Forum

Dziewczyna za sterami Jelcza

wysłane przez fatmaxx (gość)

Dzisiaj około godziny 18-tej jadąc ulicą Komuny Paryskiej zobaczyłem nadprzyrodzone zjawisko. A mianowicie za sterami Jlcza na linii 58 siedziała sobie uśmiechnięta dziewczyna. Początkowo myślałem, że uległem złudzeniu, podniosłem nawet szybę od kasku żeby się lepiej przyjrzeć, ale faktycznie autobusem MZK kierowało dziewczę uśmiechnięte i ładne. Ciekawy jestem, czy tylko ja widuję takie zjawiska, czy może jest jeszcze ktoś. Autobus zjeżdżał chyba do zajezdni, bo później znowu się spotkaliśmy, tym razem na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Zaleskiego.

wysłane przez M21 8

fatmaxx napisał(a):

[Cicah]

Jezeli była to urocza blondynka to nie tylko ty ja widujesz :) 1 szy raz widziałem ja z miesac temu bardzo fajnie sie z nia jezdzi .

wysłane przez fatmaxx (gość)

Zgadza się przyjemna blondynka włosy sprężynkowate. Nie widziałem jej wcześniej, bo bardzo rzadko poruszam się komunikacją miejską. Czy to do niedawna nie był zawód zarezerwowany wyłącznie dla facetów. Pozdrowienia dla ładnej dziewczyny z autobusu!!!! Oby więcej takich perełek było!!!! Może ktoś by sfotografował to niecodzienne zjawisko i umieścił na łamach tej domeny.

wysłane przez konjo  4

fatmaxx napisał(a):

> Może ktoś by sfotografował to niecodzienne zjawisko i umieścił na łamach tej > domeny.

No na zdjęcia portretowe w przeciwieństwie do tych krajobrazowych jest już potrzebna zgoda zainteresowanej.

--- A permanent vacation.

So never mind the darkness.

wysłane przez X

fatmaxx napisał(a):

> Może ktoś by sfotografował to > niecodzienne zjawisko i umieścił na łamach tej domeny.

Ale to chyba jest forum o komunikacji miejskiej,a nie o Paniach prowadzących autobusy i tramwaje:P

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez fatmaxx (gość)

Romanas napisał(a):

> fatmaxx napisał(a):

> > Może ktoś by sfotografował to > > niecodzienne zjawisko i umieścił na łamach tej domeny. > > Ale to chyba jest forum o komunikacji miejskiej,a nie o Paniach > prowadzących autobusy i tramwaje:P

Oczywiście, że forum o komunikacji miejskiej, ale nasze trzy panie, bo podobno są trzy na Szczecin, na pewno są ozdobą tejże komunikacji:D

wysłane przez X

fatmaxx napisał(a):

> > ale nasze trzy panie, > bo podobno są trzy na Szczecin,

Z tym,że nie na pewno:D

> na pewno są ozdobą tejże > komunikacji:D

Niewątpliwie,są ozdobą,jednakże jak napisał konjo,trzeba by było mieć zgodę tych Pań na publikacje zdjęcia,a z tym to może już być problem:)

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez Mareczek 5

fatmaxx napisał(a):

> Czy to do niedawna nie był zawód zarezerwowany wyłącznie dla > facetów. Pozdrowienia dla ładnej dziewczyny z autobusu!!!

W SPPK juz jezdzily jakis czas temu i byly chyba lacznie 3 kobiety, nie wiem ile do teraz sie ostalo. Co do SPAKu, jezdza dwie panie ;-)

! Oby > więcej takich perełek było!!!!

Dokladnie, a przynajmniej ona jezdzi z jajem i na prawde fajnie sie z nia jezdzilo na 57, szczegolnie, ze planowo, wielu facetow powinno sie schowac za swoja jazde :-)

--- Mareczek

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez LLUZNIAK

Mareczek napisał(a):

> W SPPK juz jezdzily jakis czas temu i byly chyba lacznie 3 kobiety, > nie wiem ile do teraz sie ostalo. Co do SPAKu, jezdza dwie panie > ;-)

Juz nie ma ani jednej...

> Dokladnie, a przynajmniej ona jezdzi z jajem i na prawde fajnie sie > z nia jezdzilo na 57, szczegolnie, ze planowo, wielu facetow > powinno sie schowac za swoja jazde :-)

Zgadzam się! To samo było/jest na 58 (gdzie dość często widuję tą panią zwykle w 120'ce). Natomiast była jeszcze w SPAK'u (nie wiem czy dalej jest) taka trochę mniejsza pani, bardzo chuda... Początkowo miała niezłe kłopoty z kierowaniem autobusem, bo z powodu krótkich rąk nie sięgała do końca kierownicy :/

wysłane przez MAN756 23

Mareczek napisał(a):

> fatmaxx napisał(a):

> > > Czy to do niedawna nie był zawód zarezerwowany wyłącznie dla > > facetów. Pozdrowienia dla ładnej dziewczyny z autobusu!!! > > W SPPK juz jezdzily jakis czas temu i byly chyba lacznie 3 kobiety, > nie wiem ile do teraz sie ostalo. Co do SPAKu, jezdza dwie panie > ;-)

Dokładnie w marcu w 2003 roku w SPPK pierwszy raz za kółkiem autobusu usiadła kobieta a potem przybyły w tym czasie dwie kolejne panie.Po jakimś czasie jedna pani odeszła z niewiadomych przyczyn nastomiast pozostałe dwie taksze odeszły gdyż, że tak powiem były w stanie błogosławionym.A wiadomo w takim stanie raczej nie jest wskazane paniom prowadzenie autobusu.

> ! Oby > > więcej takich perełek było!!!! > > Dokladnie, a przynajmniej ona jezdzi z jajem i na prawde fajnie sie > z nia jezdzilo na 57, szczegolnie, ze planowo, wielu facetow > powinno sie schowac za swoja jazde :-)

Ja też miałem przyjemność jechać z tą panią:) Z tego co słyszałem sąchyba cztery panie w SPAKu.

wysłane przez Pepe 235

fatmaxx napisał(a):

> Może ktoś by sfotografował to > niecodzienne zjawisko i umieścił na łamach tej domeny.

Niektórzy mają już te zjawiska sfocone, ale tu nie jest tak, że wszystkie zdjęcia są publikowane :( A co do zjawisk, to podczas focenia owe nawet machają i się uśiechają. Także jak coś to przyjazne dla mkm-ów. :)

wysłane przez konjo  4

man751 napisał(a):

> Niektórzy mają już te zjawiska sfocone, ale tu nie jest tak, że > wszystkie zdjęcia są publikowane :(

Publikowane są wszystkie które mają prawidłowy opis i minimalne wymagania techniczne tj. ostrość i wykadrowanie.

--- A permanent vacation.

So never mind the darkness.

wysłane przez X

fatmaxx napisał(a):

> Ciekawy jestem, czy tylko ja widuję takie zjawiska, czy może > jest jeszcze ktoś.

Ja dziś widziałem w Autosanie H6 na linii 70 ok godziny 10 też fajna dziewczyne,wiec to sa raczej normalne zjawiska w SPAK-u:)

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez M21 8

Podobno na cały szczecin pracuja 3 panie .

wysłane przez Pepe 235

M21 napisał(a):

> Podobno na cały szczecin pracuja 3 panie

A tu kolega się myli, bo chyba już 4 :) Wszystkie na Klonowica

wysłane przez M21 8

man751 napisał(a):

> > A tu kolega się myli, bo chyba już 4 :) Wszystkie na Klonowica

Heheh mozliwe wiem ze 2 tygodnie temu były 3 a co do jedenj pani z polic to odeszłą bo sie przekwalifikowała na instruktorke na motorniczego i na instruktorke jazdy na samachód :)

wysłane przez Pepe 235

M21 napisał(a):

> Heheh mozliwe wiem ze 2 tygodnie temu były 3 a co do jedenj pani z > polic to odeszłą bo sie przekwalifikowała na instruktorke na > motorniczego i na instruktorke jazdy na samachód :)

Tak szkoli 011+762, więc kobitka całkiem sobie nieźle radzi :) Tyle już przeszła zawodów w Szczecinsko-Polickiej komunikacji.
fatmaxx napisał(a):

[ciach]

Wieć dzisiaj blondynka ponownie jeździ na 58 i dostała 1405...fajnie prowadzi tylko tak jakoś strasznie wolno...

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

ja ostatni jadąc autobusem 58 zauważyłem że jelcza kierowała jakaś niska ciemna kobieta i całkiem dobrze szła jej jazda

wysłane przez X

marcinek napisał(a):

> ja ostatni jadąc autobusem 58 zauważyłem że jelcza kierowała > jakaś niska ciemna kobieta i całkiem dobrze szła jej jazda

A nie lepiej było uzyć funkcji "odpowiedz"??

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez torwid  67

Świetnie się dyskusja rozwinęła, nie wiem tylko, czmu nikt nie poinformował załozyciela wątku, że z pewnością nie był to autobus MZK ;) Po drugie - wg ostatnich informacjio w SPAK są 4 panie (co nie znaczy, że jest to informacja pewna na 100 procent, bo panie potrafią z dnia na dzień się pojawić i tak samo odejść) Po trzecie - pierwsza pani faktycznie podjęła praće w SPPK i jest to pani Iza - motornicza z Pogodna. Możliwe więc, że widujecie ją także jako instruktorkę albo nawet prowadzącą liniowe wagony, bo w MZK ma chyba etat, a autobusy prowadzi juz na własny rachunek. Ta sympatyczna kierownioca po pewnym czasie przeszła po prostu do SPAK, bo tu ma prawdopodobnie bliżej. I radziła sobie cały czas nieźle, więc pewnie nadal jeździ. Co do innych pań, to blondynki w SPAK ostatnio były 2, w tym jedna faktycznie trochę niska i początkowo miała problkemy z sięganiem do pedałów czy kierownicy, ale byuła zawzięta i dała radę. Panie zazwyczaj zaczynają na linii 70, potem idą na głębszą wodę, tzn. uijeżdżają jelczydła na 74, 80 czy własnie 58. Choc bywa, że załapują się i na MANa. Przy okazji anegdota - jedna z niewiast, w pierwszym dniu jazdy na "80" dostała od razu MANa. Chyba się tym mocno przejęła, bo na Chopina z wrażenia pomyliła miejsce i zaczęła zawracać na Orlenie. Dopiero interwencja, ale i życzliwy smiech pasażerów sprawiły, że autobus dojechał na właściwą pętlę.

--- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Mareczek 5

torwid napisał(a):

> Świetnie się dyskusja rozwinęła, nie wiem tylko, czmu nikt > nie poinformował załozyciela wątku, że z pewnością nie był to > autobus MZK ;)

Czepiasz sie :D

> Po trzecie - pierwsza pani faktycznie podjęła praće w SPPK i > jest to pani Iza - motornicza z Pogodna. Możliwe więc, że > widujecie ją także jako instruktorkę albo nawet prowadzącą > liniowe wagony, bo w MZK ma chyba etat, a autobusy prowadzi > juz na własny rachunek. Ta sympatyczna kierownioca po pewnym > czasie przeszła po prostu do SPAK, bo tu ma prawdopodobnie > bliżej. I radziła sobie cały czas nieźle, więc pewnie nadal > jeździ.

Fakt, rzadko, ale tez ja widywalem...

> Co do innych pań, to blondynki w SPAK ostatnio były 2, w tym > jedna faktycznie trochę niska i początkowo miała problkemy z > sięganiem do pedałów czy kierownicy, ale byuła zawzięta i > dała radę.

Ano, dawala rade, fakt na bisie dojechala cale 5 w plecy (normalnie sie przyjezdza 2 przed czasem) ale dojechala :D

> Przy okazji anegdota - jedna z niewiast, w pierwszym dniu > jazdy na "80" dostała od razu MANa.

To jeszcze anegdotka z tamtego tygodnia, a dokładniej ze środy. Ostatni kurs 68/1 z Rodła, autobus (Jelcz 120M) stoi sobie na peronie rezerwowym ("eFki"), co chwile pan dyspozytor informuje pasazerow ze ten autobus znajduje sie tam a nie na swoim standardowym peronie. Pani w czarnych wlosach zasiadla rumaka i rura, skrecamy w Malczewskiego, a pani zamiast zatrzymac sie na przystanku, poleciala przez swiatla w kierunku Matejki. W oddali widzimy jakas babete ktora macha zakupami, ale szybko znika z widoku... No ale nic, maly usmiech pasazerow, jedziemy dalej, dojezdzamy do skrzyzowania z Matejki i pani zamiast skrecic w lewo na przystenk, skreca w prawo i jedzie na Rodla. Po chwili, jeden z pasazerow zaczal krzyczec "Ku*wa, w lewo sie jedzie!", po czym pani kierowca oznajmila, ze ona musi i tak zajechac na swoj peron. Po wjedzie ponownie na Rodla, paru luda troche wsiadlo (jakie bylo zdziwnienie tych ludzi co sie dosiedli, ze nikt nie wysiadl :P) i pojechalismy juz zgodnie z trasa :-)

--- Mareczek

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Luke_Police  163

Na o2.pl pojawił się artykuł o naborze kobiet na kierowców autobusów w Warszawie: http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=6668

Technik serwisu :)

wysłane przez Bodek

Luke_Police napisał(a):

> Na o2.pl pojawił się artykuł o naborze kobiet na kierowców > autobusów w Warszawie: http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=6668

W Gdyni, odkąd sięgam pamięcią kobiety są kierowcami trolejbusów na równi z facetami. A jakby nie patrzeć to pojazd bardzo zbliżony do autobusu z automatyczną skrzynią biegów. Na autobusach także kilka lasek pomyka, np. na przegubowych Neoplanach, ale raptem od kilku lat.

Bodek