Forum

Tramwajowa linia "ósemki" będzie jak nowa

W wakacje kolejny rok z rzędu mają nie jeździć tramwaje na Gumieńce. Ponoć ostatni raz. Dokończona zostanie przebudowa torów. W przyszłości będą mogły tam jeździć niskopodłogowce.

wysłane przez TCT

>Wymienione zostanie 400 m toru na obu nitkach linii.

O ile pamiętam w zeszłym roku wymieniono 300 m co starczyło na CZĘŚĆ odcinka między I a II bramą (a i to na jednym torze).Powątpiewam czy 400 m wystarczy na dokonczenie remontu toru w stronę gumieniec i wymiane toru w drugą stronę. Ale oczywiście mogę się mylić (i oby tak było) ;)

A swoją drogą można się przyczepić do stanu torowiska 8-ki na innych odcinkach.

--- "Cukier krzepi! Wódka lepiej!" - Melchior Wańkowicz

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Widać jednak TATRY popłynom do obsługi lini 8. W sumie po remoncie bendzie to moim zdaniem jedyna linia na której tatry moga jeżdzić długo i bez awaryjnie.

wysłane przez kajetansz 65

dyrdus napisał(a):

> Widać jednak TATRY popłynom do obsługi lini 8. > W sumie po remoncie bendzie to moim zdaniem jedyna linia na > której tatry moga jeżdzić długo i bez awaryjnie.

widzę, że piszesz "en" w miejsca gdzie powinno być "ę", a ten artykuł napisał Redaktor RabENda... a tu się nie wierzy co jest napisane w gazecie. :-P

Штирлиц

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Stirlitz napisał(a):

> widzę, że piszesz "en" w miejsca gdzie powinno być "ę", a > ten artykuł napisał Redaktor RabENda... a tu się nie wierzy co > jest napisane w gazecie. :-P

Z tym co pisze pan redaktor...:)to masz rację ja też tak uważam. Ale patrząc na to rozsądnie to nie jest to takie złe rozwiązanie pozwoliło by to na to żę tatry pomykały by w naszym mieście długi czas w dobrym stanie.

wysłane przez Michal105N

> Widać jednak TATRY popłynom do obsługi lini 8. > W sumie po remoncie bendzie to moim zdaniem jedyna linia na > której tatry moga jeżdzić długo i bez awaryjnie.

Ja też jestem za tym żeby Tatry wystąpiły na linii 8 ponieważ wyparły by 105-tki z linii 8 i dali by na 3.

wysłane przez yoss (gość)

Michal105N napisał(a):

Ja też jestem za tym żeby Tatry wystąpiły na linii 8 ponieważ wyparły by 105-tki z linii 8 i dali by na 3.

A skąd ta pewność, że 105-ki z 8-ki nie trafią na np. 4, 9, czy 12? A na 3-ce i tak najczęściej widać 105

wysłane przez Administracja 0

A gdzie się podziały znaki cytowania? :-/

wysłane przez (użytkownik usunięty)

yoss napisał(a):

> A skąd ta pewność, że 105-ki z 8-ki nie trafią na np. 4, 9, czy > 12? A na 3-ce i tak najczęściej widać 105

Pewności nie ma nigdy. A to że na 3 pojawiają się czesto 105 to jest moim zdaniem wina torowiska,bo gdyby miały tam jeżdzić najbardziej dobite 102 i gt6 ciągle,to zapewne już dziś byśmy ich nie oglądali.Dlatego dopuki TATRY nie zasilą taboru MZK to 102 i gt6 są nam potrzebne(na wage złota)-:)

wysłane przez Phobos 17

> A to że na 3 pojawiają się czesto 105 to jest moim zdaniem wina > torowiska,

Co to za chore teorie tutaj powstają? Składy stopiątek jeżdżą na 3, bo taki jest rozkład jazdy. Jest zapotrzebowanie więc są składy. Proste, logiczne i prawdziwe...

--- "God does not play dice" - A. Einstein

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Phobos napisał(a):

> Co to za chore teorie tutaj powstają? Składy stopiątek jeżdżą na 3, > bo taki jest rozkład jazdy. Jest zapotrzebowanie więc są składy. > Proste, logiczne i prawdziwe...

Może i tak to z tego wynika że na innych liniach też rozkłady zmuszają MZK do puszczania składów 105 np. 11:) Bo 12 powinna być caly czas obsługiwana składami,a z tym jest różnie. Wolał by żeby to na 12 skierować składy ze 105 a 102 odesłać na 3 i porawić tam rozkład żeby wszystko grało.

wysłane przez Phobos 17

> Może i tak to z tego wynika że na innych liniach też rozkłady zmuszają > MZK do puszczania składów 105 np. 11:)

A żebyś wiedział.

> Bo 12 powinna być caly czas obsługiwana składami,

Powinna, ale zgodnie z rozkładem nie jest, ponieważ nie ma wystarczającej ilości składów.

> Wolał by żeby to na 12 skierować składy ze 105 a 102 odesłać na 3 i > porawić tam rozkład żeby wszystko grało.

A jak ludzie do tej 3 mają się zmieścić? :-/

PS. Dowiedz się może najpierw czegoś o tym, jak działa KM w tym mieście a dopiero później pisz takie głupoty :-/

--- "God does not play dice" - A. Einstein

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

To jak tak to wszystko wygląda to uważam,że powinny kursować tylko składy na wszystkich liniach(no prawie). A to że brakuje składów to kogo wina? Polityki miasta w zględem KM i tyle. Braki taborowe to pierwszy krok do katastrofy. A swoją drogą to jaka jest optymalna liczba składów,żeby np. obsługiwały linie 12,3,11,9,5,8,7,6,2? A ile na chwile obecną ma MZK?

wysłane przez Phobos 17

> A to że brakuje składów to kogo wina? > Polityki miasta w zględem KM i tyle.

A co to ma do tego, że nie masz pojęcia o tym kto i na jakich zasadach decyduje o tym gdzie pojawi się skład, a gdzie przegub?

--- "God does not play dice" - A. Einstein

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Phobos napisał(a):

> A co to ma do tego, że nie masz pojęcia o tym kto i na jakich zasadach > decyduje o tym gdzie pojawi się skład, a gdzie przegub?

Jeżeli mi wiadomo to ZDiTM ustala gdzie i kiedy pojawiają się składy i solówki oraz przeguby. A po zatym jesteś bardzo nieprzyjemny i nieżyczliwy. Może nie mam wiedzy nie wiadomo jakiej na temat KM,ale poprzez forum i dyskusję staram się nadrobić,dowiedzieć. A twoja postawa wogóle mi w tym nie pomaga. Szanujmy sie:)
dyrdus napisał(a):

> > A po zatym jesteś bardzo nieprzyjemny i nieżyczliwy. > Może nie mam wiedzy nie wiadomo jakiej na temat KM,ale poprzez forum i > dyskusję staram się nadrobić,dowiedzieć. > A twoja postawa wogóle mi w tym nie pomaga. > Szanujmy sie:)

To jeszcze nic! Gdybyś tak widział, jakie "przyjazne" teksty on wypisywał innym forumowiczom parę lat temu na forum Gazety Wyborczej, wtedy miałbyś pełniejszy obraz problemu. :-)

Cóż, to przykre, jeśli osoba mieniąca się administratorem (ba, twórcą!) serwisu internetowego o takich aspiracjach, jakie obecnie ma KOMIS, daje publicznie tak naganny przykład swojego zachowania względem innych. No ale cóż - jak widać, dla niektórych osób takie pojęcia, jak chociażby odpowiedzialność, czy też szacunek dla rozmówców, są czymś obcym i nieznanym.
> No ale cóż - jak widać, dla niektórych osób takie pojęcia, jak > chociażby odpowiedzialność, czy też szacunek dla rozmówców, są czymś > obcym i nieznanym.

I powiedziała to osoba, która w czasie próby dyskusji nad pracami Zarządu STMKM rzuciła w stronę tegoż administratora krótkie i wymowne "jesteś p.....ny".

--- "Najbardziej gorzkie łzy przelejesz na łożu śmierci nad słowami, których nie wypowiedziałeś i czynami, których nie dokonałeś" - Langri

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Robert 5

Czy pozostali administratorzy długo jeszcze mają zamiar tolerować wypowiedzi i inne poczynania tego szaleńca??

wysłane przez mmm

Robert napisał(a):

> Czy pozostali administratorzy długo jeszcze mają zamiar tolerować > wypowiedzi i inne poczynania tego szaleńca??

Chyba mówisz o sobie. Bo ja ma już dość. Otwieram rano komuter czytam to forum i w trzech wątkach są posty na temat funkcjonowania Komisu , administracji i samego Phobosa. Wiem, że jest on kontrowersyjny i ma poglądy nie zawsze zbieżne z innymi ale na litośc boską jak ci sie nie podoba to po co tu sie udzielasz.

wysłane przez Marcin Stefanowicz (gość)

[ciach]

Cóż... Dziękuję za ten głos, mimo, że problem ten został już rozwiązany.

A swoją drogą, całe życie powtarzam, że życie byłoby nudne, gdyby wszyscy się ze sobą zgadzali - dlatego ja zazwyczaj miałem odmienne zdanie :-)

wysłane przez konjo  4

Robert napisał(a):

> Czy pozostali administratorzy długo jeszcze mają zamiar tolerować > wypowiedzi i inne poczynania tego szaleńca??

Tego który storzył to forum, na którym otwarcie można stawiać mu zarzuty? Oby jak najdłużej, ponieważ Komis w przeważającej mierze to jego dzieło. Przypominam, że każdy dowolny wątek nie ma tytułu: "Sąd nad Administracją", "Sąd na administratorem X", jeżeli krytyczna dyskusja rozpoczęła się w wątku: http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1145994776.forum to proszę ja kontynuować właśnie tam, a nie będziemy zatruwać życia tym z Użytkowników, którzy w czwartkowy poranek coś chcą się dowiedzieć o KM, a nie o kolejnych tarciach z Administracją i Marcinem Stefanowiczem osobiście.

--- Guess what I'm doing now.

So never mind the darkness.

wysłane przez gogoglut (gość)

dyrdus napisał(a):

> A swoją drogą to jaka jest optymalna liczba składów,żeby np. > obsługiwały linie 12,3,11,9,5,8,7,6,2? > A ile na chwile obecną ma MZK?

12 - 11 brygad 3 - 6 11 - 13 5 - 5 8 - 11 7 - 12 6 - 6 2 - 4

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Dzięki. Wienc optymalne zapotrzebowanie na składy na tych liniach to jakies 68.Czyli wychodzi że potrzeba 136 wagonów 105. A ile wagonów typu 105 posiadamy teraz?

wysłane przez gogoglut (gość)

dyrdus napisał(a):

> Dzięki. > Wienc optymalne zapotrzebowanie na składy na tych liniach to jakies > 68.Czyli wychodzi że potrzeba 136 wagonów 105. > A ile wagonów typu 105 posiadamy teraz?

173 105N i pochodne ale dolicz do tego solo na 1

wysłane przez (użytkownik usunięty)

gogoglut napisał(a):

> 173 105N i pochodne ale dolicz do tego solo na 1

Wien brakuje jakiś 10/15 Tramów.Uzupełnić braki i jak było by pięknie co nie. Koniec przepychanek i wiszenia na sąsiedzie:)

wysłane przez mmm

gogoglut napisał(a):

> 173 105N i pochodne ale dolicz do tego solo na 1

Szybkie pytanie. Ile solówek jest teraz na stałe? Bo z bazy danych wychodzi mi że 14.

wysłane przez lhb178 19

gogoglut napisał(a):

> > A swoją drogą to jaka jest optymalna liczba składów,żeby np. > > obsługiwały linie 12,3,11,9,5,8,7,6,2? > > A ile na chwile obecną ma MZK? > > 3 - 6

Tyle że tu na przykład optymalną na obecne warunki liczbą jest 7.

wysłane przez lhb178 19

Phobos napisał(a):

> > Bo 12 powinna być caly czas obsługiwana składami, > > Powinna, ale zgodnie z rozkładem nie jest, ponieważ nie ma > wystarczającej ilości składów.

Chyba pieniędzy ;>

wysłane przez enka167 25

lhb178 napisał(a):

> Chyba pieniędzy ;>

Na drogi się jakoś pieniądze znajdują, więc trzeba zawalczyć, żeby na KM też się znalazły.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Może i tak to z tego wynika że na innych liniach też rozkłady zmuszają > MZK do puszczania składów 105 np. 11:) > Bo 12 powinna być caly czas obsługiwana składami,a z tym jest różnie. > Wolał by żeby to na 12 skierować składy ze 105 a 102 odesłać na 3 i > porawić tam rozkład żeby wszystko grało.

Nooo, bardzo smiala teoria, puscie trojke co 6 minut ze 102Na i kazdy bedzie zadowolony, bo inaczej sobie tego nie wyobrazam ;) Czasem mam wrazenie ze niektorzy nie wiedza nawet o czym pisza...

p. bartek

wysłane przez Andrzej (gość)

Co za bzdurny artykuł. W tej chwili na linii 8 do wymiany są : 1. Odcinek Sikorskiego (Plac Kościuszki-Ku Słońcu)- 1250m 2. Odcinek Ku Słońcu (od Sikorskiego do Karola Miarki, oprócz wyremontowanych 300 m)- 1330m 3. Odcinek Ku Słońcu (od Derdowskiego do Pętli) - 670m. 4. Odcinek Kwiatowej - 450m To jest razem 3700m ! Nawet jeżeli Sikorskiego nie pójdzie do remontu to i tak zostaje 2450m. To o czym piszą, czyli 400m torowiska to 11 % odcinka który musi być wyremontowany !

wysłane przez X

Andrzej napisał(a):

> Co za bzdurny artykuł.

Dziwisz się,przecież to napisał red.Rabenda,a on tylko bzdurne artykuły pisze:/:/

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez kajetansz 65

Romanas napisał(a):

> Dziwisz się,przecież to napisał red.Rabenda,a on tylko bzdurne > artykuły pisze:/:/

przeciez to po artykule widac

Штирлиц

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> 4. Odcinek Kwiatowej - 450m

Na kwiatowej jest az pol kilometra torow?

wysłane przez t105n  49

Kto Wam powiedział, że Tatry będą pomykać na "8"? Oczywiście poza redaktorzyną M.R. Cały czas się mówi, że Tatry mają zastąpić 102-jki, mniej więcej "sztuka za sztukę". Zatem logiczne wydaje mi się, że będą kursować na tych liniach, na których obecnie kursują 102-jki, czyli przede wszystkim "4" i "9". Na linię "8" skład Tatr to za dużo, a pojedyncza to za mało.

wysłane przez enka167 25

t105n napisał(a):

> Na linię "8" skład Tatr to za dużo, a pojedyncza to za > mało.

Pojedyncza to zgadzam się, że za mało, co do składu to ja bym nie powiedziała, że to za dużo. Widziliśmy na testach jak wypełniony był skład Tatr na tej linii, a trzeba dodać, że kursował on jako dodatkowa brygada.

wysłane przez Titanic1912 5

enka167 napisał(a):

> Pojedyncza to zgadzam się, że za mało, co do składu to ja bym > nie powiedziała, że to za dużo. Widziliśmy na testach jak > wypełniony był skład Tatr na tej linii, a trzeba dodać, że > kursował on jako dodatkowa brygada.

Wszystko super ale było to w weekend...Wiec np w soboty przy częstotliwości 12 minut to może nawet być...ale w niedziele i w tygodniu to za dużo...Pozatym wiemy że Tatry są potrzebne na inne linie jak 9,4,5...

--- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez enka167 25

Titanic1912 napisał(a):

> Wszystko super ale było to w weekend...Wiec np w soboty przy > częstotliwości 12 minut to może nawet być...ale w niedziele i w > tygodniu to za dużo...Pozatym wiemy że Tatry są potrzebne na inne > linie jak 9,4,5...

W niedzielę akurat na 8 jest spory ruch cmentarny i jak na testach widać jeździ sporo ludzi. Ty myślisz, że puszczą Tatry na 4 czy 5, bo na 9 to może. Na tych trasach są fatalne tory jeśli chodzi o Tatry i nie tylko.

wysłane przez t105n  49

enka167 napisał(a):

> Pojedyncza to zgadzam się, że za mało, co do składu to ja bym > nie powiedziała, że to za dużo. Widziliśmy na testach jak > wypełniony był skład Tatr na tej linii, a trzeba dodać, że > kursował on jako dodatkowa brygada.

Jeżeli z Basenu czy na Basen tramwaj w szczycie jedzie uczciwie co 3 minuty (czyli nie ma zatrzymań ani istotnych opóźnień), to nie zauważyłem ani razu jakiegoś dramatycznego tłoku w składzie 105-tek.

wysłane przez enka167 25

t105n napisał(a):

> Jeżeli z Basenu czy na Basen tramwaj w szczycie jedzie uczciwie > co 3 minuty (czyli nie ma zatrzymań ani istotnych opóźnień), to > nie zauważyłem ani razu jakiegoś dramatycznego tłoku w składzie > 105-tek.

Ja i tak uważam, że jak Tatry maja jeździć na 8 to tylko w składzie. Tatra solo to zdecydowanie za mało. A w składzie będzie w sam raz.

wysłane przez t105n  49

enka167 napisał(a):

> Ja i tak uważam, że jak Tatry maja jeździć na 8 to tylko w > składzie. Tatra solo to zdecydowanie za mało. A w składzie będzie w > sam raz.

I podobno będą składy Tatr na "8"... na 1 listopada.

wysłane przez torwid (gość)

enka167 napisał(a):

> Ja i tak uważam, że jak Tatry maja jeździć na 8 to tylko w > składzie. Tatra solo to zdecydowanie za mało. A w składzie będzie w > sam raz.

A ja już kiedyś pisałem, że pod uwagę bierze się także zwiększuenie częstotliwości. I nie jest ważne, co o tym sądzę ja, czy inni, jest to po prostu jedna z rozpatrywanych wersji, którą na Komisie jakoś się pomija.

wysłane przez lhb178 19

torwid napisał(a):

> > Ja i tak uważam, że jak Tatry maja jeździć na 8 to tylko w > > składzie. Tatra solo to zdecydowanie za mało. A w składzie będzie w > > sam raz. > > A ja już kiedyś pisałem, że pod uwagę bierze się także zwiększuenie > częstotliwości.

Kto bierze pod uwagę, której częstotliwości (szczyt/między/...) i czy bierze pod uwagę koordynację z innymi liniami? A może zrobić w końcu jakiś skręt na Kościuszki i puścić na Gumieńce drugą linię? :>

wysłane przez torwid (gość)

lhb178 napisał(a):

> Kto bierze pod uwagę, której częstotliwości (szczyt/między/...) i czy > bierze pod uwagę koordynację z innymi liniami?

O to pytaj osoby, które mogą decydować ;) Jest to informacja z dyrekcji MZK i wiadomo tylko, że jest to jeden z wariantów "nad którym się zastanawiamy".

wysłane przez MQ ?

torwid napisał(a):

> Jest to informacja z dyrekcji > MZK i wiadomo tylko, że jest to jeden z wariantów "nad którym się > zastanawiamy".

Jak to dobrze, że to nie MZK układa rozkłady...

wysłane przez yoss (gość)

t105n napisał(a):

> Kto Wam powiedział, że Tatry będą pomykać na "8"? > Oczywiście poza redaktorzyną M.R.

Ale redaktorzyna cytował Przepierę

wysłane przez torwid (gość)

t105n napisał(a):

> Kto Wam powiedział, że Tatry będą pomykać na "8"? > Oczywiście poza redaktorzyną M.R.

Dyrekcja MZK. To chyba bardziej wiarygodne źródło? :D

wysłane przez t105n  49

torwid napisał(a):

> Dyrekcja MZK. To chyba bardziej wiarygodne źródło? :D

Ups! A ja ze źródeł bliskodyrekcyjnych słyszałem o wetknięciu Tatr na 1, 4, 9 i 12 :-)

wysłane przez kajetansz 65

t105n napisał(a):

> Ups! A ja ze źródeł bliskodyrekcyjnych słyszałem o wetknięciu > Tatr na 1, 4, 9 i 12 :-)

jesli 12 to tylko sklady musialyby byc

Штирлиц

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> > Ups! A ja ze źródeł bliskodyrekcyjnych słyszałem o wetknięciu > > Tatr na 1, 4, 9 i 12 :-) > > jesli 12 to tylko sklady musialyby byc

Tak, i to co najmniej trojsklady i jeszcze czestotliwosc co 3 minuty codziennie, a inni niech sie tlocza w solowach ;p

Bo 6 linii na Pomorzany nie wystarcza, trzeba jeszcze sklady zwiekszyc, heh ;/

wysłane przez mmm

Bartek napisał(a):

> Bo 6 linii na Pomorzany nie wystarcza, trzeba jeszcze sklady > zwiekszyc, heh ;/ Na same Pomorzany wystarcza, wystarczyłyby nawet 4 linie, ale petli w okolicach Dąbrowskiego (dla czwórki) i Dworca PKP (dla szóstki) nie ma.

wysłane przez lhb178 19

Bartek napisał(a):

> > jesli 12 to tylko sklady musialyby byc

> Bo 6 linii na Pomorzany nie wystarcza, trzeba jeszcze sklady > zwiekszyc, heh ;/

Masz coś wspólnego z prof. B.? :-> Bo takie przedstawianie faktów jest tendencyjne. 6bis jest ogryzkiem, 4 linią "półdzienną".

12 ma większy potok maksymalny niż 3, a w międzyszczycie kursuje z jednakową częstotliwością.

wysłane przez kajetansz 65

Bartek napisał(a):

> Tak, i to co najmniej trojsklady i jeszcze czestotliwosc co 3 minuty > codziennie, a inni niech sie tlocza w solowach ;p

A co? Solówki mają jeździć? To się ludzie pozabijają w solówkach na 12.

Штирлиц

wysłane przez TCT

Widzę że MZK ogłosiło kolejny przetarg na remont torów na Ku Słońcu, co w połączeniu z poprzednim przetargiem daje odfajkowany odcinek między I a II bramą cmentatrza. Fragment zapewne wyremontują na samym skrzyżowaniu Derdowskiego/Ku Słońcu, a to oznacza że oprócz pewnych fragmentów (jednak nieco długich) torowisko 8-ki będzie naprawde w porządnym stanie (jak na nasze warunki), zatem może dożyję jakichś niskopodłogowców w Szczecinie (<-- to był dowcip ;P)

--- "Cukier krzepi! Wódka lepiej!" - Melchior Wańkowicz