Forum

2193 z kołami od 2191

zdjęcie
2193 po blacharce
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Michal105N

Jak dla mnie to o wiele lepiej wygląda od #1184.Widać że się postarali.A wiecie może ilu blacharzy robiło go?Szkoda że to już ostatni Ikar który przeszedł blacharkę:(...

wysłane przez Neo 42

A co do 2191 to jakie on ma teraz koła??

wysłane przez Wojciech

MAN_2254 napisał(a):

> A co do 2191 to jakie on ma teraz koła??

To są koła z 2198!

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez Neo 42

Wojciech napisał(a):

> To są koła z 2198!

2198 ma inne koła chyabz,e nei wsyzstkie są od 2198.Bo na ostatniej osi ma zupełnie inne felgi.

wysłane przez Wojciech

MAN_2254 napisał(a):

> 2198 ma inne koła chyabz,e nei wsyzstkie są od 2198.Bo na ostatniej > osi ma zupełnie inne felgi.

2198 ma inne koła, bo przecież musieli jakieś koła mu zamontować jak koła z 2198 zabrali do 2193...kończym te bezsensowną dyskusje.

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez Neo 42

Nei ma foty na komisie ale jak jeździł liniowo to on ostatnią oś miał z innymi flegami jedynie 2191 wsyzstkie miał takie same.Szkoda,ze nie ma foty gdzie widać mu koła.

wysłane przez MQ ?

Wojciech napisał(a):

> kończym te bezsensowną dyskusje.

Proponuję zmianę opisu zdjęcia i będzie po problemie ;-)
Michal105N napisał(a):

> Szkoda że to > już ostatni Ikar który przeszedł blacharkę:(...

Ja czasami nie rozumiem forumowiczów...Najpierw narzeka się, że w Szczecinie mamy zbyt mało niskiej podłogi, że w Ikarach śmierdzi spalinami, a na przegubie można zmoczyć głowę etc. Ale jak tylko przychodzi czas na kasacje albo ktoś poda informacje, że już nie będą remontować Ikarów od razu pojawia się narzekanie...Ludzie zdecyduje się w końcu, czy chcecie nowe autobusy (ew.używki z zachodu), czy niekończące się remonty autobusów, które już dawno powinny być skasowane! Już sobie wyobrażame ten lament, kiedy skasują liniowe 102Na, M11...

P.S. Ikary, 102Na, Jęczydła nie przepadną na zawsze, bo z czasem pojawią się na liniach turystycznych. Więc w czym problem? :)
Piotr napisał(a):

> Ja czasami nie rozumiem forumowiczów...Najpierw narzeka się, że > w Szczecinie mamy zbyt mało niskiej podłogi, że w Ikarach > śmierdzi spalinami, a na przegubie można zmoczyć głowę etc. [ciach]

Po prostu do niektórych egzamplarzy ludzie się zwyczajnie przyzwyczaili i ciężko im sobie wyobrazić brak starego charczącego Ikarusa, który mimo swego wieku codziennie obsługiwał linię przez nich uczęszczaną. Np. powiem szczerze, że dzisiaj jechałem Ikarusem #743 i jestem pod wrażeniem. W porównaniu do pozostałych polickich (zwłaszcza #709 i #727) to ten Ikarus jest rarytasem. Zadbany, najwyraźniej po remoncie i do tego cichszy od pozostałych egzamplarzy. Tego egzamplarza byłoby mi po prostu szkoda, ale jeżeli trafi do muzeum lub na linię turystyczną, to pozostałe niech kasują jak najszybciej jak tylko kupią coś niskopodłogowego w zamian :P

> P.S. Ikary, 102Na, Jęczydła nie przepadną na zawsze, bo z > czasem pojawią się na liniach turystycznych. Więc w czym > problem? :)

Właśnie w niczym. Fakt, że będą jeździć na liniach turystycznych cieszy, tylko najwyraźniej nie do wszystkich forumowiczów to dociera :(

Technik serwisu :)
Piotr napisał(a):

> Więc w czym problem? :)

W niczym. W tym dniu powinno być w Szczecinie święto jak na Sylwestra. :)

So never mind the darkness.
konjo napisał(a):

> W tym dniu powinno być w Szczecinie święto jak na > Sylwestra. :)

Albo na Dni rzeki. I zostawić jednego dla pseudo pasażerów, żeby mogli sobie spokojnie go zdemolować ;)
kapil napisał(a):

> Albo na Dni rzeki. I zostawić jednego dla pseudo pasażerów, żeby > mogli sobie spokojnie go zdemolować ;)

Złomiarze by go prędzej wynieśli rozkładając na czynniki pierwsze. Chyba by za długo nie postał. No niestety takie już z nas mocarstwo w środku Europy, że nawet nie mamy czym jeździć do szkoły/pracy, a kolejną kasacje 20 letniego busa świętujemy prawie, że z fajerwerkami zastępując go pojazdem 14 letnim... :|

So never mind the darkness.
Piotr napisał(a):
Michal105N napisał(a):

P.S. Ikary, 102Na, Jęczydła nie przepadną na zawsze, bo z czasem pojawią się na liniach turystycznych. Więc w czym problem? :)

No to jeżdżą fest.
Właśnie trafiłem na ten wątek podczas przeglądania zdjęć. To sobie wezmę odkopię. Co mi szkodzi :)

Zwrócić trzeba uwagę jak bardzo rozmarzeni byli ówcześni miłośnicy.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
7
MlodyS53 napisał(a):
To sobie wezmę odkopię. Co mi szkodzi :)

Górnictwo ciągle w modzie.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
1
bartez napisał(a):
Górnictwo ciągle w modzie.

Czasem kusi jak się jakąś perełkę z przeszłości trafi. ;)

#TramwajemPoŚwiecie
2
bartez napisał(a):
Górnictwo ciągle w modzie.

Przecież to nasze dobro narodowe, czego się czepiasz :P
3
MlodyS53 napisał(a):
No to jeżdżą fest.
Właśnie trafiłem na ten wątek podczas przeglądania zdjęć. To sobie wezmę odkopię. Co mi szkodzi :)

Zwrócić trzeba uwagę jak bardzo rozmarzeni byli ówcześni miłośnicy.

A chwilę wyżej jest, że jaki lament będzie jak wycofają ostatnie liniowe 102Na i M11 ... :D

A swoją drogą to serio tak wtedy myśleliśmy. Wiadomo, że wszytkiego zachować się nie da, ale legendy było oczywiste dla nas, że ocaleją. Jest mi wstyd, że Szczecin nie ma „swojego” Ikara i Jelcza, 102 czy 105 na chodzie, a zapaleńcy (pozytywnie) muszą sprowadzać takie pojazdy z obcych miast. Szkoda.

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
2

wysłane przez rafał (gość)

Nawet się nieźle spisuje jak na jego wiek. Czy nikt nie zauważył,że ma nowe kołpaki na kołach??

wysłane przez Wojciech

rafał napisał(a):

> Nawet się nieźle spisuje jak na jego wiek. Czy nikt nie > zauważył,że ma nowe kołpaki na kołach??

Kolejny co nie wie czym jest felga a czym jest kołpak...Kołpaki to są co najwyżej na MANach III generacji z Polic i to też nie na wszystkich.

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez X

rafał napisał(a):

> Czy nikt nie > zauważył,że ma nowe kołpaki na kołach??

No pewnie i może jeszcze alufelgi i spojlery...

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz