znawcami (chyba nawet z Tomkiem Igielskim) i ustalono że > będzie #293 (pudło jest bodajże z #293 a wózek z #282). > Wow! No to niezła hybryda z niego :) Nie wiedziałem, że to składak. A tak swoją drogą, właśnie sprawdziłem swoje notatki i okazuje się,że nie mam oryginalnego 282, ale mam oryginalny 293 :) Jak poskanuje następne negatywy to jeszcze trochę tu powrzucam ciekawostek eNkowych :)
> No właśnie. Tymczasem księga taboru w ogóle nic nie wspomina, > aby ten wagon miał w swej historii gospodarczy epizod i takież > oznaczenie.

Proponuje jeszcze raz zapoznać się z możliwościami księgi taborowej...

> Ogólnie uważam, że należałoby nieco przeformatować księgę tak, > aby podawała chronologicznie wszystkie dotychczasowe oznaczenia > tramwajów.

Ogólnie uważam, że to nie jest właściwe miejsce do przedstawiania swoich propozycji :-)

--- "God does not play dice" - A. Einstein

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> > Proponuje jeszcze raz zapoznać się z możliwościami księgi > taborowej... > No, faktycznie! W kwestii całej rodziny tramwajów typu N księga pozostaje kompletnie głucha na wszelkie zapytania (wyszukiwarka nie znajduje zadnego pojazdu z tej kategorii). Lepiej jest w bazie danych i encyklopedii. Tu wszystko działa jak należy, ale upieram się przy tym co wcześniej napisałem. W tabelarycznym zestawieniu danych, nie ma ani słowa o oznaczeniach wcześniejszych niż #1949. Dopiero po zalinkowaniu na 1949 można się dowiedzieć, że wcześniej był to LXX. Ale cała procedura wyszukiwania jest moim zdaniem karkołomna. Prostsze byłoby zestawienie tabelaryczne, obejmujące całą "numerologię" danego egzemplarza i widoczne w całości od razu po wejściu na odpowiednią stronę.

> > Ogólnie uważam, że należałoby nieco przeformatować księgę tak, > > aby podawała chronologicznie wszystkie dotychczasowe oznaczenia > > tramwajów. > > Ogólnie uważam, że to nie jest właściwe miejsce do przedstawiania > swoich propozycji :-) > Nie widzę problemu :) Może spotkanie integracyjne użytkowników serwisu?Oczywiście przy piwku ;)
Bodek napisał(a):

> No, faktycznie! > W kwestii całej rodziny tramwajów typu N księga pozostaje > kompletnie głucha na wszelkie zapytania (wyszukiwarka nie znajduje > zadnego pojazdu z tej kategorii). > > Hm, trochę się zagalopowałem z tą krytyką ;) Teraz działa:) Ale chyba coś jest nie tak, bo wyświetla dane eNek po wciśnięciu "guzika" pt. "wszystkie", a nie robi tego przy próbie wyświetlenia informacji nt. pojazdów istniejących, czyli przycisk "istniejące". O co tu chodzi? Może u mnie coś się zawiesza?

wysłane przez Phobos 17

> Teraz działa:) Ale chyba coś jest nie tak, bo wyświetla dane eNek po > wciśnięciu "guzika" pt. "wszystkie", a nie robi tego przy próbie > wyświetlenia informacji nt. pojazdów istniejących, czyli przycisk > "istniejące".

Wszystko ciągle dziala :-P Tajemnica polega na tym, że jesli zadajemy pytanie ksiedze taborowej, baza danych stara sie nam odpowiedziec na wszystkie pytania. Jeśli więc wybierzemy np. typ pojazdu "rodzina wagonow N" ale nie zmienimy nieco nizej opcji "liniowy" oraz "istniejace" to nic nam sie nie wyswietli. Bo nie mamy w szczecinie istniejacych liniowych wagonow N. Zobaczymy techniczne jesli wybierzemy "rodzina wagonow N", "gospodarcze" oraz "istniejace". Kłopot pojawi się jeśli będziemy chcieli wyświetlić "rodzina wagonów N", "liniowe" oraz "nieistniejace" - wyświetli się niewiele, ponieważ nie wprowadziliśmy do bazy danych wszystkich wagonów N/4N a tylko historie wagonów obecnie jeżdżących jako historyczne lub gospodarcze.

--- "God does not play dice" - A. Einstein

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.