Forum

Paranoja by ZDiTM

wysłane przez MQ ?

Jak większość z Was zauważyła, zazwyczaj staram się racjonalnie na tym forum wytłumaczyć niektóre pomysły ZDiTM, które Wam wydają się wziętymi z kosmosu. Ale dziś przeczytałem coś, co sprawiło, że zwątpiłem w racjonalność postępowania niektórych pracowników.

Swego czasu wysłałem do ZDiTM-u pytanie w sprawie pętli "Potulicka". Jest to pętla z osobnymi przystankami dla wysiadających i dla wsiadających, ale przelotowo jadą przez nią kursy "ósemki" wyjazdowe z Pogodna na Gumieńce i zjazdowe z Gumieniec na Pogodno i Golęcin. Pytanie moje dotyczyło obowiązku opuszczania pojazdu przez pasażera na tym przystanku. Dziś dostałem odpowiedź.

I czego się możemy z niej dowiedzieć? Że pasażer nie ma prawa przejechać przez Potulicką bez wysiadania jadąc kursem wyjazdowym bądź zjazdowym. Wg ZDiTM-u przystanek pośredni w tym kursie, jakim bez wątpienia jest Potulicka (w rozkładzie kursy są opisane jako Gumieńce - zajezdnia, a nie Gumieńce - Potulicka i Potulicka - zajezdnia) nie jest przystankiem pośrednim, lecz końcowym. Zatem opis na tabliczkach "Zjazd do zajezdni Pogodno" to pic na wodę, bo pasażer nie ma prawa w cywilizowany sposób przejechać z Gumieniec np. na Bohaterów Warszawy czy Wojska Polskiego. Na Potulickiej wyganiany jest z tramwaju i zmuszany do przejścia na przystanek dla wsiadających, gdy w tym czasie tramwaj pusty objeżdża pętlę. Oczywiście wejście do tego samego tramwaju nie stanowi żadnego problemu (no, jak się idzie szybkim krokiem). I według ZDiTM-u jest to wszystko jak najbardziej normalne.

wysłane przez techno

mkubien napisał(a):

> tramwaj pusty objeżdża pętlę. Oczywiście wejście do > tego samego tramwaju nie stanowi żadnego problemu (no, jak > się idzie szybkim krokiem). I według ZDiTM-u jest to > wszystko jak najbardziej normalne.

O ile później motorniczy/motornicza będzie mieć ochotę by zabierać pasażerów udających się zjazdowym kursem. Mnie się ostatnio przydarzyło, że zjazdowa 8 na Golęcin przez Potulicką na Bramie Portowej zamiast się zatrzymać, to przejechała na pełnym ciągu już na migającym świetle. A było to w niedzielę...

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez konjo  4

techno napisał(a):

> O ile później motorniczy/motornicza będzie mieć ochotę by > zabierać pasażerów udających się zjazdowym kursem.

Ze zjazdami to jak ze sprzedażą biletów - pomijam autobusy, gdzie wiadomo, że nie zabierają - w dużej mierze to "widzi mi się". Nie dalej jak wczoraj czy przedwczoraj dwójka nie zbierała chętnych...

-- It's a bad obsession.

So never mind the darkness.

wysłane przez MQ ?

konjo napisał(a):

> Nie dalej jak wczoraj czy przedwczoraj dwójka nie > zbierała chętnych...

Pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Do ZDiTM-u i do MZK. Widać niektórych motorniczych trzeba "wytresować".

wysłane przez Iwo

mkubien napisał(a):

> Pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Do ZDiTM-u i do MZK. Widać > niektórych motorniczych trzeba "wytresować".

Dokładnie. Przez kieszeń do rozumu. A byli kiedyś obserwatorzy ruchu...

Iwo

wysłane przez Phobos 17

[ciach]

Faaaaajne... ciekawe kiedy ZDiTM wprowadzi przepis, który nakaże pasażerom opuszczenie tramwaju na przystanku "dla wysiadających" Dworzec Niebuszewo, żeby tramwaj mógł spokojnie i na pusto podjechać 100 metrów dalej na "regularny" przystanek?... :-/

-- Mourn the losses - because there are many, but celebrate the victories - because there are few

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Swego czasu wysłałem do ZDiTM-u pytanie w sprawie pętli > "Potulicka". Jest to pętla z osobnymi przystankami dla > wysiadających i dla wsiadających, ale przelotowo jadą > przez nią kursy "ósemki" wyjazdowe z Pogodna na Gumieńce

Maćku myślę, że powinieneś potraktować ich odpowiedź tak jak i ZDiTM potraktował Twoje pytanie... Miałeś palący problem to udzielili Ci odpowiedzi :P

P.S. Naprawdę nie ma poważniejszych problemów :>

-- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez paki

Mam pytanie, czy zjazdów nie można by poprowadzić przez Dworcową...?

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Iwo

paki napisał(a):

> Mam pytanie, czy zjazdów nie można by poprowadzić przez > Dworcową...?

Raczej nie z uwagi na brak możliwości ominięcięcia stojącej akurat na przystanku 2.

Iwo

wysłane przez alat57

Iwo napisał(a):

> Raczej nie z uwagi na brak możliwości ominięcięcia > stojącej akurat na przystanku 2.

Ile czasu ta 2 stoi na tym końcowym, praktycznie 0 do 1 min.? Chyba nie było by tragedii gdydy zjazdówka 8 odczekała ten czas, a poza tym nie zawsze musi trafić na 2.

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

wysłane przez LLUZNIAK

alat57 napisał(a):

> Ile czasu ta 2 stoi na tym końcowym, praktycznie 0 do 1 min.? > Chyba nie było by tragedii gdydy zjazdówka 8 odczekała ten > czas, a poza tym nie zawsze musi trafić na 2.

W soboty i niedziele ta minuta jest wydłużona do 2-4 minut, natomiast w dni powszednie do 8 (późnym wieczorem zdarza się mniej).

wysłane przez alat57

LLUZNIAK napisał(a):

w dni powszednie do 8 (późnym wieczorem zdarza się > mniej).

Tym bardziej, trzeba zapropagować zmiane organizacji ruchu tramwajowego w przypadku 2 przeszkadza, więc puścić ją na B.Górniczy, jako stalą i nie będzie problemów z zawracaniem 8 przez dworcową!

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

wysłane przez kapil

alat57 napisał(a):

> Ile czasu ta 2 stoi na tym końcowym, praktycznie 0 do 1 min.?

Chyba tylko przy wyjazdach i zjazdach... Zresztą popatrz i porównaj sam: http://zditm.szczecin.pl/rozklady/2___0201.07/2___2_23.htm http://zditm.szczecin.pl/rozklady/2___0201.07/2___1_1.htm

wysłane przez alat57

kapil napisał(a):

> Chyba tylko przy wyjazdach i zjazdach...

Chociażby,:zjazd 22:33,53 8 do zaj. Golęcin ----"--- ,:zjazd 23:13,00 8 do zaj. Pogodno ----"--- ,:zjazd 22:53,00 2 do zaj. Pogodno w żaden sposób nie kolidują z 2, jeszcze nie jestem zorientowany w kwestii porannych wyjazdów, ale to jest kwestia czasu.

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez LLUZNIAK

alat57 napisał(a):

> Chociażby,:zjazd 22:33,53 8 do zaj. Golęcin > ----"--- ,:zjazd 23:13,00 8 do zaj. Pogodno

No to mamy dwie brygady "ósemki" z głowy. A co z pozostałymi trzema szczytówkami (czyli dwa wyjazdy i dwa zjazdy na każdą z nich) jeśli chodzi o zjazdówki i ze wszystkimi jeśli chodzi o wyjazdy z zajezdni?

wysłane przez MaK

Philips - let's make things better

Nie kombinuj tak. Świata nie uratujesz. Poczekajmy na "zapowiadane" zmiany. 2 pójdzie na Basen i będziesz miał pole do popisu :>
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez maciekos95 3

Iwo napisał(a):

> Raczej nie z uwagi na brak możliwości ominięcięcia > stojącej akurat na przystanku 2.

A przez pl. Tobrucki (w odwrotnym kierunku)?

wysłane przez MQ ?

darmol7 napisał(a):

> A przez pl. Tobrucki (w odwrotnym kierunku)?

Brak skrętu w kierunku Wyszyńskiego.