Forum

Propozycja nowej linii...

zablokowany

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Patrząc tak na plan Szczecina i zarazem na schemat komunikacji miejskiej w naszym mieście, jeden rejon, wydał mi się całkowicie pusty i co zarazem idzie postanowiłem pospekulować na temat nowej linii udałem się dzisiaj w tamten rejon i mam pewną propozycję :

86 - OSIEDLE MAJOWE - BASEN GÓRNICZY

OSIEDLE MAJOWE (Osiedle mieszkalne przy GIMNAZJUM NR 7) NAŁKOWSKIEJ (ul. Nałkowskiej) TELEKOMUNIKACJA ( ul. Botaniczna, zakład Telekomunikacji Polskiej) DĄBROWSKIEJ KOŚCIÓŁ (Kościół przy ulicy Dąbrowskiej) STRUGA PHS (zakład BUDERUS przy REALU) WIEŻOWIEC NŻ ZWIERZYNIECKA PŁONIA F-KA DOMÓW NŻ UNIKON PRZYLESIE NŻ OŚRODEK NŻ LEŚNICZÓWKA NŻ STARY SZLAK NŻ DRWALI NŻ LUTYKÓW ZDUNOWO DWORZEC ZDUNOWO SZPITAL WIELGOWO WIŚLANA BAŁTYCKA BRYCZKOWSKIEGO I NŻ WIELGOWO BORSUCZA FIOŁKOWA NŻ BRYCZKOWSKIEGO RADIOSTACJA WIELGOWO LAS NŻ WIELGOWO AUTOSTRADA NŻ PARK LEŚNY NŻ SŁUPSKA NŻ ELBLĄSKA TCZEWSKA PLAC SŁOWIAŃSKI EMILII GIERCZAK PRZYBRZEŻNA NŻ KOLONIA NŻ CAMPING NŻ PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA NŻ LOTNISKO NŻ KSIĘŻNEJ ANNY NŻ BASEN GÓRNICZY

Korzyści wypływające z utworzenia tej linii : - obsługa terenów osiedla majowego (Nałkowskiej, Botaniczna, Dąbrowskiej, Wańkowicza, Struga) - komunikacja osiedli majowe - klęskowo - bukowe - z wielgowem, zdunowem i dąbiem - dodatkowy dojazd do szpitala w zdunowie, oraz od REALA - dojazd na BASEN GÓRNICZY przez Most Cłowy i ul. Przestrzenną mieszkańców osiedli Bukowe - Słoneczne - Klęskowo - Majowe - linia wspomagająca do linii 62, 73 - dodatkowa komunikacja na Basen Górniczy dla Zdunowa i Wielgowa

wysłane przez Piotr

matrix napisał(a):

> Korzyści wypływające z utworzenia tej linii : > - obsługa terenów osiedla majowego (Nałkowskiej, Botaniczna, > Dąbrowskiej, Wańkowicza, Struga) > - komunikacja osiedli majowe - klęskowo - bukowe - z > wielgowem, zdunowem i dąbiem

a teraz nie ma? Z Dąbiem masz linie 77, a z Majowego wystarczy dojść na przystanek przy Realu i już masz 73 z kierunkiem na Zdunowo...

> - dodatkowy dojazd do szpitala w zdunowie,

też już jest patrz w/w przykład

> - dojazd na BASEN GÓRNICZY przez Most Cłowy i ul. > Przestrzenną mieszkańców osiedli Bukowe - Słoneczne - > Klęskowo - Majowe

czyli z Majowego do Zdunowa przez Dąbie i dopiero potem Basen Górniczy? To jakaś totalna glupota, a 73 również jedzie przez Most Cłowy...

> - linia wspomagająca do linii 62, 73 - dodatkowa komunikacja > na Basen Górniczy dla Zdunowa i Wielgowa

3 linie i w sezonie jeszcze G? Łącznie 4 linie do wygwizdowa?:) Dojeżdzasz tam do pracy, czy jak? :).

wysłane przez Kriz8

matrix napisał(a):

[ciach wszystko]

Żartujesz chyba? Kto z Majowego na Basen G. będzie jeździł przez Zdunowo-Wielgowo-Dąbie?

Pokemony atakują...

wysłane przez konjo  4

matrix napisał(a):

> - komunikacja osiedli majowe - klęskowo - bukowe - z > wielgowem, zdunowem i dąbiem

A po jaki grzyb miałbym jechać do Dąbia przez Zdunowo, Wielgowo i inne, kiedy mam 77? Jakby to miało jeździć przez Pomorską to może by jeszcze zachęciło ludzi do alternatywnej trasy, ale myśle, że wyłącznie do Dąbia, bo podejrzewam, że zachodziła by podobna sytuacja jak na 79 tj. ludzie przesiadają się na 71 lub 73 na Struga, żeby nie robić dodatkowego kółka przez Gryfińską i Przestrzenną. W związku z tym myśle, że tylko desperat jechałby 40 minut krążąc po Prawobrzeżu, żeby dostać się na Basen. Pozatym tak jak wspomniał Kriz po co enklawie bloków w Zdunowie kolejna linia? Na Prawobrzeżu jest o wiele więcej innych miejsc, gdzie mogłaby jeździć przynajmniej jedna brygada, żeby ulżyć niektórym mieszkańcom. No chyba, że to ma być coś a' la linia H. ;)

--- I sense a smell of retribution in the air.

So never mind the darkness.

wysłane przez MQ ?

Ech, ja się spodziewałem, że chociaż w jednym wątku o nowych liniach znajdę jakąś sensowną propozycję, ale widzę, że kolejna kicha.

wysłane przez MQ ?

Jeszcze tytułem uzupełnienia:

> OSIEDLE MAJOWE (Osiedle mieszkalne przy GIMNAZJUM NR 7) > NAŁKOWSKIEJ (ul. Nałkowskiej) > TELEKOMUNIKACJA ( ul. Botaniczna, zakład Telekomunikacji > Polskiej) > DĄBROWSKIEJ KOŚCIÓŁ (Kościół przy ulicy Dąbrowskiej) > STRUGA PHS (zakład BUDERUS przy REALU)

O, właśnie w tym miejscu ucieka sens tej linii. To, co proponujesz, to typowa linia dowozowa do innych linii, ale "wyciągana" na siłę dalej. Przypomina mi to wnioski pasażerów o wydłużenie 55BIS do Basenu Górniczego. Takich rzeczy się nie robi. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest, jeśli koniecznie chcesz obsłużyć ten rejon, doprowadzenie linii do jakiegoś węzła (Osiedle Słoneczne, Wiosenna, może do Dąbia przez Pomorską). Przesiadki w komunikacji miejskiej są czymś naturalnym, wobec czego nie ma większego sensu tworzenie samych bezpośrednich linii (w tym przypadku do Basenu Górniczego), a już na pewno nie na takich egzotycznych trasach. To tak, jakbyś zaproponował mieszkańcom Jezierzyc dojazd do centrum np. przez Autostradę Poznańską, Derdowskiego i 26 Kwietnia.

--- http://ag.bocznica.org/
76

wysłane przez Pawel (gość)

To przy okazji poruszę temat tej linii. Zastanawiam się czy jeśli kiedyś powróci temat jej wydłużenia na osiedle Kaliny to czy nie mozna byłoby zrobić tego z małą korektą a mianowicie nie przez Krzywoustego i 26 Kwietnia tylko przez Wojska Polskiego, Jagiellońską i Witkiewicza. Dzięki temu sensownie obsługiwana byłaby al. Wojska Polskiego i górna część Jagiellońskiej. Problemem na pewno byłby stromy podjazd na Jagiellońskiej :/

wysłane przez leks 17

Pawel napisał(a):

> przez Wojska Polskiego, Jagiellońską i Witkiewicza.

-> To odpada - tam niczym nie wjedziesz, a pomyśl jeszcze co podczas zimy.

wysłane przez Pawel (gość)

> -> To odpada - tam niczym nie wjedziesz, a pomyśl jeszcze co > podczas zimy.

szczerze mówiąc jest parę miejsc w Polsce gdzie autobusy sobie z takimi wzniesieniami dają radę -> np. Zakopane i Jelcze L11/M11

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Ja jednak upierałbym się nieco przy lepszej obsłudze rejonu os. majowego, a więc może takie warianty : a) MAJOWE WAŃKOWICZA (Osiedle w sąsiedztwie REAL-a) - Dąbrowskiej - Nałkowskiej Botaniczna - Łubinowa - OSIEDLE SŁONECZNE b) OSIEDLE MAJOWE (Osiedle przy GIMNAZJUM NR 7 - Botaniczna - Nałkowskiej - Dąbrowskiej - Wańkowicza - Zwierzyniecka - Pomorska - Zakłady Mięsne - Gryfińska - Hangarowa (zjazd do galerii TOP SHOPPING) - BASEN GÓRNICZY c) OSIEDLE MAJOWE (Osiedle przy GIMNAZJUM NR 7 - Botaniczna - Nałkowskiej - Dąbrowskiej - Wańkowicza - Zwierzyniecka - Pomorska - Zakłady Mięsne - Gryfińska - Krzywoń - Gierczak - DĄBIE DWORZEC d) OSIEDLE MAJOWE (Osiedle przy GIMNAZJUM NR 7 - Botaniczna - Nałkowskiej - Dąbrowskiej - Wańkowicza - Zwierzyniecka - KIJEWO

wysłane przez konjo  4

matrix napisał(a):

> b) OSIEDLE MAJOWE (Osiedle przy GIMNAZJUM NR 7 - Botaniczna - > Nałkowskiej - Dąbrowskiej - Wańkowicza - Zwierzyniecka - > Pomorska - Zakłady Mięsne - Gryfińska - Hangarowa (zjazd do > galerii TOP SHOPPING) - BASEN GÓRNICZY

Żaden market w Szczecinie nie ma takiego rozwiązania i w zasadzie wszystkie poza Galaxy posługują się darmobusami. Przepraszam, ale z jakiej racji ma być wyróżniony Top Shopping, żeby zajeżdzał tam miejski autobus?

--- I sense a smell of retribution in the air.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

konjo napisał(a):

> Żaden market w Szczecinie nie ma takiego rozwiązania i w > zasadzie wszystkie poza Galaxy posługują się darmobusami. > Przepraszam, ale z jakiej racji ma być wyróżniony Top Shopping, > żeby zajeżdzał tam miejski autobus?

On by tam nie podjeżdżał tylko tamtędy przejeżdzał jest tam bardzo dobra trasa, prowadząca do Basenu Górniczego, krótsza aniżeli jechałby bagienną i przez krzyżówkę - mniejszy ruch, szybsza droga, a nikt nie mówi, akurat o przystanku pod TOP SHOPPING.
matrix napisał(a):

> a) MAJOWE WAŃKOWICZA (Osiedle w sąsiedztwie REAL-a)

Wszystko pieknie ale gdzie chcesz tam zmieścić autobus?? W rejonie ulic Wańkowicza i Botanicznej właśnie budują osiedle mieszkaniowe.

> Dąbrowskiej - Nałkowskiej Botaniczna - Łubinowa - OSIEDLE > SŁONECZNE

Troszeczkę bez sensu trasa do Os.Słoneczego, bo z ulicy Wańkowicza na pętlę przy ul. Łubinowej jest ok 10 minut drogi piechotą.

> b) OSIEDLE MAJOWE (Osiedle przy GIMNAZJUM NR 7 - Botaniczna - > Nałkowskiej - Dąbrowskiej - Wańkowicza - Zwierzyniecka - > Pomorska - Zakłady Mięsne - Gryfińska - Hangarowa (zjazd do > galerii TOP SHOPPING) - BASEN GÓRNICZY

W takim przypadku wybrałbym linie 77 szybciej i krócej dojadę do Dąbia.

> c) OSIEDLE MAJOWE (Osiedle przy GIMNAZJUM NR 7 - Botaniczna - > Nałkowskiej - Dąbrowskiej - Wańkowicza - Zwierzyniecka - > Pomorska - Zakłady Mięsne - Gryfińska - Krzywoń - Gierczak - > DĄBIE DWORZEC

Patrz wyżej.

> d) OSIEDLE MAJOWE (Osiedle przy GIMNAZJUM NR 7 - Botaniczna - > Nałkowskiej - Dąbrowskiej - Wańkowicza - Zwierzyniecka - > KIJEWO

A po co aż trzy linie do Kijewa??

--- Myślenie nie boli...

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez (użytkownik usunięty)

SPROSTOWANIE DO REDAKCJI : PRZEPRASZAM ZA BŁĄD !

Romanas napisał(a):

> Wszystko pieknie ale gdzie chcesz tam zmieścić autobus?? W > rejonie ulic Wańkowicza i Botanicznej właśnie budują osiedle > mieszkaniowe.

Owszem, zgadzam się, ale osiedle budują na terenie budowy, który jest wewnątrz osiedla, nie przeszkadza to w żaden sposób drodze przy ul. Botanicznej. Jakby się tylko chciało autobus by się zmieścił.

> Troszeczkę bez sensu trasa do Os.Słoneczego, bo z ulicy > Wańkowicza na pętlę przy ul. Łubinowej jest ok 10 minut drogi > piechotą.

Właśnie ! 10 minut drogi, celem i wyzwaniem jakie stoi przed komunikacją miejską, zbiorową jest dostarczenie komunikacji w najdalsze tereny, aby każdy maił do niej równy dostęp i nie musiał iść te 10 minut piechotą, (przykład : 55bis - tam również do pętli jest 10 minut piechotą, a jednak 55 bis jest !) Jeśli chodzi o to, że do osiedla słonecznego, to chodzi tu o doprowadzenie do najbliższego węzła komunikacyjnego.

> W takim przypadku wybrałbym linie 77 szybciej i krócej dojadę > do Dąbia.

Ten wariant, nie jest po to,a byś dojechał do Dąbia, lecz mieszkańcy Majowego na Basen Górniczy, a do Dąbia i do Zakładów Mięsnych przy okazji. Ponadto nie zgodzę się z tobą, załóżmy że : 77 jedziesz z Bukowego na przystanek GRYFIŃSKA - trasa trwa 10 minut, a jedziesz tą linią z MAJOWEGO do przystanku Gryfińska jedziesz 10 minut : tzn : z majowego do reala - 3 minuty z reala do pomorskiej - 4 minuty z pomorskiej do gryfińskiej - 3 minuty

> Patrz wyżej.

Nie jak wyzej bowiem, tamten wariant miał za zadanie bezpośredni dojazd do Basenu Górniczego, a ten doprowadza do najbliższego węzła komunikacyjnego, zktórego można byłoby się tam dostać.

> A po co aż trzy linie do Kijewa??

I znowu to samo... Nie rozumiesz, że chodzi tutaj, aby mieszkańcy Majowego mogli dotrzeć do węzła komunikacyjnego, jednym może być słoneczne, drugim dąbie, a trzecim zwierzyniecka, a nie chodzi mi tutaj o ,,kolejną linię do Kijewa" lecz właśnie o dotarcie do najbliższego węzła komunikacyjnego, a chyba nie będzie miał końcowego na środku Autostrady Zwierzynieckiej, a najbliższym miejscem gdzie mógłby kończyć dojazd do węzła i gdzie jest miejsce jest pętal w Kijewie !

--- Myślenie przed krytykowaniem...
matrix napisał(a):

> Jakby się tylko chciało autobus by się > zmieścił.

Szczególnie jak będą dostawy do REAL-a i TIR-y będą stały po prawej stronie ulicy Botanicznej, aby móc wjechać na jego teren.

> chodzi tutaj, aby mieszkańcy > Majowego mogli dotrzeć do węzła komunikacyjnego, jednym może być > słoneczne,

Ale przecież na Słoneczne z Majowego nie jest aż tak daleko, uwierz mi bo właśnie mieszkam na Os.Majowym.

--- Myślenie nie boli...

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez konjo  4

matrix napisał(a):

> ale osiedle budują na terenie budowy, który jest wewnątrz osiedla

Domyślam się o co mogło chodzić, ale składnia straszna.

> Właśnie ! 10 minut drogi, celem i wyzwaniem jakie stoi przed > komunikacją miejską, zbiorową jest dostarczenie komunikacji w > najdalsze tereny, aby każdy maił do niej równy dostęp i nie > musiał iść te 10 minut piechotą

Taa, już Jacek kiedyś wspomniał np. o obsłudze Szybowcowej w Dąbiu, ale takich terenów jest sporo i nie wiem czy by nam starczyło numerów do 99.

> Ten wariant, nie jest po to,a byś dojechał do Dąbia, lecz > mieszkańcy Majowego na Basen Górniczy, a do Dąbia i do Zakładów > Mięsnych przy okazji.

A to mieszkańcy Majowego nie mogą dojechać do tych wszystkich miejsc 54, 71 i 77 które odjeżdzają z pętli na Słonecznym/przystanku na przeciw pętli?

> Nie jak wyzej bowiem, tamten wariant miał za zadanie bezpośredni > dojazd do Basenu Górniczego, a ten doprowadza do najbliższego > węzła komunikacyjnego, zktórego można byłoby się tam dostać.

No i jak już ktoś zostanie doprowadzony do najbliższego węzła w Kijewie to co sobie niby tam ma zrobić? Dojechać to nową linią i przesiąść się w 54/84, żeby dojechać na Basen. To już byłby czysty nonsens. Kiedyś czytałem, że spółdzielcy SM Dąb coś tam marudzili, żeby im przesunąć 77 jakąś uliczką, żeby zahaczał o Real. Pomysł z rodzaju fantazji i nie wiem nawet czy ktoś w ogóle się nad nim zastanawiał poważnie. Niemniej jednak świadczy to o tym, że mieszkańcy nie oczekują jakiejś rewolucji i przyzwyczaili się do obecnych linii.

--- I sense a smell of retribution in the air.

So never mind the darkness.

wysłane przez leks 17

Z racji tego, że tak wymyślacie to ja też coś wymyśliłem http://img313.imageshack.us/img313/7302/zapmt2.png http://img530.imageshack.us/img530/5259/d1zd7.jpg Nie wiem czy taka linia o roboczej nazwie 90 byłaby jakąś obleganą - zapewne nadawałaby się na linie obsługiwaną Autosanem H6 lub autobusem 12 metrowym. Pokazałem dwa warianty: Do Krzekowa i do os. Kaliny. Może opracuje jeszcze jeden wariant - bardziej do centrum miasta.

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/

wysłane przez Piotr

lex napisał(a):

> Pokazałem dwa warianty: Do Krzekowa i do os. Kaliny. Może > opracuje jeszcze jeden wariant - bardziej do centrum miasta.

a na co komu autobus "działkowo-obwodnicowy" z częstotliwością co godzine?

wysłane przez leks 17

Piotr napisał(a):

> a na co komu autobus "działkowo-obwodnicowy" z > częstotliwością co godzine?

No z częstotliwością przesadziłem - to miałbyć taki przykładowy rozkład :). Jednak z racji tego, że ta linia to chyba byłaby tylko na H6 lub 12 metrowce z małym napełnieniem spróbuje zrobić jeszcze pośpieszną linie H na podstawie tego :D.

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/

wysłane przez Piotr

lex napisał(a):

> Jednak z racji tego, że ta linia to chyba byłaby tylko na H6 lub > 12 metrowce z małym napełnieniem spróbuje zrobić jeszcze > pośpieszną linie H na podstawie tego :D.

Ale linie pośpieszczne (poza G) łączą wielkie blokowiska (Hmmm no może C nie zalicza wielkiego blokowiska, ale ma mniejszą częstoliwość w porówniani z linią A i B) z centrum miasta. Na podstawie tej mapki chcesz linie pośpieszną z Kalin na Głębokie?

wysłane przez leks 17

Piotr napisał:

> Ale linie pośpieszczne (poza G) łączą wielkie blokowiska (Hmmm no > może C nie zalicza wielkiego blokowiska, ale ma mniejszą > częstoliwość w porówniani z linią A i B) z centrum miasta. Na > podstawie tej mapki chcesz linie pośpieszną z Kalin na Głębokie?

-> Zwariowałeś :P ? Z Głebokiego na Basen Górniczy prawdopodobnie.

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/

wysłane przez Piotr

lex napisał(a):

> Zwariowałeś :P ?

nie, ale napisałeś "na podstawie tego";)