Forum

Projekt rozkładu linii 81

Na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego opublikowano projekt rozkładu jazdy linii 81.

wysłane przez Błażej 3

To jeszcze kilka pytań: 1. Dlaczego po dodaniu 4 brygady, dzięki której kursy na Kołbaskowo, byłoby można upchnąć w rozkład, nie naruszając równomiernej częstotliwości (np. cały czas co 20 minut), to dalej bywa czasami, skacząca częstotliwość 20-10-30-20 ? 2. Co teraz z rozkładem 61 Bis, część kursów się nakłada ? 3. Skąd wzieły się pieniążki na dodatkową brygadę i dodatkowe kursy do Kołbaskowa, czyżby sąsiednia gmina miała zamiar dorzucać więcej ?

-- Tatry: Solo na >> 4, 9 W składach na >> 12

wysłane przez t105n  49

Błażej napisał(a):

> 3. Skąd wzieły się pieniążki na dodatkową brygadę i > dodatkowe kursy do Kołbaskowa, czyżby sąsiednia gmina > miała zamiar dorzucać więcej ?

Z pewnością dorzuca, bo finansowanie tego z budżetu Szczecina zakwestionowałaby Regionalna Izba Obrachunkowa (niegospodarność w wydawaniu publicznych środków). Zresztą łatwo policzyć kursy do Kołbaskowa: dni powszednie - było 6, projekt 11, soboty - było 2, projekt 2, niedziele - było 0, projekt 2.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Błażej napisał(a):

> 3. Skąd wzieły się pieniążki na dodatkową brygadę i

Ilość brygad ZTCW nie ma najmniejszego znaczenia, bo liczy się tylko ilość wykonywanych km. To czy robi to 1 czy 5 autobusów to (jeśli nie prosze mnie z błędu wyprowadzić:) ) bez znaczenia dla ZDiTM bo oni dają kase tylko za km.

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez Phobos 17

> Ilość brygad ZTCW nie ma najmniejszego znaczenia, bo liczy > się tylko ilość wykonywanych km. To czy robi to 1 czy 5 > autobusów to (jeśli nie prosze mnie z błędu wyprowadzić:) > ) bez znaczenia dla ZDiTM bo oni dają kase tylko za km.

Dokładnie. Oczywiście traci na tym przewoźnik, bo musi wystawić o jeden autobus i jednego kierowcę więcej, a pieniądze dostaje takie same (no... nie w przypadku zwiększenia ilość wzkm).

-- Jestem jak Tefal - myślę o wszystkim

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Titanic1912 5

Witam! Po przejrzeniu rozkladu, przychodzi mi jedno spostrzezenie. Miedzy kursami o 15:42 a 18 jest dziura. Potem po 18 sa dwa kursy pod rzad, nie lepiej je rozdzielic? A po drugie orientuje sie, ze sporo osob potrzebuje poznego powrotu do domu z pracy czy ze szkol wieczorowych, wiec czy nie lepiej ktorys z kursow dac kolo 22 do Kolbaskowa?

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez MQ ?

Kursy do Kołbaskowa z tego co wiem ustalone są według życzenia gminy (w końcu to ona za nie płaci).

wysłane przez Iwo

mkubien napisał(a):

> Kursy do Kołbaskowa z tego co wiem ustalone są według > życzenia gminy (w końcu to ona za nie płaci).

Czyli skargi i wnioskiw tej sprawie kierować do gminy?

-- Witam! Proszę przygotować bileciki do kontroli! :))

wysłane przez Mareczek 5

Iwo napisał(a):

> Czyli skargi i wnioskiw tej sprawie kierować do gminy?

Na to wygląda. Jeżeli wyślesz do ZDiTMu, to zapewne zostanie przesłany dalej do gminy - przynajmniej tak powinny zrobić.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids