Forum

Śmierć pod kołami autobusu

Jak informuje serwis Wirtualne Police, w nocy z 30 czerwca na 1 lipca w Policach na ulicy Fabrycznej, ok. godz. 1 pod kołami Jelcza M11 3003, jadącego na linii 524, zginął 26-latek.

wysłane przez Luke_Police  163

No tak... to już wiem dlaczego jadąc w stronę Polic przedostatnim kursem drugą brygadą (#3001) 524, nie widziałem autobusu jadącego w przeciwną stronę... Taka tragedia się stała, ale z drugiej strony, może ten wypadek nauczy łobuzerię trochę szacunku wobec pojazdów komunikacji miejskiej.

Technik serwisu :)

wysłane przez luki663719 17

> No tak... to już wiem dlaczego jadąc w stronę Polic > przedostatnim kursem drugą brygadą (#3001) 524, nie widziałem > autobusu jadącego w przeciwną stronę... Taka tragedia się > stała, ale z drugiej strony, może ten wypadek nauczy > łobuzerię trochę szacunku wobec pojazdów komunikacji > miejskiej.

Ten 26-latek jakby trafił na Mana to może by przeżył. Już kiedyś tak było z jakimś rowerzystą i 1203. Rowerzysta chciał popełnić samobójstwo wyjeżdżając rowerem wprost pod Mana. Głową przebił szybę autobusu i wpadł do środka. Odwieźli go do szpitala w ciężkim stanie, ale chyba przeżył.

wysłane przez luki663719 17

Głupio jest sobie odpowiadać, ale jeszcze dodam, że połamał pulpit kierowcy ten rowerzysta. Man chyba ze 2 miesiące nie jeździł, zajnim go naprawili.

wysłane przez konjo  4

luki663719 napisał(a):

> Ten 26-latek jakby trafił na Mana to może by przeżył.

Przecież koleś wpadł pod drugą oś, to może to zabrzmi brutalnie, ale z tehcnicznego punktu widzenia co to za różnica czy to był MAN, Volvo czy Jelcz? Moglibyśmy jeszcze debatować jakby przejechała go opona supersingle Solarisa... Najważniejsze, żeby agresja i jej konsekwencja nie skupiła się na zaatakowanym kierowcy.

--- I sense a smell of retribution in the air.

So never mind the darkness.

wysłane przez Phobos 17

> Taka tragedia się > stała, ale z drugiej strony, może ten wypadek nauczy > łobuzerię trochę szacunku wobec pojazdów komunikacji > miejskiej.

Ja powiem coś brutalnego, zimnego i egoistycznego: Główny bohater tej informacji powinien zostać uhonorowany Nagrodą Darwina za usunięcie swoich genów ze światoej póli.

--- KoMiS wersja 6 się zbliża. Drżyjcie dzieci neostrady...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez piotrek

Luke_Police napisał(a):

> Taka tragedia się > stała, ale z drugiej strony, może ten wypadek nauczy > łobuzerię trochę szacunku wobec pojazdów komunikacji > miejskiej.

Tu szacunek do komunikacji miejskiej jak piszesz nie ma nic do rzeczy. Mógłbyć to pociąg, tramwaj, ciężarówka. To poprostu duże niedorosłe i głupie dziecko było. Idiota krótko mówiąc.

wysłane przez X

piotrek napisał(a):

> To poprostu > duże niedorosłe i głupie dziecko było. Idiota krótko mówiąc.

Panowie, zrobił źle i bardzo nierozsądnie, ale to jednak człowiek.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez leks 17

Romanas napisał(a):

> Panowie, zrobił źle i bardzo nierozsądnie, ale to jednak > człowiek.

-> No właśnie. W tym artykule mamy ujęte tylko jedno konkretne wydarzenie - wydarzenie, w którym ten człowiek zginął tragicznie i głupio. Nie wiemy przecież jakim był człowiekiem ogólnie podczas swojego życia. Na pewno kopiąc ten autobus, będąc zapewne pod wpływem środków alkoholowych lub innych środków odurzających nie zdawał sobie on ani jego koledzy sprawy z tego, że mógł się nagle znaleźć pod autobusem, bo to troche zaskakujące jednak. Szkoda mi jego c troche, być może zasłużył na te śmierć czym innym, ale na pewno nie tym wydarzeniem. Mogły być w autobusie inne łobuzy i np. pobić kierowce itd. itp. a oni wysiedli i po prostu się tak wyładowali. Róznie działa na ludzi alkohol... oczywiście jeżeli byli pod jego wpływem nie powinni byli nawet wychodzić z domu.

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/

wysłane przez konjo  4

lex napisał(a):

> Mogły być w autobusie inne łobuzy i np. pobić kierowce itd. itp. a > oni wysiedli i po prostu się tak wyładowali. Róznie działa na ludzi > alkohol...

Jak ktoś jest agresywny i nie myśli to niech pije sok marchwiowy na zdrowie mu pójdzie. :/

> oczywiście jeżeli byli pod jego wpływem nie powinni byli nawet > wychodzić z domu.

Codziennie w Polsce w stanie wskazującym na spożycie bądź upojenia jest do 10% ogółu ludności wg badań które kiedyś nam prezentowano na fakultecie o uzależnieniach. Musiałbyś zamknąć w domach 3,8 miliona osób. :)

--- I sense a smell of retribution in the air.

So never mind the darkness.

wysłane przez piotrek

Romanas napisał(a):

> Panowie, zrobił źle i bardzo nierozsądnie, ale to jednak > człowiek.

Nigdzie nie napisałem, że to nie człowiek, ale poprostu w większości jest mi szkoda ofiar wypadków - tym razem nie.

[ot] Kiedyś na jednym z wykładów prowadzonych przez dr. Ławickiego (jakiś przedmiot ekonomiczny) padły takie słowa "Prawdziwe oblicze człowieka poznasz w dwóch sytuacjach: przy dużej ilości pieniędzy i przy dużej ilości alkoholu". Dlatego mi go nie szkoda. Agresor nie właczył mu się przez przypadek.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Przykre, aczkolwiek może dla kilku nastepnych fanów "autobusowej demolki na procentach" bedzie to nauczką na przyszłość.