Forum

Szyby bez reklam!

Wszystko wskazuje na to, że nie tylko z autobusów, ale także z tramwajów znikną wielkie reklamy naklejane na szyby pojazdów.

wysłane przez TCT

Ech, rozumiem racje przewoźników, ale przecież KM jest dla pasażerów a nie dla SPAK czy MZK... Więc jeźeli pasażerowie nie życzą sobie całopojazdowych reklam to w każdym cywilizowanym kraju przeowźnik sam by się dostosował do ich życzeń, no ale u nas gdzie na nic nie ma pieniędzy okazja dodatkowego zarobku kusi..

-- Ja chcę nowe Międzymorze!

wysłane przez konjo  4

TCT napisał(a):

> każdym cywilizowanym kraju przeowźnik sam by się > dostosował do ich życzeń, no ale u nas gdzie na nic nie ma > pieniędzy okazja dodatkowego zarobku kusi..

W cywilizowanym kraju to nikt by nie jeździł za stawki, które nie pozwalają na inwestycje w sprzęt i ludzi. Z punktu widzenia ceny za wzkm i przepychanek z przetargiem byłbym bardzo rad gdyby ten projekt przepadł. Przy czym też jestem pasażerem i też muszę się borykać z siatką na szybach jak czytelnicy Głosu. No chyba, że projekt przetargu zakłada wieloletnią umowę lub jakiś radykalny skok opłaty dla przewoźników, ale w to mimo wszystko jakoś nie chce mi się uwierzyć.

-- Where'd ya get that point of view?

So never mind the darkness.

wysłane przez Ralf

konjo napisał(a):

> No chyba, że projekt przetargu zakłada > wieloletnią umowę lub jakiś radykalny skok opłaty dla > przewoźników, ale w to mimo wszystko jakoś nie chce mi się > uwierzyć.

Prawda. Stawki niestety mamy za małe i niestety komunikacja musi się utrzymywać dzięki reklamom. A jedynym rozwiązaniem były by rzeczywiście wieloletnie kontrakty i wtedy spółki mogłyby brać kredyty na zakup nowego taboru i modernizację infrastruktury co by przyczyniło się do niewątpliwej poprawy komfortu podróżowania i samego bezpieczeństwa. Nie rozumiem wogóle tego czemu miasto nie chce podpisać kontraktów jak i tak wiadomo, że żaden inny przewoźnik na szczeciński rynek nie wejdzie...

wysłane przez lhb178 19

Ralf napisał(a):

> Prawda. Stawki niestety mamy za małe i niestety komunikacja musi > się utrzymywać dzięki reklamom.

"Siatka na szybach utrzymuje naszą komunikację przy życiu". MSPANC.

wysłane przez Ralf

lhb178 napisał(a):

> "Siatka na szybach utrzymuje naszą komunikację przy życiu".

Tak, a jest to bardzo cienka siatka, którą mało osób lubi ale gdy się rozerwie może być krucho. Ciężka sprawa z tymi reklamami ale jak już napisano wiele razy wszystko rozwiązałby wieloletni kontrakt.

wysłane przez Daniel

TCT napisał(a):

> Ech, rozumiem racje przewoźników, ale przecież KM jest dla > pasażerów a nie dla SPAK czy MZK... Więc jeźeli > pasażerowie nie życzą sobie całopojazdowych reklam to w > każdym cywilizowanym kraju przeowźnik sam by się > dostosował do ich życzeń, no ale u nas gdzie na nic nie ma > pieniędzy okazja dodatkowego zarobku kusi..

I tak reklamy zostaną, bo SPAK ma wyłączność na lewobrzeże (alternatywnie SPAD na prawobrzeże) i nie ma im kto "zagrozić" odebraniem pasażerów, więc nawet jak się niechce jechać całopojazdową reklamą to trzeba, bo jest najtaniej, a nie wszystkich stać na taksówki czy co więcej na własne auto.

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)