Forum

Będzie 12-miesięczna umowa?

Dziś w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na obsługę dziennych linii autobusowych przez okres 12 miesięcy. Przypomnijmy, że poprzedni przetarg, którego rozstrzygnięcie miało nastąpić w marcu, został unieważniony przed otwarciem ofert.

wysłane przez Luke_Police 151

"Jedynie SPPK inaczej potraktowało tabor MEGA, a inaczej MAXI. Za wykonanie jednego wozokilometra taborem MEGA zażyczyło sobie 5,78 zł brutto, za tabor MAXI - 5,67 zł brutto."

Zapewne ZDiTM nie pójdzie na taki układ i unieważni kolejny przetarg mówiąc, że nie ma pieniedzy, by płacić takie stawki za wozokm. No, ale cóż dawnij SPPK proponowało cenę o ponad 1,50 niższą w przetargu na 10 lat przewozów i ZDiTM go unieważnił, to teraz sytucja jest jeszcze gorsza, bo wymagania przewoźnika wzrosły...

Technik serwisu :)

wysłane przez 105ngs

Luke_Police napisał(a):

> Zapewne ZDiTM nie pójdzie na taki układ i unieważni kolejny > przetarg mówiąc, że nie ma pieniedzy, by płacić takie stawki > za wozokm. No, ale cóż dawnij SPPK proponowało cenę o ponad > 1,50 niższą w przetargu na 10 lat przewozów i ZDiTM go > unieważnił, to teraz sytucja jest jeszcze gorsza, bo > wymagania przewoźnika wzrosły...

A no właśnie. Brak pieniędzy to inna historia, ale odnoszę wrażenie, że SPPK trochę przesadza. Z przetargu na przetarg coraz to nowe pomysły wynajduje, które od razu skazane są na niepowodzenie, zamiast raz coś ustalić i się tego trzymać. Jasne, drobne wymuszenia na ZDiTMie są wskazane, bo inaczej nic się nie osiągnie, ale bez przesady. Zwróćcie też uwagę na wysokość stawek SPA i SPPK. Jest "drobna" różnica, prawda ?

wysłane przez Luke_Police 151

105ngs napisał(a):

> A no właśnie. Brak pieniędzy to inna historia, ale odnoszę > wrażenie, że SPPK trochę przesadza.

Zastanawiam się skąd o oni wzięli takie ceny, czyżby zamierzali robić jakieś ekstra zakupy nowego taboru? Nowy tabor napewno się przyda, bo wypadałoby skasowac 5 najstarszych Ikarusów i ze 2 Jelcze M11, wstyd się przyznać, że takie autobusy jeszcze jeżdżą jako liniowe (chociażby #709).

> Zwróćcie też uwagę na > wysokość stawek SPA i SPPK. Jest "drobna" różnica, prawda ?

No właśnie różnica kolosalna, jakby to przeliczyć w skali rocznej. Poprzednio SPPK za naciskami ZDiTM zeszło z ceną do 3,89 zł i 3,99 zł / wozokm a i tak przetarg nie doszedł do skutku.

Technik serwisu :)

wysłane przez 105ngs

Luke_Police napisał(a):

> Zastanawiam się skąd o oni wzięli takie ceny, czyżby zamierzali > robić jakieś ekstra zakupy nowego taboru? Nowy tabor napewno się > przyda, bo wypadałoby skasowac 5 najstarszych Ikarusów i ze 2 > Jelcze M11, wstyd się przyznać, że takie autobusy jeszcze jeżdżą > jako liniowe (chociażby #709).

Oni by chceli robić zakupy, a zamierzać i wprowadzać w czyn będą jak dostaną kasę :) A co do kasacji to wypadałoby skasować WSZYSTKIE Ikarusy i M-11, ale najpierw trzeba mieć czym je zastąpić. A żeby mieć je czym zastąpić trzeba mieć umowę ze ZDiTMem na 10 lat, więc ...

> No właśnie różnica kolosalna, jakby to przeliczyć w skali > rocznej. Poprzednio SPPK za naciskami ZDiTM zeszło z ceną do 3,89 > zł i 3,99 zł / wozokm a i tak przetarg nie doszedł do skutku.

... może to i dobrze, że SPPK chce walczyć o swoje. Gdyby ten przetarg upadł, a zamiast niego otwartoby 10-letni to byłoby lepiej. Ale znając życie ten przetarg upadnie, 10-letniego też nie będzie i zostaniemy z niczym.

wysłane przez Luke_Police 151

105ngs napisał(a):

> Oni by chceli robić zakupy, a zamierzać i wprowadzać w czyn będą > jak dostaną kasę :) A co do kasacji to wypadałoby skasować > WSZYSTKIE Ikarusy i M-11, ale najpierw trzeba mieć czym je > zastąpić. A żeby mieć je czym zastąpić trzeba mieć umowę ze ZDiTMem > na 10 lat, więc ... > ... może to i dobrze, że SPPK chce walczyć o swoje.

Niech walczą bo nowy tabor jest potrzebny. Trzymam kciuki by to wypaliło mimo tego, że szanse na powodzenie są wątpliwe.

> Gdyby ten > przetarg upadł, a zamiast niego otwartoby 10-letni to byłoby > lepiej. Ale znając życie ten przetarg upadnie, 10-letniego też nie > będzie i zostaniemy z niczym.

Znając życie ten przetarg upadnie, otworzą następny na rok, tamten znowu upadnie i tak będzie się ciągnąć miesiącami... Możliwe że znowu będą negocjacje z SPPK i targowanie się cenami, do porozumienia nie dojdzie, więc ZDiTM znowu podłoży świnię w postaci podzielenia pakietu Polickiego na osobne linie tak jak było poprzednio... Czasem się zastanawiam, gdzie my żyjemy. Jesteśmy w Unii, a tutaj takie rzeczy się dzieją.

Technik serwisu :)

wysłane przez TCT

Orientuje się ktoś ile może trwać taka sytuacja - jazda bez przetargu? Czyżby wiecznie? :/

wysłane przez Phobos 17

"Tradycyjnie oferty złożyło tylko trzech przewoźników - SPA Klonowica dla linii I grupy obsługi (lewobrzeże), SPA Dąbie dla II grupy (prawobrzeże) i SPPK dla III grupy (Police)."

Niech mi to ktoś wytłumaczy - co z umową na 10 lat dla SPPK? Sąd przyznał SPPK racje, więc powinna być już umowa na 10 lat. A skoro tak, to ten przetarg w części dla Polic jest już zupełną abstrakcją. W dodatku w tej abstrakcji startuje SPPK, które najgłośniej krzyczało, że to abstrakcja...

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez MQ 0

Phobos napisał(a):

> Niech mi to ktoś wytłumaczy - co z umową na 10 lat dla SPPK? > Sąd przyznał SPPK racje, więc powinna być już umowa na 10 > lat.

No właśnie w tym problem, że, jak się okazało, sąd nie nakazał podpisać 10-letniej umowy z SPPK, tylko powtórzyć postępowanie przetargowe. Taką przynajmniej informację otrzymałem w ZDiTM-ie.

wysłane przez Phobos 17

> No właśnie w tym problem, że, jak się okazało, sąd nie nakazał > podpisać 10-letniej umowy z SPPK, tylko powtórzyć postępowanie > przetargowe.

Niech żyje polski "wymiar sprawiedliwości" :-/ Ale jeśli jest tak jak mówisz, to znaczy że przetarg na 12 miesiecy mimo wszystko jest abstrakcją.

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

coś mi się zdaje, że to nie przejdzie, bo jak byłem w ZDiTM-ie to aż huczało od plotek, że chyba znów będzie klapa bo przewoźnicy podnieśli ceny a SPPK zwłaszcza.