Forum

Nowo pomalowany skład stoi na zajezdni

zdjęcie
Nowo pomalowany skład stoi na zajezdni
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez 2882 (gość)

jeszcze jeden!
2882 napisał(a):

> jeszcze jeden!

No niestety,i bedzie ich coraz wiecej:/:/:/:/

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez m21 (gość)

Romanas napisał(a):

> No niestety,i bedzie ich coraz wiecej:/:/:/:/

I bardzo dobrze :) bardzo mi sie podba to malowanie
m21 napisał(a):

> > I bardzo dobrze :)

Każdy z nas ma inny gust:)

> bardzo mi sie podba to malowanie

A mi niestety nie,bo zbyt przypomina mi puste pólki w sklepach i wieczne kolejki-czyli czasy PRL-u

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez m21 (gość)

Romanas napisał(a):

> > I bardzo dobrze :) > > Każdy z nas ma inny gust:)

A to napewno nie ma nawet o czym dyskutowac bo o gustach sie nie dyskutuje :) > > A mi niestety nie,bo zbyt przypomina mi puste pólki w sklepach i > wieczne kolejki-czyli czasy PRL-u

A mi nie i moze dlatego mi sie podbaja przynajmniej bedzie mnie widac zima podczas snierzycy lepeij :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> A to napewno nie ma nawet o czym dyskutowac bo o gustach sie nie > dyskutuje :)

No bo albo ktos ma gust, albo go nie ma, niestety ;/

p. bartek

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Romanas napisał(a):

> A mi niestety nie,bo zbyt przypomina mi puste pólki w sklepach i > wieczne kolejki-czyli czasy PRL-u

A ja uważam,że malowanie ala PRL.Jest bardzo dobrym rozwiązaniem,czy wtedy zle wygłądały pojazdy? Bo mnie się wydaje że NIE! I w taki sposób jak teraz jest proponowane uważam,że powinno zostać i zagościć na wszystkich pojazdach KM. A na marginesie w Pradze też mają czerwone pojady i wcale nie narzekają że kojaży im się to z czasami CZECHOSŁOWACJI.
dyrdus napisał(a):

> I w taki sposób jak teraz jest proponowane uważam,że powinno zostać i > zagościć na wszystkich pojazdach KM.

Na szczęście przezes Sołtysiak nie podziala entuzjazmu MZK. :)

--- We still can find a way.

So never mind the darkness.

wysłane przez Piotr

Romanas napisał(a):

> No niestety,i bedzie ich coraz wiecej:/:/:/:/

czyli to już ostateczna wersja? Wszystkie chcą tak przemalować?
> czyli to już ostateczna wersja? Wszystkie chcą tak przemalować?

Ostateczna wersja dla stopiątek.Bulwy zostawiają bez z zmian.
Michal105N napisał(a):

> Ostateczna wersja dla stopiątek.Bulwy zostawiają bez z zmian.

->NIE NIE !!! Błagam tylko nie to ! To malowanie jest okropne. Może ma związek z miastem, ale żeby chociaż ten kolor nad czerwonym był biały a nie kremowy! Zamiast isć do przodu cofamy się - do PRL'u a może i jeszcze dalej... Lepsze było już choćby te malowanie z niebieskimi kolorami albo malowanie na 102Na - te jest moim zdaniem najogrsze ze wszystkich opcji :/
> ->NIE NIE !!! Błagam tylko nie to ! > To malowanie jest okropne. Może ma związek z miastem, ale żeby > chociaż ten kolor nad czerwonym był biały a nie kremowy! Zamiast isć > do przodu cofamy się - do PRL'u a może i jeszcze dalej... > Lepsze było już choćby te malowanie z niebieskimi kolorami albo > malowanie na 102Na - te jest moim zdaniem najogrsze ze wszystkich > opcji :/

No raczej zmiana malowań miała polegac żeby tramwaje się mniej brudziły a akurat malowanie 603 napewno temu "zapobiegnie"

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Michal105N napisał(a):

> > czyli to już ostateczna wersja? Wszystkie chcą tak przemalować? > > Ostateczna wersja dla stopiątek.Bulwy zostawiają bez z zmian.

No to Bardzo dobrze bardzo podoba mi się ten kolor fajnie będzie to wyglądało jak wszystkie stopiątki na mieście będą jeździły w takich samych barwach.
> No to Bardzo dobrze bardzo podoba mi się ten kolor fajnie będzie to > wyglądało jak wszystkie stopiątki na mieście będą jeździły w takich > samych barwach.

Mnie też to malowanie pasi i nie wiem co Wy z tym PRLem narzekacie.PRL to Wy macie na 720-701.Szkoda tylko że nie będzie nowego koloru naniesionego na wszytskie typy tramwajów :(...
Michal105N napisał(a):

> Mnie też to malowanie pasi i nie wiem co Wy z tym PRLem narzekacie.PRL > to Wy macie na 720-701.Szkoda tylko że nie będzie nowego koloru > naniesionego na wszytskie typy tramwajów :(...

Fuuuuuuuj jak mi ktoś tak pomaluje bulwe to pójde tam i chyba z karabinu maszynowego wszystkich ******. Malujcie sobie 102Na i Helmuty, a od 105Na, 105N2k/S/2000 i Tatr trzymajcie te ochydzstwo z daleka. Nasze szczecinskie malowanie jest takie piękne, ale jak widać komuś to nie pasuje. Popatrzcie na składy wymalowane od nowa w szczecinskie malowanie lub też na bulwy są bardzo ładne, a 102Na w takim malowaniu? - Jest brzydkie - wystarczy umyć i zlikwidować rdze, a jak widać MZK Szczecin zrobić tego NIE UMIE i wymyśliło sobie nowe malowanie. Szczerze mówiąc jeśli już miałbym wyrazić swoje zdanie to byłbym 500% bardziej zadowolony jeżeli pomalowaliby to całe na czarno ( jednolicie ) a najbardziej jeśli zostawiliby obecne jakże piękne malowanie szczecinskie. Malowanie SPPK tez jest bardzo ładne więc również nadawało by sie na tramwaje.
lex napisał(a):

> Malowanie SPPK tez jest bardzo ładne więc również > nadawało by sie na tramwaje.

Popieram. Myślę, że tatry ładnie by się prezentowały w malowaniu typowym dla SPPK. Napewno lepiej niż w tym czerwonym, chociaż porównywanie go do czasów PRL-u wydaje mi się trochę niena miejscu.

A wracając do malowania będącego przedmiotem tego wątku na forum... Czerwone tramwaje kojarzą mi się przede wszystkim z eNkami, które mimo wszystko uważam bardziej za element historii Szczecina niż wizytówkę PRL-u.

Technik serwisu :)
Michal105N napisał(a):

> Szkoda tylko że nie będzie nowego koloru naniesionego na wszytskie typy > tramwajów :(...

Tak, wielka szkoda, nie możemy się już doczekać, aż 105N2k się zestarzeje i zafundują mu ten "kamuflaż miejsko-historyczny"..., o wizjach na domalowanie tych pasków do żółtych Tatr nie wspomne...

Pewnie nie wszyscy czytali, a Ci co czytali pewnie nie każdy zwrócił na to uwagę, polecam Uwaga Tramwaj luty/marzec 2006. Tam jest taki artykuł z 13-02-1952, który pozowolę sobie zacytować: "Na razie MPK ma ograniczyć się tylko do przemalowania w br. wszystkich wozów na inny kolor, co przynajmniej zmieni ich wygląd zewnętrzny. Wydaje się, że i codzienne mycie wozów mogłoby być staranniej przeprowadzane."

Proszę państwa ponad 50 lat przed powstanie Komisu, ktoś myślał podobnie jak my. :)

--- We still can find a way.

So never mind the darkness.
> Tak, wielka szkoda, nie możemy się już doczekać, aż 105N2k się > zestarzeje i zafundują mu ten "kamuflaż miejsko-historyczny"..., o > wizjach na domalowanie tych pasków do żółtych Tatr nie wspomne...

Są połączenia kolorów które pasują do sibie.Myślę jednak że przyzwyczailiśmy się do tych barw więc może niektórym pomysł ze zmnianą barw się nie podoba.Jednak po przeczytaniu inicjatywy związanego z barwami doszedłem do wniosku że cała ta sprawa z barwami jest nie potrzebna.To że mi się podoba barwa,np.667 nie znaczy że chcem żeby takie w Szczecinie obowiązywały bo może podobają mi się białe w paski.

> Proszę państwa ponad 50 lat przed powstanie Komisu, ktoś myślał > podobnie jak my. :)

Czy to było do mnie również?
Michal105N napisał(a):

> Czy to było do mnie również?

To było do tych którzy popierają zdanie zawarte w inicjatywie pod nazwą "Malowanie".

So never mind the darkness.
konjo napisał(a):

> Tam jest taki artykuł > z 13-02-1952, który pozowolę sobie zacytować: > "Na razie MPK ma ograniczyć się tylko do przemalowania w br. > wszystkich wozów na inny kolor, co przynajmniej zmieni ich wygląd > zewnętrzny. Wydaje się, że i codzienne mycie wozów mogłoby być > staranniej przeprowadzane."

Jak wynika z tego artykułu MPK musiało przemalować wagony na kolor kremowo- czerwony celem zatarcia barw tych tramwajów. Barwy kremowo-czerwone zostały zapożyczone z barw tramwajów warszawskich. Tramwaje warszawskie jeździły w tych barwach od początku powstania komunikacji w tym mieście (tramwaje konne). W związku z niniejszym nie są do kolory kojarzące się z PRL-em. Jak wszystko w PRL-u było sprawą polityczną (nawet kolor pudeł tramwajowych). A jeśli chodzi o codzienne sprzątanie i mycie taboru jak widać jest to, problem ponad półwieczny, którego nie udało się rozwiązać do chwili obecnej.

--- cogito ergo sum

cogito ergo sum
jas59 napisał(a):

> Jak wynika z tego artykułu MPK musiało przemalować wagony na kolor > kremowo- czerwony celem zatarcia barw tych tramwajów.

Być może takie były powody tej decyzji, artykuł tego nie precyzuje. Piszą o trudnościach kadrowych, brudnych i nieestetycznych tramwajach "gruchotach" i właśnie o koncepcji malowania. To był tylko przykład z mojej strony, oczywiście inny wydzwięk ma koncepcja przemalowania taboru który jest zbiorem z różnych miast i ma różny rodowód, a inaczej wygląda to kiedy jest to robione kiedy w zasadzie nie tak dawno uporano się z mozolnym wprowadzaniem poprzedniego schematu malowania.

> A jeśli chodzi o codzienne sprzątanie i mycie taboru jak > widać jest to, problem ponad półwieczny, którego nie udało się > rozwiązać do chwili obecnej.

Jak się popatrzy, że tak prozaiczne problemy mają zaszłości 54 letnie to ręce opadaja.

--- We still can find a way.

So never mind the darkness.

wysłane przez Piotr

Romanas napisał(a):

> No niestety,i bedzie ich coraz wiecej:/:/:/:/

a w jakim tempie będą przemalowywać? Na razie wychodzi hmmm jeden skład co dwa miesiące...
Piotr napisał(a):

> a w jakim tempie będą przemalowywać? Na razie wychodzi hmmm jeden > skład co dwa miesiące...

W takim tempie to wychodzi, że same składy 105N/105Na, bez solówek, bez NgS i N2k i przegubów będą malowane około 10 lat :)

--- We still can find a way.

So never mind the darkness.

wysłane przez Piotr

konjo napisał(a):

> W takim tempie to wychodzi, że same składy 105N/105Na, bez solówek, > bez NgS i N2k i przegubów będą malowane około 10 lat :)

Hmmmm skandal ;) przecież muszą zdążyć na regaty...chyba, że na okres regat puszczą tylko przemalowane 105, aby nie straszyć tych 1,5 miliona turystów, którzy rzekomo mają do nas zawiatać... ;) (żart).

wysłane przez 2882 (gość)

Piotr napisał(a):

> konjo napisał(a):

> > W takim tempie to wychodzi, że same składy 105N/105Na, bez solówek, > > bez NgS i N2k i przegubów będą malowane około 10 lat :) > > Hmmmm skandal ;) przecież muszą zdążyć na regaty...chyba, że na okres > regat puszczą tylko przemalowane 105, aby nie straszyć tych 1,5 > miliona turystów, którzy rzekomo mają do nas zawiatać... ;) (żart). MI SIĘ NIE PODOBA
> MI SIĘ NIE PODOBA

Proszę nie krzyczeć i korzystać z opcji "dodaj komentarz" zamiast "odpowiedz".

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
konjo napisał(a):

> Piotr napisał(a):

> > a w jakim tempie będą przemalowywać? Na razie wychodzi hmmm jeden > > skład co dwa miesiące... > > W takim tempie to wychodzi, że same składy 105N/105Na, bez solówek, > bez NgS i N2k i przegubów będą malowane około 10 lat

No pewnie, że ten proces przemalowywania może trwać 10 lat. Chciałem wam przypomnieć, że ostatni czerwony dąbski Ikarus został przemalowany bodajże w 2005 r, w SPPK ostatnia M11 w malowaniu innym niż zakładowe była w 2002 r. Myślę że, to nie jest tak iż wszystkie 105 odrazu pomalują w te nowe barwy, ten proces przemalowywania może trwać 5 lat a równie dobrze 10 lat.

wysłane przez 105ngs

MAN756 napisał(a):

> No pewnie, że ten proces przemalowywania może trwać 10 lat.

... a przez te 10 lat w Szczecinie będzie panował istny śmietnik pod względem kolorystyki taboru KM. Co wagon to inny kolor ... Aż mi się chce krzyczeć z radości :|
> No pewnie, że ten proces przemalowywania może trwać 10 lat.

Oczywiste. Tyle tylko, że nie wszyscy widzą sens organizowania wielkiej akcji przemalowywania właśnie co 10 lat, kiedy ledwie skończy się ostatni pojazd w nowe barwy...

Przynajmniej ja takiego sensu nie widze.

--- "Najbardziej gorzkie łzy przelejesz na łożu śmierci nad słowami, których nie wypowiedziałeś i czynami, których nie dokonałeś" - Langri

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> Przynajmniej ja takiego sensu nie widze.

Ja też szczególnie, że: 1. miano się wpierw uporać z krzaczkami 2. miało nie być pasów, bo pracownikom trudno było je naklejać 3. miała być konsultacja społeczna 4. miało nie być akcji, jedynie zmiana barw w razie potrzeby 5. miało się nie brudzić

Co z tego wyszło?: 1. żywopłoty rosną w najlepsze 2. pasy zostały jak wyróżnik i łącznik różnych pojazdów KM 3. o tej mglistej ankiecie nikt nie słyszał 4. kolejne składy i to wcale nie te najbardziej tragiczne kursują na WNT 5. jak jest każdy widzi

--- We still can find a way.

So never mind the darkness.