Forum

Komunikacja w okresie świątecznym i noworocznym

W okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku na większości linii tramwajowych i autobusowych obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy.

wysłane przez mike_1994

No to z częstotliwości linii 55, 61, 64 itd. mieszkańcy Podjuch nie będą zadowoleni. A ciekawie by było gdyby była linia pospieszna i by ją musieli zawiesić na kilka dni. To byłby koszmar (oczywiście dla ZDiTMu) za wszystkie maile typu "Nie mam zamiaru cisnąć się w 61". :)
mike_1994 napisał(a):

> No to z częstotliwości linii 55, 61, 64 itd. mieszkańcy > Podjuch nie będą zadowoleni.

Tja, a mieszkańcy Dąbia może będą zadowoleni? :> Na 56 i 73 zostaną wyłącznie pojazdy dyżurne, a C i 79 będą jeździć co 80 minut. Osobiście nic nie mam do takiego rozkładu, bo i tak pewnie w Święta nie będę jeździł KM, ale chciałbym tylko uświadomić niektóre osoby z Podjuch, że nie tylko one mają tak źle. :P

wysłane przez Bauer

Nie dziwie sie ze tak mało kursów...kierowcy i motorniczy chca spedzic swieta w domu a nie w tramwaju albo autobusie.
Bauersoon napisał(a):

> Nie dziwie sie ze tak mało kursów...kierowcy i motorniczy > chca spedzic swieta w domu a nie w tramwaju albo autobusie.

Nooo.. mój ociec akurat wigilie ma wolną. Ale Boże narodzenie jeździ. I to dwa razy do północy. Nie jest to fajne szczerze powiem.

-- like a chain saw.......
Bauersoon napisał(a):

> Nie dziwie sie ze tak mało kursów...kierowcy i motorniczy > chca spedzic swieta w domu a nie w tramwaju albo autobusie.

Mam nadzieję, że to nie jest powód świątecznych rozkładów. Oznaczałoby to, że komunikacja miejska nie jest dla pasażerów, ale dla kierowców i motorniczych.

-- When in doubt, go to the library. [Ron Weasley (Harry Potter and the Chamber of Secrets)]

When in doubt, go to the library. [Ron Weasley (Harry Potter and the Chamber of Secrets)]
> Nie dziwie sie ze tak mało kursów...kierowcy i motorniczy > chca spedzic swieta w domu a nie w tramwaju albo autobusie. > Mam nadzieję, że to nie jest powód świątecznych > rozkładów.

Przecież takie rozkłady na święta obowiązują co roku. Jaka frekwencja taki rozkład.

wysłane przez Bauer

Chociaz dobrze ze wigilia wolna...A on w SPAKu czy SPADZie ? i na jakich liniach?
Bauersoon napisał(a):

> Chociaz dobrze ze wigilia wolna...A on w SPAKu czy SPADZie ? > i na jakich liniach?

Skoro wypowiedź kierowana do MaK_86 to chyba odpowiedz, a nie dodaj nowy post.
Forum nie jest odpowiednim miejscem do prowadzenia rozmów prywatnych.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez Bauer

Zrozumiałem i przepraszam. Never more.
Bauersoon napisał(a):

> Zrozumiałem i przepraszam. Never more.

...a jednak. Skoro administracji się nie słuchasz to może mnie zrozumiesz (choć wątpe w to szczerze). "Dodaj komentarz" to nie to samo co "Odpowiedz na ten post" - naucz się rozróżniać. Jak masz z tym problemy to polecam idiotoodporną (mam nadzieję) instrukcję forum http://www.mkm.szczecin.pl/help.php?problem=instrukcja_forum .

wysłane przez Luke_Police 151

Dzisiaj na przystanku Stacja Energetyczna nż w stronę Polic, zauważyłem dolepioną żółtą karteczkę z napisem "kursuje jak w dni świąteczne" na rozkładzie linii 102 w miejscu, gdzie powinien znajdować się rozkład na Boże Narodzenie, Nowy Rok i Wielkanoc. Dlatego zastanawiam się, czy jest sens umieszczania na tabliczkach rozkładowych rozkładów jazdy na te kilka dni w roku, skoro i tak przy każdym większym święcie ZDiTM układa rozkłady specjalne, które na wielu liniach wcale nie pokrywają się z tymi wydrukowanymi na tabliczce. Nie lepiej byłoby wygenerować rozkłady zbiorcze dla wszystkich linii zatrzymujących się na danym przystanku i umieścić je, o ile to możliwe na jednej specjalnej tabliczce przykręcanej kilka dni wcześniej do słupka (a jak się nie zmieszczą to na dwóch) ? Oczywiście byłoby z tym trochę roboty, bo odpowiednia ekipa musiałaby odwiedzić wszystkie przystanki autobusowe i tramwajowe w mieście, ale przynajmniej pasażerowie wiedzieliby o której godzinie mogliby się doczekać na autobus/tramwaj. Nie wszyscy mają dostęp do Internetu (ma tu na myśli głównie osoby starsze) i istnienie specjalnego rozkładu jazdy niekoniecznie jest wszechwiadome.

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #743.

Technik serwisu :)

wysłane przez mmm

Luke_Police napisał(a):

(wiele) Sens umieszczania rozkładów swiatecznych jest i to ze względu na osoby nieinternetowe. Ktoś kto przyjedza do Szczecina raz na jakis czas może sobie wcześniej spisac rozkład w intersujące go świeta.Rozkład świąteczny jest zazwyczaj stały. Jeżeli chodzi o o 102 to pewnie dokleili karteczę, bo w związku z remontem kanalizacji termin zakończenia prac był wcześniejszy i nie obejmował świat. Teraz sie przedłużyła zmiana organizacji i ZDiTM co trzeba mu przyznać na plus pamietał o tym.
mmm napisał(a):

> Sens umieszczania rozkładów swiatecznych jest i to ze > względu na osoby nieinternetowe. Ktoś kto przyjedza do > Szczecina raz na jakis czas może sobie wcześniej spisac > rozkład w intersujące go świeta.

Tak, tylko, że wiele linii i tak ma rozkład specjalny odbiegający od tego na tabliczce, bo ZDiTM przed świętami wymyślił inny.

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #743.

Technik serwisu :)

wysłane przez kapil

Luke_Police napisał(a):

> Tak, tylko, że wiele linii i tak ma rozkład specjalny > odbiegający od tego na tabliczce, bo ZDiTM przed świętami > wymyślił inny.

Na których wymyślił nowe? 25 i 26 wszystkie, które posiadają kursują według specjalnego. Tylko 24 po 18 zostają wybrane, dyżurne brygady i tu ZDiTM zazwyczaj trochę miesza, ale tego na tabliczkach nigdy nie było.
Luke_Police napisał(a):

> Dlatego zastanawiam się, > czy jest sens umieszczania na tabliczkach rozkładowych > rozkładów jazdy na te kilka dni w roku, skoro i tak przy > każdym większym święcie ZDiTM układa rozkłady > specjalne, które na wielu liniach wcale nie pokrywają się > z tymi wydrukowanymi na tabliczce.

Rozkłady na Boże Narodzenie, Nowy Rok i Wielkanoc są stałe na przytłaczającej większości linii od 1997 r. Zmienia się tylko i to niewiele rozkład na 24.12 co roku. A i tak nie odbiega on znacznie od tych normalnych. Brygady są tylko wycinane z rozkładów, nie są zmieniane godziny odjazdów.

> Nie lepiej byłoby > wygenerować rozkłady zbiorcze dla wszystkich linii > zatrzymujących się na danym przystanku i umieścić je, o > ile to możliwe na jednej specjalnej tabliczce przykręcanej > kilka dni wcześniej do słupka (a jak się nie zmieszczą to > na dwóch) ?

Już to kiedyś przerabialiśmy (chyba do 2002 r.) na liniach dodatkowych na cmentarze. Tabliczki wisiały kilka godzin i w rzeczywistości bardzo niewiele z nich przetrwało do zasadniczego dnia 1.11, mimo że były wieszane zaledwie na 4-5 dni przed tym właśnie dniem. :(
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.