Forum

Słupek na Basenie Górnicznym

wysłane przez Maciej 4

Kto wpadł na pomysł, aby przenieść słupek przystankowy linii 7 i 8 (kierunek centrum) bliżej przejścia dla pieszych? ZDiTM? Wiecie może czym ta zmiana jest podyktowana? Jak jest argumentowana?

wysłane przez M21 8

Maciej napisał(a):

[ciach] No pewnie tym że tramwaje stawały daleko od przejścia i teraz będzie łatwiej dobiec do tramwaju ;]

wysłane przez Maciej 4

M21 napisał(a):

> No pewnie tym że tramwaje stawały daleko od przejścia i > teraz będzie łatwiej dobiec do tramwaju ;]

Ekstra. Będzie łatwiej dobiec jeśli tramwaj faktycznie zatrzyma się przy słupku, bo to wcale nie jest takie pewne... Ale to jest szczegół - dużo większym problemem jest fakt, iż słupek przeniesiono, ale o wiacie to już zapomniano. W deszczowe dni to jest wręcz genialne rozwiązanie :/

wysłane przez konjo  4

Maciej napisał(a):

> Ale to jest szczegół - dużo większym problemem jest fakt, iż > słupek przeniesiono, ale o wiacie to już zapomniano. W > deszczowe dni to jest wręcz genialne rozwiązanie :/

Spoko, nie denerwujcie się tak, przecież ta wiata to taka ruina, że przy mocniejszym deszczu i tak się człowiekowi leje na głowę... :>

-- It's a bad obsession.

So never mind the darkness.

wysłane przez Maciej 4

konjo napisał(a):

> Spoko, nie denerwujcie się tak, przecież ta wiata to taka ruina, > że przy mocniejszym deszczu i tak się człowiekowi leje na > głowę... :>

Lepsza taka niż żadna :> Poza tym nie przesadzaj - aż taka tragiczna to ona nie jest.

Tak przy okazji kiedyś (dawno, oj dawno) na Basenie stały dwie wiaty - czemu jedną usuniętą? Przecież ludzi wsiada tam sporo to co komu druga wiata przeszkadzała?

wysłane przez nuevo

Maciej napisał(a):

> Tak przy okazji kiedyś (dawno, oj dawno) na Basenie stały dwie > wiaty - czemu jedną usuniętą? > Przecież ludzi wsiada tam sporo to co komu druga wiata > przeszkadzała?

Wiata została usunięta po tym jak pewnego ranka wjechał w nią samochód osobowy...Było to chyba wiosną. Prawdopodobnie niedługo powinna pojawić się nowa wiata.

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...

wysłane przez X

nuevo napisał(a):

> Prawdopodobnie niedługo powinna pojawić się nowa wiata.

Dziś ok. 14:30 widziałem ekipy stawiające dwie wiaty :-)

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez LLUZNIAK

Romanas napisał(a):

> Dziś ok. 14:30 widziałem ekipy stawiające dwie wiaty :-)

Rozumiem, że te największe (bo wczoraj akurat dwie były przygotowane do wywiezienia) :> Jak tak to w najbliższym czasie do postawienia zostało ich (tych dużych) jeszcze trzy zestawy + jeden, lub dwa tych płyciutkich.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Phobos 17

> No pewnie tym że tramwaje stawały daleko od przejścia i > teraz będzie łatwiej dobiec do tramwaju ;]

No... szczególnie spod wiaty, przy której ludzie też czekają zdezorientowani sytuacją...

-- Mourn the losses - because there are many, but celebrate the victories - because there are few

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez lhb178 19

Maciej napisał(a):

> Kto wpadł na pomysł, aby przenieść słupek przystankowy > linii 7 i 8 (kierunek centrum) bliżej przejścia dla > pieszych? ZDiTM?

Odpowiedź prawidłowa :P

> Wiecie może czym ta zmiana jest podyktowana? Jak jest > argumentowana?

Skróceniem drogi przesiadek.

-- Przyjaciół Żołnierza - disconnecting people.

wysłane przez Iwo

lhb178 napisał(a):

> Skróceniem drogi przesiadek.

Fajnie, tylko czy ZDiTM ma zamiar ustawić nowe wiaty na tym przystanku? Przydały by się dwie oczywiście przy słupku, a nie na końcu przystanku.

-- Witam! Proszę przygotować bileciki do kontroli! :))

wysłane przez Kriz8

Iwo napisał(a):

> Fajnie, tylko czy ZDiTM ma zamiar ustawić nowe wiaty na tym > przystanku? Przydały by się dwie oczywiście przy słupku, a > nie na końcu przystanku.

Mówisz-masz :-), conajmniej od wczoraj przy słupku stoją właśnie 2 wiaty. Problem z tym przeniesieniem jest taki, że tramwaje czasem blokują połowę przejścia jeżeli nie staną odpowiednio daleko.

-- Ignorancja jest cechą głupców...

Pokemony atakują...

wysłane przez Iwo

Kriz8 napisał(a):

> Mówisz-masz :-), conajmniej od wczoraj przy słupku stoją > właśnie 2 wiaty.

Jak miło :)

> Problem z tym przeniesieniem jest taki, że > tramwaje czasem blokują połowę przejścia jeżeli nie staną > odpowiednio daleko.

Cóż, ktos musi " uświadomić " motorniczych.

-- Witam! Proszę przygotować bileciki do kontroli! :))

wysłane przez LLUZNIAK

Kriz8 napisał(a):

> Problem z tym przeniesieniem jest taki, że > tramwaje czasem blokują połowę przejścia jeżeli nie staną > odpowiednio daleko.

Gdzieś w Niemczech widziałem bardzo proste i jakże skuteczne rozwiązanie tego typu problemów (choć w sumie to dwa).

Pierwszym było postawienie najzwyklejszego w świecie słupka/słupków na wysokości czoła tramwaju/autobusu po poprawnym zatrzymaniu się na przystanku. Wiele słupków (oczywiście z odpowiednimi tabliczkami) stawianych było w przypadku linii obsługiwanych taborem o dość dużych różnicach w długości. Zeby nie było, że stoi sobie taki słupek niewiadomo po co unosząc tylko jedną, zbędną pasażerowi tabliczkę Niemcy wykorzystali go również jako nośnik reklamy, choć można na nim równie dobrze powiesić jakieś elementy informacji pasażerskiej, jak chociażby schematy węzła, czy też schematy sieci w formacie ciut większym niż znane z Placu Rodła A4.

Drugim, prostszym, ale i według mnie mniej praktycznym rozwiązaniem jest namalowanie poprzecznych linii (znów dostosowanych do długości taboru) na torowisku, bądź też na krawężniku peronu.

wysłane przez lhb178 19

LLUZNIAK napisał(a):

> Gdzieś w Niemczech widziałem bardzo proste i jakże skuteczne > rozwiązanie tego typu problemów (choć w sumie to dwa).

Ja widziałem takie rozwiązanie na PKP ;P (miejsca zatrzymania dla ezetów)

> Drugim, prostszym, ale i według mnie mniej praktycznym rozwiązaniem > jest namalowanie poprzecznych linii (znów dostosowanych do > długości taboru) na torowisku, bądź też na krawężniku peronu.

Już wkrótce...

-- Przyjaciół Żołnierza - disconnecting people.

wysłane przez kapil

LLUZNIAK napisał(a):

> Drugim, prostszym, ale i według mnie mniej praktycznym rozwiązaniem > jest namalowanie poprzecznych linii (znów dostosowanych do > długości taboru) na torowisku, bądź też na krawężniku peronu.

Kiedyś taka linia była już na Krzekowie, także nie taka znów nowość :P

wysłane przez M21 8

Takie linie sa na wielu przystankach.Tylko ze poprostu jest to pomalowany krawżnik na biało wzdłuż przystanku .

wysłane przez M21 8

Kriz8 napisał(a):

[ciah] Daj sie nam przyzywczaic do nowej sytacji .W niedziele juz nie było problemu z nowymi usawieniami przystanku (przynajmniej dla wiekszosci ludzi), teaz jest duzo lepiej.

-- MÓW MI MOTORNICZY :D:D:D:D:D

wysłane przez (użytkownik usunięty)

lhb178 napisał(a):

> Skróceniem drogi przesiadek.

To jeszcze poproszę o przeniesienie lustra na Wyszyńskiego kierunek centrum "nieco" niżej. Obecnie czekając na tramwaj w wiacie można conajwyżej zobaczyć jak przejeżdża przez przystanek i staje daleeeeko za nim.

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez lhb178 19

MC napisał(a):

> To jeszcze poproszę o przeniesienie lustra na Wyszyńskiego > kierunek centrum "nieco" niżej. Obecnie czekając na tramwaj w > wiacie można conajwyżej zobaczyć jak przejeżdża przez > przystanek i staje daleeeeko za nim.

Zdaje się, że chodzi o zachowanie możliwości wjazdu na przystanek dwóch pociągów. Może trzeba wiatę przestawić...

-- Przyjaciół Żołnierza - disconnecting people.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

lhb178 napisał(a):

> Zdaje się, że chodzi o zachowanie możliwości wjazdu na > przystanek dwóch pociągów. Może trzeba wiatę przestawić...

Tylko dla kogo... Chyba nie jest ciężko spojrzeć w lusterko i zobaczyć, czy z tyłu jeszcze kolega jakiś nie jedzie, bo skręt i tak jest nieużywany.

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez lhb178 19

MC napisał(a):

> Tylko dla kogo... Chyba nie jest ciężko spojrzeć w lusterko i > zobaczyć, czy z tyłu jeszcze kolega jakiś nie jedzie, bo skręt i > tak jest nieużywany.

Tak się fajnie mówi, ale skręt jest czasem używany, a w tych lusterkach to niekoniecznie wszystko się widzi (nawet coś jadącego na wprost).

-- Przyjaciół Żołnierza - disconnecting people.

wysłane przez M21 8

lhb178 napisał(a):

> Tak się fajnie mówi, ale skręt jest czasem używany, a w tych > lusterkach to niekoniecznie wszystko się widzi (nawet coś jadącego > na wprost).

A wiesz że jest jeszcze coś takiego jak przepisy wewnętrzne MZK i na Wyszyńskiego mamy stawac pod tym lustrem właśnie.Weż pod uwage ze w okolicjach listopada kursują troche dłuższe składy i lustro musi być w tym miejscu co jest.

-- MÓW MI MOTORNICZY :D:D:D:D:D

wysłane przez MQ ?

M21 napisał(a):

> A wiesz że jest jeszcze coś takiego jak przepisy wewnętrzne MZK i > na Wyszyńskiego mamy stawac pod tym lustrem właśnie.Weż pod uwage > ze w okolicjach listopada kursują troche dłuższe składy i lustro > musi być w tym miejscu co jest.

Z tego co zauważyłem, Olaf nie zakwestionował sensu stania lustra w tym miejscu, w którym jest.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

M21 napisał(a):

> A wiesz że jest jeszcze coś takiego jak przepisy wewnętrzne MZK i > na Wyszyńskiego mamy stawac pod tym lustrem właśnie.Weż pod uwage

Jakby nie można było postawić jeszcze jednego lustra niżej (względnie przesunąć tę nieszczęsną wiatę i słupek)

> ze w okolicjach listopada kursują troche dłuższe składy i lustro > musi być w tym miejscu co jest.

Ludzie MZK czasami mnie rozbrajają. Listopad jest raz w roku i te nieco dłuższe składy kursują ca 2 tygodnie. Dlatego można postawić jeszcze jedno lustro, ale po co...

Odnośnie tego skrętu. Nawet jeśli coś będzie skręcać, ewentualnie nawet jechać z Energetyków za stojącym wagonem i tak się pomieści. Lewoskręt ma tam swoją oddzielną fazę i nawet jakby miał zaczekać za stojącym na przystanku to i tak się zmieści.

-- jednym słowem - Volvo
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Ja mysle że tam pospiechy benda stawć?!

wysłane przez mike_1994

helmut napisał(a):

> Ja mysle że tam pospiechy benda stawć?!

Wow! No co ty?! Ale żeś mnie zaskoczył.

A tak na poważnie to ten wątek z pośpiechami był już rozgryzany i popracuj nad tym co piszesz bo wychodzi bełkot. ;(

-- Bob Budowniczy wszystko zepsuje, potem opluje i zdemoluje.